OPEL COMBO NİYE SEVİLMİYOR ?
135 Cevap75187 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

369 Mesaj
4 Mart 2006; 15:44:06 

Arkadaşlar herkes katılsın da şöyle etraflıca tartışalım...

*Acaba bu combo niçin tutulmuyor?
*Arabanın hangi özellikleri kötü?
*Yenileri hakkında ne düşünüyorsunuz?
*Acaba sırf etrafımızdakiler kötü dedi diye mi kötü diyoruz? Ben opelin çok fazla kalitesiz bir araba yapacağına inanmıyorum?
*Sırf tipi yüzünden kötü diyenler var mı?

Hadi şu konuyu derinlemesine işleyelim de kapatalım.

Özellikle combo kullananlar ? Yorumlarınızı bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TANGO1 -- 4 Mart 2006; 19:17:52 >

369 Mesaj
4 Mart 2006; 16:02:27 

DEMEKKİ HERKES COMBOYU SEVİYO...BOŞUNA EVHAMLANMIŞIM.

1122 Mesaj
4 Mart 2006; 19:25:36 

ama önden bakınca b acaip görünmüoda diil hani corsadan bozma böle önü çok alcak arka taraf yüksek dengesiz görünüo gözüme

F20 SPORTLİNE

1300 Mesaj
4 Mart 2006; 19:29:52 

Altı yere çok yakın, yedek parçası da pahalı.

Doblo ve Kango hem sevisi bol hem yedek parçası daha kolay ve bulunabilir.

Pulse Live

3197 Mesaj
5 Mart 2006; 1:32:37 

aslında rakiplerinden uygun ticari arac fuarunda adam 1.3 city plus full artı spor paket 25.750 demişti güvenlik konusundada gayet iyi 4 disk fren abs birde vw caddy de var 4 disk fren sistemi benim bildiğim zaten içi gayet güzel corsayla ayni malzeme kaliteside doblodan partnerden iyi (caddy hariç) benim hoşuma gitmişti vallaği fuarda hepsini inçeledim
gelelim niye cok sevilmiyor
1-yedek parca pahalı
2-opellerin sorunlu olduğu söyleniyor özellikle direksiyon sistemi corsa ve comboda
servis ağı renault ve fiat kadar yaygın değil
aslında bu sınıfda caddy den sonra en kaliteli ve donanımlı arac bence
3-birde oturma pozusyonu alçak gercekten
4-adı cıkmış dokuza daha inmez sekize misali opele bir ön yargı var tüketiçide
birde bu sınıfta otomobil ihtiyacı alon insanlar genelde sorunsuz bakımları ucuz yedek parcası ucuz servis ağı geniş modeller terçih ediyor
ama o kadarda sevilmiyor değil ben bayağı görüyorum combo
vallaği ne söyleyeyim 25 binliram olsa ve ticari ve günlük yaşantımda kullanmak için alıcam araba poel combo city plus spor pakettir.
sonuçta kaliteli bir araba

Dünyanın en iyi eğitimini almış , motivasyonu en yüksek insanlarını işe alın ve işe yaramaz bir sistemin içine yerleştirin ; göreceksiniz ! Kazanan her seferinde sistem olacaktır...

11050 Mesaj
5 Mart 2006; 11:15:53 

quote:

Orjinalden alıntı: MaviBodrum

Altı yere çok yakın, yedek parçası da pahalı.

Doblo ve Kango hem sevisi bol hem yedek parçası daha kolay ve bulunabilir.

+1

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1747 Mesaj
5 Mart 2006; 11:18:52 

Kangoo
Dört teker amortisör
Servis ve yedek Parça

yinede siz bilirsiniz

En uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafedir, birbirini anlamayan...

369 Mesaj
5 Mart 2006; 16:46:56 

quote:

Orjinalden alıntı: hektorSTK

Kangoo
Dört teker amortisör
Servis ve yedek Parça

yinede siz bilirsiniz

BU DÖRT TEKER AMORTİSÖR OLAYI YANILMIYORSAM COMBODA DA VAR

6659 Mesaj
5 Mart 2006; 16:49:18 

tutulmuyor gibi bir hismi var içinde
quote:

Orjinalden alıntı: TANGO1

DEMEKKİ HERKES COMBOYU SEVİYO...BOŞUNA EVHAMLANMIŞIM.

369 Mesaj
5 Mart 2006; 18:31:04 

quote:

Orjinalden alıntı: serkes1

tutulmuyor gibi bir hismi var içinde

EVET BU SİTEDE COMBO İÇİN ÇOK AZ OLUMLU ŞEY OKUDUM.SEBEBİNİ MERAK ETTİM,ÇÜNKÜ COMBO 1,7 CDTİ ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM VE BU ARABA HAKKINDA TECRUBESİ OLANLARIN DÜŞÜNCELERİ BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ. SONUÇTA ARABAYA 30 MİLYARA YAKIN PARA VERİCEEZ...

