- x
MİCHELİN lastik birdaha asla...
175 Cevap7472 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1444 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:13:21 

selamlar cumartesi günü 0 km aldıgım c-4 ile hanımın memleketine gidelim dedik neyse erzurum artvin karayolu gece saat 22.00 civarı erzurumdan çıkalı 20 km olmuş hafif yagmurlu bir hava ve köstebek yuvası bir karayolu derken hız 130 km civarı ve öyle bir çukura girdimki korkunç bir gürültü, arabayı zar zor topladım ve sağa kendimi zor attım. Neyse dedim allahtan durabildim indim lastiğe baktım lastik patlak havada soguk ve karanlık derken korkunç bir ses daha sonra birtane daha ne oluyor demeden benimle beraber 5 arabanında lastikleri patladı. aracından inen saga sola bakıyor ben çukurun oraya gidip aracımdaki üçgen şeridi koydum millet çukura girmesin lastikleri patlamasın diye derken aracın lastiğine baktım yanaktan yarılmış. bunada şükür dedim lastiği değiştirdim, diğer araçların yanına gittim yardım için onlarda yeni araçlardı lastiklerini inceledim sadece jantlar yamulmuş ve muhtemelen hava kaçırdıgı için lastikler inmişti çünki o lastiklerde benim lastik gibi parçalanma yoktu..
Bundan sonra michelinmi... ? yok ben almayayım...

Herkese kazasız belasız sürüşler ayrıca lütfen hız yapmayalım ben birdaha tövbe ettim..Allah korusun...

Akıl Oyunları

5716 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:15:24 

Aluminyum alaşım jantımın yamulması yerine lastiğin yarılmasını tercih ederim.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 27 Mayıs 2012; 23:16:50 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Mayıs 2012; 23:18:19 

lastiğin suçu yok bence

suçlu olan karayolları michelin lastik kovucuk oranı en yüksek olan ve en yumuşak lastik onun için yarılma ve balon yapma oranı en yüksek lastik

ben 55.000 km yol yaptım taş gibi hiç bir sorun yaşamadım

Energy Saver var arabanın üstünde tek sorun yağış havalarda fren mesafesi çok kötü araba durmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Mayıs 2012; 23:21:52 >

4380 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:19:11 

Bende bir daha Michelin almayı düşünmüyorum araçta şu an Energy Saver var muhtemelen yakıtı düşürmek için sürtünmesi azaltılmış ve frenlerde,yağmurlu havalarda güven vermiyor en ufak bu mucurda savuruyor

2338 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:20:12 

Geçmiş olsun, lastiklerin ve jantların hasar gördüğü çukura girin Michelini suçlayın, çok tuhaf

Güncel: 2006 Model C230T - 2006 Model Golf Goal - 2007 Model E63AMG : http://forum.donanimhaber.com/m_42314930/mpage_1/key_/tm.htm
İzmir-Germany-Shanghai

197 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:20:19 

Erzurum-Artvin arasında, gece, köstebek yuvası gibi bir karayolda üstüne yağmur yağıp görüş iyice azalmışken 130la gidip çukura girip lastik yarılınca lastiğe suç atıyorsunuz. arkadan gelenlere sordunuz mu sizde 130 la gidiyormuydunuz diye?

940 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:23:26 

geçmiş olsun. ALLAH korumuş siz tecrübeli bi şoför olarak arabayı toplayabilmissiniz ya sizin yerinizde olan soför tecrübesi az olan biri olsaydı sonucu düşünmek bile ürkütücü. şehirler arası yolların bile köstebek deligi gibi oldugunu duyduktan sonra şehir içi yolların çukurlarla dolu olmasına şaşırmamak gerek michelin firmasına gidin(lastiklerinizi aldıgınız yere) ve durumu anlatın lastigi büyük ihtimal incelemeye yollarlar sonuca göre para iadesi alabilirsiniz

2004 mercedes E270 cdi
2012 volkswagen Scirocco 1.4 TSI 210 hp+dsg

97 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:23:38 

bridgestone dan şaşma

343 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:28:15 

jant yamulmadıgı için patlamış da olabilir

1186 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:28:22 

Bizim yollarımızda michelin balon yapıyor. Lassa ve bridgestone tercih edilebilir.

