Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Hayırlı olsun" demek düşer o zaman bize. Güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 22 Aralık 2014; 14:20:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

"Hayırlı olsun" demek düşer o zaman bize. Gülge güle kullan.

Teşekkür ederim fiyatı uygun diye aldım. 260 tl'ye geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bocekgrafik hocam, bu PB278QR'dan bahsetmen iyi olmadı... Bu sefer de U2713H ile PB278QR arasında kaldım
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    24'' yeterli hocam. Seçeneklerim arasında Samsung markasını hiç düşünmemiştim. Nedense monitörleri hakkında kötü bir algı vardı ama bu monitörü görünce her şey alt üst oldu diyebilirim.
  • quote:

IPS monitörlere 120 hz panelin haberi çıktı ama onun seri üretime geçmesi, ülkemize gelmesi vs. uzun sürer. Bütçen ne kadar bilmiyorum ama, 2233RZ'le bir süre daha idare etmek istemiyorsan ve yüksek görüş açılı bir monitör arıyorsan, Eizo Foris FG2421'i tavsiye ederim. Bence 27" monitör oyun için fazla büyük ama illa 27" almak istiyorsan, dediğin gibi XL2720Z iyi tercih olacaktır. 24" alacaksan ve FG2421'e de 1400 TL vermek istemezsen, en iyi seçenek XL2420Z şu anda.

FG`nin 27si ciksin ilk siparisi ben veririm. Siz daha oncede aciklamistiniz neden en iyisi oldugunu. Iste oyun sureleri kisaliyor hatta yaz aylarinda iyice azalacagi icin 27 olsun istiyorum. Ama hem VA - IPS kalitesinde hemde 120hz olsun deyince cikmaz sokak... Uzun surer dediginiz yazi bulur galiba? Cozunurluk degerleri olarak ne dusunuyorsunuz? piksel problemi yasanir mi 2560x1440 alti cozunurlukte?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 22 Aralık 2014; 17:07:10 >

• In Time kullanıcısına yanıt
    Çok iyi fiyata almışsın. Burdaki ikinci el fiyatına gelmiş resmen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • etureli E kullanıcısına yanıt
    Yazılımsal artıları sebebiyle fiyat farkını hak ettiğini düşünüyorsan, onu alabilirsin ama ben olsam, evvela ikinci ele bakardım. Asus Pa, pb veya Dell'lerden hangisi denk gelirse artık, birini al bence.

* * *

Önceki mesajımda, sorularını detaylıca yanıtlamaya çalıştım ama birşey demedin. Olumlu veya olumsuz geri dönüş olmalı ki, ben de bileyim; doluya mı gitti, boşa mı?

• Mehmet1133 kullanıcısına yanıt
    Evet. Şu anda o Samsung'lar, hemen her yönden üstünler. Dikkatimi çeken en önemli eksiği, yükseklik ayarı olmayan ayak yapısı. Bunun 27"liğini alan bir arkadaş, önceki sayfada bunu belirtti zaten. Dell'in P ve U serisinde kullandığı ayak sisteminin tüm monitörlere yaygınlaşmasını temenni ediyorum. Asus bu ayağı, sadece pa ve pb serisinde kullandı. Onlar da üst düzey ve pahalı modeller zaten.

• Sheldon-Cooper S kullanıcısına yanıt
    Yaza çıkmaz. En erken sene sonu tahminimce.
    Piksel sorunu derken?

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Boşa gider mi üstad, forumu takip edip faydalanan onca insan var

Bu "yazılımsal özellikler" nedir bilmediğim için yorum yapamadım, ne gibi artı katıyor çok bilmiyorum yani, ihtiyaç da hissetmemişim demek ki. Benim derdim 1. Göz Sağlığım 2. Göz Zevkim

Bildiğim kadarıyla bir Mac kullanıcısı ve grafiker olduğunuz için bir önceki mesajımda sorduğum soruyu yinelemek istiyorum. Siz kendinize alacak olsanız aralarında sadece 50TL fark olan PB279QR mı U2713H mi alırdınız? Aslında bu ikisini yine yadıklarınızdan çıkardım, bambaşka bir monitör de söyleyebilirsiniz Bana marka ve panel açısından Dell, kullanıcı yorumları (özellikle Amazon ve yabancı forumlardaki yorumlar) ve daha yeni olması açısından Asus ağır basıyor.

Ayrıca Dell'de A01, .., A06 gibi revision'lar varmış, alırken sormam lazım. İlk mesajımda yazdığım U2713H'in TR fiyatlarının ucuz olması belki de bundan kaynaklanıyordur.

Bu arada ikinci el, "araba" dışında çok tercih edeceğim bir yöntem değil, tavsiye için teşekkürler ama Bir de hangisi denk gelirse alacak gibi mi sorular soruyorum

• etureli E kullanıcısına yanıt
    Asus'un yazılımsal özellikleri, önceki mesajımda olması lazım; ürünün site linki olarak vermiştim.