2054 Mesaj
5 Mart 2006; 18:49:52 

arabanın bi kere tipe gel. Küçücük ve sivri bi ön. Aniden arkası yükselio armut gibi. Sınıfının en tipsizi bi kere...
Bir de Opel in Motorlarına bi çözüm bulması şart. Çok güçsüz ve verimsizler. 1.3 multijet hariç. O da opelin değil zaten. Bunların yüzündendir.
Şahsen ben o paraya gider Berlingo,Partner falan alırım

369 Mesaj
5 Mart 2006; 19:04:39 

quote:

Orjinalden alıntı: qr_bugra

arabanın bi kere tipe gel. Küçücük ve sivri bi ön. Aniden arkası yükselio armut gibi. Sınıfının en tipsizi bi kere...
Bir de Opel in Motorlarına bi çözüm bulması şart. Çok güçsüz ve verimsizler. 1.3 multijet hariç. O da opelin değil zaten. Bunların yüzündendir.

1,7 cdti 100 bg olan için ne düşünürsün?

2054 Mesaj
5 Mart 2006; 19:08:27 

Normalde o gücün daha fazlasını ve daha tork lusunu 1.6 motor üretebiliyor. Bknz: 1.6 Hdi

Hem 1.7 motor vergisi verecem dünyanın parasını. Hemde 1.6 dan güçsüz motorum olacak???
1.3 Multijet Corsa dan başka Motoru araca uyan arabasını bulamadım Opelin
Vectra falan nedir yaa 1.6 100 bg... Yarım saatte 100km e çıkıo...

Hiç alınası değil yaa bu Combo arkadaşım???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qr_bugra -- 5 Mart 2006; 19:10:14 >

369 Mesaj
5 Mart 2006; 19:22:43 

quote:

Normalde o gücün daha fazlasını ve daha tork lusunu 1.6 motor üretebiliyor. Bknz: 1.6 Hdi

Hem 1.7 motor vergisi verecem dünyanın parasını. Hemde 1.6 dan güçsüz motorum olacak???
1.3 Multijet Corsa dan başka Motoru araca uyan arabasını bulamadım Opelin
Vectra falan nedir yaa 1.6 100 bg... Yarım saatte 100km e çıkıo...

Hiç alınası değil yaa bu Combo arkadaşım???

iyi de 1,6 dizel motoru nerde bulacaz.üstelik bu 100bg olan 240 tork üretiyormuş.henüz türkiye de satılmıyor siparişle geliyor.

450 Mesaj
5 Mart 2006; 19:25:36 

bende combonun tipini pek beğenmiyorum fakat 1.7dti 100hp nin felaket gittiğini duyuyorum(190-200kmh bastığını çok duydum) ve çok rahat bi araç olduğunu biliyorum ayrıca arkadaşın 1.6hdi 110hp dediği 307 ya da c4 herhalde partner ve berlingo 1.9d 71hp ve 2.0hdi 90hp seçeneklerine sahip yani combo 1.7 dti 100hp yle baş edemez ben opelin kötü bi araç yapacağını sanmıyorum ve combo sınıfındaki diğer araçların tersine makassız sanırım yani binek araba gibi yol tutabilir aslında combo nun tutmama nedeni bence rakiplerine göre farklı bi tipi olmasından(gerçi tutmama olayı da doğru değil piyasa da çok combo görüyom bu sıralar) dolayı bi ön yargı var açıkçası tipini beğeniyosan al bence yeni kasası hoş olmuş

2054 Mesaj
5 Mart 2006; 19:28:39 

Gerçi doğru o motorları ben Berlingoda falan kullanılr sanmıştım. PArdon O zman 1.7 avantajlı oluo. Ama hala Opeli eleştiriorm. motor konusunda.

Yine de almam yaa abi çok tipsiz ve kalitesiz bu araç...

369 Mesaj
5 Mart 2006; 19:44:19 

quote:

Gerçi doğru o motorları ben Berlingoda falan kullanılr sanmıştım. PArdon O zman 1.7 avantajlı oluo. Ama hala Opeli eleştiriorm. motor konusunda.

Yine de almam yaa abi çok tipsiz ve kalitesiz bu araç...

kalitesiz demeyelim de tipsiz belki olabilir.

369 Mesaj
5 Mart 2006; 19:47:46 

Bu Combo kasa değiştirmez mi acaba biraz beklesek ?

450 Mesaj
5 Mart 2006; 19:50:26 

yanılmıyosam geçen sene küçük bi makyaj geçirdi zaten

1747 Mesaj
5 Mart 2006; 20:25:23 

combo makyaj geçirir ama öle köklü değişiklik yapmaz bence
yine aynı çizgilerle ön panjuru yeniler bırakır
30kağıt cepten çıkıyosa artık caddy alma zamanı gelmiştir die düşünüyorum ayrıca caddy de şu aralar esnaf indirimi bilmemne indirimi fln bişiler varmış bi bakın isterseniz

368 Mesaj
5 Mart 2006; 20:40:39 

Combo'nun eksileri:

-2 yıllık araba, çok ağır işlerde kullanılmıyor , sadece şehiriçinde ufak tefek mazlemeler taşıyor.Buna rağmen
standart radyo/kasetçaları bozuk.Radyosu hiç çalışmıyor, kasedi de nazlana nazlana çalıyor.(kalite konusunda bir fikir vermesi açısından)

-malzeme kalitesi düşük. direksiyon üzerinde 2 noktada korna için buton gibi kabartmalar var. İkisi de yırtılmış.

