Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    difüzör %100 oturdu diyemem ama %90 oturdu.
  • Arabayı ses-ısı yalıtım işlemleri için bıraktım geldim. :)

Pazartesi öğlene doğru teslim alacağım.

Umarım beklentilerimi karşılayacak bir fark yaratır.

Bu arada yapılacak işlemler için mutlaka resim çekileceği konusunda anlaştık. Sizlerle paylaşırım.

Yaylar konusunda ise durum giderek daha tatmin edici oluyor. Araç yere yakın ve daha iyi yolu tutuyor. Birde asfaltın ek yerleri veya viyadüklerin bağlantılarından geçerken özellikle arka amortisörlerden gelen seste de bir azalma var. Hava rüzgarlı olmadığı için tam olarak test ettim diyemem, ama fark olduğunu net şekilde hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

Arabayı ses-ısı yalıtım işlemleri için bıraktım geldim. :)

Bu arada yapılacak işlemler için mutlaka resim çekileceği konusunda anlaştık. Sizlerle paylaşırım.

Yaylar konusunda ise durum giderek daha tatmin edici oluyor. Araç yere yakın ve daha iyi yolu tutuyor. Birde asfaltın ek yerleri veya viyadüklerin bağlantılarından geçerken özellikle arka amortisörlerden gelen seste de bir azalma var. Hava rüzgarlı olmadığı için tam olarak test ettim diyemem, ama fark olduğunu net şekilde hissediyorum.

Fotoğrafları tüm forum merak ve heyecanla bekliyoruz
    Siz bu işe girişen ilk kişi olucaksınız
    Umarım beklentilerinizi ve masrafınızı karşılar alacağınız sonuçlar

• quote:

Orijinalden alıntı: atn42

quote:

Arabayı ses-ısı yalıtım işlemleri için bıraktım geldim. :)

Fotoğrafları tüm forum merak ve heyecanla bekliyoruz
    Siz bu işe girişen ilk kişi olucaksınız
    Umarım beklentilerinizi ve masrafınızı karşılar alacağınız sonuçlar

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Maslak'a giderken yolda farklı hızlarda farklı viteslerde araç içi ses düzeyini telefona yüklediğim bir program yardımıyla ölçtüm.

Camlar kapalıyken gaza yüklenmediğim zamanlar 60-65, gazlandığı zamanlar ise 75 desibel civarında gürültü var.

Araç rolantide ilk çalıştırmada (soğuk motor) 60 ısındıktan sonra ise 50-53 desibel arası gürültü alıyor.
    Motor çalışmazken dışarıdan gelen gürültü ise yaklaşık 25 desibel kadardı.

Yalıtım sonrası benzer durumlarda ses ölçümlerini yaparım. Duygusal farklar kadar ölçülebilir farklar da olacak mı?
    Göreceğiz. :)

• Full Shell nitro ile dolu depo yakıt oranları : 135 tl depo fullendi. Daha önceleri depo fullendiyi zaman değişik rakamlar gösteriyordu bugün anladım ki :D doldurmadan önceki yakıt ortalamanı fullediyin zaman tekrar hesap yapıyor ve aynı ortalama full olan depo ile yapacağı km gösteriyor :D bu ara kalan yapacağı km olarak 270 diyordu
    Bu mesaja eklenen görseller:

PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcukserbetci -- 1 Nisan 2016; 19:16:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

difüzör %100 oturdu diyemem ama %90 oturdu.

Daha net ifade edebilirmisin? Mesela oturmayan yerler nereleri? Kalıp olarak tamamen oturması gerekiyor. Satıcı ile konuştum, eğer istediğim gibi yerleşmez ise iade edeceğim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • temülken kullanıcısına yanıt
    %100 estetik görünmüyor yakından bakarsan demek istediğim o

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

%100 estetik görünmüyor yakından bakarsan demek istediğim o

Ben difüzör işini iptal ettim. Yüzde yüz olmuyorsa hiç olmasın

• Ankarada bir firma daha var. Ve genelde plastik öneriyorlar. Polyester değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar şu bagaj amotisörü ile ilgili bir arkadaş vardı kaç NW taktırdığı yazıyordu o mesajı bulamadım :(
  • quote:

Ankarada bir firma daha var. Ve genelde plastik öneriyorlar. Polyester değil

Internette araştırdım ama hep fiberglas üretimi yapılıyor. Bir iki firmada daha mevcut hatta birinde çift egzos yeri var. Daha klas bir şey olmadığı sürece erteledim. O kısmı ben siyaha boyadım ve gayet iyi duruyor.

• Arkadaşlar teyp ve kolonlari araca taktirdim. Abartmayayim ama ben diyeyim üç siz deyin beş kat sesin kalitesi arttı. Daha önce yapılmadığına pişmanım. Meger ilk yapmam gereken iyileştirme faaliyeti buymuş.
    Bir iki fotoğraf paylaşmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 3 Nisan 2016; 13:23:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunHoca

Arkadaşlar teyp ve kolonlari araca taktirdim. Abartmayayim ama ben diyeyim üç siz deyin beş kat sesin kalitesi arttı. Daha önce yapılmadığına pişmanım. Meger ilk yapmam gereken iyileştirme faaliyeti buymuş.

Bir iki fotografı ne zaman paylaşacaksın hocam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HarunHoca

Arkadaşlar teyp ve kolonlari araca taktirdim. Abartmayayim ama ben diyeyim üç siz deyin beş kat sesin kalitesi arttı. Daha önce yapılmadığına pişmanım. Meger ilk yapmam gereken iyileştirme faaliyeti buymuş.

Bir iki fotografı ne zaman paylaşacaksın hocam.

Halbuki daha önce bir kaç kez yapmıştım ama bir türlü beceremedim. Resim yükle diyorum mobilden ama olmadı. Neyi yanlış yapıyorum?

• Youtube daki linki şu :
    https://m.youtube.com/watch?v=AY1zHfCJUCs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 3 Nisan 2016; 13:39:18 >
  • HarunHoca kullanıcısına yanıt
    Keyifli yolculuklar, ses kalitesi güzel geliyor kulağa.
  • quote:

Keyifli yolculuklar, ses kalitesi güzel geliyor kulağa.

Beğenmemiş olmanıza sevindim. 60 dan sonrası ses kalitesi bozulmuyor, ancak aracın içinde durmak mümkün değil. Fotoğraf neden yukleyemedim anlamadım.

• [simage]
     PEUGEOT 301-ANA KONU
    [/simage]

[simage]
     PEUGEOT 301-ANA KONU
    /image]

[simage]
     PEUGEOT 301-ANA KONU
    /image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 3 Nisan 2016; 14:08:28 >

• Söylemeye unuttum. Benim araçta muzik direksiyon kolu yoktu, activde olmuyor zaten; Bu vesileyle onu da yaptırdık. Aracın ses sistemi dinlenebilir hale geldi. Kendi çapında düzgün bir ses çıkar oldu arka kolonlarla birlikte. Pioneer bu işi biliyor
    Ahan da kolonlarin resmi
    [simage]
     PEUGEOT 301-ANA KONU
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 3 Nisan 2016; 14:14:55 >

• Yalıtım işleri ile ilgili resimler geldi.

Orjinal halleri ve işlem sonrası hali.

Arabayı bu halde görmek insanın içini acıyıtor.

Toplanınca tekrar arabaya benzer umarım..
    Bu mesaja eklenen görseller:

PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.