Şimdi Ara

ELTON/LİFEMAXX HD RECEİVER ŞOKTA/BİM DE 99 TL (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.076
Cevap
20
Favori
129.571
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önceki sayfalarda @byrmblgi kardeşin dediği frekansları yazdım sonra tekrar arttırdım. Fakat fox u bulamadım. Onun haricinde iyi cihaz ama fox u bulamazsam geri vereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Orijinalden alıntı: Smog55

Sırf fox yok diye geri vermeyi düşünüyorum. Sabahtan beri denemedim şey kalmadı.

fox var bende.eksik kanal yok.bide şu kanallar kapanınca gitmeseydi süper alet.kanal geçişleri çok iyi görüntü hem sd hem hd çok iyi.bu fiyata bulunmaz.hiç geri vermek istemiyorum aslında.bime gittim.fişi kaybettim alırmısınız dedim.çocuk abi sana ben sattım alırım dedi.

Iyi güzel kardeşim. Ama ben bulamadım ayrıca sendeki sorunda bende olmadı:-)

• bu receiverı tüplü tvye bağlayabilrmiyiz
  • arkadaşlar bu cihaz neden trt sıralaması yapmıyor, show tv ve trt 1 hd ve trt hd yok zaten , bunları nasıl çıkartçaz. ??
  • cihazın hd görüntü kalitesi çok iyi...sti işlemcisini aratmıyor mstar...şu beyaz kutulu yeni sunny 14100 leri açıp bakmak gerek bence onlarda da artık sti işlemcisi kullanmıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsn_lort

arkadaşlar bu cihaz neden trt sıralaması yapmıyor, show tv ve trt 1 hd ve trt hd yok zaten , bunları nasıl çıkartçaz. ??

Önceki sayfada ki byrmblgi arkadaşın dediğini yaparsanız TRT Hd ve TRT 1 HD çıkıyor fakat fox yok :(

• Arkadaşlar ,

Bu konuya cevap yazan arkadaşlara bakınca çok tehlikeli 2 sınıf arkadaşımız var.

1. Uydu alıclar konusunda hiç mi hiç fikri , bilgisi , tecrübesi olmayanlar

2. Az veya yarım yamalak bilgisi olanlar.

Bu şekilde yorumlar yapılırsa sonuçta sadece karmaşa olur. Hiç kimse olumlu bir sonuca varamaz. Yarım hoca dinden yarım doktar candan eder misali olur.

Uydu alıcıların çalışma mantığı basittir. Bir çanak anten bir lnb bir de uydu alıcya kadar kablo ister. Bundan sonra eğer yazılımında veya üretiminde sorun yoksa siz cihazdan ses ve görüntü alırsınız. Merkezi sitemlerde her zaman için sorun yaşanır veya yaşanabilir. Sizin evde çalışır , komşunuzda çalışmaz. Sizin eve 2 kablo geliyordur , salondakinde çalışır , oturma odasında bazı kanalları çekmez. Bu tip şeyler klasik sorunlardır. Bundan dolayı uydu alıcı suçlanamaz veya işe yaramaz diye kesitirip atılamaz.

Benin sistemimde TRT HD, TRT 1 ve Fox tv çıkmıyor. Diğer arkadaşlarda bazıları çıkıyor. Sonuçta cihaz bozuk veya doğuştan sakat olsa herkeste aynı sorun olur, aynı kanallar çıkmaz.

Bende Botech marka hd uydu alıcı var ve bu kanalların hepsi onda çıkıyor. Botech konusunda zaten detaylı olarak incelemesini yapmıştım. Boteche giren kabloyu bu uydu alıcıya taktım ve kanal taraması yaptım. Bir şekilde birkaç kanal çıkmadı. Uydu alıclarda yazılım güncellemesi denilen şeyler hep bu tip surunları çözer. Bunlar hiç karşılaşılmadık veya bilinmedik durumlar değildir.

