Şimdi Ara

iş bankası işte üniversiteli kredi kartı kullananlar girebilirmi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
3
Favori
19.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bankasya'dan kredi kartı aldım çok memnunum. Öğrenci olmaya filan da gerek yok, hiçbir türlü kredi kartı kullanım ücreti yok. Tavsiye ederim
  • 2 tane İş'te Üniversiteli kartım var. Bir tane de DEU bankamatik kartı. İşte Üniversiteli kartlarından biri mor renkte biri beyaz. Bankamatik kartı da sarı. Detayları da yazma ihtiyacı duydum. Soru şu;

Mor renkli kartımdan 40 TL aidat kesintisi istediler. Fakat aradığımda bunun 20 TL olması gerekli dediler ki bence hiç alınmamalı. Şimdi ne yapmalıyım? Diğer kartıma da beyaz karta da aynısı olacak mı? Bankamatik kartından da 3TL aylık kesinti vardı yani öyle ama ispat edemedim bir türlü ekstrelerde çıkmıyor ama tam da emin değilim o konu biraz sorunlu.

Şimdi 20 TL'ye düşürecekler diyelim ben onu ödemek zorunda mıyım? Ödemezsem başıma ne gelir? Ödedikten sonra öğrenci belgesiyle gidersem parayı alma gibi bir durum söz konusu mu?

En önemlisi hangi yolu izlemeliyim?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkprlk35

2 tane İş'te Üniversiteli kartım var. Bir tane de DEU bankamatik kartı. İşte Üniversiteli kartlarından biri mor renkte biri beyaz. Bankamatik kartı da sarı. Detayları da yazma ihtiyacı duydum. Soru şu;

Mor renkli kartımdan 40 TL aidat kesintisi istediler. Fakat aradığımda bunun 20 TL olması gerekli dediler ki bence hiç alınmamalı. Şimdi ne yapmalıyım? Diğer kartıma da beyaz karta da aynısı olacak mı? Bankamatik kartından da 3TL aylık kesinti vardı yani öyle ama ispat edemedim bir türlü ekstrelerde çıkmıyor ama tam da emin değilim o konu biraz sorunlu.

Şimdi 20 TL'ye düşürecekler diyelim ben onu ödemek zorunda mıyım? Ödemezsem başıma ne gelir? Ödedikten sonra öğrenci belgesiyle gidersem parayı alma gibi bir durum söz konusu mu?

En önemlisi hangi yolu izlemeliyim?

Teşekkürler.

Bankaya borçlu olma, ödetirler ;)

Eğer banka haksız yere para kesmişse öder ;)

Arkadaşımın başına gelmişti, öğrenci belgesi ile gitti parasını aldı, bende bir iade sorunu olmuştu, iade fişimi bankaya gönderdim dilekçe ile iademi aldım.

Sonuç olarak sözleşmelerinde neyse onu halledersin, ama ben beyaz renkli işte üni karttan başka kart bilmiyorum bu durumda paranı alır mısın alamazmısın belli olmaz ama sakın ha bankaya borçlu durma.

• öğrenci belgesi ile başvurup iade alabilen var mı acaba?

ona göre kartımı iptal ettircem ya da iade almayı denicem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkn3d

Ben kapattım kurtuldum sizde kapatın

Borcu bitire bilirsek kapatacağız hocam.Öğrencilik bitince insan kötü oluyor ya.Gelen vuruyor giden vuruyor.

Benden şimdilik para v.s almadılar ama almayacakları anlamına gelmiyor.Durduk yere hesaptan çekerler diye hesaba para yatırmıyorum.Garan ti sağolsun bir keresinde 38 liramı habersiz bir şekilde arakladı.Bir daha garantinin yanına yaklaşmam.İş bankası şimdilik iyiydi ama ücret alacaksa onunla da bozuşuruz.Sonuçta benim paramla zaten para kazanıyor birde hesap işletin ücreti diye para isterse gider kapatırım olur biter.Bank asya v.s ücret almıyormuş ona geçerim çok zor değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

quote:

Ben kapattım kurtuldum sizde kapatın

Borcu bitire bilirsek kapatacağız hocam.Öğrencilik bitince insan kötü oluyor ya.Gelen vuruyor giden vuruyor.

Benden şimdilik para v.s almadılar ama almayacakları anlamına gelmiyor.Durduk yere hesaptan çekerler diye hesaba para yatırmıyorum.Garan ti sağolsun bir keresinde 38 liramı habersiz bir şekilde arakladı.Bir daha garantinin yanına yaklaşmam.İş bankası şimdilik iyiydi ama ücret alacaksa onunla da bozuşuruz.Sonuçta benim paramla zaten para kazanıyor birde hesap işletin ücreti diye para isterse gider kapatırım olur biter.Bank asya v.s ücret almıyormuş ona geçerim çok zor değil..

arkadaşım borcunu ödemeden kredi kartını kapattırabilirsin, yapman gereken tek şey müşteri hizmetlerini aramak, ben hala taksitli borç ediyorum, ama kredi kartım kapalı

not:borç sadece internet bankacılığı ve banka üzerinden ödenebilir

not:Banka görevlileri bile kredi kartmının kapatılamayacağını söyledi ama müşteri hizmetleri kapattı

not:ATM ye kredi kartımı taktım sonra nolacak diye kartımı aldı bi daha vermedi :D

sonuç kapatabilirsiniz taksitleriniz ödeyebilrisiniz.

