Şimdi Ara

The Raid (2011)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
3.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu aralar baya övülüyor film. İMDB puanı da gayet iyi. İzlemek lazım.

• Evet öven fazla fakat ben bir türlü altyazı bulamadım.
  • Altyazı çıkmamış daha.
  • Severim böyle filmleri. Acayip merakımı uyandırdı

ekleme: hatırlatma için sağol. Rep'ini verdim kanka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 津波 -- 29 Mayıs 2012; 10:04:10 >
  • Bunun konusu daha önce açılmıştı çok iyi hatırlıyorum.
  • bunun altyazısını bulan var mı
  • Altyazısı için:http://www.opensubtitles.org/tr/subtitles/4567399/serbuan-maut-tr

Aksiyon filmlerini izlemeye başlarken hep “acaba” sorusu vardır, acaba bu da diğer sıradan aksiyon filmleri gibi abartı aksiyon ve gerçek dışı sahnelerle donatılmış bir film mi? Acaba bu da ayırdığım vakte değmeyecek, göz zevkimi bozacak bir aksiyon filmi mi?

Galler doğumlu Gareth Evans, önce Birleşik Krallık’da bir deneme yapmış ama sonra madeni Endonezya’da bularak rotayı Uzakdoğu’ya çevirmiş. The Raid‘de de başrolde izlediğimiz Iko Uwais‘i 2009 yapımı Merantau‘da oynatıp ısınma turuna çıkmış. Ardından bu enfes dövüş/aksiyon filmi Serbuan maut‘la patlamayı yapmış. Daha 3. filmi olan bir yönetmen için cidden büyük bir başarı The Raid: Redemption.

Endonezya’da çekilen film, kanun kaçaklarının kaldığı bir binaya saldırı yapan timin hikayesini anlatıyor. Binanın başında, polisin bile korktuğu bir “kötü adam” var. Yanında da iki “kolu”. Abimiz kendinden emin, gelecek polislerle güzel bir şölen düzenleme modunda. Polisler de zaten ölüme gittiklerinin farkında. Daha neden saldırı yaptıklarını bilmiyorlar böylesine azılı suçluların kaldığı bir binaya…

Hikaye bildiğimiz gibi de peki bu filmi ön plana çıkaran ne? Çekimlerinin kalitesi. Dövüş ve çatışma sahnelerinin gerçekçiliği. Hani filmi izlerken ciddi manada ölüp yaralanan adamlarla karşılaşıyorsunuz. O kadar gerçekçi yapmışlar ki, nasıl bir numarası var da bu adam o sahneden sağ çıkabilir diye merak ediyorsunuz. Aksiyon kesinlikle durmuyor. Ya bi yerler patlıyor ya birileri ölüyor ya birileri dövüşüyor.

Yazımın devamı:http://cineshoot.net/the-raid-redemption-2011.html

• Süper film izleyin izlettirin son zamanların en sağalam aksiyon filmlerinden biri 10/9.5
  • Caner' in sinema bölümüne mod olması lazım,
  • Filmi aratanlar

Serbuan maut, diye aratırsa rahat bulurlar.
  • Bulursam izlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evoo

Altyazısı için:http://www.opensubtitles.org/tr/subtitles/4567399/serbuan-maut-tr

Aksiyon filmlerini izlemeye başlarken hep “acaba” sorusu vardır, acaba bu da diğer sıradan aksiyon filmleri gibi abartı aksiyon ve gerçek dışı sahnelerle donatılmış bir film mi? Acaba bu da ayırdığım vakte değmeyecek, göz zevkimi bozacak bir aksiyon filmi mi?

Galler doğumlu Gareth Evans, önce Birleşik Krallık’da bir deneme yapmış ama sonra madeni Endonezya’da bularak rotayı Uzakdoğu’ya çevirmiş. The Raid‘de de başrolde izlediğimiz Iko Uwais‘i 2009 yapımı Merantau‘da oynatıp ısınma turuna çıkmış. Ardından bu enfes dövüş/aksiyon filmi Serbuan maut‘la patlamayı yapmış. Daha 3. filmi olan bir yönetmen için cidden büyük bir başarı The Raid: Redemption.

Endonezya’da çekilen film, kanun kaçaklarının kaldığı bir binaya saldırı yapan timin hikayesini anlatıyor. Binanın başında, polisin bile korktuğu bir “kötü adam” var. Yanında da iki “kolu”. Abimiz kendinden emin, gelecek polislerle güzel bir şölen düzenleme modunda. Polisler de zaten ölüme gittiklerinin farkında. Daha neden saldırı yaptıklarını bilmiyorlar böylesine azılı suçluların kaldığı bir binaya…

Hikaye bildiğimiz gibi de peki bu filmi ön plana çıkaran ne? Çekimlerinin kalitesi. Dövüş ve çatışma sahnelerinin gerçekçiliği. Hani filmi izlerken ciddi manada ölüp yaralanan adamlarla karşılaşıyorsunuz. O kadar gerçekçi yapmışlar ki, nasıl bir numarası var da bu adam o sahneden sağ çıkabilir diye merak ediyorsunuz. Aksiyon kesinlikle durmuyor. Ya bi yerler patlıyor ya birileri ölüyor ya birileri dövüşüyor.

