Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (358. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki böcek abicim AH-IPS v PLS durumunda hangisi ağır basar, neden?
  • Birini diğerine bariz üstün kılacak bir özellik yok. Ben olsam PLS alırdım şu anda. IPS monitörler de OC oluyor ama hepsi değil. PLS ise 70-75 hz arasına OC olduğu için...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Sonicman kullanıcısına yanıt
    Son anda 2. el temiz canavar gibi monitör bulamazsam eğer şu iki modelden birisini alacağım. PHILIPS 244E5QHAD MHL yada SAMSUNG S24D590P. IPS panel olupta oyun için kullanabileceğim başka alternatif yok şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 20 Ocak 2015; 11:57:09 >
  • Birkaç sayfa önce sormuştum ama cevap alamadım. Vg248qe ile fg2421 arasında kalmıştım, tercihimi fg2421'den yana kullandım. Umarım 24 hz eksikliğini hissettirmez.
  • Slash kullanıcısına yanıt
    Görmemişim, kusura bakma.

Iyi tercih yapmışsın. 24 hz'in eksikliği olmaz. Monitör hakkındaki izlenimlerini bizimle paylaşırsan memnun oluruz. Eski monitörün her neydiyse, onunla da kıyaslarsan iyi olur.

• Iyi, alınır.

Bi fiyata daha iyi tavsiye ettiginiz monitor varmi?

• Hayır, yok.
  • Merhaba. Benq XL2411Z model monitörü satın aldım. Performansı çok iyi, ancak bugün farkettiğim durumda, resimde görülebileceği üzere siyah renkte bir miktar arka ışık düzensizlliği mevcut. Sizce bu kabul edilebilir bir miktar mı, yoksa iade etmeli miyim?
  • lunarstrain kullanıcısına yanıt
    Iadelik bir durum söz konusu değil. Asus PA monitörünüz yoksa, siyahları tam siyah alamazsınız. Hangi monitöre ekranı siyah yapıp baksanız, göreceğiniz görüntü budur kâhir ekseriyetinde.

Renk olarak değil de, göbek daha aydınlık iken kenarlar daha karanlık kalıyor. Bir yere kadar lcd lerde clouding kabul edilebilir aslında, ama bana biraz fazla gibi gözüktü.
    Ekranı siyah yapıp bakınca kusur bulunur ama kullanım esnasında fark edilecek bir şey değil bu.

Kusura bakmazsanız bir de düz mavi renk olarak aşağıdaki resime bakabilirmisiniz? Ben bu noktalarda ton farkını çıplak gözle seçebiliyorum.
  • TN panellerde geçişler fazla iyi görünmez ama buradaki kadar da değil. Bir sorun var belli ki.

Aynı monitörün incelemesini yapan Chris Brown'ın fikrini alalım bir de. Bakalim ondaki monitörde böyle bir sorun varmıymış?

Merhaba, hayırlı olsun monitörünüz.

İmzamdan XL2420Z incelemesine ulaşarak (monitör bölümünde de görebilirsiniz) sayfanın en altında verdiğim kalibrasyon ayarlarını bir deneyin.

TN panel olduğundan dolayı böyle renk tonu ayarlamalarını kendinize göre kalibrasyon ayarı yaparak aşmanız lazım.Öncelikle renk düzenini normale ayarlayarak işe başlayın.Monitörün kendi ICC (renk yönetimi) profilleri maalesef biraz özensiz (fabrika çıkışlı oldukları için).

Birde normal bir 60Hz monitörden, IPS panelden veya TV'den bu monitöre geçtiyseniz renklerin ilk başta anormal gelmesi çok doğaldır.Yüksek hz monitörler aynı eski günlerde kullandığımız CRT monitörler gibiler. 6 bit renk derinliğinin de etkisiyle böyle durumlar oluşuyor.Üstte yazdığım gibi incelememe bir göz atın.

http://www.pchardwarehelp.com/guides/s-ips-lcd-list.php

Linkte S24D390P için flicker free varken 590P için yazmamış. Yok diye mi anlamak lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • “Yok" yazmadıkça, olmadığından emin olamayız. Hem, yanlış yerden bakıyorsun. Alttaki linkten bak. Ilk sayfada Flicker Free monitör veri tabanı başlığı altında yazılı bu.

http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 21 Ocak 2015; 15:06:56 >
  • Merhaba üstad. Sizin değerlere göre yaptığım ayarlar ile çektiğim fotoğrafları ekledim. Ok ile belirttiğim bölgede dikdörtgen şeklinde bir ışık fazlalığı mevcut, homojenlik açısından problemli bir alan. Ben bunu renkten ziyade arka aydınlatmadan kaynaklı olarak düşünüyorum. Sizin değerlerde brightness değeri 50, bunu 20'nin altına düşürmedikçe bu farklılıklar seçilebilir kalıyor. Bu haliyle bu monitör pek benim içime sinmedi. Ama iade edince alacağım başka bir monitör bundan farklı olur mu ondan da şüpheliyim.

Evet, değiştirilecek monitörde de aynı veya hatta farklı bir sorun olması muhtemel. Iâde ettikten sonra pişman olanlar bile olabiliyor hatta.

• 
Sayfa: önceki 356357358359360
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.