2011 Audi A3 1.6 Sportback

133 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:28:35 

geçmiş olsun.neyseki hakimiyeti sağlayabilmişsiniz

Yeni CITROEN C4 1.6 e-HDI Exclusive + Cam Tavan + eMyway Navigasyon BURSA

2541 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:29:30 

Hocan büyük gecmis olsun..Ben aracımda Bridgestone kullanıyorum yol tutusu cok cok iyi tavsiye ederim..

GT-I9100 & GT-I9300

Electrical and Automation Engineering

6949 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:31:06 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

lastiğin suçu yok bence

suçlu olan karayolları michelin lastik kovucuk oranı en yüksek olan ve en yumuşak lastik onun için yarılma ve balon yapma oranı en yüksek lastik

ben 55.000 km yol yaptım taş gibi hiç bir sorun yaşamadım

Energy Saver var arabanın üstünde tek sorun yağış havalarda fren mesafesi çok kötü araba durmuyor

Hocam kovucuk nedir yahu? Kauçuk demek istediniz sanırım.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

1948 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:33:31 

Geçmiş olsun, benim arabada sekiz yıl aynı Michelin'i kullandık bana mısın demedi. Geçen hafta yeni lastik aldık fiyatları uygun olsaydı yine Michelin alırdım.

HP Pavilion dv6 6020 '11 | Samsung Galaxy SIII | Hyundai Excel LS '94 89.000km

11662 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:33:48 

lastiğin ne suçu var ? suç karayolalrının. ayrıca kıştan çıkmışsın ve türkienin en soğuk bölgesindesin çukurlar olması normal.

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

2416 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:34:33 

Hocam suc biraz da sizde, yagisli ve bol cukurlu bir yolda 130 km hiz ile gidiyorsunuz. Sizinle birlikte giren araclarin jantlari yamulmus sizin lastik ise janta zarar vermeden kurtarmis.

Cukurlu bir yolda 130 ile gitmek sifir aracin her yerinden ses getirir aman derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

★ Corsair Severler Derneği ★ Corsair Fan Club ★
Intel Core i5 4670K@4.6 GHz || MSI Z87 G45 Gaming || Asus GTX 780 DirectCU II || GSkill RipjawsX 8GB 1600MHz CL9 || Samsung 840 EVO 250 GB SSD || Seagate Expansion Desk 2 TB HDD || Corsair Carbide 400R 750W || Corsair Hydro H100i || AOC E2461Fwh

2688 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:38:30 

sizce suç lastiktemi?

1444 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:39:45 

o yoldan daha önceleride birçok defa geçtim üstelik aynı hızlarla önceki aracım hondada continental vardı yaklaşık 40.000 km kullandım çok şükür bi sıkıntı olmadı, ondan önceki aracım auristi 55.000 km kullandım üzerinde bridgestone vardı çok şükür ondada bi sıkıntı yaşamadım. benim sürüş tarzım değişmediki sadece aracım ve üzerindeki lastikler değişti...
O çukurdan geçen diğer araçların lastikleri benim aracın lastiği gibi PARÇALANMADI benim takıldıgım yer burası.. ertesi gün lastik almakiçin gittğim michelin bayiside lastiği görünce şaşırdı abi bi hatan vardır bu lastik böyle parçalanmaz yada diğer lastiklerde parçalanmıştır sen dikkat etmemişsindir deyince iyice sinir oldum

Akıl Oyunları

11713 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:41:12 

Hakikaten Michelin ne kotuymus. Satisi yasaklanmali.

3523 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:42:12 

yağmurklu köstebek gibi yolda 130 yapıyorsunuz lastik yarılıyor hayır birde arkadaki arabalarında lastikleri yarılmış , patlamış falan onlarınkini demi baktınız michelin diye
kaç bin km'dir michelin kullanıyorum sayısız kere sac jantı eğilecek şekilde çukura düştüm ne balon var ne yarılma.
birşeyden anlamıyorsanız saçmalamayın.

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

11662 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:43:23 

3 defa aynı kazayı yapsan aynı sonuç çıkmaz yada 3 takım 3 defa aynı maçı yapsın aynı sonuçlar gene çıkmaz. sizin lastik patlamıştık arkadakinin jantı yamulmuştur dierinin çamurluğu kırılmıştır vs..