-araba güzel bir asfalt yolda giderken ve boşken bile zangır zangır titriyor.

-yürüyen aksamından her gün değişik bir ses geliyor.

-çok alçak , en ufak tümseklerde dahi altı olmasa da tamponu yere sürtüyor. (Gerçi bunda tamponun altındaki plastiğin bir yandan kopuk olması ve sanayide o parçayı alelade tutturmuş olmamın etkisi olabilir :)

-yol tutuşu başarısız

-görüş açısı çok ama çok dar. dönüşlerde büyük problem yaratıyor. koltuğunu daha yüksek yapsalarmış en azından , biraz daha iyi olurmuş.. belki yenilerinde öyle bir değişiklik yapmışlardır,bilmiyorum....

-2000 devirden sonra turbo devreye girince araba kontrolsüz hızlanıyor ve frenleri tam rezalet. defalarca kazanın eşiğinden döndüm. aynı fren sorununu babamın kangoosunda da yaşıyorum ama bu kadar kötü değil.sanırım bu tip arabaların ortak özelliği... ABS olsa güzel olur...

-turbo dizel motor hiç de cimri değil

-ses yalıtımı kötü

-tipinde hayır yok yaw :P

Daha da yazardım ama opel'in azmettirdiği bir suikaste falan kurban gitmekten korkuyorum

"Bankacılar paranın sahte olup olmadığını anlamak için, parayı ışığa doğru tutup içerisinde ATATÜRK filigrani var mı yok mu diye bakarlar. Siz
de bir adamın ne mal olduğunu anlamak için, onu ışığa tutun; bakın bakalım içerisinde ATATÜRK var mı, yok mu! İçerisinde ATATÜRK olmayan adamlara iltifat etmeyiniz. Cumhuriyet'e sahip çıkınız."
Ali Poyrazoğlu

676 Mesaj
5 Mart 2006; 20:52:26 

aracin ici ve dis goruntusu cok guzel bence

369 Mesaj
5 Mart 2006; 23:04:52 

quote:

Orjinalden alıntı: emokar

Combo'nun eksileri:

-2 yıllık araba, çok ağır işlerde kullanılmıyor , sadece şehiriçinde ufak tefek mazlemeler taşıyor.Buna rağmen
standart radyo/kasetçaları bozuk.Radyosu hiç çalışmıyor, kasedi de nazlana nazlana çalıyor.(kalite konusunda bir fikir vermesi açısından)

-malzeme kalitesi düşük. direksiyon üzerinde 2 noktada korna için buton gibi kabartmalar var. İkisi de yırtılmış.

-araba güzel bir asfalt yolda giderken ve boşken bile zangır zangır titriyor.

-yürüyen aksamından her gün değişik bir ses geliyor.

-çok alçak , en ufak tümseklerde dahi altı olmasa da tamponu yere sürtüyor. (Gerçi bunda tamponun altındaki plastiğin bir yandan kopuk olması ve sanayide o parçayı alelade tutturmuş olmamın etkisi olabilir :)

-yol tutuşu başarısız

-görüş açısı çok ama çok dar. dönüşlerde büyük problem yaratıyor. koltuğunu daha yüksek yapsalarmış en azından , biraz daha iyi olurmuş.. belki yenilerinde öyle bir değişiklik yapmışlardır,bilmiyorum....

-2000 devirden sonra turbo devreye girince araba kontrolsüz hızlanıyor ve frenleri tam rezalet. defalarca kazanın eşiğinden döndüm. aynı fren sorununu babamın kangoosunda da yaşıyorum ama bu kadar kötü değil.sanırım bu tip arabaların ortak özelliği... ABS olsa güzel olur...

-turbo dizel motor hiç de cimri değil

-ses yalıtımı kötü

-tipinde hayır yok yaw :P

Daha da yazardım ama opel'in azmettirdiği bir suikaste falan kurban gitmekten korkuyorum

yeni combolarda bu eksilerin bir çoğu yok bence.
Mesela ABS var,ben kullandım ses yalıtımı da iyi,yol tutuşunun iyi olduğunu bir çok kişi kabul ediyor zaten.Bir opel astra kullanıcısı olarak opellerdeki işçilik ve malzeme kalitesinin bir çok arabadan iyi olduğunu biliyorum.Bu arabaların koltuğu 3 yönde ayarlanabiliyor,sen ayarlamayı unutmuşsun.Ayarlarsan görüş açısı düzelir.
senin bahsettihin araba şirket arabası herhalde ve bence o arabanın belinin suyunu almişlar.Combo çok ii olmayabilir ama senin bahsettiğin kadar kötü olması imkansız...

1747 Mesaj
6 Mart 2006; 1:08:39 

tango1_ topic açmışsın opel combo nie sewilmiyor die, yazdıklarına göre kendin az çok bilgi toplamışsın ve birebir combo kullanıcılarından yorum istemişsin, bir kullanıcı gelip neden şikayetçi olduğunu yazmış bu seferde çok sert yorum yaptığını sölemişsin... madem opelin kalitesinin ne düzeyde olduğunu biliyosun topic açma gereği yok bence

328 Mesaj
6 Mart 2006; 2:56:36 

bi aralar auto show dergisinin bi sayısında bu tip araçların karşılaştırmasında combo birinci seçilmişti ama o modeli türkiyede yok galiba 1.9 cdı mıydı öyle bişeydi.

