Şimdi Ara

Xperia Play, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich güncelleme listesinden çıkarıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
7.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Sony'nin, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich güncellemesi yayımlamayı planladığı akıllı telefonları arasında PlayStation sertifikalı Xperia Play de bulunuyordu. Ancak Xperia Play'in kısa bir süre önce sessiz sedasız güncelleme listesinden çıkarılması akıllarda soru işaretleri bırakmıştı. Akıllardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına Sony'nin resmi ağ günlüğünde bu konuya ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre yazılım geliştiricilerin kapsamlı testlerinin ardından, Xperia Play'in Android 4.0.x güncellemesiyle özellikle oyunlarda stabil deneyim sunamayacağı kanaatine varılmış ve güncelleme planından vazgeçilmiş.

Peki Sony'nin Xperia Play dışındaki akıllı telefonlarının akıbeti ne olacak?

Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active ve Live with Walkman için önümüzdeki haftadan itibaren Android 4.0.4 güncellemesi yayımlanmaya başlacak. Xperia S kullanıcılarının haziran sonunu, Xperia U kullanıcılarının ise 2012 yılının üçüncü çeyreğini beklemesi gerekiyor. Xperia P'nin ise Xperia S'i takiben güncellemeye kavuşacağı bildiriliyor.

• size varya size 1 kuruş haram !

• xperia'ların hiç biri ics hak etmiyor.. Telefon dünyasının en kötü serisi ..ki play telefonuda çok kötü kasardı.İCSnin en önemli özelliği hiç bir telefonda kasmadan çalışacak olması.Buna yaparlarsa güncelleme kasmaktan menü değişmez.
    Yinede play sahiplerine geçmiş olsun..

• Güncelleme geldikten sonra oyunlar düzgün açılmıyor diye ağlasaydınız ne olacaktı. Stabil olmuyorsa hiç güncellemesinler.

• Resmen kalleşlik yapmışlar.

• xperia serisi şu an piyasadaki telefon serileri arasında en kalitelilerinden biridir. fakat oyun oynamak için çıkarılmış olan xperia play için diğerleri ile aynı donanımı kullanmak büyük hataydı sony için. zaten bu yüzden satış rakamları da düşük. en azından çift çkirdek işlemci falan olmalıydı çıktığında.

• Bu telefon oyun oynatmak için 4.0 ile olan gameloft oyunalrı ve daha bir çok oyun ile uyumsuz olması ayrıca ram kullanımın artmasından dolayı güncelleme iptal edilmiştir.Anlamıyorum İCS gelince ne fark ediyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: acmtncy

xperia serisi şu an piyasadaki telefon serileri arasında en kalitelilerinden biridir. fakat oyun oynamak için çıkarılmış olan xperia play için diğerleri ile aynı donanımı kullanmak büyük hataydı sony için. zaten bu yüzden satış rakamları da düşük. en azından çift çkirdek işlemci falan olmalıydı çıktığında.

Aynen öyle. Millet çift çekirdeğe geçerken tek çekirdekli cihazı oyun telefonu diye satmaya kalktılar, halbuki donanımı yüksek tutulsa özel tuşlarıyla fark yaratabilecek bir cihazdı. Şimdi de aynı hatayı yapıyorlar, 1 sene geriden gelmeye çalışmanın mantığı nedir anlamış değilim

• quote:

Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active ve Live with Walkman için önümüzdeki haftadan itibaren Android 4.0.4 güncellemesi yayımlanmaya başlacak

neo v?
  • Xperia serisinin kötü olmasında halklısınız ama bakın hangi marka telefonlarına bu kadar destek veriyor? Biliyoruz ki piyasadaki çoğu marka adam gibi destek vermiyor.Bana göre bu konuda en kötü samsung ama çok iyi tellerde çıkarıor ipneler :D

• Sanki ray ve neo v stabilite sağlıyor

• sizi kınıyorum

• sony eline yüzüne bulaştırdı. nokia bile daha iyi yaptı bu oyun telefonu işini. eğer ngage nin arkasında dursalardı sadece o model bile nokia yı ihya ederdi. zamanında symbian ın yaptığını android vs yeni yeni yapıyor...

• alette sadece şekil var,kullanılan yongalar işlemciler oyun telefonunu taşımayacak kadar sıradandı...

geçmiş olsun.

• Xperia Play başlı başına hata zaten. O donanımla oyun telefonu mu olur?

• Vallaha neyin kafasını yaşıyorsunuz anlamış değilim. Sony nin neyini begenmediniz kalitesini mi guncellemelerini mi ?

mini pro muadili telleri gösterin karsilastiralim, neo muadili modelleri gösterin karsilastiralim. Bakalım kim sınıfının kalitelisi kim kalitesizi ?

• Yukarıda yorum yapanların kaç tanesi Xperia serisi ICS cihaz kullanıp da yorum yapıyor merak ediyorum.

Xperia neo V'de resmi ICS 4.0.3 kullanıyorum, Temple Run bile(grafik açısından çok zorlayan bir oyun değil) uyumlu değil ve cihazı kasıyor. Yeni güncelleme geldi yanılmıyorsam mayıs başı, buna rağmen ICS ile uyumlu olduğu söylenemez bu oyununun. Diğer yandan bir de Angry Birds Space dokunmatik kontrolleri algılamıyor zaten çok oyun deneyen/oynayan biri değilim maksadım sıkılınca zaman geçirmek; ancak buna rağmen oynadığım bu iki oyun da ICS ile uyumsuz.

Neyin kafasındasınız, neye göre yorum yapıyorsunuz anlamak güç..

Xperia serisinin estetik görünümü, donanımı, özellikleri her şey, bir kenara ICS şu an için güncel uygulamalarda sorun çıkarabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangdasire

quote:

Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active ve Live with Walkman için önümüzdeki haftadan itibaren Android 4.0.4 güncellemesi yayımlanmaya başlacak

neo v?

Xperia serisinin ICS 4.0.3 alan cihazları da 4.0.4'e güncellenecek.
  • sonra sony telefon pazarinda bu yilda zarar etti.eder tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: danGerfuLL

Yukarıda yorum yapanların kaç tanesi Xperia serisi ICS cihaz kullanıp da yorum yapıyor merak ediyorum.

Xperia neo V'de resmi ICS 4.0.3 kullanıyorum, Temple Run bile(grafik açısından çok zorlayan bir oyun değil) uyumlu değil ve cihazı kasıyor. Yeni güncelleme geldi yanılmıyorsam mayıs başı, buna rağmen ICS ile uyumlu olduğu söylenemez bu oyununun. Diğer yandan bir de Angry Birds Space dokunmatik kontrolleri algılamıyor zaten çok oyun deneyen/oynayan biri değilim maksadım sıkılınca zaman geçirmek; ancak buna rağmen oynadığım bu iki oyun da ICS ile uyumsuz.

Neyin kafasındasınız, neye göre yorum yapıyorsunuz anlamak güç..

Xperia serisinin estetik görünümü, donanımı, özellikleri her şey, bir kenara ICS şu an için güncel uygulamalarda sorun çıkarabiliyor.

Bahsettiğin oyunları S2 ile sorunsuz şekilde oynuyorum. Sürüm 4.0.3, yani ics ile uyumsuzluk felan yok oyunlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.