Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (295. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nikini hatırlayamadım şimdi. Önceki sayfalarda aynısından alıpta, test yapıp sonuçlarını paylaşan bir arkadaş vardı. O mesajlar da sana yardımcı olabilir sanırım.
  • Sayın hocam Öncelikle PM ile rahatsız etmemek açısından bu konuya yazma gereği duydum.

Rog Swift PG278Q'nun cıkması ile bende sanırım bir VG248QE sahibi istediğim fiyattan sahip oldum - olacağım gibi duruyor ( fiyat - kargo konusunda 2.el görüşmelerim sürüyor )

fakat Bende 250 TL 'lik AOC Monitor vardı normal ıslak mendil yada kolonya ile sağdan - sola fazla bastırmadan siliyordum.

Şimdi bu teknosada - meda markt da satılan temizlik sprey - bezlerinden hangisini almam gerekir yada internetten sipariş edeyim ben. fazla pahalı olmayan güzel bir temizleyici bez ve sprey tavsiyenizi rica ediyorum. ve silme yönü de sağdan sola mı olmalı yatay şekilde
  • Merhaba kardeş.

Marka-model olarak şunu al diyemiyorum, çünkü aklımda model yok ama ilk sayfada Monitörünüzün panelini nasıl temizlemelisiniz başlığı altında genel bilgiler var; oraya bakabilirsin.
    Hazır bez alır mısın bilmiyorum ama kesinlikle peçete, selpak vs kullanma, çünkü çizebilir. Polyester kumaşla da silme, nemlendirilmiş herhangi bir pamuklu kumaş ile de silebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Merhaba kardeş.

Marka-model olarak şunu al diyemiyorum, çünkü aklımda model yok ama ilk sayfada Monitörünüzün panelini nasıl temizlemelisiniz başlığı altında genel bilgiler var; oraya bakabilirsin.
    Hazır bez alır mısın bilmiyorum ama kesinlikle peçete, selpak vs kullanma, çünkü çizebilir. Polyester kumaşla da silme, nemlendirilmiş herhangi bir pamuklu kumaş ile de silebilirsin.

orda belirtilen Rogge ve PHILIPS 390ICS den 390ICS'yi deneme imkanım olmustu pek uygulamasını yapamadımda ondan sizin şahsi fikrinizi yada konudaki arkadasların bu konuda deneyimlerini almak istedim.

cunku media-markt da promotörlük yaptım ordaki temizlik spreylerinden pek de memnun degildim acıkcası. saf suyu gözlük temizleme bezine sürüp sonra yumusak bezle silsem daha güzel oluyordu da ondan fikrinizi almak istedim.

sizde daha once kullanmadıgınız soylemişsiniz.

cevabınız için teşekkür ederim

• ASUS 27" PB278Q GENİŞ EKRAN PLS-LED MONİTÖR (WQHD 2560 x 1440)

en sonunda karar kıldım bakalım 1 hafta ıcınde topluyoruz kasayı :D
  • @bektascinar
    Kullandım ama kullanmayalı uzun süre olduğu için, bilgim güncel değil. Bu sebeple fazla detaya giremedim. Hafif nemlendirilmiş pamuklu bez yeterlidir bence. Bir de özel cam bazleri var leke bırakmayan; onlardan da kullanabilirsin. Onu pamuklu bez gibi hafif nemlendirmiyorsun ama. Bildiğin bol suyla yıkıyorsun ve sıkıp ondan sonra siliyorsun camı. Yeterli su yoksa içinde kaymıyor çünkü.

@InsideR
    Hayırlı olsun. Bir süre kullandıktan sonra, monitör hakkındaki fikirlerini burda paylaş lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Eylül 2014; 12:59:13 >
  • Hocam iyi günler,sizden bi konuda yardım alacaktım da yardımcı olur musunuz acaba ? 3000 TL'ye bir sistem hazırladığım önümüzdeki ayda alacağım,fakat seçtiğim monitör ips olduğu için oyunlarda her hangi bir sorun çıkarır mı ? Oyun için ips monitörler pek önerilmiyor diye biliyorum ve alacağım sistemin genelinde de oyun oynayacağım için bu fiyat civarlarında önerebileceğiniz başka bir monitör var mı yoksa bu monitör iyi midir ?

Sistem:http://i.hizliresim.com/9p5W9N.png
  • Konu içinde muhakkak konuşulmuştur anca kelimeye göre arama özelliğinde bir sorun var sanırım çalışmıyor.

500 TL civarı sadece PS4 için bir monitör alacağım. Bir kaç model araştırdım ancak bu amaçla kullanan yada bilgisi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum. Ekranın büyük olması tabi ki önemli ancak en az 23-24 inc de öyle sanıyorum idare eder.
  • Güzel sistem ama o işlemci, 290'a yeter mi bilmiyorum. Ondan emin olduktan sonra sistemini al bence.

İlk çıktıklarında LED monitörlerin tamamı oyun için yetersizdi. Aynı şekilde IPS paneller ilk çıktığında da öyle ama zamanla durum değişti. Nasıl ki her TN panel monitör, oyun için yeterli değilse, her IPS monitör de oyun için yeterli değil. Bu konuda benim topladığım monitörler ise oyun için yeterli monitörler. Bunları seçerken emin ol, kılı kırk yarıyorum ki tavsiye ettiğim kişiler içinde memnun kalmayan olmasın. Buna rağmen bu konu, adı üzerinde tavsiye konusudur. Nihâî karar yine size ait yani.