Kolay gelsin.

• merhaba arkadaşlar ben bu işte üniversiteli karttan çıkarttırmak istiyorum fakat bi kaç sorum var;
    1.hem bankamatiği hem kredi kartı olmak üzere 2 çeşit mi?(böyle ise ikisinin işlevleri nelerdir??
    2.kredi kartının limiti ne kadar oluyor ? hiç kullanmassak ek masraf filan çıkartır mı?
    3.2bintl 3 bin tl gibi kredi çekmemiz mümkün oluyormu?
    4. taksit ile bir şey aldık mı vade farkı normal maximum karta ve diğer kartlara göre daha mı az ödüyoruz yoksa aynı mı?
    cevaplarsanız sevinirim teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyanuscelikol

merhaba arkadaşlar ben bu işte üniversiteli karttan çıkarttırmak istiyorum fakat bi kaç sorum var;
    1.hem bankamatiği hem kredi kartı olmak üzere 2 çeşit mi?(böyle ise ikisinin işlevleri nelerdir??
    2.kredi kartının limiti ne kadar oluyor ? hiç kullanmassak ek masraf filan çıkartır mı?
    4. taksit ile bir şey aldık mı vade farkı normal maximum karta ve diğer kartlara göre daha mı az ödüyoruz yoksa aynı mı?

2000-3000 krediyi ne yapacaksın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

merhaba arkadaşlar ben bu işte üniversiteli karttan çıkarttırmak istiyorum fakat bi kaç sorum var;

2000-3000 krediyi ne yapacaksın

ileride lazım olması durumunda çekmek istersem çekebilme şansım var mı diye

• quote:

Yok öyle bir şansın

normal koşullarda öğrenciye para çekim limiti "0" tl. Yani yok öyle para çekme

Ama normal şartlarda dedim çünkü bankaların herkese uyguladığı sistem aynı değil, bazı öğrencilerin para çekim limiti oluyor (Çok az rastladığım bir durum)

Adına maaşlı birisi kefil olursa olur, çalışıyorsan paran varsa olur vs...
  • borcum var taksitlendirdim bi de bu çıktı başıma. ziraat de 45 lira kesti. saol türkiye. sigara alkol olsa ne bok yerdim bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skiin Bird -- 16 Ekim 2012; 18:35:29 >
  • 1-iki ayrı kartın olacak, birisi hesap kartın diğeri kredi kartın, adı üstünde yani açıklama istemez sanırım.
    2-Değişken bir durum-Genelde 500tl olur (Benimkisi 1000tl idi, kapattırdım,rahatım) "Hiç kullanmazsan" masrafı olmaz, ama eğer kullanıma açarsan yıllık 20tl ödemen lazım.
    3-Normalde mümkün değil
    4-Normal maximum kampanyaları geçerli, güncel faiz oranlarına siteden bakabilirsin.
  • peki işte üniversiteli mi yoksa play card mı hangisni tavsiye edersiniz ?birde play cardın taksitlendirmesi azmış doğrumu bu?play card ta
    işte üniversiteli gibi dilekçe ile başvurulduğunda yıllık kesilen miktar iade ediliyor mu?
  • birde arkadaşlar şu aralar 2000tl 2300 tl taksitli bir alışveriş yapmayı düşünüyorum...daha önce kredi kartının sistemini -taksitli alışveriş kadar limitin bloke oluyor taksitleri ödedikce diğer aylar taksit miktarı kadar limit artıyor-şeklinde görmüştüm...bu kartın limiti en fazla 500 tl olacağından 2300 tl gibi taksitli alışveriş yapmam mümkün olmuyo mu?(en fazla 500 tl lik mi taksitlendirme yapılıyor)
  • evet en fazla 500 tl alışveriş mümkün, öğrenci 2300 tl lik ne alış verişi yapabilir ki?

işte üniversiteli ve play hepsi ücretli, artık ücret iadesi felan yok.

taksit imkanı değişkendir onu bana değil firmalara sorunuz, o da değişkendir zamana göre. play=world işte üni= maxiumum bunların kampanyalarıda belli yani.

Ben hiçbirşey tavsiye etmiyorum, gelirse vakıf world taraftar karta başvuru yaptım,ama hiçbirini tavsiye etmem.

Taksit öderken hayatın hiç zevki olmuyor, bence pahalı şeyler almak yerine idarelik yaşayın paranız olunca alın.Bin tl borcu yarıya düşürdüm, bitse kurtulacağım. Ben artık kredi kartı kullanırsam düşük limitli alırım, asla 300tl nin üstünde almam (1000TL lik kullandım bitmiyor taksidi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frkn3d -- 17 Ekim 2012; 0:36:59 >

• bundan sonra alınacakmış sanırım bende daha üniversite 2nci sınıfım müşteri hizmetlerini aradım bundan sonra alınacak fln dedi işte
  • edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaos25 -- 19 Kasım 2012; 17:19:41 >
  • bu ay 20 tl benden de kesildi. nası bi yol izlememi önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vyl

bu ay 20 tl benden de kesildi. nası bi yol izlememi önerirsiniz?

kapat gitsin :D
  • bankanın kampüsteki şubesine gidince hallediyo dedi okuldaki arkadaşlarım. yarın bi denicem. sizin de aklınızda bulunsun..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.