Hocam bilgilendirme ve özellikle altyazı için teşekkürler. DP'de 201 istek almış ama altyazı çıkmamış, buradan altyazıyı verdiğin çok iyi oldu. Hemen indirmeye koyuluyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Evoo

Altyazısı için:http://www.opensubtitles.org/tr/subtitles/4567399/serbuan-maut-tr

Altyazı önermen için teşekkürler.Adamlar yapmış.Hele 2 dövüş sekansı mevcut ki(diğerlerine göre uzun olanlar)çok başarılı.

• Güzel bir film beğendim.
  • Filmi dün akşam izledim. Daha önceden 720p indirmiştim ki bir baktım Japonca altyazı üstüne bir de İngilizce Altyazıyı yapıştırmışlar üstelik altyazının etrafı da kara. Bir de buna TR altyazı eklenirse görsel iğrençlik oluşur da altyazıyı okumakta sorun yaşarız diye başka bir sürüm indirdim. Bu sefer de Bulgarca mı Rusça mı tam kestiremedim bir dublaj çıktı. Yav yemin ediyorum bu kadar iğrenç, ucuz, duygusuz, 5. sınıf bir dublaj olamaz. Herkesi aynı adam seslendiriyordu o iğrenç duygusuz sesiyle. Sanki dublaj yapmıyor da bildiğin düz yazı okuyor gibiydi. Adamlar asgari ücretle tek kişiye dublaj yaptırıyorlar galiba yok böyle bir rezillik. Valla TR dublajlarımızla kıyaslanamaz ama dublajlarımızı çok aradım bu filmi seyrederken. Neyse haliyle bu şekilde izledik ailecek fakat seyir zevkimizi ciddi şekilde öldürdü. Tüm bunlara rağmen film boyunca pür dikat izledik coşup durduk.

Hollywood aksiyonundan çok daha farklı, çok yaratıcı ve gerçekçi dövüş sahnelerine sahip bir film. Öyle "hamlelerden kurtulup elimdeki bıçakla değil de şöyle 3-5 artistik vuruş yapıp karşımdakini güçsüz düşüreyim, dövüşten çok şov olsun" yok, "mümkünse ilk hamleden kurtulup kesici delici ne bulursam onunla kesip biçip öldürücü darbeyi vurayım, hayatta kalayım" var. Ben hayatımda bu kadar şiddet içerikli üstüne bu kadar aksiyon içerikli bir film izlemedim, baştan sona aksiyon-dövüş-vahşet adamlar harbi yapmış. Hele ki o sondaki dövüş sahneleri yok mu... Aksiyon-dövüşten hoşlanıyorsanız kesinlikle arşivlik bir film. 10/10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 12 Haziran 2012; 14:23:25 >

• Bu filmin menşe nedir 20 dakika bunu düşünmekle geçti vallaha.

Tayvan mı, Japon mu, Çin mi, İspanyol mu nedir abi. Bulamadım da. Oyuncuların hepsi çekik gözlü ama konuşmaları İspanyolcaya benziyor. Alt yazı Çin midir Japon mudur? Vallaha beni benden aldı bu durum

Film gerçekten iyi. Aksiyon dozu çok yüksek. Bol kanlı ve acımasız. Sürprizi de yok değil. Tavsiye edilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 津波 -- 25 Haziran 2012; 10:13:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 津波

Bu filmin menşe nedir 20 dakika bunu düşünmekle geçti vallaha.

Tayvan mı, Japon mu, Çin mi, İspanyol mu nedir abi. Bulamadım da. Oyuncuların hepsi çekik gözlü ama konuşmaları İspanyolcaya benziyor. Alt yazı Çin midir Japon mudur? Vallaha beni benden aldı bu durum

Film gerçekten iyi. Aksiyon dozu çok yüksek. Bol kanlı ve acımasız. Sürprizi de yok değil. Tavsiye edilir.

film endonezya yapımı 3ünde sinemalarda internette film mevcut ama alt yazı malaesef yok
  • The.Raid.Redemption.2011.DUBBED.480p.BluRay.x264-mSD
    altyazı arıyorum

internette bu sürüme ait altyazı bulamadım
  • aksiyonun tavan yaptığı bir film. aksiyon severler kaçırmasın.

o değil de uzun saçlı eleman çok haşindi.. iki kişi zor hakkından geldi. bölüm sonu canavarı gibi bir şeydi.
  • The.Raid.Redemption.2011.480p.BRRip.MKV.FY

beyler film duruyor öyle bilgisayarımda izleyemiyorum. altyazı elinde olan varsa gönderirse sevinirim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.