Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (412. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dell U2515 geldi. Fotoğraflarla bir inceleme hazırlamayı planlıyorum ama ilk izlenimlerimi yazayım.

Ürün çok şık. Renkler çok hoş görünüyor. Fifa 2015'de çok hızlı sahnelerde çok etkilemeyecek kadar ghosting oluşuyor. Oyunu etkilemiyor. 1080p ve 1440p çok büyük bir fark yaratmıyor oyun içinde. 1080p olarakda oynanabilir.
    Battlefield 4'de 1080p idare eder bir görüntü elde ettim. 1440p'ye geçtiğimde görüntü harikaydı. Herhangi bir ağırlık hissetmedim. Sistemim çok yüksek olmadığı için düşük fps'den ( ki bir programla bakmadım kaç fps ile oynadığıma ) kaynaklı takılmalar söz konusu olabiliyordu. 10 Dakikalık test sonucu bu.
    Filmlere gelirsek 6-7 gb boyutunda 1080p fimlerde karlı bir görüntü oluyor. 12 gb boyutundakilerde bir sorun yok. Ayrıca gerçek bir Bluray 40 gb civarıdır ki ben 1440p'de sorun yaşamayacağımıza eminim. Fast modu var açtığımda daha mı iyi oldu fark edemedim. Sanki daha akıcı fakat takılmalar söz konusu gibiydi. Sistemimden sebep olabilir bunlar.

Sappihre 7850 OC ekran kartım var. 2K çözünürlükten bende korkmuştum ve 1080p çalıştıırarak idare ederim diyordum. Bunlara takılmaya hiç gerek yokmuş.

Tek takıldığım nokta backligt problemi var gibi. Genelde bu böyle midir. Fotoğraf çektim ama fotoğraflarda çok çok fazla görünüyor. Kontrastı azaltıp denerim.

• @bocekgrafik Hocam bu monitörü önerirmisiniz fps/tps oyunlar oynuyorum genellikle mmo vs alakam olmaz.

http://www.hizlial.com/viewsonic-22-vx2263smhl-w-2ms-genis-ekran-led-monitor/10656920

Gerçek IPS değil biliyorum ama yinede ips gibi canlı olması yeter benim için, 2ms diyor fakat input lag değerini bilmiyorum siz onay verirseniz almayı düşünüyorum.
  • semoksadgor S kullanıcısına yanıt
    IPS olmalarına takılma. çünkü tavsiye ettiğim modellerin gecikmeleri düşük.

- ViewSonic VX2703mh
    - Philips 273V5QHAB/00
    - AOC i2757fm
    - Asus VX279
  • Frozen Grenadier kullanıcısına yanıt
    Vatan'ın fiyatları, indirim zamanları haricinde hep şişik olmuştur. Fiyata takılma bu sebeple. Pcdepo'yu bilmiyorum ama aleyhlerinde bir şikâyette duymuş değilim.
    Ölü piksel testi yapman yeterli. İlgili testlerle ilgili bilgiler ilk sayfada yazılı.
  • neorambo kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Tüm 120 hz monitörler, FPS oyunları için uygundur.
  • 34antoryum85 3 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle hayırlı o olsun.

quote:

Tek takıldığım nokta backligt problemi var gibi. Genelde bu böyle midir. Fotoğraf çektim ama fotoğraflarda çok çok fazla görünüyor. Kontrastı azaltıp denerim.

Konstrastı değil de ışığı kısman gerek. tftcentral'in verdiği bilgiye göre kullanman gereken aşar şunllar:

Işık: 20
    Kontrast: 50
    Kırmızı : 100
    Yeşil: 93
    Mavi: 99
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Evet, tavsiye ederim. Gerçek IPS paneli var ürünün. Sahte IPS diye bişey yok. Gerçek lag süresi 5 ms. Oyun tarzına göre sorun yaşayacağını sanmıyorum.
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Ben 1 ms monitörlere bakıyorum daha çok ama bu 2ms superclear ips denmiş hani belki 2 ms olursa alırım demiştim.

Gerçi 1 ms monitörlerde sadece GTG 1 ms, diğer renkler 5 ms yine değil mi?

