*Bulaşık makinesi: Deterjan yerine "ARAP SABUNU"
93 Cevap20204 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2262 Mesaj
17 Temmuz 2012; 0:11:24 

quote:

Orijinalden alıntı: baberti

5. yıkama bitti, beğenmedim...makinanın filtresini söktüm ki ne göreyim, topak topak beyaz çökelti...

6. seferde deterjan koymadan ve makina tamamen boşken çalıştırdım...

çalışırken ara ara baktım, içi köpük köpük...sanırım yılların deterjan kalıntıları hayli birikim yapmışlar...

makina bitti, içine baktım pırıl pırıl, ama bulaşık bulunmadığı için yorum yapamam...

asıl yorumu tam dolu yıkama sonrasına bıraktım, son kez arap sabunu ile denemeye karar verdim...

bütün mesele doğruyu bulmak ve bilime katkı olsun...

arkadaşlar,
deneme faslı bitti, kesin sonuçları açıklıyorum:

HERŞEYDEN EMİN OLMAK VE OBJEKTİF BİR DEĞERLENDİRME İÇİN HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMADIM, GİTTİM BULAŞIK TEMİZLEME SOLÜSYONU (CALGONİT) ALDIM...HERŞEY SİZİN VE BİLİM İÇİN ARKADAŞLAR, VATAN SAĞOLSUN...

TEMİZLİKTEN ÖNCE FİLTREYİ MİLTREYİ SÖKTÜM, TEMİZLEDİM...DÜN YAZMIŞTIM ZATEN, 6. KEZ TAMAMEN BOŞTA BİR YIKAMA YAPMIŞTIM...

SONRA TEMİZLİK SOLÜSYONU İLE TEKRAR ÇALIŞTIRDIM, YANİ 7. YIKAMA...MAKİNA GICIR GICIR OLDU, ÖMRÜ HAYATINDA BÖYLE TEMİZLİK GÖRMEDİ GARİBİM...
YANİ OBJEKTİF LABORATUAR ORTAMINI HAZIRLADIM, İÇ VE DIŞ ETKENLERDEN TAMAMEN TEMİZLEDİM...

EN SONUNDA BULAŞIKLARI YERLEŞTİRİP HER ZAMANKİ GİBİ 65* SÜPER PROGRAMDA ÇALIŞTIRDIM, TABİİ BİR DOLU YEMEK KAŞIĞI ARAP SABUNU VE SİRKE EŞLİĞİNDE...

YARIM SAAT ÖNCE UZATMALI MAÇ BİTTİ...

VEEEE SONUÇ:

ÇOK ÜZGÜNÜM ARKADAŞLAR, HEP BİR SÜRPRİZ YAPIP BENİ HANIMA KARŞI "BAK GÖRDÜN MÜ, NASILMIŞ, ŞAHANE" DEDİRTSİN DİYE BEKLEDİM AMA OLMADI...

BU DA GOL DEĞİL MİLLET...MAALESEF YİNE YER YER VICIKLIK VE BOLCA BEYAZ PUSLU TABAKA MEVCUT...YİTER YAAAA, BARİ BU GOL OLSAYDI...

NETİCE-İ KÜBRA: ...ELVEDA ARAP SABUNU...

2448 Mesaj
17 Temmuz 2012; 10:04:40 

teşekkürler sayın baberti sabırlı denemeleriniz için. Başka forumlarda da benzer şeyler okudum. Bn de düşünmüyorum artık denemeyi bu kadar şeyden sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Love is a force of nature...

912 Mesaj
17 Temmuz 2012; 13:30:14 

doğal ürün arayan arkadaşlar için bir alternatif ürün olabilir:

http://www.naturalive.com.tr/boraksdeterjan.html

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.

99 Mesaj
17 Temmuz 2012; 17:44:55 

quote:

Orijinalden alıntı: baberti

arkadaşlar,
deneme faslı bitti, kesin sonuçları açıklıyorum:

HERŞEYDEN EMİN OLMAK VE OBJEKTİF BİR DEĞERLENDİRME İÇİN HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMADIM, GİTTİM BULAŞIK TEMİZLEME SOLÜSYONU (CALGONİT) ALDIM...HERŞEY SİZİN VE BİLİM İÇİN ARKADAŞLAR, VATAN SAĞOLSUN...