369 Mesaj
6 Mart 2006; 18:20:27 

quote:

tango1_ topic açmışsın opel combo nie sewilmiyor die, yazdıklarına göre kendin az çok bilgi toplamışsın ve birebir combo kullanıcılarından yorum istemişsin, bir kullanıcı gelip neden şikayetçi olduğunu yazmış bu seferde çok sert yorum yaptığını sölemişsin... madem opelin kalitesinin ne düzeyde olduğunu biliyosun topic açma gereği yok bence

NİYE SİNİRLENDİN Kİ ? BURDA TOPİC AÇAN HERKES ZIRCAHİL OLDUĞU KONULARDA MI AÇIYOR ?

ÜSTELİK VATANDAŞ NASIL VE HANGİ KONULARDA TOPİC AÇACAĞINI SANA MI SORACAK ?

varsa combo hakkında yorumun alalım yoksa vatandaşı meşgul etme...

1747 Mesaj
6 Mart 2006; 18:41:43 

kimin kimi ne için meşgul ettiği ortada
neyse boşverdim gitti...

369 Mesaj
6 Mart 2006; 19:52:59 

quote:

kimin kimi ne için meşgul ettiği ortada
neyse boşverdim gitti...

EVET BENCE DE BOŞ VERELİM...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mart 2006; 21:49:57 

quote:

iyi de 1,6 dizel motoru nerde bulacaz.üstelik bu 100bg olan 240 tork üretiyormuş.henüz türkiye de satılmıyor siparişle geliyor.

tango siparişle geldiğine eminmisin 1.7cdti combo nun.ben şimdi buna karar verirsem bir de sipariş mi bekliyecem

369 Mesaj
21 Mart 2006; 23:20:38 

quote:

Orjinalden alıntı: caparso2002

tango siparişle geldiğine eminmisin 1.7cdti combo nun.ben şimdi buna karar verirsem bir de sipariş mi bekliyecem

BEN KAYSERİ OPELE SORDUM BANA SİPARİŞ VERECEZ 45 GÜNDEN ÖNCE GELMEZ DEDİLER DAHA SONRA BAŞKA BİR ARKADAŞTAN ANKARA'DAKİ OPELLERDE SATILDIĞINI DUYDUM.İSTERSEN ARAŞTIR.

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2006; 0:23:24 

quote:

BEN KAYSERİ OPELE SORDUM BANA SİPARİŞ VERECEZ 45 GÜNDEN ÖNCE GELMEZ DEDİLER DAHA SONRA BAŞKA BİR ARKADAŞTAN ANKARA'DAKİ OPELLERDE SATILDIĞINI DUYDUM.İSTERSEN ARAŞTIR.

teşekkürler

4493 Mesaj
22 Mart 2006; 9:32:37 

bende combo 1.3 cdti city plus var, ben direksiyon kutusu hariç arabadan çok memnunum bugüne kadar 5 kere değişti malum zaten corsa ve combolarınkiler sorunlu ancak opel türkiye bi karar almış ve 2,3 aya kadar kesinleşiceği söyleniyo garantisi bitmiş dahi olsa tüm corsa ve comboların direksiyon kutularını yenileriyle değiştiriceklermiş.Tabi bugüne kadar çok değişti yenileriyle :) ama yeniden tamamen değiştirmişler bu sefer oldu diyolar görücez...

Bence combo sevilmiyo diye bişey yok, sevilmiyo dememizin nedeni az satıyo olmasıysa eğer şöle bi durum var; ticari araçları neredeyse tüm şirketler leasingle alıyo artık ve leasingle aldıkları icinde açıkcası çoğunun umrunda olmuyo arabada ne donanım varmış, yol tutarmı, gidermi nası olsa onlar 3 sene ödicekler birileri o arabaları kullanıcak 3 sene sonunda da zaten filo yenilenicek.Burda gözden kaçan nokta bu: eğer satın alıcak olan adam arabayı kendine alıyosa yüzde 80 combo alıyo biraz daha parayı gözden çıkarırsa bi ticari araç icin caddy alıyo.Yani demek istediğim bu işle biraz ilgilenenler zaten araştırıp en iyinin hangisi oldugunu anlayabiliyo ama dediğim gibi çoğunluğu filo olarak satıldıgı için bence biraz naylon kalıyo combonun sevilmemesi :)

Sınıfındaki tek makassız araç combo, bunun en büyük artısı özellikle araç yüklüyken ağırlık transferinde çok daha güvenli olması en iyisi dediğiniz caddy bile makaslı, kaldıki zaten bu sınıfın en iyi yol tutusunun comboda oldugunu autobild karşılaştırmalı testinde açıkça gösterdi.Fiyatı çok uygun aynı donanımda bi connect 30 küsür milyar doblo 30 küsür milyarken combo 26 milyar.Fiatla ortak geliştirilen 1.3 cdti motorda 2004 yada 2005 te 1.4 ve altı dizel motor kategorisinin en iyi motoru ödülünü aldı.