Benden önce Botech alan bazı arkadaşlarımız bir dünya sorun ile karşılaşmış ama benim cihazla hiçbir sorun olmadı. Bimim sattığı bu cihazla da bazıları hiç sıkıntı yaşamayacak veya ilk yazılım güncellemesinde sorunları gidecektir. Millet olarak tezcanlılık ve acelecilikten de kaynaklanan " genelleme yapmak" gibi bir hastalığımız var ve " sebep sonuç ilişkilerini" hep yanlış kuruyoruz.

Benim ve diğer arkadaşlarımızın yaşadıklarında çıkartılacak sonuç " Cihaz kötüdür veya sorunludur " değildir. Doğru sonuç "Bazı kişilerin evindeki mevcut sistemde sorunlar olabiliyor" şeklindedir. Lütfen ben de dahil olmak üzere herkesin her yazdığına itibar etmeyin. Uydudan gelen kabloyu söküp başka cihaza takarken bile önceki cihaza göre sinyal seviyesinde değişme olabilir.

Belki ben beceriksiz veya şapşal hatta ahmak biri olabilirim. Çok basit birkaç işlemi hep aynı şekilde yanlış yaptığım için de sorunum hiç değişmiyor ve çözülmüyor olabilir. Lütfen olaya bu gözle de bakın. Bimde müşreti memnuniyeti garantisi var. Eğer bulabiliyorsanız cihazı alın, eğer sorun yaşamazsanız kullanırsınız. Cihazla ilgili 20 küsür madde yazdım kimseyi ilgilendiren başka mevzu yok mu da sadece bana bağlı olarak Hd kanal çekip çekmeme mevzusu var???

Lütfen kimse kendi üstüne alınıp kızmasın veya kırılmasın. Amacım tartışma yapmak veya sizlerin canını sıkmak asla ve asla değil.

• quote:

quote:

quote:

Sırf fox yok diye geri vermeyi düşünüyorum. Sabahtan beri denemedim şey kalmadı.

fox var bende.eksik kanal yok.bide şu kanallar kapanınca gitmeseydi süper alet.kanal geçişleri çok iyi görüntü hem sd hem hd çok iyi.bu fiyata bulunmaz.hiç geri vermek istemiyorum aslında.bime gittim.fişi kaybettim alırmısınız dedim.çocuk abi sana ben sattım alırım dedi.

yaşın kaçta bana güzel kardeşim diye hitap ediyorsun.biraz seviye lütfen.sana zaten illa bulacaksın diyede bir söz söylememişim yada hata yaptığınıda
    neyse ben iade ettim ürünü.ama alacaksam hd uydu alıcı almaya karar verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: emre_93_

bu receiverı tüplü tvye bağlayabilrmiyiz

Cihazın arka kısmı 14100 Hd'nin arkasına benziyor. Dolayısıyla cihazda Scart çıkışı yok.
    Bu arada Scart çıkışı olan Hd cihazları tüplü tvye bağlayıp görüntü elde
    etseniz bile yayınları Sd kalitesinde seyredersiniz, Hd kalitesinde değil.

ELTON/LİFEMAXX HD RECEİVER ŞOKTA/BİM DE 99 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuksel42 -- 1 Haziran 2012; 18:35:26 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yaşın kaçta bana güzel kardeşim diye hitap ediyorsun.biraz seviye lütfen.sana zaten illa bulacaksın diyede bir söz söylememişim yada hata yaptığınıda

Estağfurullah haddimi aştıysam affola. Ben zaten sizin yazdığınıza tepki olarak değil cevap vermek için yazdım. Tekrardan özür dilerim.

• Arkadaşlar ,

Benim daha önce kullandığım tüm uydu alıcılardan ( Next , yumatu, Botech ve Skystar 2) gördüğüm bir olay var. Network veya Şebeke taraması denilen tarama yapınca cihazın veya uydu kartının programında kayıtlı olan transpoder sayısı diyelim ki 70 olsun, tarama sonrasında 20-30 tane daha yeni transponder listenin sonuna eklenir. Bunlardan bir kısmı boş olsa da diğer bazı transponderlarda kanal olur ve listeye 15-20 tane yeni kanal eklenir. Bu cihaz bende hiç yeni transponder bulmadı ve sonuç olarak bunlarda arama yapmadı.