TEMİZLİKTEN ÖNCE FİLTREYİ MİLTREYİ SÖKTÜM, TEMİZLEDİM...DÜN YAZMIŞTIM ZATEN, 6. KEZ TAMAMEN BOŞTA BİR YIKAMA YAPMIŞTIM...

SONRA TEMİZLİK SOLÜSYONU İLE TEKRAR ÇALIŞTIRDIM, YANİ 7. YIKAMA...MAKİNA GICIR GICIR OLDU, ÖMRÜ HAYATINDA BÖYLE TEMİZLİK GÖRMEDİ GARİBİM...
YANİ OBJEKTİF LABORATUAR ORTAMINI HAZIRLADIM, İÇ VE DIŞ ETKENLERDEN TAMAMEN TEMİZLEDİM...

EN SONUNDA BULAŞIKLARI YERLEŞTİRİP HER ZAMANKİ GİBİ 65* SÜPER PROGRAMDA ÇALIŞTIRDIM, TABİİ BİR DOLU YEMEK KAŞIĞI ARAP SABUNU VE SİRKE EŞLİĞİNDE...

YARIM SAAT ÖNCE UZATMALI MAÇ BİTTİ...

VEEEE SONUÇ:

ÇOK ÜZGÜNÜM ARKADAŞLAR, HEP BİR SÜRPRİZ YAPIP BENİ HANIMA KARŞI "BAK GÖRDÜN MÜ, NASILMIŞ, ŞAHANE" DEDİRTSİN DİYE BEKLEDİM AMA OLMADI...

BU DA GOL DEĞİL MİLLET...MAALESEF YİNE YER YER VICIKLIK VE BOLCA BEYAZ PUSLU TABAKA MEVCUT...YİTER YAAAA, BARİ BU GOL OLSAYDI...

NETİCE-İ KÜBRA: ...ELVEDA ARAP SABUNU...

Ben de sizinkine benzer şartlarda denemeler yaptım ama hiç öyle beyaz vıcık vıcık bir tabaka ile karşılaşmadım. Sadece çok kirli bulaşıklarda tam verim alamadım ama günlük az kirli bulaşıklarda gayet memnun etti. Viking marka arap sabunu, Eko 45 ve 70 derecelik programları kullandım. 58M82TR makinam var.

Arap sabununun markasını değiştirmeyi düşündünüz mü?

912 Mesaj
17 Temmuz 2012; 18:01:41 

bende de normal sonuç vermişti Sizin makinada da veya arap sabununda sorun olabilir

Notebook - Diz üstü
aramakla bulunmaz ama bulanlar arayanlardır...
lg E550, lenovo s10-3, 500 gb lg, 2690, crea ms2.

11978 Mesaj
17 Temmuz 2012; 21:49:56 

Ben de deneyeyim diyorum ama evdeki tablet stoğu buna izin vermiyor

2262 Mesaj
17 Temmuz 2012; 23:24:36 

ben ABC arap sabunu ve DOĞANAY elma sirkesi kullandım...bunlarda bir sorun varsa bilemem...

makinada sorun olsa tablette de yapardı sanırım bunca zamandır...

koskoca bir kova arap sabunu aldım 8.45'e, başka alıp deneme yapacak keyfim kalmadı açıkçası arkadaşlar...

789 Mesaj
20 Temmuz 2012; 19:00:08 

hocam acmayin bu konulari ulu orta yere, bir arap sabunumuz var di, simdi onunda borsasi yukselir bir daha bulamayiz valaa (Nar olayı gibi, hiç kimse nar yemezken şifalı olduğu ortaya çıktı...)
tık tık tık, sağlam tahtaya, şeytanın kulağına kurşun

1470 Mesaj
8 Kasım 2012; 12:40:43 

İlk fırsatta hanımı ikna edip ben de deneyeyim bari.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Aralık 2012; 4:16:56 

LOFÇALI Arap sabunuyla problem yok.
Arada sırada (özellikle tahta kepçe-spatulalar yıkanacağı zaman) kullanmaya devam.

