Şimdi Ara

Nokia'nın yeni Windows Phone modelleri Alpha, Phi, PurePhi ve PureLambda modelleri olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia'nın yeni Windows Phone modelleri Alpha, Phi, PurePhi ve PureLambda modelleri olabilir

Nokia'nın ilk nesil Lumia cihazlarını piyasaya sürmesinin ardından ikinci nesil Windows Phone modelleri hakkında henüz bir bilgi ortaya çıkmamıştı. Ancak Windows Phone benchmark uygulaması WP Bench listesinde bazı kod adları olduğu farkedildi.

Wp Bench uygulamasını cihazlarında MyNokiaBlog sitesi sonuç listesinde bazı farklı kod adları olduğunu ortaya çıkardı. Bu kod adları Nokia Alpha, Phi, PurePhi ve PureLambda olarak listelenmiş.

Uygulamanın açıklama kısmında ise benchmark testi yaptıran en yeni modelin OS 8.0.9842 sürümü üzerinde çalışan PureLambda olduğu belirtiliyor.

Alpha, Phi ve PurePhi kod adlarının muhtemelen ikinci nesil Windows Phone Tango sürümlü Nokia cihazları olacağı düşünülüyor. Bunların final sürümlerindeki isimleri de değişebilir.

OS 8.0 sürümü ise Windows Phone 8 olarak biliniyor. Bu bakımdan PureLambda modelinin WP8 yüklü bir cihaz olabileceği tahmin ediliyor. Ancak piyasaya çıkışı yılın sonlarına doğru olabilecek.

Listede dikkat çeken ise Pure ön ekli iki model olması. Nokia'nın PureView modelindeki 41MP'lik kamerayı bu modellerde de kullanabileceği düşüncesi akıllara geliyor ancak Nokia gelecek yıl ortalarında böyle bir transferin mümkün olabileceğini ifade etmişti. Bu önekler aynı kamera kalitesi olmasa da Lumia cihazları arasındaki en iyi kamera donanımının Pure modellerine geleceği anlamını taşıyor olabilir. 

Microsoft'un Windows Phone 8 geliştirmeleri detaylanmaya başladığında yeni nesil cihazlara ait ilk bilgilerin de yavaş yavaş ortaya çıkacağını düşünebiliriz.

Nokia'nın yeni Windows Phone modelleri Alpha, Phi, PurePhi ve PureLambda modelleri olabilir

• nokia wındows phone yerine android kullansaydı tek tabanca gezerdi samsungda nalları toplardı beceriksiz yöneticiler nokia yı bu hale düşürdü inşallah eski günlerine döner piyasanın nokia ya ihtiyacı var

• niye yakın tasarımlar gibi duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

nokia wındows phone yerine android kullansaydı tek tabanca gezerdi samsungda nalları toplardı beceriksiz yöneticiler nokia yı bu hale düşürdü inşallah eski günlerine döner piyasanın nokia ya ihtiyacı var

Belkide Google ilk olarak Nokia'nın kapısını çalsaydı anlaşma sağlanabilirdi. Ama Microsoft daha erken daha davrandı. Bana göre Microsoft şu anda Nokia'yı arge çalışması olarak görmekte. Eğer Nokia bu işi başarırsa, Microsoft akıllı telefon bölümünü satın alır veya ortak olur. Ayrıca yurt dışındaki incelemelerde Windows Phone hem işletim sistemi hemde telefon modelleri olarak yaygınlaşırsa üçüncü bir alternatif olarak görünebileceği ifade ediliyor.

Bu arada bu yılın sonlarında ortaya çıkacak Tizen işletim sistemli telefonların akıbeti de Windows Phone'yi etkileyecektir.

• Belkide Google ilk olarak Nokia'nın kapısını çalsaydı anlaşma sağlanabilirdi.

• nokia yı el işçiliği mükemmel yaşlı ustalara benzetiyorum. o kadar özenli ve yavaşlar ki teknolojiyi ancak 1-2 yıl geriden takip edebiliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 25 Mayıs 2012; 13:58:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: web101

nokia wındows phone yerine android kullansaydı tek tabanca gezerdi samsungda nalları toplardı beceriksiz yöneticiler nokia yı bu hale düşürdü inşallah eski günlerine döner piyasanın nokia ya ihtiyacı var

tam tersi 640*480 ekranlı 256 mb ramli android 4.0 lı amiral gemileri dolanırdı ortalıkta. Sonra google nokia ya android i yasaklardı.
    ama nokia yöneticilerinin beceriksizliği konusunda kesinlikle haklısın.en yenilikçi firma takipçi bile olmakta zorlanmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erci501 -- 25 Mayıs 2012; 14:03:17 >
  • Sizin şu htc reklamınız insanın siniri bozuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

nokia yı el işçiliği mükemmel yaşlı ustalara benzetiyorum. o kadar özenli ve yavaşlar ki teknolojiyi ancak 1-2 yıl geriden takip edebiliyorlar.

hocam benzetme 10 numara olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: erci501

nokia yı el işçiliği mükemmel yaşlı ustalara benzetiyorum. o kadar özenli ve yavaşlar ki teknolojiyi ancak 1-2 yıl geriden takip edebiliyorlar.

