Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @bocekgrafik kullanıcısına çok teşekkürler. Acayip faydalı yerli içerik sunmuş. 2 defa okudum :)

Çalışıyorum, oyun hastasıyım ama pek oynayamıyorum artık. Kısa oyun süremi max verimlilikle geçirmek istiyorum.

22" philips monitörüm var. Ufak geliyor. 27" - 28" 900 TL'yi aşmayan monitör önerinizi bekliyorum. Ses sistemim var hoparlörü olmasa da olur.

FPS manyağı değilim günlük web kullanımı biraz da oyun derdim. Film de izlemiyorum.

Aşağıdaki nasıldır mesela veya diğer önerileriniz ne olur?

http://www.vatanbilgisayar.com/philips-28-284e5qhad_00-led-mva-monitor.html?srt=PU

Fiyat/performans önerinizi beklerim

Teşekkürler

• Xenil1905 X kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Araştırma yaparak yazanlardan sıkılmıyorum. Sen de güzel araştırmışsın belli ki. P2414, o fiyat aralığında alınabilecek monitörlerden biri. 23"lik versiyonunu veya kalibrasyonu yapılmış U2414'ü alabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilade B kullanıcısına yanıt
    Sorduğun model olabilir ama teste göre gölgelenme olma ihtimali var onda. Şahsi tavsiyem, ilk 27" 1440P monitör olur. Asus'un PA ve PB serisi ile Dell'in U2713'leri iyi mesela.

1440P'ler bütçeni aşarsa eğer, linkteki monitörlerden ilk sayfada yazdıklarım ile Viewsonic VX serisi ve Philips'in sonu /00 diye biten modellerine bakabilirsin. Ama ben olsam, bunlar arasından Samsung S27D390H alırdım.

http://www.vatanbilgisayar.com/ S27D390H -monitorleri/?opf=p1125215,p1125225,p2835

• çok tşk ederim herkesin sorusuna cidden sıkılmadan cevap veriyorsunuz

ben bu konuda ciddi bir amatör olduğum için araştırmayı genelde sitelerden ve bu başlıkta yazılan yorumlar içerisinden yaptım. Araştırma yaparken de u2414 gözüme çarpmıştı fakat fiyatı 800 tl seviyesinde olduğu için elemiştim. İstediğim fiyat aralığında sıfır u2414 bulmam mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xenil1905 -- 13 Aralık 2014; 18:12:51 >
    ben kliksadan 700tl ye aldım. 50tl de world puan verdi.

4 yıldır kullandığım 150tl lik leş monitörden sonra gözlerim bayram etti
  • sorma hocam ya bende de 19 luk bir monitör var bi kurtulsam şundan başka bişey istemiyorum :) Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenil1905

sorma hocam ya bende de 19 luk bir monitör var bi kurtulsam şundan başka bişey istemiyorum :) Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın

sağolun :) sizde hayırlısıyla alırsınız inşallah güzel bi monitör. yıllarca kullanılan parçalar olduğundan bi miktar parayı gözden çıkarmakta fayda var elbet.
    P2414 alıp, renk ayarını kendin yaparsan, U2414 almış gibi olursun. Onun da fiyatı fazla gelirse, P2314 alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

quote:

Orijinalden alıntı: Xenil1905

sorma hocam ya bende de 19 luk bir monitör var bi kurtulsam şundan başka bişey istemiyorum :) Hayırlı olsun bu arada güle güle kullanın

sağolun :) sizde hayırlısıyla alırsınız inşallah güzel bi monitör. yıllarca kullanılan parçalar olduğundan bi miktar parayı gözden çıkarmakta fayda var elbet.

çok tşk ederim
  • büyük ihtimalle p2414 alıcam artık onu aldıktan sonra renk ayarlarıyla ilgili de bi araştırma yapmam gerekecek sanırım :) desteğiniz için çok tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Sorduğun model olabilir ama teste göre gölgelenme olma ihtimali var onda. Şahsi tavsiyem, ilk 27" 1440P monitör olur. Asus'un PA ve PB serisi ile Dell'in U2713'leri iyi mesela.

1440P'ler bütçeni aşarsa eğer, linkteki monitörlerden ilk sayfada yazdıklarım ile Viewsonic VX serisi ve Philips'in sonu /00 diye biten modellerine bakabilirsin. Ama ben olsam, bunlar arasından Samsung S27D390H alırdım.

http://www.vatanbilgisayar.com/ S27D390H -monitorleri/?opf=p1125215,p1125225,p2835

cevap için teşekkürler. En başta verdiğiniz bilgiler ne kadar doğru olursa olsun piyasa çok değişken oluyor. DEvamlı modeller değişiyor vs. Öneriler çok önemli o nedenle.