Tahta eşyaları kimyasal madde olmaksızın elde yıkatmayı bir türlü beceremedik. Bari daha az zararlı olan Arap sabunu kullanılsın, tablet deterjandan iyidir. Yine de tahta eşyaların bulaşık makinesinde 1,5 saat temizleyiciyle yüz göz olmasını içim kaldırmıyor ama neyse... Bu yaştan sonra kazak erkek olacak değiliz. Yapacak bir şey yok.

ABC Arap sabunu ve adını hatırlayamadığım sıvı/sulandırılmış arap sabununu denedik, sonuç berbat!

703 Mesaj
3 Aralık 2012; 18:24:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

LOFÇALI Arap sabunuyla problem yok.
Arada sırada (özellikle tahta kepçe-spatulalar yıkanacağı zaman) kullanmaya devam.

Tahta eşyaları kimyasal madde olmaksızın elde yıkatmayı bir türlü beceremedik. Bari daha az zararlı olan Arap sabunu kullanılsın, tablet deterjandan iyidir. Yine de tahta eşyaların bulaşık makinesinde 1,5 saat temizleyiciyle yüz göz olmasını içim kaldırmıyor ama neyse... Bu yaştan sonra kazak erkek olacak değiliz. Yapacak bir şey yok.

ABC Arap sabunu ve adını hatırlayamadığım sıvı/sulandırılmış arap sabununu denedik, sonuç berbat!

bahsetttiğiniz marka sabunu nerden bulabiliriz her yerde satılıyormu?

VATANIM ONURUMDUR!

'VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR' Hadis-i Şerif

103 Mesaj
4 Aralık 2012; 3:19:57 

arap sabunun bilmiyorum ama yurtdışı bir sitede makineye sadece karbonat ( yemek sodası - sodyum bikarbonat ) koyup çalıştırdıklarından bahsediyorlardı . kendim de denedim 1 - 1.5 çorba kaşığı bildiğimiz karbonat koyup makineyi çalıştırdım , sorunsuz ve temiz bitirdi.
ancak denemeyi tek defayla sonlandırdım , zira karbonat güçlü alkali bir madde ve yağ çözücü özellikleri var. a işlem sonrası sabunlaşmaya yol açabilir mi ? zira sabun yapımında da kullanılıyormuş , makineyi tıkar mı gibisinden endişem oldu.
aslında bir kimya mühendisi varsa forumda konuyu daha doğru değerlendirebilir.

2448 Mesaj
4 Aralık 2012; 6:38:34 

çamaşır sodası ve boraks eşit ölçüde olacak şekilde......ben de böyle okudum...su kireci arttıkça sodayı arttırmk gerekiyormuş.

Love is a force of nature...

6 Mesaj
14 Aralık 2012; 0:34:48 

size rahatlıkla önerebileceğim bir marka var ersağ türk malı fabrikası denizlide.%94 bitkisel içinde sadece organik kimyasal(limon tuzu,meyva suyu gibi) var o da 1000 grda sadece sadece 1 çay kaşığı doğaya ve insana zarar verici hiçbir madde yok.1 çay kaşığındaki kimyasal maddenin yok olması için 18lt sıcak su ile yıkanması gerekiyormuş.ben kullanıyorum çok da memnunum içim rahat bir şekilde bebeğime yemek pişiyorum ve yediriyorum..kullanmak isteyenler bana özelden msj atabilir.temin edilmesinde yardımcı olurum.sitesine bu adresten ulaşabilirsiniz http://www.ersag.com.tr/

789 Mesaj
21 Aralık 2012; 21:02:42 

ersag daha once duymustum, karbonat tekbasina yeterli olmuyor, arap sabununuda kullanmak istemiyorlar.
Allah razı olsun şu çamaşır makinesi ile bulaşık makinesini icat edenden ancak deterjan yetiştiremiyorlar

292 Mesaj
9 Şubat 2013; 16:05:19 

http://www.firsatabaksa...rika-urun-89-tl-yerine-

bu ürün hakkında bilgisi olan varmı

1340 Mesaj
9 Şubat 2013; 16:28:57 

quote:

Orijinalden alıntı: SAATURN

http://www.firsatabaksa...rika-urun-89-tl-yerine-

bu ürün hakkında bilgisi olan varmı

Nano Ball Bulaşık Yıkama Pedi İçeriği:

-Alkali topları: İçme suyu arıtma cihazlarının filtrelerinde de kullanılan doğal bir toprak elementidir, suyun Ph değerini değiştirerek çözünürlüğünü arttırır, yemek artıklarının kolayca çıkmasını sağlar.
-Klorür topları: Sudaki kireci kendi üzerine çekip biriktirir, makineyi korur, Bulaşıkların daha berrak olmasını sağlar.
-Toprak mıknatısı topları: Sudaki negatif iyonların titreşimlerini arttırarak yüzey gerilimini değiştirir yemek artıklarını ve yağları çözer.
-Porselen-Kireç topları: Anti bakteriyel özelliktedir. Küf ve bakterilerden arındırır.

bütün bunları bu pedler mi yapıyomuş?

bi yürüyüp gitsinler diyorum

geyik bi yana benim teyzem kanıp kullanmıştı bunlardan. inanç sömürüsü yapan bi kadın var şimdi adını vermiyim onun tvde pazarladıklarından. bunun çamaşır makinesi için olanı da vardı hatta. 49 liraya mı ne satmışlar. hiç bi halta yaramadığını rahatlıkla söyleyebilirim.

pedlerin birini mutfakta sabunluk niyetine kullanıyodu en son teyzem çamaşır makinesi için olanıda attı sanırım.

paranızı bunlara çarçur etmeyin derim. biraz araştırırsanız bu tip ürünlerin hakkında yurt dışında yanıltıcı reklam olayı yüzünden bir çok dava açıldığını, çamaşır bulaşık temizlemeyi bırakın daha makinenize zarar verme olasılığı olduğunu görürsünüz.

birde sitelerinde dalga geçer gibi hafif kirli veya az yağlı bulaşıklarda deterjan bile gerekmeden temizler falan demiş. a benim zeka küpü kardeşim 60-70 derece sıcaklıkta 1,5 saat yıkandıktan sonra hafif kirli bulaşık zaten büyük ihtimal temiz çıkar senin pedine ne gerek var.

8 Mesaj
15 Şubat 2013; 21:50:13 

arkadaşlar, ne de çok uğraşmışsınız ve de paylaşmışsınız, çok teşekkürler bu çabalarınız için..
ben de katkıda bulunmak istedim.
şimdi arkadaşlar, bu arap sabunu yağdan mamül sadece bildiğimiz üzre. bizler de onu içinde envayi çeşit o onu, bu bunu nötrlesin diye katkı maddesi katılmadığı için seçiyoruz zaten değil mi :)
o nedenledir ki yağlı şeylerin temizliğinde kesiliyor.
sabunla yaptığınız banyoları hatırlayın; bembeyaz yapışık bir tortu kalır. hiç bir zaman şampuanlar gibi berrak ve köpük köpük kayarak akmaz su.
o yapışık beyazlık griye dönerek küvete ve cam fayans ne varsa her şeye sıvanır kalır. iyi bir temizlik ister. :)
ama şampuan ve duş jelinde bu kirlilik olmaz ve küvetimizi haftada bir temizlemek yeter, öyle değil mi?
yani sabunlar yağ bazlı olduğu için, yağla buluştuğunda formülündeki yağ kendini göstermeye başlıyor.
peki ne yapmak lazım?
sabunlarımızı konsatnre deterjanlarla ( piyasada konsantre diye satılan, ekstra sıkıştırılmış olanları kast etmiyorum. normal deterjanları söylüyorum, doğal ürünlere göre oldukça yoğundurlar.) karıştırmayalım.
sabunları ya ardarda yenileyerek ya da bol miktarda kullanmalıyız.
ör: saçınızı bir kez sabunladığınızda köpürüp temizleniyor mu?
koca makinaya kimyasal deterjanların miktarınca koyarsak olmaz...
ben jel olarak kullanmadım hiç ama içine ekstra inceltici konulan sıvı arap sabunu da almadım. maksada ters ;)
jel kıvamındaki normal arap sabununu, daha büyücek bir yere aktarıp, suyla inceltiyorum. makinenin her iki deterjan gözünü de doldurduktan sonra, eğer bulaşık yağlıysa bir de bulaşıkların üzerine serpiyorum.
sonuç; şahane :)
yani çok ekonomik sayılmaz ama ekolojik ;)
yalnız, boyasının çıkmasından korktuğunuz şeyleri makineye atmayın. arap sabunu ağartıcıdır...
alüminyum ve plastiklerin zaten makinelere atılmıyacağını da biliyor olmalıyız...
ben hiçbir sıkıntı yaşamadım...
kolaylıklar...