Sürüş pozisyonu çok alçak demişsiniz comboyu kullanırken otomobil kullanıyosunuz ama bi dobloda bi connectte kamyon kullanıyo gibi oluyo insan.Frenleri kötü demişsiniz absli city plus çıktıgında otohaberin testinde 39 metrede savrulmadan durduğu yazılmıştı,bence frenleri çok iyi hiç umut yok derken az kurtarmadı beni :) zaten 4 tekerlekte disk.

Beni kimse combonun sınıfındaki en iyi araç olmadıgı yönünde ikna edemez zaten bunun garantisi bitince bu sefer 1.7cdti city plus alıcam o zmn düzlükteki caddyleride görürüz ama benim kafama takılan başka bişey var biri lütfen caddynin bu sınıfın en iyi aracı olarak kabul edilmesini bana açıklayabilirmi yalnız halkımız tarafından vw her zaman hangi sınıfta olursa olsun en iyi araçtır ya bu bahanenin altına sıgınmadan

25 Mesaj
22 Mart 2006; 11:15:42 

Arkadaşımız çoğu yerde haklı, lakin opelin parçaları pahalı biz millet olarak arabımızı eşşek yerinde kullanır ve kullanırız ve bi arıza çıkınca hem uçuza hem ivedi bir şekilde yaptırmayı düşünürüz, ama opeldeki direksiyon kutusundaki arıza göz önüne alınır ve bunu yılda bir kaç değiştirisek zaten arabay verdiğimiz24.843,00 YTL (1.3cti) para zaten o masraflar göz önüne alınarak 30 ytl çıkıyor bir yıl içinde o zaman connect insiyatif olarak kullanabilir makaslı olması iyidir ,bu tip araçların ikinci el açısından hemen paraya dönüştürebilceğiniz piyasada o tip bir kaç araç var (combo hariç) onlardan alınması daha uygun mesela ben öyle yapıcam :)

Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan......

21 Mesaj
22 Mart 2006; 11:44:11 

arkadaşlar aracı aralık 2005 te aldım. bu zamana kadar 2 arkadaşımda aldı ama onlarınki van türüydü. bendeki 1.3 city plus tek spor paketi yok. 3ündede hiçbir direksiyon problemi yok sadece corsada var sanırım. sikayetvar.com a bir göz atın hepsi corsa combo değil. sadece tipi benziyor. gezmek için ideal bir araç. yakıt tüketimi hiçbir araçta yok!! tabi nazik kullanırsan. ama hem iş hemde gezmek için kullanıcam dersen başka araçlara bakmalısın. 1.7 ler sipariş üzerine geldiğini bende duydum, yedek parçası pahalı doğrudur. servisi azda olsa gerçekten adam akıllı ilgileniyorlar. diğer markaları kötülemek gibi olmasın fakat sorununu hiçbir şekilde halledemezsen dahi GM den halledebiliyorsun. en azından derdini anlatacağın seni başından savmayacak bir servisin olacak.

kısaca tavsiyemdir. unutmadan kalkışlarda fazla bir performans bekleme. hızlşanması diğerlerine göre kötü. ama 160 tan aşağı yapmadığı da kesin 4 kişi ve arkada yük varken. bunu bir düşün

2006 OPEL COMBO 1.3CDTI CITY PLUS

1100 Mesaj
22 Mart 2006; 13:42:01 

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

bende combo 1.3 cdti city plus var, ben direksiyon kutusu hariç arabadan çok memnunum bugüne kadar 5 kere değişti malum zaten corsa ve combolarınkiler sorunlu ancak opel türkiye bi karar almış ve 2,3 aya kadar kesinleşiceği söyleniyo garantisi bitmiş dahi olsa tüm corsa ve comboların direksiyon kutularını yenileriyle değiştiriceklermiş.Tabi bugüne kadar çok değişti yenileriyle :) ama yeniden tamamen değiştirmişler bu sefer oldu diyolar görücez...

Bence combo sevilmiyo diye bişey yok, sevilmiyo dememizin nedeni az satıyo olmasıysa eğer şöle bi durum var; ticari araçları neredeyse tüm şirketler leasingle alıyo artık ve leasingle aldıkları icinde açıkcası çoğunun umrunda olmuyo arabada ne donanım varmış, yol tutarmı, gidermi nası olsa onlar 3 sene ödicekler birileri o arabaları kullanıcak 3 sene sonunda da zaten filo yenilenicek.Burda gözden kaçan nokta bu: eğer satın alıcak olan adam arabayı kendine alıyosa yüzde 80 combo alıyo biraz daha parayı gözden çıkarırsa bi ticari araç icin caddy alıyo.Yani demek istediğim bu işle biraz ilgilenenler zaten araştırıp en iyinin hangisi oldugunu anlayabiliyo ama dediğim gibi çoğunluğu filo olarak satıldıgı için bence biraz naylon kalıyo combonun sevilmemesi :)

Sınıfındaki tek makassız araç combo, bunun en büyük artısı özellikle araç yüklüyken ağırlık transferinde çok daha güvenli olması en iyisi dediğiniz caddy bile makaslı, kaldıki zaten bu sınıfın en iyi yol tutusunun comboda oldugunu autobild karşılaştırmalı testinde açıkça gösterdi.Fiyatı çok uygun aynı donanımda bi connect 30 küsür milyar doblo 30 küsür milyarken combo 26 milyar.Fiatla ortak geliştirilen 1.3 cdti motorda 2004 yada 2005 te 1.4 ve altı dizel motor kategorisinin en iyi motoru ödülünü aldı.