750 TL'ye İStanbul Bilişim'den Samsung S27D390H alacağım.

Çok sağolun.

• [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Monitörünüz hayırlı olsun bende uzun zamandır o monitörü almayı istiyorum. Monitörün ışık sızması nasıl birde siyahlarda tam doğal siyahlar veriyor mu hocam.
  • dangerim kullanıcısına yanıt
    sağolun. ışık sızması dediğiniz şey karanlık ortamda siyah bir resimde kenarlarda oluşan ışıklarsa öyle bişey yok ya da çok azdıki hiç hatırlamıyorum bile denememe rağmen. eğer olsaydı dikkatimi çekerdi çünkü bizzat test ettim. siyahlar için net bişey söyleyemeyeceğim çünkü karşılaştırabileceğim tek monitör eski monitörüm. eskide çok kötüydü zaten, doğal olarak heryönüyle bana güzel geliyo. ama göze batan bişey olmadı yani neden daha siyah değil gibisinden.
    Araştırma yapmaya gerek yok. O monitörlerin ilk sayfada inceleme linkleri var. Oralarda var renk ayarları.

Kontrastı 80 yeterli gelir muhtemelen. Işığı da ortam ışığına göre 20-30 arası yeterli. Ilk sayfadaki Monitörünüze Ince Ayar Yapın başlığına bakabilirsin bunun için de...

• bilade B kullanıcısına yanıt
    Şimdiden hayırlı olsun. Bir süre kullandıktan sonra monitör hakkındaki fikirlerini bizimle paylaşırsan memnun olurum.

Bu konu yaklaşık 2.5 yıllık olsa da, güncel tutmaya çalışıyorum.

• öncelikle merhabalar ! 
    Monitör alacaktım ve o yuzden yardımınıza ihtiyacım var. monitörleri araştırdım ve aşağıda isim ve modellerini yazdıklarımda kalakaldım. Ben hem offline oyun , hem film seyrediyorum. 
    Tercihim İPS'den yana. Modeller arasında hangisini seçmem konusunda nedenini belirterek yardım ederseniz sevinirim 

Samsung S24D590P
    S24D390HL
    ASUS VN248H
    VX239H
    VS239HV
    Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhabalar..

Tekrar monitör tavsiyesi istemeye geldim.Umarım 2.kez tavsiye isteyerek sizi rahatsız etmiyorumdur.

144hz tek monitör ile 3 adet surrond için düşündüğüm monitörler arasında kaldım ve surround yapmaya karar verdim.Çok az oyun oynuyorum,bu yüzden 144HZ e o kadar para vermek istemiyorum.Oyun oynadığım zamanlar EST2 gibi smilasyon oyunları oynuyorum genellikle.Bazen de GTA-MAFİA-WatchDogs gibi oyunlar oynuyorum.Bu yüzden 60HZ monitörün bana yeterli geleceğini düşünüyorum.Yanılıyormuyum?

Etrafımda,arkadaşlarımda 144hz,120hz 2k 144hz kullananlar var.Bu monitörlerde bende oyun oynadım.Hatta Rog swift te gsync teknolojisinin farkına dahi varmadım.Ben genellikle dolgun renkleri ve IPS panelleri seviyorum.Bu yüzden 3 adet Pivot özelliği olan,çerçeveleri ince olan input lag ve tepkime süresi, ara sıra oyun oynadığımı göz önünde bulundurarak beni tatmin edebilecek düzeyde olan monitörler arıyorum.Bütçem 3 monitör için max 1100 Lira olarak düşünüyorum..

Kullanacağım şekilde böyle olacak..

Biraz uzun oldu,kusura bakmayın.Sonradan pişman olmamak için istediğim herşeyi,ne ile nasıl kullanacağımı yazdım.Şimdiden Teşekkür Ederim.

• muratsoysa M kullanıcısına yanıt
    Samsung'lardan birini almalısın; performansları yüksek ve yeni teknoloji olduğu için.

• trktlh kullanıcısına yanıt
    Rahatsızlık yok. Uzun yazılara alışık olduğum için, bu mesaj uzun sayılmaz. Şartlarını zorlayıp, Dell S2240L al bence.

• bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    21.5 inch ve pivot özelliği yok.Fiyatta 21.5 inch için pahalı gibi. Başka alternatif varmı hocam?
    En az 23 inch olması lâzım, pivot özelliği de lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.