Bu da bişeydir, önceden 5 sene geriden geliyorlardı

• Biraz da koşsa artık iyi olacak, hep yürüyor, millet uçtu gitti, ama yine de patent portföyüne güveniyor her halde bu Microsoft ile bu kadar işbirliğinden sonra Nokia batmaz diyorum, küçülür ve Microsoft önümüzdeki sene Nokia'yı satın alır kaçırmaz, ısrarla sadece WP'lu tel. yapacam diyor var mı başka bunu yapan, var aralarında bişey demek ki piyasayı dalgalandırmamak için açıklamıyorlar, neyse adam gibi smarphone yapsın da Microsoft'la yapsın önemli değil, WP8 çok sağlam giriş yapacağa benziyor!

• Android takılma, yavaşlama gibi sorunlar yüzünden bıktırdı bence aksine Nokia nın sorunsuz çalışan ve görsel açıdan yenilikler sunan Windows Phone kullanması mantıklı. Zaten piyasada sayısız Android var mümkünse Nokia da alternatif takılsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: electROck35

Android takılma, yavaşlama gibi sorunlar yüzünden bıktırdı bence aksine Nokia nın sorunsuz çalışan ve görsel açıdan yenilikler sunan Windows Phone kullanması mantıklı. Zaten piyasada sayısız Android var mümkünse Nokia da alternatif takılsın.

ben de senin gibi düşünüyordum windows phone android'den çok daha stabil bir sistem ama 2-4 işlemcili modeller çıkmaya başladı bu kadar işlemci hızıyla takılma yavaşlatma sorunları olmaz heralde tabi artan işlemci sayısı yüzünden bataryaların dayanmadığından da yakınanlar var ama s3 ve one x gibi modellere uyumlu ekipmanları görmüştük zaten güçlü bataryalar da çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altın Orda

quote:

Android takılma, yavaşlama gibi sorunlar yüzünden bıktırdı bence aksine Nokia nın sorunsuz çalışan ve görsel açıdan yenilikler sunan Windows Phone kullanması mantıklı. Zaten piyasada sayısız Android var mümkünse Nokia da alternatif takılsın.

ben de senin gibi düşünüyordum windows phone android'den çok daha stabil bir sistem ama 2-4 işlemcili modeller çıkmaya başladı bu kadar işlemci hızıyla takılma yavaşlatma sorunları olmaz heralde tabi artan işlemci sayısı yüzünden bataryaların dayanmadığından da yakınanlar var ama s3 ve one x gibi modellere uyumlu ekipmanları görmüştük zaten güçlü bataryalar da çıkıyor

Ben yinede Microsoft'un bakış açısından bakıyorum. Adamlar Android'in 4 çekirdekle verdiği performansı 1 çekirdekle verebilecek işletim sistemine odaklanmış durumdalar. Aynı şekilde daha az RAM daha çok iş mantığı da var. Android sürekli donanıma yükleniyor yükseltiyor da yükseltiyor mecburen çünkü sistem düzgün çalışmıyor aksi taktirde. Ama Windows Phone yazılıma çözüyor işi hem görselliğe önem veriyor hemde daha az kaynak tüketen yazılımla kazanıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Altın Orda

quote:

Ben yinede Microsoft'un bakış açısından bakıyorum. Adamlar Android'in 4 çekirdekle verdiği performansı 1 çekirdekle verebilecek işletim sistemine odaklanmış durumdalar. Aynı şekilde daha az RAM daha çok iş mantığı da var. Android sürekli donanıma yükleniyor yükseltiyor da yükseltiyor mecburen çünkü sistem düzgün çalışmıyor aksi taktirde. Ama Windows Phone yazılıma çözüyor işi hem görselliğe önem veriyor hemde daha az kaynak tüketen yazılımla kazanıyor.

4.1 den sonra tek çekirdekler bile yağ gibi kayıyor...

şimdiki android eski android değil... çok daha gelişmiş bir işletim sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 2 Eylül 2012; 13:11:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.