Şimdi Ara

IDC : Android, akıllı telefon pazarında global olarak yüzde 59 oranına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • IDC : Android, akıllı telefon pazarında global olarak yüzde 59 oranına ulaştı

Akıllı telefon pazarının hakimi konumunda olan Android ve iOS işletim sistemleri kullanım oranını artırırken, kendi aralarındaki rekabeti de kıyasıya devam ettiriyor. 

IDC (International Data Corporation) tarafından yapılan araştırmaya göre yılın ilk çeyreğinde satılan 10 akıllı telefondan 8'inde iOS ve Android işletim sistemi yüklü. Toplam 152.3 milyon akıllı telefonun satıldığı çeyrekte Android yüzde 59, iOS yüzde 23 pay sahibi oldu. 89.9 milyon Android akıllı telefon, 35.1 milyon da iPhone satıldı. Yıl bazında Android yüzde 145, iOS yüzde 58 artış yaşadı.

89 milyonluk akıllı telefon satışında Samsung'un yaklaşık 45 milyonluk katkısını da belirtmeden geçmeyelim. Samsung'un Android pazarındaki oranı yüzde 45.4 seviyesinde. Raporda Samsung'un pazarda öne çıktığını ancak diğer üreticilerin oldukça geride kaldığının altını çiziyor. Samsung şu anda Android segmentinin lokomotifi konumunda.

İkilinin ardından yıl bazında yüzde 60'lık kayıp yaşayan Symbian işletim sistemi 10 milyon cihaz ve yüzde 6.8 pazar payı ile geliyor. 4. sırada ise BlackBerry platformu 9.7 milyon akıllı telefon satışı ve yüzde 6.4 ile yer alıyor. BlackBerry'nin yıllık kaybı yüzde 29.7 civarında.

5. sırada Bada gibi telefonların başı çektiği Linux işletim sistemi geliyor. 3.5 milyon akıllı telefon satışına ve yüzde 2.3 pazar payına sahip. Samsung bu pazarda da yüzde 81.8 ile lider durumda.

Windows Phone/Windows Mobile platformu birlikte 3.3 milyon akıllı telefon satışı ve yüzde 2.2 pazar payına sahip. Yıl bazında Microsoft yüzde 26.9 oranında artış yaşamış.

Ülke bazında akıllı telefon sahibi olma oranları her geçen ay daha da artıyor. Mobil telefon kullanımı ile arasında yine de büyük fark olsa da sonraki yıllarda bu farkın da kapanacağı belirtiliyor.

• kendi aralarındaki rekabeti de kıyasıya devam ettiriyor. Rekabet mi kalmış Android tokatlamış hepsinide..

• hala symbian blackberryden fazla satılıyor şaşırtıcı
  • O kadar çok androidli cihaz var ki liste başını çekmesine şaşırmadım.
    Ortaya tizen ve güncel bir windows phone cihazlarını da katarsak 1-2 seneye kalmaz pasta alt üst olur gibime geliyor.

• Kaç Android var kaç iPhone var.bir sürü android kullanan cihaz var. telefon olarak iOSu sadece iPhone kullanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple senede 1 değil 5 tane telefon çıkartsa farklı kullanıcılar için görürüm ben satış rakamı ne oluyor
  • Bugun 200 liralik tablette de 2.500tllik telefonda da ve hatta saatlerde bile android gormek mumkun. Ancak ios sadece apple urunlerinde var. Bu acidan bakildiginda Applein sadece 2-3urunde bu kadar pay alabilmesi buyuk basari. Android halen hantal bana gore ve iosun kullanim rahatligi yok. Uygulamalr acisindan iyi sayilir ama acik kaynak kodlu olmasindan dolayi guvenlik zaafi var. Bu nedenle ios daha iyi gibi gorunuyor.

• İfanlar basmiş yine burayı size cevap yetişmez valla ama matematiginiz zayif 5 telefon ile ancak yuzde 20 kusur olmus :) yoksa 6 telefon muydu ne :)
    Edit: Samsung un payi 28 kusurmus bu da çin malı markalar diyenler için gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnInvited_Guest -- 24 Mayıs 2012; 23:40:22 >
  • İosa iyi dedik diye hemen fan olduk iyi mi
    Kaderde bunu gormekte varmis

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

İosa iyi dedik diye hemen fan olduk iyi mi
    Kaderde bunu gormekte varmis

Lafi ortaya attim hemen ustunuze alindiniz siz bilirsiniz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim mesajimin hemen altinda, applein cikarttigi cihazlara atif yaparak cin mali cihazlara gonderim yaparak cevap yaziyorsunuz sonrada abuk subuk laf sokmaya calisiyorsunuz.
    Liseli ergen muhabbetine gerek yok, nasil biliyorsaniz oyle dusunun...

• Google in plani işliyor gibi, bakalim neler göreceğiz daha

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Benim mesajimin hemen altinda, applein cikarttigi cihazlara atif yaparak cin mali cihazlara gonderim yaparak cevap yaziyorsunuz sonrada abuk subuk laf sokmaya calisiyorsunuz.
    Liseli ergen muhabbetine gerek yok, nasil biliyorsaniz oyle dusunun...

Kardeşim uzatma tamam seni kastetdim rahatla... O kadar kisiden bi tek sen ustune alindin.

• hep bunu ortaya atip tartisma fitillemek istemisimdir

''Kim ne derse desin Apple"

• quote:

Orijinalden alıntı: chupacabra

Apple senede 1 değil 5 tane telefon çıkartsa farklı kullanıcılar için görürüm ben satış rakamı ne oluyor
    Ozaman gösteriş meraklıları alırmı o telefonu acaba? büyük bir kitlesi bu apple in....Fanlıga gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

hep bunu ortaya atip tartisma fitillemek istemisimdirKim ne derse desin Apple

Seni troll

• quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: chupacabra

Apple senede 1 değil 5 tane telefon çıkartsa farklı kullanıcılar için görürüm ben satış rakamı ne oluyor
    Ozaman gösteriş meraklıları alırmı o telefonu acaba? büyük bir kitlesi bu apple in....Fanlıga gerek yok

Ne alaka?
    Model az olunca marka daha mi degerli oluyor

• Ne android,ne apple,ne ios. 'SAMSUNG' derim ve çekilirim aga.

• İos,iphone vs en az 20 marka yüzlerce model.
    Hala % 59 ha vah ezikler vah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 25 Mayıs 2012; 0:19:45 >
  • Bence Android olsun ios olsun veya başka işletim sistemleri ile kıyaslama yapılmamalı.Herhangi fan değilim ama android çok yaygın bir işletim sistemi hemen hemen birçok marka telefonların da android işletim sistemi kullanıyor.İos da bir tek apple ürünlerin de kullanıldığı için iş kıyaslama yapılmamalı bence.Bu tablodan android çıkarsa çok daha doğru bir tablo olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.