Şimdi Ara

sim lock sim free nasıl anlarız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sim lock veya sim free iphoneyi nasıl anlarız yardım edermisiniz yurt dışından iphone 4s veya 4 gelcek şimdi getirecek adamda tam bilmiyor alır gelir iphoneyi sonra burda sıkıntı yaşamayalım diye konu actım simdi alırken ben onu arasam ne diycem telefonun neresine bakcak simdi ordaki kasiyere der sim free olsun diye üçkagıtcılar cok sim free diye kandırır türkiyeye gelince anlaşılır ayarlardan bakınca anlasılıyordu nasıl anlayabiliriz yardım

• Fatura ve cihaz kutusunun altına dikkat rtsin herhangi bir operatör isim logo vs görürse büyük ihtimalle lock tur ve apple storeden alsın apple storede satılan cihazlar free dir.
    Ülke kodları ilede anlaşılıyor fakat pek sağlıklı değil,sebebi ise ülke kodu operatör bilgisi vermez.

Ükle kodu kutu altında part no dur.

Bunların dışında itunes'e bağlamadan zor,mümkün ise getiren kişi orada itunes'e bağlayıp her hangi bir simkart ile aktive etsin aktive oluyorsa free dir ve en garanti yol budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • model numarasindan.. MC403LL ise at&t amerikadir sim kilitlidir. MCxxxTU ise turkiyedir onemli olan son iki harf LL TU gibi ordan anlarsin
    edit:son iki harfe gore ulkeler ve kilitli olup olmadigi bir liste halinde internette var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANVVS-2 -- 29 Mayıs 2012; 13:28:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: P!iZ

model numarasindan.. MC403LL ise at&t amerikadir sim kilitlidir. MCxxxTU ise turkiyedir onemli olan son iki harf LL TU gibi ordan anlarsin
    edit:son iki harfe gore ulkeler ve kilitli olup olmadigi bir liste halinde internette var

Yanlış yönlendirme olmuş.
    Ülke kodu lock yada free olduğunu kanıtlamaz.
    Aynı ülkede hem free hemde lock cihaz satılır.
    Bu kod sadece cihazın hangi ülkeden alındığını kanıtlar.

MC403LL bu kod abd ülke kodudur lock yada free bilgisi vermez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 29 Mayıs 2012; 13:51:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimhd

Fatura ve cihaz kutusunun altına dikkat rtsin herhangi bir operatör isim logo vs görürse büyük ihtimalle lock tur ve apple storeden alsın apple storede satılan cihazlar free dir.
    Ülke kodları ilede anlaşılıyor fakat pek sağlıklı değil,sebebi ise ülke kodu operatör bilgisi vermez.

Bunların dışında itunes'e bağlamadan zor,mümkün ise getiren kişi orada itunes'e bağlayıp her hangi bir simkart ile aktive etsin aktive oluyorsa free dir ve en garanti yol budur.

orda türkiye hatlarından birini taksa çalışırsa sim free anlamına gelirmi çünkü getirecek adam iphonenin i sini bilmiyor bu yöntem işe yarar demi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan_3706

quote:

Fatura ve cihaz kutusunun altına dikkat rtsin herhangi bir operatör isim logo vs görürse büyük ihtimalle lock tur ve apple storeden alsın apple storede satılan cihazlar free dir.

orda türkiye hatlarından birini taksa çalışırsa sim free anlamına gelirmi çünkü getirecek adam iphonenin i sini bilmiyor bu yöntem işe yarar demi ?

Evet işe yarar.
    Orada cihazı itunes'e bağlasın türk hattını takıp aktive etsin cihaz aktive olursa free demektir.

• quote:

quote:

model numarasindan.. MC403LL ise at&t amerikadir sim kilitlidir. MCxxxTU ise turkiyedir onemli olan son iki harf LL TU gibi ordan anlarsin

lutfen daha iyi arastiriniz. simkilitli cihaz ile olmayan cihaz arasinda kod farki vardir ornegin 403LL yazar kilitliyse, eger kilitsizse LL/U yazar bu farkli kariyerler icinde almanya tmobil icin kod DE ise virgin icin DE/V olabiliyor ornek olarak

• iphone'u
  • quote:

quote:

quote:

lutfen daha iyi arastiriniz. simkilitli cihaz ile olmayan cihaz arasinda kod farki vardir ornegin 403LL yazar kilitliyse, eger kilitsizse LL/U yazar bu farkli kariyerler icinde almanya tmobil icin kod DE ise virgin icin DE/V olabiliyor ornek olarak

Bence siz iyi araştırın.
    Gelin yanıma ben size aynı koda sahip hem lock hemde free cihaz vereyim.
    Bizzat kendim yurtdışından getirerek bu işin ticaretini yapmaktayım bilgilerinizi güncellemeniz menfaatinize olur.

• tmm teşekkür ederim ozaman derim telefonu alınca itunes yükle bilgisayara sonra türk attıyla aktive et aktive olursa getirsin olmassa iade eder niye kilitliyorlarsa arkdas
  • bir site var ben her gün yazılım atarken veya iphone 5 alırken ordan bakıyorum...

iphone xx diye bir site sorgulama sitesidir...

site adı verdım ama umarım yasak değildir...
  • itunes den bakabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.