Göz sağlığı açısından şu iki konuyu mutlaka okumalısın. Iş sadece monitörle bitmiyor çünkü.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96949300
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=97002905

Hatta ek olarak şunu da:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=98351780

Bu arkadaş, antitez olarak açmıştı konuyu ama öyle olmadığını izah ettik konuda. Konu başlığını değiştirmiş zaten o da sonradan. Bu sebeple konuyu okumaya, ilk mesajı es geçerek başlayabilirsin.

* * *

Ikinci el alıp-almamak sana kalmış. “Satış yapanlar, neden sattıklarını yazmıyorlar" dediğin için o izahı yaptım.

Şu saatten sonra, revizyon mevzusu kafana takılacağı için Asus al istersen.

* * *

Konu ile alâkasız olarak bir şey sormak istiyorum. Profil yeni ama forumda yeni değilsin sanırım. Yanılıyor muyum?

• Merhaba. ASUS 23" VS239HR GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR sahibiyim. Ekranın mat kaplama olmasından sanırım renkler çok mat ve filmlerdeki karanlık sahneler çamur gibi görünüyor. Nasıl izah etsem güneş gözlüğü ile izliyormuşum gibi bir hise kapılıyorum her zaman. Bana led tvlerdeki gibi parlak ve canlı renkler sunan 700 tl max bir monitör tavsiye edermisiniz? Tek istediğim parlak ve canlı renkler. Pcyi genelde film izlemek için kullandığımdan diğer koşulların hiçbir önemi yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle, eldeki monitörle ne yapabiliriz; ona bakalım. Mesela renk ayarlarını düzgün yaptığımızdan emin olalım.

Ilk sayfada Monitörünüze ince ayar yapın başlığına bakıp, orda linkini verdiğim siteleri kullanarak, monitörün renk ayarını yapar mısın.

Misal olarak ışık 23-25, kontratı da 80 civârında tut.

• Hocam merhaba. Siz bana birkaç hafta önce Dell U2314H veya U2414H modelinden birini almamı tavsiye etmiştiniz fakat bu monitörleri bir türlü bulamadım. Gezip dolaşmadığım yer kalmadı. Monitörü internet üzerinden bulmak mümkün fakat ben buna pek sıcak bakmıyorum. 450-500 TL 'yi geçmeyecek şekilde alınabilecek en mantıklı monitör tercihi ne olur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Not : Oyun ve günlük işler ön planda, biraz da film amaçlı kullanılacak.
  • quote:

Yaza çıkmaz. En erken sene sonu tahminimce.
    Piksel sorunu derken?

ustad bi yandan yabanci siteler ve youtube inceleme videolarinada bakiyorum ` pikselleri goruyorsunuz 27inc 1920 cozunurlukte ` diye yorumlar yapilmis o yuzden sordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheldon-Cooper -- 22 Aralık 2014; 23:26:11 >
  • quote:

Öncelikle, eldeki monitörle ne yapabiliriz; ona bakalım. Mesela renk ayarlarını düzgün yaptığımızdan emin olalım.

Ilk sayfada Monitörünüze ince ayar yapın başlığına bakıp, orda linkini verdiğim siteleri kullanarak, monitörün renk ayarını yapar mısın.

Misal olarak ışık 23-25, kontratı da 80 civârında tut.

Ayarlarıyla nerdeyse her gün oynuyorum. Birçok şey denedim hatta monitörü bırakıp intelin kendi arayüzündeki renk ayarlarıyla oynadım . Hocam bu panelin mat kaplaması bence temel sorun. Yansıma yaptığı için parlak kaplamayıda önermezler fakat film izlemek için mat paneller en son tercih olmalı diye düşünüyorum veya benim monitörde aşırı bir matlaştırma yapılmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fb_mehmet kullanıcısına yanıt
    Bu sefer 2 tavsiyem olacak. Ilki, önceki tavsiyemin tekrârı. Diğeri ise, illa görerek alman gerekmediği.

Iğneyi önce kendime batırayım mesela. Sanalmarketim'den U2312HM almıştım netten. Ertesi gün gelmişti.

• Sheldon-Cooper S kullanıcısına yanıt
    Doğru demişler. Onu biz de diyoruz zaten ve 1080P için 23-24" model tavsiye ediyorum. 27" ve 1080P modelleri, yalnızca monitörle arasındaki mesafesi fazla kişilerin alması gerektiğini yazıyorum. Ilk sayfadaki Tavsiye istemeden önce başlığında “Monitörün kullanım mesafesi"ni niye soruyorum sandınız?

• atabey444 kullanıcısına yanıt
    O zaten aklımda ama ikinci aşama olarak düşündüm onu. Gri zeminli yerler, kum gibi görünüyor ve bu seni rahatsız ediyor sanırım.

Istersen, paneldeki mat kaplamayı sök. Netten bakabilirsin nasıl söküldüğüne. Orijinalliği bozulmasın diye sökmek istemezsen, onu satıp, Dell S2440L al istersen.

• Sökme işi baya ilginç heyecanlandım açıkçası. Nasıl sökebileceğimide bilmiyorum . Bu arada şimdi baktım arkada vida yok . Sanırım ön çerçeveden sökülüyor. O kaplama yapışık değilmidir panele?
  • 
Sayfa: önceki 332333334335336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.