Şimdi Ara

Leadtek, GeForce GTX 680 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Nvidia'nın iki ay önce piyasaya sunduğu GeForce GTX 680 modeli için en geç lansman bir dönemlerin efsanevi ekran kartı üreticisi Leadtek'den geldi ve şirket, Kepler tabanlı GK104 grafik yongasını kullanan yeni ekran kartını duyurdu. Mavi renkli baskılı devre kartını bir kenara bırakırsak eğer genel görünüm olarak Nvidia'nın referans kartını temel alan ekran kartı 256-bit bellek veri yolu desteği, 2GB bellek ve 1536 paralel işlem birimiyle geliyor.

Grafik işlem birimi standart olarak 1006MHz'de, Boost özelliği devreye girdiğinde ise 1058MHz'de görev yapan Leadtek GeForce GTX 680'nin bellekleri ise 6008MHz'de görev yapıyor. Açıklanan bilgilere göre aynı zamanda 4GB bellek kapasitesine sahip bir modeli de hazırlanan ekran kartı, çoklu GPU kurulumları için SLI desteği de sunuyor. Görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanan kartın fiyatı ise açıklanmadı. 

• bir ara neydi bu firma yahu ilk ekran kartım leadtek fx5200 idi şimdilerde distrübütör ile mi alakalıdır nedir türkiyede adı zor duyulur oldu

• Evet, Cok ama cok saglam bır marka.Kesınlıkle distributor sorunu var.Yoksa bır cok ekran kartı markasına kafa tutardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

bir ara neydi bu firma yahu ilk ekran kartım leadtek fx5200 idi şimdilerde distrübütör ile mi alakalıdır nedir türkiyede adı zor duyulur oldu

Esas çıkış yaptığı model 6600gt Extreme Edition'dı sanırım. Ben de kullanmıştım ordan biliyorum. Hem serin hem de daha hızlıydı. 2004 dönemi cidden güzeldi yahu.

Daha sonrasında GeForce 7'de de baya iyiydi Leadtek. Winfast 7600gt Extreme Edition falan güzel modellerdi. Bakır tabanlı, referanslara göre biraz daha büyük bir soğutucusu vardı. Baya iş yapmıştı. Ama GeForce 8'den sonra kayboldu.

Şimdi de GTX680 çıktıktan 2 ay sonra kendi modelini sunmuş. Nvidia'nın ayrıcalıklı iş ortağıydı bir zamanlar, şimdi kart almak için kuyrukta bekliyor anlaşılan.
  • Hem serin hem de daha hızlıydı.

• Hey gidi Leadtek hey, FX5700 modelini kullanmıştım. Malzeme kalitesi mükemmeldi Full katı kapasitör kullanmışlardı.

Leadtek'in kutu tasarımları resimleri de güzeldi. Şimdi değeri bilinmiyor ne yazık

Eskiden fırtınalar estirirdin şimdi duruldun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 26 Mayıs 2012; 12:44:28 >
  • hey gidi leadtek winfast geforce 256....

gidip ithalatçıdan almıştım direk...
  • baya geç kaldılar ya
  • zamanında fx 5700 deki fan tasarımına bitmiştim , şu anda ekran kartım yine leadtek
  • Leadtek çok özletiyor kendini. Keşke yeniden kartları Türkiye'ye gelse.
  • Ben leadtek 580 sli kullanıyorum oc kapasıtesı gayet ıyı 970mhz de bench alabılıyorum 85c yı gecmemek kaydı ıle

Bir zamanlar wınfast fx5200 um vardı sonra satıp nalet ati 9600pro almıstım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 26 Mayıs 2012; 19:55:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

zamanında fx 5700 deki fan tasarımına bitmiştim , şu anda ekran kartım yine leadtek

:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

zamanında fx 5700 deki fan tasarımına bitmiştim , şu anda ekran kartım yine leadtek

:)

Var mı boyle bır sogutma ya helal adamlara full bakır.Ayrıca bılen bılır kartın arka tarafıda full bakır kaplıKart wınfast leadtek a400 gt tdh kısaca 6800 gt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 26 Mayıs 2012; 21:09:35 >
  • Zamanında A350 XT TDH kartını kullanmıştım. FX 5900XT'yi Ultra hızında yıllarca çalıştırdı. Şimdi başka bir kasada. Ve 8 yıldır hizmet vermeye devam ediyor.

• bir abit tanırım bir de leadtek
  • Benim de ilk kartım Leadtek idi : Fx 5200 kenarda duruyor ama hala taş gibi sağlam. Half life' ta az kahrımı çekmemişti :)) Sonra bir de Gts 250 almıştım o da süperdi. Şu an yurdumuzda pek kullanılmıyorsa bence sadece olayı distribütöre bağlamak yanlış olur baksanıza 680' i bile 2 ay sonra o da referans tasarımlı olarak sunuyorlar. Şirkette yenıden yapılanma şart, ben eski Leadtek'i görmek isterim. Ne de olsa ilk göz ağrısı...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.