Daihatsu Sirion 1.0 12v 69 hp+lpg tasarrufta son nokta...

2971 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:44:09 

geçmiş olsun

5-6 senedir sürekli michelin kullanıyorum
başka lastik almayı da düşünmüyorum

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

1421 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:45:41 

hocam tamamen şans seninkinin patlayıp onlarınkinin patlaması nasıl söyleyeyim lastikçi degilim o kadar iyi bilmem ama mantıklı bir açıklaması vardır çukurun sivri tarafı düşüş açısı hızı araç agırlıgı lastık basıncı gibi dediğim gibi fikrim de yok zikrimde

proton 415 glsi '99 [12 valve 1.5 90 hp]
renault laguna rxt '99 [16 valve 2.0 140 hp]
volvo s70 t5 '98 [20 valve 2.3 241 hp] incelemesi ---> http://forum.donanimhaber.com/m_62283468/tm.htm
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-proton-muayneli-lpg-li-4-lastik-0-klimali-airbagli-101650004/detay/

817 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:49:18 

Geçmiş olsun.
Fakat burada en büyük suçlu suç karayollarıdır,michelin bence en suçsuz taraf bu olayda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruise06 -- 27 Mayıs 2012; 23:53:08 >

Uzaklaştırılmış
27 Mayıs 2012; 23:50:52 

quote:

Orijinalden alıntı: enoman

Hocam kovucuk nedir yahu? Kauçuk demek istediniz sanırım.

Kauçuk

aynen o

905 Mesaj
27 Mayıs 2012; 23:51:17 

yanak genisligi gittiginiz hiz aractaki yuk daha bir cok etken var diger araclarinda yarilcak diye bir sey yok ama yinede sizin kanatiniz bir sey diyemem...

Kişi doğdu, öldü, sözü kaldı, bak! Özü gitti insanın, adı kaldı, bak!

6096 Mesaj
28 Mayıs 2012; 0:07:30 

Michelin Energy serileri gerçekten berbat ötesi...Sert kullanmaya,çukura,stabilize yola,yaz gününe gelmez.Cayır cayır öter..Vesaire vesaire...

FZ6 Fazer

4718 Mesaj
28 Mayıs 2012; 0:31:37 

ENERGY SAVER yagmurda vahim bir lastik... arabaya tek katkısı yol gurultusu az ve arabayı yormadıgı için az kayıt harcatıyor... bidaha bende asla almam...

3357 Mesaj
28 Mayıs 2012; 0:40:18 

Yağmurlu havada çukurlu yolda 130 ile git; sonra da lastiğe laf et. Ölmediğine dua edeceğine yok michelin şöyle böyle de ondan sonra. Bu konuyu aynen micheline mail atar mısınız rica etsem; ne cevap vereceklerini çok merak ediyorum

Hilti. Outperform. Outlast.

10921 Mesaj
28 Mayıs 2012; 0:51:21 

quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

selamlar cumartesi günü 0 km aldıgım c-4 ile hanımın memleketine gidelim dedik neyse erzurum artvin karayolu gece saat 22.00 civarı erzurumdan çıkalı 20 km olmuş hafif yagmurlu bir hava ve köstebek yuvası bir karayolu derken hız 130 km civarı ve öyle bir çukura girdimki korkunç bir gürültü, arabayı zar zor topladım ve sağa kendimi zor attım. Neyse dedim allahtan durabildim indim lastiğe baktım lastik patlak havada soguk ve karanlık derken korkunç bir ses daha sonra birtane daha ne oluyor demeden benimle beraber 5 arabanında lastikleri patladı. aracından inen saga sola bakıyor ben çukurun oraya gidip aracımdaki üçgen şeridi koydum millet çukura girmesin lastikleri patlamasın diye derken aracın lastiğine baktım yanaktan yarılmış. bunada şükür dedim lastiği değiştirdim, diğer araçların yanına gittim yardım için onlarda yeni araçlardı lastiklerini inceledim sadece jantlar yamulmuş ve muhtemelen hava kaçırdıgı için lastikler inmişti çünki o lastiklerde benim lastik gibi parçalanma yoktu..
Bundan sonra michelinmi... ? yok ben almayayım...

Herkese kazasız belasız sürüşler ayrıca lütfen hız yapmayalım ben birdaha tövbe ettim..Allah korusun...