not: yanmamış yağdan yapılanı makbüldür ve fekat bulması zordur kabul :) . kapağını açıp baktığınızda temiz kokulu berrak görüntülü ve açık renkliyse uygundur ;)

https://twitter.com/feheda

789 Mesaj
18 Şubat 2013; 14:02:22 

yağlı bulaşıkları anladık, peki yumurta türevi şeyler nasıl temizlenecek, onlar yağ türevi değil. arap sabunun yanında extra başka bir çözücü dahamı kullanmak gerekir

8 Mesaj
18 Şubat 2013; 14:32:56 

ben sadece yağları temizler demedim ki yanlış anlamışsınız. tam aksi yağ temizlerken zorlanır ve daha fazla kullanmak gerekir dedim.
yani formülün içindeki yağa yeni yağ partükülleri eklendikçe formül kesilir ve işe yaramaz olur. miktarı arttırdıkca işlevini sürdürür.
bu her sabun için böyle dedim ayrıca. sabun yağ için en iyi çözücü olduğu halde, miktar azsa zorlanır.
başkaca her şeyi temizler sabunlar...
sorun yok...
yumurta kiri neki, sıyrılıp makinaya atılınca sadece koku demek oluyor.
sanırım kokuya karşı hasassınız...
canınızı sıkmayın bu konuda...

67 Mesaj
18 Şubat 2013; 15:47:34 

bir kere ailemle kalırken komşunun biri anneme söylemiş buda denemiş ama...

sonuç çok kötüydü bir daha deniyeceğinide düşünmüyorum zaten kirli bardağı bile temizlememişti

8 Mesaj
18 Şubat 2013; 17:15:54 

Rookie. arkadaşım temizlememesi aksi bir durum!.. muhakkak bir hata vardır. çamaşır suyu kadar olmasa da ki onun eline su dökecek azdır. :) çok güçlü bir ağartıcıdır çünkü...
o nedenledir ki solmasından korktuğumuz şeylere fazla gelir. mesela: yaldızlı bardaklar, renkli çamaşırlar v.s. ama ben yine de zehir kullanacağıma varsın çamaşırım solsun deyip, ya beyaz sabun ya da arap sabunu kullanıyorum ;)

2791 Mesaj
18 Şubat 2013; 20:50:11 

Bugün organik bir bulaşık tozu aldım. İçerisinde boraks vs doğal maddeler var. Deneyelim bakalım.
Sonuçları yazarım.

Arap sabunu ve bazı formüllerin filtrede bir süre sonra tortu bırakıp yıkama performansının düştüğü söyleniyor. Temizliği de zor oluyormuş.

Bakalım aldığım bu üründe olacak mı?

5532 Mesaj
8 Mart 2013; 16:55:40 

Bım`den bugun makıne temızleyıcı aldım son kalmıstı 2,95 e.Boş extra hijyen 70 de açtım bitince sonucu yazarım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

789 Mesaj
8 Mart 2013; 19:17:21 

şimdi bimdekilerde pahalanmış, isim yaptıktan sonra

284 Mesaj
8 Mart 2013; 19:22:05 

Sabah 10'da Bim'e gittim makine temizleyicisi almaya. Bayana sordum kalmadı dedi. Hemen tükeniyor demekki.

2262 Mesaj
8 Mart 2013; 19:28:59 

BİND ACTİVİT almıştım geçenlerde, bulaşıklarda pas lekeleri oluşmaya başladı...

5532 Mesaj
9 Mart 2013; 11:14:20 

SONUC : MAKINENIN ICI ( LİMONLU) MIS GIBI KOKUYOR FILITREDE YAĞLANMA VARDI SIMDI YOK.BASARILI AMA TABLET DETERJANI HUSRANA UGRATTI ÇOK KÖPÜRÜYOR.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

199 Mesaj
10 Mart 2013; 15:20:28 

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

İlginç bir konu, deneme imkanı bulan arkadaşlar yorum yaparlarsa seviniriz...

arap sabununu ben merdiven silmede kullanıldığını sanırdım denemekte fayda var

228 Mesaj
25 Mart 2013; 10:54:59 

Dün ilk defa arap sabunu + elma sirkesi ikilisini denedim.

