Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.074
Cevap
54
Favori
638.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bence burada bu kadar dert yanıldığı gibi bir sorun yok bagaj kapağında. Bir şey alıp koyarken tam açarsanız eğer sorun olmayacaktır. Tam açıldığı zaman bir düşme söz konusu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

Aracınız hayırlı olsun ...

Bence burada bu kadar dert yanıldığı gibi bir sorun yok bagaj kapağında. Bir şey alıp koyarken tam açarsanız eğer sorun olmayacaktır. Tam açıldığı zaman bir düşme söz konusu değil.

Dediğiniz gibi tam açıldığı zaman sorun olmuyor. Fakat bir çift hidrolik kol ile pekala daha rahat bir sistem yapılabiliyor. Forumda ve youtubda bunu yapan kişiler var. Havalar isinsin benim de aklımda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HarunHoca

quote:

Aracınız hayırlı olsun ...

Dediğiniz gibi tam açıldığı zaman sorun olmuyor. Fakat bir çift hidrolik kol ile pekala daha rahat bir sistem yapılabiliyor. Forumda ve youtubda bunu yapan kişiler var. Havalar isinsin benim de aklımda.

Bence gereksiz bir sistem nihayetinde pistonlarda kapağı tam açacak ortada bir yerde sabitlenmeyecek. Bundan daha önemlisi tavan iç askı tutma yerleri yapmak.

• Bence tavan içi aski aparati çok lâzım degil. Herkesin öncelikleri farklı. Ancak, 301'de bagaj kapağının düşme sorunu, evrensel bir sorun, çözümü farklı da olsa.

• HarunHoca kullanıcısına yanıt
    quote:

Aracınız allure değil mi? Neden konsolda siyah trim yok. Allure'nin müzik teyp grubu ve bilgi ekranından oluşan bölümü oldukça beğeniyorum. Acces ve activede ön konsol ne kadar demode ve kötü ise allurede o kadar güzel bence. Doğru mu anladım hangi kapı açıksa görsel onu mu gösteriyor? Bagaj açıksa bagaj, sol arka kapı açıksa sol arka mı açık gösteriyor. Öyle ise araca resmen ciddi bir özellik katmissiniz. Iyi günlerde kullanın.

Bu açık olan kapıyı gösterme özelliği normal allure'de de var. Hangi kapı açıksa o kapıyı gösteriyor bagaj dahil ;) Açık kapıyla hareket ederseniz yazı geliyor ekrana "Sağ arka kapı açık" gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coundeel -- 1 Şubat 2016; 11:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coundeel

quote:

Aracınız allure değil mi? Neden konsolda siyah trim yok. Allure'nin müzik teyp grubu ve bilgi ekranından oluşan bölümü oldukça beğeniyorum. Acces ve activede ön konsol ne kadar demode ve kötü ise allurede o kadar güzel bence. Doğru mu anladım hangi kapı açıksa görsel onu mu gösteriyor? Bagaj açıksa bagaj, sol arka kapı açıksa sol arka mı açık gösteriyor. Öyle ise araca resmen ciddi bir özellik katmissiniz. Iyi günlerde kullanın.

Bu açık olan kapıyı gösterme özelliği normal allure'de de var. Hangi kapı açıksa o kapıyı gösteriyor bagaj dahil ;) Açık kapıyla hareket ederseniz yazı geliyor ekrana "Sağ arka kapı açık" gibi.

Orta C bilgi ekranında mı bu uyarı var? Hem görsel hem de yazılı olarak hem de Bunu bilmiyordum. Bizim activelerde hangi kapı açık olursa olsun direksiyonun arkasındaki ekranda küçük dört kapısı açık simge var. Hangi kapı veya bagaj mı açık kaldı anlayamıyorsunuz. Allurede iyiymiş, güzel bir özellik, bilmiyordum, düzeltme için teşekkürler.

• Bende bir kaç değişiklik önerimi yazıyım;

1.Ön camlar için tek dokunuş ile açılması ve kumandadan uzun basıldığında kapanıp açılması

2.Bagaj kapağı dıştan açılması için tutamak

3.Yükseklik ayarlı Emniyet kemerleri

4.Daha iyi izolasyon

5.Düşük hacimli turbo benzinli ve dizel motorlar

6.Otomatikleştirilmiş dizel motor 6 ileri olabilir

7.Ön tarafta telefon vs koymak için bir kaç boş alan torpido üstüne hafif bir çukur ve kaymaz malzeme ile yapılan bir şeyler olabilir.

8.Ön ve Arka kısım ayaklara daha güçlü üfleyen bir havalandırma
  • Güzel temenniler, iyi dilekler Olmayacak duaya amin denir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 1 Şubat 2016; 11:57:34 >
    allure modeli. konsoldaki renk navigasyona ait, o bölüm komple bütün geldi ben sadece kalorifer ızgalarını taktım. evet hangi kapı açık ise orasını belirtiyor bagaj dahil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadistica

allure modeli. konsoldaki renk navigasyona ait, o bölüm komple bütün geldi ben sadece kalorifer ızgalarını taktım. evet hangi kapı açık ise orasını belirtiyor bagaj dahil.