Dayım 4 adet michelin lastik taktı arabasına. Taktığının ertesi günü kaldırıma sürttürdü lastiği. Yanaktan parça koptu. Bundan başka patrona SuperB aldık. Altındaki lastikler Michelin. Patron kaldırıma sürtmüş. Lastik balon yapmış. Tamir de olmadı. Çöpe gitti. Michelin'in kolay balon yaptığını bir kaç kişi daha söyledi. Ben de tercihimi Lassa'dan yana kullandım. Lassa atracta aldım. Şimdilik memnunum. Allah pişman etmesin.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1739 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:00:41 

Michelin Primacy Hp kullanıyorum. Bilerek, araştırarak aldım. Son derece kaliteli ve ben çok memnunum.
Daha önceden Energy Saver vardı.

Ford Focus 3

5421 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:02:31 

kullanıcı faktörü önemli.. yağış+yüksek hız+bozuk yol=sonuçlarına katlanacaksınız...

1444 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:05:17 

yorumlar için teşekkürler yanlızz bazı yorumlardan anladıgım michelin sanki babalarının malıymış gibi sahiplenmeleri. benim o hızla gidip gitmememden daha önemli olan lastiğin parçalanmasıdır. yoksa lastik patlamış, patlamamış, jant yamulmuş yamulmamış okadarda önemli değil. öenmli olan tanesine 290 tl verilen bir lastiğin parçalanması diğer araçların jantları yamuluyor lastikleri parçalanmıyorsa demekki bu lastik bu parayı haketmiyor benim gözümde...
ayrıca 130 km yle gidiyorsun diyen arkadaş sen yağmurlu yolda 90 km yi hiç geçmedin galiba yok eğer geçtiysen aman diyorum hız yapma... sürat felakettir...

Akıl Oyunları

1840 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:15:09 

Arkadaşım, sen çukursa daha hızlı girmişsin, senin arabanın lastiği yarılmış, diğer araçların jantları eğilmiş..

Sırf hız da değil çukura düşüş açın bile farkeder. Neyse sen bu olaydan bu sonucu çıkardıysan Michelin alma, aldırtma.

Ayrıca sen aracı yeni almış uzun yola çıkmışsın. Lastik basıncı 43-43 PSİ dır teslim aldığında muhtemelen. Basınçlarını 32-33 PSİ civarına düşürdün mü?

Yeni Astra Sedan 1.6 Edition + BRC (By Mocan)

5972 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:44:51 

Michelin yumuşak lastik yapar, genelde şikayetleri yanaklarıdır.

Adamlar nerden bilsin Türkiyede araçların yollarda değil engelli parkurda gittiğini?

Old Honda's newer die, they just get faster.

Green Mamba Returns / My Honda CRX Delsol Project & Redesign || Click For Details...

2612 Mesaj
28 Mayıs 2012; 1:50:39 

mıchelın çok yumuşak otoban lastiğidir.türkiyede kullanıma uygun değildir,güçlü araçlarda 5,000 kmde pul pul dökülmeye başlamaktadır.en ufak bir darbede bile balon yapar...

bu sebeple mıchelıne 3 katı verilen paraya yazıktır.

4433 Mesaj
28 Mayıs 2012; 2:22:24 

Michelin kötü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 10 Eylül 2013; 1:12:07 >

# MSI GE620DX # i7-2670QM - 2GB GT555M - 8GB DDR3 - 750GB HDD - 15.6' Full HD
# General Mobile # Discovery 16GB Beyaz

12544 Mesaj
28 Mayıs 2012; 2:24:06 

suçlu kim bilemedim
valla

herkes haklı gözüküyor

3523 Mesaj
28 Mayıs 2012; 2:33:58 

quote:

yorumlar için teşekkürler yanlızz bazı yorumlardan anladıgım michelin sanki babalarının malıymış gibi sahiplenmeleri. benim o hızla gidip gitmememden daha önemli olan lastiğin parçalanmasıdır. yoksa lastik patlamış, patlamamış, jant yamulmuş yamulmamış okadarda önemli değil. öenmli olan tanesine 290 tl verilen bir lastiğin parçalanması diğer araçların jantları yamuluyor lastikleri parçalanmıyorsa demekki bu lastik bu parayı haketmiyor benim gözümde...
ayrıca 130 km yle gidiyorsun diyen arkadaş sen yağmurlu yolda 90 km yi hiç geçmedin galiba yok eğer geçtiysen aman diyorum hız yapma... sürat felakettir...

