Şimdi Ara

Samsung'un yeni nesil televizyonları el hareketleriyle kontrol edilebiliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
8.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Samsung'un yeni nesil akıllı televizyonları, uzaktan kumanda alışkanlığını sona erdirecek önemli özelliklere sahip. Ülkemizde de kullanıma sunulan televizyonlar, Microsoft'un Xbox 360'a yönelik hareket kontrolcüsü Kinect ile benzer teknolojiye sahip. Bu sayede kullanıcılar, herhangi bir kumandaya ihtiyaç duymadan sadece el hareketleriyle kanal değiştirebiliyor, ses kontrolünü gerçekleştirebiliyorlar. Bu özelliklere ek olarak aynı zamanda sesle kontrol ve yüz tanıma gibi özellikler de Samsung'un yeni nesil akıllı televizyonlarının sunduğu teknolojiler arasında yer alıyor.

Yeni nesil akıllı televizyonlardaki harekete duyarlı kontrol teknolojisini ön plana çıkarmak isteyen Samsung, özel bir televizyon reklamı yayınladı. "Baştan Çıkarıcı Hareket" ismini taşıyan reklam filminde,  herşey televizyonunu kontrol etmek isteyen kadının el hareketleriyle başlıyor... 

• Her ne kadar televizyon ön plana çıkmasa da, güzel reklam olmuş (:

• Reklam cidden çok hoş olmuş.
    Ama beyler bu reklamdan sonra iki kere düşünür. :)

• Teknolojinin önünde durulmuyor

• Hos reklam ancak Konsollarda joypad in yerini hic bir zaman ne kinect ne move nede benzerleri alamayacaksa tv de de bir cok deneme olacaktir ancak kumandanin yerini hic bir sey alamaz. SES bile cunki yorgun argin eve gelmisim aptal aptal ac kapa show tv falan diyemem kendimce konusmam gerekirse.

• Haberin içindede bahsedilmiş.Kinect'i andıran bir teknoloji kullanılmış.Bir kaç kez TV'de reklamlarını görmüştüm.Başarılı şekilde ilerliyor Samsung bu yolda.

• Reklam süper olmuş. Samsung forumda denemiştim, güzel bir özellik ama pratik kullanılacak kadar iyi çalışmıyor bence (veya alışmak lazım)

• işten gebermiş vaziyette eve geliyorum. elimi, kolumu kaldıracak halim bile olmuyor. köşe kanepeye uzanıyorum, uzaktan kumandayıda göbeğimin üzerine koyuyorum, hiç kıpırdamadan zap yaparak işi bitiriyorum.

• reklam güzel,düşünce güzel ama hareket kontrol fikri kullanışlı değil.düzgün çalışmıyor,onuda geçtim hareket yaparken etrafında biri olursa algılamıyor ev ahalisini diğer odaya alıp çıkın dışarı tvyi kontrol edecem demekte olmuyor..
  • abi samsung yapıyor yaa.. samsungun ile 2003 yılında bi arkadaşımın aracılığı ile tanıştım ve o zamandan beri hiç yüzümü kara çıkartmıyor :) panel üretiminde sony'den de liderliği aldı, Türkiye'ye de önem veriyor. daha ne olsun..

Bu arada reklam çok güzel olmuş..

• Kumanda da sadece parmağı oynatmak yetiyorken neden basit işler için elimi kolumu oynatayım ?

• samsung fpr ye geçmedikten sonra ağzıyla kuş tutsa da bana yaranamaz. kullanmadığım teknoloji olsa ne olur, olmasa ne olur. evde birileri olur olmaz bu hareketleri yapar ( çoluk, çocuk, misafir vs). sonra bu özelliği kapatır rahatlarsın.

• Merak ettiğim futbol macında yada sinirlendiğiniz bir programda el kol hareketi çekmiş olsak tv bunu algılayıp kendini kapatıyormu yada karşılıkmı veriyor. :)

• Samsungta olmasa ne yapıcaz dünyanın en büyük markasıdır bana göre

• TV'de son teknoloji bu olsa gerek.Ama bakalım ne kadar sağlam
  • Önce televizyonlarını alıp, çıkan arızalardan dolayı mağdur olan müşterileri ile ilgilenmeyi öğrensinler.

• milletti oturduğu yerden kaldırmak istemeyerek bu gidişle millet tuvalete gitmeye üşenecek sonra olacaklar 150-200 kg

• Samsung ve LG'nin TV tasarımları birbirine çok benziyor.

• Tv güzelde bizim evde tv için kavga çıkıyor şimdi kumandasız durum dahada vahim hale gelicek herkes istediğini yaparsa yandık kızda güzelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Master KENOBI

Önce televizyonlarını alıp, çıkan arızalardan dolayı mağdur olan müşterileri ile ilgilenmeyi öğrensinler.

+1

Lcd monitorum arızalandı 3 adet yetkili servis baktı. Doğru düzgün yapamadan geri verdiler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.