Ordaki monitör tavsiye listemde değil. İlk sayfada aynı boyuttaki diğer modellere bakabilirsin.

Monitör için ayırdığın bütçen ne kadar bilmiyorum ama böyle bir sistemin hakkı 120-144 hz monitör; tabi sistemi sadece oyun için kullanacaksan. Eğer farklı amacın da varsa, ilk sayfadaki Tavsiye istemeden önce kısmını okumalısın. Çünkü her monitör herkese uymaz. İhtiyaçları doğru belirlemek için, kullanım amacını doğru olarak bilmek gerek evvela. Doğru tedavi için doğru teşhis gibi yani.

• SS10 kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki 23-24" modellerden HDMI portu bulunan herhangi biri size uyar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İlk sayfadaki 23-24" modellerden HDMI portu bulunan herhangi biri size uyar.

Teşekkürler

Son bir fikrinizi almak istiyorum. Sizce 23-24 inc olsun ama ms'i düşük kaliteli mi olsun, yoksa 27 inc olsun ama ms 5 falan mı olsun?
    Oyunlarda bu ms bu kadar farkediyor mu gerçekten? Hardcore bir oyuncu değilim. Yakın bütçeye daha büyük ekran PS4 için haliyle daha iyi olacak sonuçta.
  • Hocam ilk sayfadaki önerilerinize bakmıştım fakat istediğim monitör hiç yok o yüzden size danıştım,sizin bana önerebileceğiniz monitör nedir amacım genelde oyun oynamak ama her zaman değil yoğunlukla :) Bütçem de 450 TL'dir en fazla 480'e falan çıkabilirim fakat 500 olmazsa sevinirim. :) (Bu arada istediğim monitör hiç yok derken bulduklarım stokta falan olmayabiliyor.)
  • SS10 kullanıcısına yanıt
    Tepki süresi önemli ama gecikme süresi daha önemli. Boyutla da alakası yok bunun.
    500 civarına ikinci elden 27" monitör bulabilirsin ama sıfır olarak ancak 23-24" alabilirsin. Eğer kullanım mesafen 1 metre veya daha uzaksa 27" almanda fayda var. Çünkü altı küçük kalacaktır ama PC kullanır gibi yakından kullanacaksan 23-24" ideal.
  • Nasıl yok? İllaki olmayanlar vardır ama hepsi için yok derse şapkaları değişiriz valla.

FPS oyunları için tavsiye ettiğim monitörler başlığı altındaki monitörlerden stokta olanlar arasında 23-24"lerin tamamı ihtiyacını görecektir. Ya 1-2 model yazıp şunu al derim ama sana tam uymayabilir Yoksa bu kolay. Ya da Tavsiye istemeden önce başlığındaki kendine özel durumları yazarsan, tam ihtiyacına göre "şunu al" diyebilirim.

Misal olarak evindeki ışık yoğunluğunu, gözlerinde rahatsızlık olup-olmadığını falan nereden bilebilirim ki?
  • Gözlerimde herhangi bir rahatsızlık yok hocam canavar gibiler maşallah Monitörüde pencerenin önüne koyacağım güneş çok vurabiliyor şuan ki laptop'um ile perdeyi kapatmadan gündüzleri düzgün oyun falan oynanmıyor,siz tavsiyenizi verin buna göre bende hoşuma gideni seçebilirim hocam.
  • "Armut piş, ağzıma düş" diyorsun yani. Amma tembel çıktın yaw.

- AOC E2461Fwh
    - Asus VX238H
    - Asus VX239H
    - HP Pavilion 23xi
    - Samsung'da model çok. İlk sayfadaki listeden bulabildiklerine bakarsın.
    - ViewSonic'in VX serisi
  • Merhabalar. Yakın zamanda monitör almayı düşünüyorum fakat sizlerin de fikrini almak istedim. İki monitör arasında kaldım:

http://www.eksenbilgisa...d-hdmi-led-monitor.aspx
    http://www.vatanbilgisa...monitor.html#ozellikler

Asus daha cazip geldi ama sizlerin fikirleri de benim için önemli. Hangisini almak lazım? Teşekkür ederim.

Saygılarımla;
    Yiğit AŞIK

• Hocam biraz tembelim o konuda haklı olabilirsin Ama sizin önerdiğiniz monitörler dediğim gibi,bazıları stokta yok bazıları da benim bütçemi aşıyor :)
  • O zamanDell S2340L ye bakabilirsin parlak ekran olduğundan kendi gözünle gör öncelikle test et, fiyatı tam senin ayarda. bocekgrafik de bir kaç mesajında önerdi zaten ben de o sayede haberdar oldum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yigas kullanıcısına yanıt
    İkisi de birbirinden iyi monitör ama biri parlak, biri de mat ekran. Parlak ekran isterseniz Dell, mat isterseniz Asus alın.
  • 
Sayfa: önceki 293294295296297
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.