Özellikle bazı şeyleri tam akıtmadan kirli olarak koydum ki performansı daha iyi gözlemleyebiliyim diye.

- Tabak ve bardaklar temiz, ancak ele aldığınızda sanki yağlı gibi bir his veriyor. Arap sabunu icindekiler kısmında zaten icindeki maddelerden biri aycicek yagı oldugu goz onunde bulundurulursa doğal bir sonuc
- Kirli olarak koydugum tabaklar, tam temizlenmeden çıktı. Üzerlerinde parçalar vardı onlar tekrar yıkanacak...
- Bir tane tencere vardı, sıyırıp koymuştum. Bence yeterince temizledi.

Benim için asıl konu, normal makina deterjanı ve parlatıcı kullandığımda tahta ürünleri ve plastikleri makinaya koyamıyorum.
Tahta kaşık kimyasalları icine cekip, iyi durulanmıyor bilgisi verilmisti ondandır hic koymam
Plastiklerinde yapisi bozulup iclerinde zehirli maddeyi diger urunlere bulastiriliyor denildigi icin koymuyorum.
- Bunlarıda makinaya eklemis oldum, tertemiz çıktılar.

Miktar olarak bir tatli kaşığı kadar aldım, bir dondurma topu buyuklugu gibi oldu diyebilirim. Tekrar yaparsam daha az da kullanabilirim, bir kopuk vs sorunu olmadı ama ne gerek var makinalari zorlamaya diye dusunuyorum.

Sonuç olarak, iyi durulanmış bir bulaşık olduğu günlerde ve elde yıkamaya üşendiğim tahtakaşık, plastik tabak ne var doldurup kullanabilirim - bi yandan da diğer makina için üretilmiş ürünlerin içindeki makinayı koruyan maddeler gözönünde bulundurulduğunda karışık kullanmaya karar verdim.

Birde ne arap sabunu ne de elma sirkesi kokusu yok. Kokudan korkanlar rahat rahat deneybilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozge -- 25 Mart 2013; 10:57:28 >

2791 Mesaj
25 Mart 2013; 12:04:08 

Daha önce naturalive adlı organik bulaşık makinesi deterjanını aldım demiştim.

Ayrıca elma sirkesi kullanıyorum parlatıcı gözünde.

Yıkama performansından memnun kaldım.

Ancak eko 50 derecede deterjan gözünde az miktarda kalıntı kalıyordu. 65 derecede kalıntı olmuyordu. Şirket ile görüştüm. İçerisine sentetik madde koymamız lazım 50 derecede çözülmesi için dediler. Bunu koymak istemiyoruz dediler. Bu yüzden 60 derece ve üstü sıcaklık tavsiye ediyorlar.

Sağlıklı olacaksa mecbur eko 50+hijyene basarak ya da 65 derece hızlı program şart olacak.

789 Mesaj
15 Mayıs 2013; 17:01:40 

uzun proğramda yıkıyorum. yeni makınalar kısa proramlarda temis yıkamıylar. her şey ekonomiye kaçmış ne diim

2262 Mesaj
15 Mayıs 2013; 17:32:05 

quote:

Orijinalden alıntı: mstfOkdm17

Sabah 10'da Bim'e gittim makine temizleyicisi almaya. Bayana sordum kalmadı dedi. Hemen tükeniyor demekki.

madem talep var daha fazla getirtsinler, para kazanmak istemiyorlar mı bunlar, ben hiç göremedim bu ürünü...

789 Mesaj
15 Mayıs 2013; 17:41:00 

talep varda getirmiyorlar. niyedir bnilmiyorum. bim e ulaşabilecek bir adreste yok, kasiyerin böyle şeylerle uğraşacak hali yok, ama ulaşamadım, adresleri çalışmıyor. aslında bimden birşey alınmazda, sadece o bind temizleyiciyi alıp denemek isterim

Sayfa:   <<      [2]
Sayfa: <<      [2]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281