Sürüş pozisyonu çok alçak demişsiniz comboyu kullanırken otomobil kullanıyosunuz ama bi dobloda bi connectte kamyon kullanıyo gibi oluyo insan.Frenleri kötü demişsiniz absli city plus çıktıgında otohaberin testinde 39 metrede savrulmadan durduğu yazılmıştı,bence frenleri çok iyi hiç umut yok derken az kurtarmadı beni :) zaten 4 tekerlekte disk.

Beni kimse combonun sınıfındaki en iyi araç olmadıgı yönünde ikna edemez zaten bunun garantisi bitince bu sefer 1.7cdti city plus alıcam o zmn düzlükteki caddyleride görürüz ama benim kafama takılan başka bişey var biri lütfen caddynin bu sınıfın en iyi aracı olarak kabul edilmesini bana açıklayabilirmi yalnız halkımız tarafından vw her zaman hangi sınıfta olursa olsun en iyi araçtır ya bu bahanenin altına sıgınmadan

+100000000

2012 Vw Polo 1.4 Comfortline Siyah
2011 Ford Connect 1.8 GLX Fırtına Gri

4493 Mesaj
22 Mart 2006; 14:30:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Orhanbey

Arkadaşımız çoğu yerde haklı, lakin opelin parçaları pahalı biz millet olarak arabımızı eşşek yerinde kullanır ve kullanırız ve bi arıza çıkınca hem uçuza hem ivedi bir şekilde yaptırmayı düşünürüz, ama opeldeki direksiyon kutusundaki arıza göz önüne alınır ve bunu yılda bir kaç değiştirisek zaten arabay verdiğimiz24.843,00 YTL (1.3cti) para zaten o masraflar göz önüne alınarak 30 ytl çıkıyor bir yıl içinde o zaman connect insiyatif olarak kullanabilir makaslı olması iyidir ,bu tip araçların ikinci el açısından hemen paraya dönüştürebilceğiniz piyasada o tip bir kaç araç var (combo hariç) onlardan alınması daha uygun mesela ben öyle yapıcam :)

Direksiyon kutusunu değiştirmek zaten garanti kapsamı dahilinde oldugu için 2 sene zarfında bu kronik arızadan dolayı ek bi ücret ödenmiyor.Connectten bahsetmişsiniz comboyla aynı donanımda bi connectin fiyatı 32000 ytl (tdci combi kısa) combonun daha az yaktıgı da ortada.Ayrıca şeytan ayrıntıda gizlidir çok basit görünen sorun olarak bakmadıgımız 2 noktaya değiniyim connectin sürgülü kapı mekanizması arka koltukları daraltıcak şekilde yapılmış yani arkaya 3 kişi oturdugunuzda yanlarda oturanları çok rahatsız eden bi kapı şekli var direk adamın böğrüne giriyo mecburen 8 şeklinde oturuyosunuz aynı zamanda yüklemedede sorun yaratıyo.Ve belki hiç dikkatimizi çekmeyen bişey var combodan başka hangi araçta yük destek filesi var (belki vardır tam bilmiyorum) bi arka koltukların arkasına bide ön koltukların arkasına takılabiliyo bi dobloda bi partnerda sadece sürücü koltugu arkasında (o da panelvanlarda) bi demir mevcut onun dısında ben görmedim koltuklularda.
İkinci elde connectin combodan daha çabuk satılabilmesine bende katılıyorum ama işte burda sorulan da o aslında neden daha iyi olan combo diğerlerinden az satıyo?

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2006; 16:33:41 

quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Direksiyon kutusunu değiştirmek zaten garanti kapsamı dahilinde oldugu için 2 sene zarfında bu kronik arızadan dolayı ek bi ücret ödenmiyor.Connectten bahsetmişsiniz comboyla aynı donanımda bi connectin fiyatı 32000 ytl (tdci combi kısa) combonun daha az yaktıgı da ortada.Ayrıca şeytan ayrıntıda gizlidir çok basit görünen sorun olarak bakmadıgımız 2 noktaya değiniyim connectin sürgülü kapı mekanizması arka koltukları daraltıcak şekilde yapılmış yani arkaya 3 kişi oturdugunuzda yanlarda oturanları çok rahatsız eden bi kapı şekli var direk adamın böğrüne giriyo mecburen 8 şeklinde oturuyosunuz aynı zamanda yüklemedede sorun yaratıyo.Ve belki hiç dikkatimizi çekmeyen bişey var combodan başka hangi araçta yük destek filesi var (belki vardır tam bilmiyorum) bi arka koltukların arkasına bide ön koltukların arkasına takılabiliyo bi dobloda bi partnerda sadece sürücü koltugu arkasında (o da panelvanlarda) bi demir mevcut onun dısında ben görmedim koltuklularda.
İkinci elde connectin combodan daha çabuk satılabilmesine bende katılıyorum ama işte burda sorulan da o aslında neden daha iyi olan combo diğerlerinden az satıyo?