arkadaşım saçma sapan konuşma.
yağmurda bizde yeri geldi 130 - 140 yaptık ancak yapılacak yer var yapılmayacak yer var. hem çukurlu yolda gidiyordum diyorsunuz hemde sürat yapıyordum diyorsunuz. ikisi birbiri ile tezat şeyler. sizin kullandığınız jant sağlam olduğu için eğilmek yerine lastiği parçaladı arkadaki araçların jantları yumuşak olduğu darbenin bir kısmını sönümleyip lastiği kurtardı. kusura bakmayın da araçlar hakkında ve araç kullanımı hakkında fazla bilgiye sahip değilsiniz gibi. köstebek gibi yolda hele yağmur suyunun çukurları gizlediği yolda 130 basmak. hmm çok normal. michelin babamın malı değil. energy saver lastikler ile tahmini 15 kere jant düzelmişimdir ve hiç birinde lastikte kusur oluşmadı. baba en baba lastiği verin öyle bir yola sokarım ki lastik kalmaz jant üzerinde. gayet yumuşak konforlu, kuru zeminde performansı iyi lastiklerdir. geçen yıl yazın 2006 son hafta üretimli energy saver lastikleri (arabanın orj lastikleriydi) değiştirdim. ne çatlama vardı nede balon. siz burada yalan yanlış bilgi verirseniz bizde sert çıkarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 28 Mayıs 2012; 2:36:20 >

Direksiyonda Eşşek varsa motordaki beygirin önemi var mı?

89 Model Vücut + Ruh. Gösterişe gerek yok. İmzanızdakileri yanınızda götürmeyeceksiniz.

3775 Mesaj
28 Mayıs 2012; 2:38:00 

petlas da iyi diyorlar ama bilemiyorum...

'' Galatasaray'da kaptanlık yaptığım zamanlarda yazı-tura yapılacağı vakit hep tura derdim. Varsın Atam'ın silüeti yere değmesin. ''
METİN OKTAY

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunu

2185 Mesaj
28 Mayıs 2012; 3:21:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Kobrakai

petlas da iyi diyorlar ama bilemiyorum...

Bana da continental iyi diyorlar,fiyatı yüksek olduktan sonra hangi markanın olursa olsun iyidir

İmzanız kural içidir.Lütfen uymanız gereken kuralları okumaya teşrif gösterelim.Kural dışı neresidir,onuda açıklamaya tenezzül edelim. Hayatı fantala ki o seni baltalamasın...

871 Mesaj
28 Mayıs 2012; 4:05:23 

hocam jant yamulmamış takımlar dağılmamış, giden lastik olsun..

6688 Mesaj
28 Mayıs 2012; 4:08:43 

Kocaman tepsi gibi 17 - 18 - 19 inç alüminyum jantları takıp birde takılan lastiğin yanak yüksekliği jantın yoldan yüksekliği 2 parmak kalınlığında olunca bütün yollarımızda bol bulunan dev tarla çukurlarına lastik netsin ? Jant netsin ?.. Gereksiz büyük jant kullanmak başa bela...Görünüm olsun, heybetli dursun, havalı olsun.....Hepsi gereksiz..Yağmurlu havada ve bol çukurlu yolda gece vakti 130 ile gitmekte lüzumsuz risk..Candan kıymetli bir şey yok... Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 28 Mayıs 2012; 4:52:09 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

6666 Mesaj
28 Mayıs 2012; 4:46:03 

quote:

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Yağmurlu havada çukurlu yolda 130 ile git; sonra da lastiğe laf et. Ölmediğine dua edeceğine yok michelin şöyle böyle de ondan sonra. Bu konuyu aynen micheline mail atar mısınız rica etsem; ne cevap vereceklerini çok merak ediyorum

+1...

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

3479 Mesaj
28 Mayıs 2012; 9:27:18 

gecmis olsun...

fransiz araclarini sevmem ama lastikleri ( michelin ) uzun ömürlüdür, 100 000 kilometreyi rahat görürler.