Ama ozamanda input lag olayı giriyor yine, ips'lerin input lag'ı daha yüksek değil mi?
    Her şey için çok teşekkür ederim tekrardan. :)
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Gerçek 1 ms monitör yok. Gerekte yok zaten. 2-5 ms farkını anlamak, imkânsıza yakın bir durum.
    IPS'lerin lag süreleri nisbeten fazla ama IPS'lerden daha yavaş TN panel monitörler de var.

Özetle: Konuda tavsiye edilen monitörler, oyunlarda sorun oluşturmayacak monitörlerdir.
  • Hocam bir tavsiye isteyecektim sizden
    Genellikle oyun amaclı olmak üzere film içinde kullanılacak bir monitör arıyorum . dahili hoparlör olmasada olur genelde kulaklıkla kullanıyorum.
    27" tercih etmek istesem fiyat/performans olarak öneriniz ne olur ? Fps ve mmo oyunları uzun saatler oynadıgım oluyor 27" önerir misiniz ?
    1200 limit ile öneriniz ne olur?

teşekkürler iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m5 -- 20 Mayıs 2015; 13:32:37 >
  • 22"den 25" monitöre geçtim ve klavye mause kullaniyorsan 27" büyük gelir fps icin. Kafanı sağa sola çevirmen gerekir;ki ben 25"de bile köşelere dikkat etmek için zorlandım.

Teşekkür ederim bocekgrafik.
    Akşam ayarları yapıp tekrar denerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m5 M kullanıcısına yanıt
    İlk sayfadaki 27" 1080P modellerin tamamı uygun bu kullanım için. Ordaki modellere bi göz at istersen. Fiyat limiti de yüksek olduğu için, benim şahsi tavsiyel 144 hz monitör alman. Ve şu anda da 27" ve 144 hz olarak F/P oranı en yüksek monitör olarak Acer XB270HBMJDPRZ iyidir bence.

İlgili olarak şu konuya göz atabilirsin: Acer'dan uygun fiyatlı 27" oyun monitörleri
  • tesekkurler hocam aksam inceleyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

İlk sayfadaki 27" 1080P modellerin tamamı uygun bu kullanım için. Ordaki modellere bi göz at istersen. Fiyat limiti de yüksek olduğu için, benim şahsi tavsiyel 144 hz monitör alman. Ve şu anda da 27" ve 144 hz olarak F/P oranı en yüksek monitör olarak Acer XB270HBMJDPRZ iyidir bence.

İlgili olarak şu konuya göz atabilirsin: Acer'dan uygun fiyatlı 27" oyun monitörleri

hocam hem monitoru satan yer bulamadım hemde IPS olsa daha mantıklı olmaz mı ?
    kısa bir baktım da .
    birde uygun derseniz 1000 lirayı gecmeden almak istiyorum

IPS olur ama 144 hz olmaz. Oyun için kullanacaksan 144 hz monitör alman daha doğru olur. F/P olarak şu linkteki AOC G2460pqu iyi bir tercih olabilir.
  • Hocam
    http://www.hepsiburada.com/m/asus-mx279h-27-5ms-analog-hdmi-full-hd-ips-led-monitor-p-BD302705

http://www.pcdepo.com/asus-vx279q-led-monitor

Vx279q fiyat olarakta uygun oyun ve genel kullanım için yeterli derseniz 24" e tercih ederim. Almısken 27 alayım diyorum elinde 21" varda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

IPS almakta kararlısın sanırım. MX gereksiz pahalı. VX iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam ilgi ve alakanızdan dolayı çok teşekkürler , monitör sistem on numara oldu sayenizde hocam :)

FG2421 Topladığım Sistem buhttp://i.hizliresim.com/2g9kkv.jpg
  • Ekran kartı gtx970(Slı filan yok tek kart hocam)
    bütçe 1000 tl ortalama biraz üstü veya altı olabilir.Sadece pc oyunu oynayacağım hocam herhangi bir şeye ya da yere bağlama gibi niyetim yok.
    Monitör tavsiyeniz nedir kasayı aldım monitör kaldı şimdi.
  • 
Sayfa: önceki 410411412413414
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.