Fox için : 11973.00 - 7200 - H

Trt HD için : 11042 - 8400 - V

ayarlarında arama yaptım. Yalnız Fox 11972 olarak cihazın kendi içinde gelen Transponder listesinde kayıtlı. Trt için ise bu frekanstan 16 tane Trt kanalı buluyor ama Trt hd ve Trt1 hd bende çıkmıyor.

--------------------------

Cihazı tüplü tvye bağlamak mümkün değil çünkü scart veya kompozit ( sarı beyaz kırmızı ) kablo çıkışı yok. Sadece Hdmi ile lcd veya plazmaya bağlayabilirsiniz. ( Çok az sayıda olsa da hdmi girişi olan tüplü tv var, lcd tv ile plazmlar yeni çıktığında son nesil olarak üretilmişti onlara da bağlanır)

• quote:

Orijinalden alıntı: dsword

frekans girdim trt hd ve trt 1 hd geldi ama trt hd nin görüntüsü var sesi yok. diğerinde sorun yok.
    TRT HD de 2 tane ses var. Biri Türkçe diğer İngilizce. Normalde sadece yabancı film oynadığında İngilizce de ses oluyor. Bu sebeple ses alamaıyor olabilirsiniz. Uydu alıcının ayarlarında Ses ve Altyazı için seçenekler var. Veya kumadadan audio tuşu ile sesi değiştirmek mümkün.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Estağfurullah haddimi aştıysam affola. Ben zaten sizin yazdığınıza tepki olarak değil cevap vermek için yazdım. Tekrardan özür dilerim.

önemli değil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

quote:

frekans girdim trt hd ve trt 1 hd geldi ama trt hd nin görüntüsü var sesi yok. diğerinde sorun yok.

hocam trtnin yayın kalitesi çok düşük ,ses var görüntü yoksa muhtemelen kablonuzun sinyal seviyesi az geliyordur.uydudan sinyal seviyesine bakın düşükse uydu alıcının arkasına taktığınız çanak anten kablosunu sağa sola oynatın görüntü gelebilir. gelmezsede çanak antenin yönünde bir sorun vardır.

trt 1 hd ve trt hd için almak istiyordum özellikle. o halde almaya değmez, yayın kalitesi düşükse.

yayin kalitesi derken sinyal seviyesi hocam normal kanallar %87 olur bunlar %50 eger kablolar lnb veya canak duzgun degilse sorun olur bir uyducu 5dkda halleder yani. ben yapacam dersenizde tek tek kontrol etmeniz lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: ender123

quote:

TRT HD de 2 tane ses var. Biri Türkçe diğer İngilizce. Normalde sadece yabancı film oynadığında İngilizce de ses oluyor. Bu sebeple ses alamaıyor olabilirsiniz. Uydu alıcının ayarlarında Ses ve Altyazı için seçenekler var. Veya kumadadan audio tuşu ile sesi değiştirmek mümkün.

çok teşekkürler kanaldayken audio ya basınca oradan ingilizceyi seçince ses geliyor. fakat kanal değiştirip geri döndüğümde sesi açmak için yeniden audio yabasmak gerekiyor.

• Fox TV nin frekanslarıni aldım denedim yine olmadı cihazı da sevmiştim ama geri iade etmek zorunda kalacağım.

• bu fiyata satılan cihazlardan pek fazla bir şey beklemeyin..
  • arkadaşlar anlayan biri bana yardım etsin... hd yayınların hepsi şifreli... ve kanl d sd yayınını bulamadım... birde eski uydumda olan çoğu kanal yok nasıl ekleyebitirim... birde hd kanalların şifresini nasıl çözebilirim... star hd atv hd hiçbiri açılmıyor yardım.....
  • ben bütün kanalları ayarladım ancak bir türlü showtv çıkmadı sizlerde varmı ?
  • Tüm BIM mağazalarında satılıyormu?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.