8177 Mesaj
28 Mayıs 2012; 9:29:42 

Türkiye şartlarına en uygun lastik Lassa'dır. Bunu bilir, bunu söylerim.
Yalnız ıslak ve bozuk yolda 130 km/h hız yapmak da akıllıca değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 28 Mayıs 2012; 9:31:00 >

...

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2012; 9:33:56 

quote:

Orijinalden alıntı: bal974

Aluminyum alaşım jantımın yamulması yerine lastiğin yarılmasını tercih ederim.

Geçmiş olsun.

bende tersini jant daha ucuz .

michelinler bozuk yollarda .sık sık yapılan kaldırıma çıkma hareketlerinde dayanıksız bunu bilmeyen yok. ama konforlu yumuşak hamurlu gayet güzel bi lastik asvalt lastiği.

lassa petlas goodyear tercih edilmeli türkiye şartlarına en uygun lastik onlar .kulaktan dolma bilgilerle michelin almayın.

çukurda yarılmasada balon yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaiser şoze -- 28 Mayıs 2012; 9:40:09 >

3808 Mesaj
28 Mayıs 2012; 9:47:06 

Sen 130 ile yagmurlu ve kostebek gibi yolda git sonra da vay efendim lastigim patladi michellin tu kaka de.oldu suyundan da koyalim bari.o yollara lastik ne etsin ? Zaten bizim insaniniz sucu kendinde aramaz hep karsiya suc atarlar.sen bilmiyor musun o yolda o sekilde suratli gidilmeyecegini ? He diyeceksin ki onlarin niye patlamadi.bir suru etken vardir saymakla biitmez.yuk , hiz , lastiklerin hava durumu , senelik durumu vsvs Sadece direksiyon basina gecmekle olmuyor bu isler.su yazini michellin e mail atta gor sana nereleriyle guluyorlar.michellin patates tarlasi yola gelmez hele o hizda hic gelmez.bilmeden arastirmadan almissiniz ya da degistirmemissiniz sonra gelmis laf ediyorsunuz lastige.sen dua et de arkadaki araclar gibi jantin yamulmamis.jant yamulmasindansa lastik yarilsin tercihimdir.

2005 ten beri toyo yaris aracimizda energy saver modeli , 2008 den beri c4 aracimizda primacy hp modelini kullaniyoruz.1 kere yaris teki lastik patladi o da park ederken babam insaat demiri girmis lastige.onun disinda cok cukura girdim (tabi cok hizli degil) bir kere bile balon yapmadi , patlamadi lastik.michellin en kaliteli lastiktir , sadece bozuk yolda yuksek hizla gitmeye tahammul edemez.sorun tamamen sizde

Iyi gunler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !sTaNbLuE -- 28 Mayıs 2012; 9:50:37 >

SÖKE SÖKE ŞAMPİYONLUK.2013-2014 ŞAMPİYONU FENERBAHÇE'M !

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2012; 9:53:26 

michelin kalitedir

2676 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:02:20 

Michelin iyi lastiktir. Yıllardır michelin dışında lastik kullanmıyoruz daha bir kere balon vs. yapmadı çok şükür. Babam pilot serisi kullanıyor bende energy saver, 130 ile giderken meteor krateri gibi çukura girerseniz lastikte gider jantta hatta ön takımda. Sizin durumunuzda lastiğin suçu yok en büyük suç karayollarında ardındanda o görüş şartlarında o kadar hızlı gittiğiniz için sizde.

Michelin abartıldığı kadar nazik bir lastik değildir, 30 ile gitseniz kafanızı tavana vuracağınız yollardan geçtiğimde oluyor ama bir sorun yaşamıyorum çok şükür.

3607 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:22:51 

Bugüne kadar michelin,brigstone,continental lastikler kullandım.

içlerinde en memnun kaldığım lastikler brigstone oldu.

Michelin sessiz yumuşak lastik ancak kesinlikle süprizlere açık olmalısınız.Ayrıca 1 senede 10.000 km sonrasında yeni üretim lastik olduğu ve diş derinliği iyi olduğu halde ıslak zeminlerde deli gibi kaydırmaya patiye başladı.Bir kerede ist-ank yolunda su birikintisinde araba kıç attı.Balon yanaktan yarılma gibi süprizler yapabiliyor.