Connect in arka tarafı konusunda kesinlikle katılıyorum.arka kapılar çok rahatsız edici

26 Mesaj
22 Mart 2006; 18:34:29 

combo özelliklerine göre 1 numara ama bizim milletin kullanım koşulları ve tofaş renault ford alma geleneğine uymuyor toros kullanmak eşşeğe binmekten daha zor ama yıllarca sattı ve hala satıyor neymiş dayanıklı imiş vallahi yalan billahi yalan asıl nedeni şu arabanın hiçbir özelliği yok özelliği olmadığı için arıza yapacak parçasıda yok torosun mevcudiyeti motor+şanzuman+diferansiyel e bunlarda kolay kolay hiçbir arabada bozulmaz zaten torosun adı bozulmayan arabaya çıkar millette masrafı yok diye alır. kuş serilerinin hikayesi de brodway le aynı

adamın olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler neden ? çünkü keçinin sakalı var

piyasada brodway ve kuş serisinden başka olan arabalar çok pahalı olunca bu tenekeler bolca sattı

şu ana da aynı filmi ikinci kez izliyoruz kango iğrençötesi bir araç ne tip var ne kalite ne de çok iyi bir özelliği hatta cliolardan bile çabuk dökülüyor ve parçası pahalı fiat iyi başladı ama işin içine tofaş girdi o araçtan ümidi kesin o parayı asla hakedemez, ford ise o bildiğiniz hantal iri yarı masraflı aşırı yakıt tüketen araba. benzeri japon otoları yok ama olsa herhalde bunlardan iyi olurdu seat zaten vazgeçti bunları çıkarmaktan pejo citroen aynı fabrikanın farklı kapısından çıkan araçlar masrafda fordu kalitede tenoyu aratmıyorlar pejonun bi dikiz aynasını 200 ytl ye taktırdı arkadaşım uzun lafın ksıası

caddy arkadaşımda var sık sık biniyoruz konfor yol tutuşu çok güzel yakıt gayet makul ama insan trafikte titriyor arabama bişi olacak diye fiyatı biraz daha düşük olabilse ..

opelde dipğerlerinin extra ücret istediğini standart olarak veriyor harici bir motor seçeneği birde spor paketi var standart da abs ve çift hava yastığı oluşu bence diğerlerinden ayıran en önemli ozelliği benim tercihimde opel 1,3 oldu ama henüz altımdaki tenekeden kurtulamadım ( kartal slx ie) opelin parçaları daha pahalı haklısınız servis pahalı haklısınız ama ben biniciyim opelin parça konusunda epey bir sorun çıkarmayacağını yıllarca bana sorunsuz bir sürüş yaşatacağını az da olsa yollarda gördüğüm kadet ler kanıtlıyor. Motor performansı da yakıt konusundakiş cimriliğinden kaynaklanıyor eğer performans istiyorsanız garantiden çıkartarak program ayarları ile oynarsınız performanslı olur.

herzaman benim gözümda almanlar otomobilin ustaları olmuştur ikinci japonlar üçüncü ise amerikalılar

bence numberone combo city plus 1,3 cdti yaza kadar almış olacağımı düşünüyorum eğer almamışsam bilinki fabia almışımdır :)

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2006; 18:48:36 

quote:

bugün bir kaç bayi aradım sordum.1.7cdti yi siparişle getirdiklerini söylediler.siparişden sonra 1 ay içinde.

1122 Mesaj
22 Mart 2006; 19:06:52 

quote:

Bu Combo kasa değiştirmez mi acaba biraz beklesek ?

yeni corsa çıkıcakk belki ondan sonra çıkabilir...

F20 SPORTLİNE

369 Mesaj
22 Mart 2006; 20:01:48 

VALLA COMBO SEVER BİRİSİ OLARAK YAZILANLARI KEYİFLE OKUYORUM.GÖRÜYORUM Kİ COMBO Gİ
DEREK YAYGINLAŞIYOR VE COMBO SAHİPLERİ ARABALARINDAN MEMNUN.BEN BU FORUMDA "ARKADAŞLAR COMBO ALACAM NE DERSİNİZ" DİYE İLK TOPİCİ AÇTIĞIMDA.
* COMBO MU ? O DA NE ?
* CORSA BOZMASI COMBOYU NAAPACAN ?
* TİPİ İĞRENÇ
* MOTORU HANTAL
* SAĞLAM DEİL
* PARÇASI PAHALI
GİBİ YORUMLARLA KARŞILAŞMIŞ VE ÇOK İSTEDİĞİM HALDE COMBO ALMA KONUSUNDA TEREDDÜDE DÜŞMEYE BAŞLAMIŞTIM AMA O GÜNDEN BU GÜNE GÖRDÜM Kİ GİDEREK COMBO KONUSUNDAKİ OLUMSUZ GÖRÜŞLER AZALDI VE YERİNİ ÖVGÜYE BIRAKTI. DEMEKKİ ELEŞTİRENLER ESKİ MODELLERİ BAZ ALMIŞLAR YENİ MODELLERDE Bİ ÇOK SIKINTI AŞILMIŞ.
ARTIK İÇİM RAHAT Bİ ŞEKİLDE 1.7 COMBO MU ALABİLİRİM.OLUMLU OLUMSUZ GÖRÜŞ BİLDİREN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER.

