Şimdi Ara

MİCHELİN lastik birdaha asla...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
2
Favori
24.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar cumartesi günü 0 km aldıgım c-4 ile hanımın memleketine gidelim dedik neyse erzurum artvin karayolu gece saat 22.00 civarı erzurumdan çıkalı 20 km olmuş hafif yagmurlu bir hava ve köstebek yuvası bir karayolu derken hız 130 km civarı ve öyle bir çukura girdimki korkunç bir gürültü, arabayı zar zor topladım ve sağa kendimi zor attım. Neyse dedim allahtan durabildim indim lastiğe baktım lastik patlak havada soguk ve karanlık derken korkunç bir ses daha sonra birtane daha ne oluyor demeden benimle beraber 5 arabanında lastikleri patladı. aracından inen saga sola bakıyor ben çukurun oraya gidip aracımdaki üçgen şeridi koydum millet çukura girmesin lastikleri patlamasın diye derken aracın lastiğine baktım yanaktan yarılmış. bunada şükür dedim lastiği değiştirdim, diğer araçların yanına gittim yardım için onlarda yeni araçlardı lastiklerini inceledim sadece jantlar yamulmuş ve muhtemelen hava kaçırdıgı için lastikler inmişti çünki o lastiklerde benim lastik gibi parçalanma yoktu..
    Bundan sonra michelinmi... ? yok ben almayayım...

Herkese kazasız belasız sürüşler ayrıca lütfen hız yapmayalım ben birdaha tövbe ettim..Allah korusun...

• yağmurklu köstebek gibi yolda 130 yapıyorsunuz lastik yarılıyor hayır birde arkadaki arabalarında lastikleri yarılmış , patlamış falan onlarınkini demi baktınız michelin diye
    kaç bin km'dir michelin kullanıyorum sayısız kere sac jantı eğilecek şekilde çukura düştüm ne balon var ne yarılma.
    birşeyden anlamıyorsanız saçmalamayın.
  • Aluminyum alaşım jantımın yamulması yerine lastiğin yarılmasını tercih ederim.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 27 Mayıs 2012; 23:16:50 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lastiğin suçu yok bence

suçlu olan karayolları michelin lastik kovucuk oranı en yüksek olan ve en yumuşak lastik onun için yarılma ve balon yapma oranı en yüksek lastik

ben 55.000 km yol yaptım taş gibi hiç bir sorun yaşamadım

Energy Saver var arabanın üstünde tek sorun yağış havalarda fren mesafesi çok kötü araba durmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Mayıs 2012; 23:21:52 >
  • Bende bir daha Michelin almayı düşünmüyorum araçta şu an Energy Saver var muhtemelen yakıtı düşürmek için sürtünmesi azaltılmış ve frenlerde,yağmurlu havalarda güven vermiyor en ufak bu mucurda savuruyor
  • Geçmiş olsun, lastiklerin ve jantların hasar gördüğü çukura girin Michelini suçlayın, çok tuhaf
  • Erzurum-Artvin arasında, gece, köstebek yuvası gibi bir karayolda üstüne yağmur yağıp görüş iyice azalmışken 130la gidip çukura girip lastik yarılınca lastiğe suç atıyorsunuz. arkadan gelenlere sordunuz mu sizde 130 la gidiyormuydunuz diye?
  • geçmiş olsun. ALLAH korumuş siz tecrübeli bi şoför olarak arabayı toplayabilmissiniz ya sizin yerinizde olan soför tecrübesi az olan biri olsaydı sonucu düşünmek bile ürkütücü. şehirler arası yolların bile köstebek deligi gibi oldugunu duyduktan sonra şehir içi yolların çukurlarla dolu olmasına şaşırmamak gerek michelin firmasına gidin(lastiklerinizi aldıgınız yere) ve durumu anlatın lastigi büyük ihtimal incelemeye yollarlar sonuca göre para iadesi alabilirsiniz
  • bridgestone dan şaşma
  • jant yamulmadıgı için patlamış da olabilir
  • Bizim yollarımızda michelin balon yapıyor. Lassa ve bridgestone tercih edilebilir.
  • geçmiş olsun.neyseki hakimiyeti sağlayabilmişsiniz
  • Hocan büyük gecmis olsun..Ben aracımda Bridgestone kullanıyorum yol tutusu cok cok iyi tavsiye ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

lastiğin suçu yok bence

suçlu olan karayolları michelin lastik kovucuk oranı en yüksek olan ve en yumuşak lastik onun için yarılma ve balon yapma oranı en yüksek lastik

ben 55.000 km yol yaptım taş gibi hiç bir sorun yaşamadım

Energy Saver var arabanın üstünde tek sorun yağış havalarda fren mesafesi çok kötü araba durmuyor

Hocam kovucuk nedir yahu?Kauçuk demek istediniz sanırım.
  • Geçmiş olsun, benim arabada sekiz yıl aynı Michelin'i kullandık bana mısın demedi. Geçen hafta yeni lastik aldık fiyatları uygun olsaydı yine Michelin alırdım.
  • lastiğin ne suçu var ? suç karayolalrının. ayrıca kıştan çıkmışsın ve türkienin en soğuk bölgesindesin çukurlar olması normal.
  • Hocam suc biraz da sizde, yagisli ve bol cukurlu bir yolda 130 km hiz ile gidiyorsunuz. Sizinle birlikte giren araclarin jantlari yamulmus sizin lastik ise janta zarar vermeden kurtarmis.

Cukurlu bir yolda 130 ile gitmek sifir aracin her yerinden ses getirir aman derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sizce suç lastiktemi?
  • o yoldan daha önceleride birçok defa geçtim üstelik aynı hızlarla önceki aracım hondada continental vardı yaklaşık 40.000 km kullandım çok şükür bi sıkıntı olmadı, ondan önceki aracım auristi 55.000 km kullandım üzerinde bridgestone vardı çok şükür ondada bi sıkıntı yaşamadım. benim sürüş tarzım değişmediki sadece aracım ve üzerindeki lastikler değişti...
    O çukurdan geçen diğer araçların lastikleri benim aracın lastiği gibi PARÇALANMADI benim takıldıgım yer burası.. ertesi gün lastik almakiçin gittğim michelin bayiside lastiği görünce şaşırdı abi bi hatan vardır bu lastik böyle parçalanmaz yada diğer lastiklerde parçalanmıştır sen dikkat etmemişsindir deyince iyice sinir oldum
  • Hakikaten Michelin ne kotuymus. Satisi yasaklanmali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yağmurklu köstebek gibi yolda 130 yapıyorsunuz lastik yarılıyor hayır birde arkadaki arabalarında lastikleri yarılmış , patlamış falan onlarınkini demi baktınız michelin diye
    kaç bin km'dir michelin kullanıyorum sayısız kere sac jantı eğilecek şekilde çukura düştüm ne balon var ne yarılma.
    birşeyden anlamıyorsanız saçmalamayın.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.