Brigstone 2-3 sene kullandım.(evo 330)Ne ıslak ne kuruda hiçbir sıkıntı yaşatmadı.Micheline göre daha sert ama daha dayanıklı bir lastik.Micheline göre lastik sesi daha fazlaama bunu 2-3 sene sonrasında yapmaya başladı yan ilk km'de o denli ses yoktu.Buda çok normal herşeyiyle memnun kaldım.

Continental sport 2 aslında çok iyi bir lastik olduğu söyleniyor ve menşei alman.yeni üretim bu lastikler focusun üstünde geldi ama memnun değilim.Islak zeminlerde sokak arasında dönüşlerde yada virajlarda araba yağlı bir tabaka üstünde gidiyor gibi kaydırıyor.Ama düzbir şekilde su birikintisine girerseniz yardırıp gidiyor.Ses olayı çok yok brigstone'dan iyi.Saydığım dışında şikayetim yok.

Ama bugün lastik alacak olsam kesinlikle brigstone'dan vazgeçmem.

Kışlıkta birçok lastik kullandım kumho,goodyear,lassa.İçlerinde en memnun kaldığım ve dimdik karla kaplı yollarda bile yardırdığım lastik goodyear oldu ultragrip 7 hala kullanıyorum performansı 10 numara Lassalarda fena değil snowvays seriside başarılı.

Karadenizli ve Öfkeli

Ford Focus TDCİ/11

Uzaklaştırılmış
28 Mayıs 2012; 10:23:42 

Daha önemli bir faktör var oda

Lastik işi biraz şan işi

4116 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:24:26 

quote:

korkunç bir ses daha sonra birtane daha ne oluyor demeden benimle beraber 5 arabanında lastikleri patladı.

Kendiniz diyorsunuz herkesin lastiği patlıyor diye çukur büyük biçimsiz olabilir sonra niye suç mıchelinde
bakış acınızı anlayamadım

forumcuların kafasını karıştırmak için açılmış konulardan bir tanesi........

Privilège

4791 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:31:45 

Bizim yollarımıza Michelin lastik gitmiyor.Ben 60.000 km Dunlop SP Sport 01 kullandım..Sayısız kez derin çukura düştüm.Hatta Clio 3 te davlumbazı parçaladım çelik jantlar haritaya döndü ama lastikler bir kez olsun balon dahi yapmadı.Sessizlik yol tutuş yağışlı havada tutunması falan çok iyi.Tek sıkıntısı yazın en ufak harekette ses yapıyor.

A3 te ise alaşım jantlar çok şükür şimdiye kadar yamulmadı.Ama lastiklerin sağlamlığından ötürü korkmuyor değilim biraz.

Ancak yollarımız kaymak asfalt olsa elbette Michelin ilk tercihtir.Bizim yollarımızda ise bence iyi bir tercih değil.

2013 VW CC & 2011 AUDI A3 Sportback & ASUS G75VX
ZOWIE EC 2 & SteelSeries QCK Heavy

*"Seizures are fun to watch , boring to diagnose"House M.D.
**Sammy FARHA & Tony G. the table dominators!!! "Do you feel my pawa?!"

8001 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:43:23 

michelin ın yanakları çok yumuşak , konfor isteniyorsa ona göre kullanılmalı yoksa bu tarz kazalara karşı en dayanıksız lastik.

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

494 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:51:19 

Benim de 1 ay önce Sivas yolunda,krater gölü gibi çulurlu ve kaçmanın nerdeyse mümkün olmadığı bir dağılıma sahip eşşek yolunda 2 lastiğim heba oldu ben de mecburen 4 adet sıfır lastik almak zorunda kaldım.

Allah'tan jantlarıma birşey olmadı ya da şaranpole yuvarlanmadık.Ona şükür ediyorum.

Benim lastiklerim Goodyear Excellence idi ve son derece memnun idim,lastiklerimde hiçbir suç yok Allah bu yolları ve özelllikle Sivas(Çamlıbel,Kızıliniş)böyle yapanın ne diyim ben

Dün 600 km'den fazla yol yaptım,Tokat - Amasya - Samsun güzergahında idim ve yollar çok ama çok konforlu idi,büyük bir çukura sadece bir yerde rastladım o kadar.