Uzaklaştırılmış
22 Mart 2006; 23:16:20 

Yeni 1.7 cdti leri kullanan bir arkadaş fikirlerini söylerse çok sevinirim. çünkü eski dti lere göre çok daha fazla güçlendirilmiş bir motoru var bildiğim kadarıyla. 1.3 leri kullanan arkadaşlar kalkışlarda arabanın ağır kaldığını söylemişler normal olarak. ama bu sorun 1.7 ve 100 beygirlik yen motorda görülmüyodur heralde.

450 Mesaj
22 Mart 2006; 23:29:37 

bizim bi arkadaş 2003 model dti ile 195 bastığını söyledi bu arada bildiğim cdti daha ekonomik bi motora sahip gücünün fazla arttığını sanmıyorum zaten ikiside turbo ..

369 Mesaj
23 Mart 2006; 8:02:27 

quote:

Orjinalden alıntı: doblom

bizim bi arkadaş 2003 model dti ile 195 bastığını söyledi bu arada bildiğim cdti daha ekonomik bi motora sahip gücünün fazla arttığını sanmıyorum zaten ikiside turbo ..

CDTİ NİN DTİ YE GÖRE BEYGİRİ DE TORKU DA DAHA FAZLA.BU DA GÜCÜNÜN ARTTIĞINI GÖSTERMEZ Mİ ?

976 Mesaj
23 Mart 2006; 8:25:34 

Bir dönem Bursa da kamyon şasesinin üzerine otobos yapıyorlardı. Combo da aynı düzen...
Semer olayı yani......

Jetta 1,2 TSİ Trendline-Platinium Gri

369 Mesaj
23 Mart 2006; 15:33:35 

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Bir dönem Bursa da kamyon şasesinin üzerine otobos yapıyorlardı. Combo da aynı düzen...
Semer olayı yani......

COMBONUN CORSA ŞASESİNE OTURTULMUŞ OLMASI ÇOK MU OLUMSUZ BİR ÖZELLİK ( EŞEK OLACAK KADAR MI KÖTÜ )

Uzaklaştırılmış
24 Mart 2006; 14:10:11 

quote:

Orjinalden alıntı: anchorman

Semer olayı yani......

corsa üzerine combo... olumsuz tarafları hakkında bilgi verebilir misin yoksa sadece kötülemek amacıyla mı

Uzaklaştırılmış
25 Mart 2006; 12:19:26 

quote:

Orjinalden alıntı: caparso2002

corsa üzerine combo... olumsuz tarafları hakkında bilgi verebilir misin yoksa sadece kötülemek amacıyla mı

anchormaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan cevap zahmet olmazsa

25 Mesaj
25 Mart 2006; 12:30:35 

opel combodan vazgectim nedeni ise ikinci eli olmayışı opelin stratejisi bambaşka bu yıl sonunda yeni kasaları piyasaya sürüp şu ankı corsada bozma kasalar elinizde patlarsa ve hiç şaşırmayın en yakın zamanda sizde bir doblo alın keyfinize bakın altın gibi araba dünya hali gerçekçi olalım lütfen !

Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan......

5666 Mesaj
25 Mart 2006; 12:36:08 

quote:

ben motoruna katılmıyorum bence güzel motor ama tipini bende beğenmiyorumbilmiyorum bir soğukluk hissediyorum

369 Mesaj
26 Mart 2006; 13:48:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Orhanbey

opel combodan vazgectim nedeni ise ikinci eli olmayışı opelin stratejisi bambaşka bu yıl sonunda yeni kasaları piyasaya sürüp şu ankı corsada bozma kasalar elinizde patlarsa ve hiç şaşırmayın en yakın zamanda sizde bir doblo alın keyfinize bakın altın gibi araba dünya hali gerçekçi olalım lütfen !

BU KASA DEĞİŞİKLİĞİ İHTİMALİ BENİ DE DÜŞÜNDÜRÜYOR.ÇÜNKÜ COMBONUN TİPİNİN ÖZGÜNLÜĞÜ ÇOK TARTIŞILIYOR BELKİ DE DEĞİŞTİRİRLER.

5300 Mesaj
26 Mart 2006; 13:52:16 

ben bu komboyu çok seviyorum hatta komşumuz bundan alacak yakında bence harika araba ama yenileri bizimde opel var ama eskileri çok tipsiz yenileri ise bence muazzam diyebilirim

5300 Mesaj
26 Mart 2006; 13:54:49 

0

alın buda resmi devamı gelecek

5300 Mesaj
26 Mart 2006; 13:57:18 

0

5300 Mesaj
26 Mart 2006; 13:59:47 

0

yeter bu kadar sonuç olarak eski modeline göre bariz bir gelişme olduğu sölenebilir

369 Mesaj
26 Mart 2006; 14:13:49 

BENCE DE BU KASA GÜZEL AMA DEĞİŞİRSE HİÇ İYİ OLMAZ...

5300 Mesaj
26 Mart 2006; 14:17:55 

quote:

BENCE DE BU KASA GÜZEL AMA DEĞİŞİRSE HİÇ İYİ OLMAZ...

daha yeni kasa ama durun bakalım ilerde değişir