Siyah iç trim olsa daha iyiymiş, aracın diğer kısımlarındaki bütünlüğü belki bozmuştur. Ayrıca az önce coundeel nickli arkadaşın söylemesi ile öğrendim ki allurelerde hangi kapının açık olduğu görseli zaten varmış, iyi bir özellik. navigasyon cihazınız hayırlı olsun.
  • quote:

quote:

quote:

Orta C bilgi ekranında mı bu uyarı var? Hem görsel hem de yazılı olarak hem de Bunu bilmiyordum. Bizim activelerde hangi kapı açık olursa olsun direksiyonun arkasındaki ekranda küçük dört kapısı açık simge var. Hangi kapı veya bagaj mı açık kaldı anlayamıyorsunuz. Allurede iyiymiş, güzel bir özellik, bilmiyordum, düzeltme için teşekkürler.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: HarunHoca

quote:

Orijinalden alynty: coundeel

quote:

Aracynyz allure de?il mi? Neden konsolda siyah trim yok. Allure'nin müzik teyp grubu ve bilgi ekranyndan olu?an bölümü oldukça be?eniyorum. Acces ve activede ön konsol ne kadar demode ve kötü ise allurede o kadar güzel bence. Do?ru mu anladym hangi kapy açyksa görsel onu mu gösteriyor? Bagaj açyksa bagaj, sol arka kapy açyksa sol arka my açyk gösteriyor. Öyle ise araca resmen ciddi bir özellik katmissiniz. Iyi günlerde kullanyn.

Bu açyk olan kapyyy gösterme özelli?i normal allure'de de var. Hangi kapy açyksa o kapyyy gösteriyor bagaj dahil ;) Açyk kapyyla hareket ederseniz yazy geliyor ekrana "Sa? arka kapy açyk" gibi.

Orta C bilgi ekranynda my bu uyary var? Hem görsel hem de yazyly olarak hem de Bunu bilmiyordum. Bizim activelerde hangi kapy açyk olursa olsun direksiyonun arkasyndaki ekranda küçük dört kapysy açyk simge var. Hangi kapy veya bagaj my açyk kaldy anlayamyyorsunuz. Allurede iyiymi?, güzel bir özellik, bilmiyordum, düzeltme için te?ekkürler.

Evet hocam, orta bilgi ekranında çıkıyor uyarı. O kadranların olduğu yerdeki dediğiniz uyarı da var, ayrıca orta bilgi ekranında detaylı olarak gösteriliyor/yazılıyor. Güzel bir şey, "aa bi kapı açık herkes kapısını açsın kapatsın" durumu olmuyor ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coundeel -- 1 Şubat 2016; 14:14:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alynty: HarunHoca

quote:

Orijinalden alynty: coundeel

quote:

Aracynyz allure de?il mi? Neden konsolda siyah trim yok. Allure'nin müzik teyp grubu ve bilgi ekranyndan olu?an bölümü oldukça be?eniyorum. Acces ve activede ön konsol ne kadar demode ve kötü ise allurede o kadar güzel bence. Do?ru mu anladym hangi kapy açyksa görsel onu mu gösteriyor? Bagaj açyksa bagaj, sol arka kapy açyksa sol arka my açyk gösteriyor. Öyle ise araca resmen ciddi bir özellik katmissiniz. Iyi günlerde kullanyn.

Bu açyk olan kapyyy gösterme özelli?i normal allure'de de var. Hangi kapy açyksa o kapyyy gösteriyor bagaj dahil ;) Açyk kapyyla hareket ederseniz yazy geliyor ekrana "Sa? arka kapy açyk" gibi.

Orta C bilgi ekranynda my bu uyary var? Hem görsel hem de yazyly olarak hem de Bunu bilmiyordum. Bizim activelerde hangi kapy açyk olursa olsun direksiyonun arkasyndaki ekranda küçük dört kapysy açyk simge var. Hangi kapy veya bagaj my açyk kaldy anlayamyyorsunuz. Allurede iyiymi?, güzel bir özellik, bilmiyordum, düzeltme için te?ekkürler.

Evet hocam, orta bilgi ekranynda çykyyor uyary. O kadranlaryn oldu?u yerdeki dedi?iniz uyary da var, ayryca orta bilgi ekranynda detayly olarak gösteriliyor/yazylyyor. Güzel bir ?ey, "aa bi kapy açyk herkes kapysyny açsyn kapatsyn" durumu olmuyor ;)

O dediğiniz olay, yani kapının biri açık kalmış bakın kimin deyip her kapıyı açıp kapattığımız durumlar olmuyor değil .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 1 Şubat 2016; 18:13:35 >

allurede evet standart olarak var zaten, bir arkadaşım siyah kaplama yapmış gördüm, ben de ilerleyen zamanlarda düşünüyorum
  • Siyah kaplama yaptığınızda fotoları paylasmaniz güzel olur, kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 1 Şubat 2016; 16:10:11 >
  • Bagaj kapağı kaplamasını çok istiyorsanız serviste yaptırabilirsiniz. Kaput altı keçesini kendileri kesip taktı alırken. Ellerinde keçe var. Bagaj kapağının ölçülerine göre de kesip takarlar ama ben gerekli görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

Bagaj kapağı kaplamasını çok istiyorsanız serviste yaptırabilirsiniz. Kaput altı keçesini kendileri kesip taktı alırken. Ellerinde keçe var. Bagaj kapağının ölçülerine göre de kesip takarlar ama ben gerekli görmedim.

C elysee için yapılmış bagaj kaplaması var ancak bizim araçlara uymuyormus. Keçe veya malzemenin adı neyse servisteki ustanın gelişi güzel kesmesi ile düzgün bir görünüm elde edilebileceğini düşünmüyorum. Girinti cikintisina, tutamaç yerinin plastigine filan tam oturmalı. Klipsler ile oturtulmalı. Aksi halde bir anlamı olmaz. Sizi bilmem ama her açılışta beni rahatsiz ediyor. Bu tur dokunuşlar ile bu aracın çok daha keyifli ve göze hoş gorunecegini düşünüyorum. Tabi ekonomi için aldığımız ve yakitindan cok memnun olduğumuz araclarimiza bu tür dokunuşlar yapmak her zaman kolay olmuyor. Hepsi para ve emek istiyor. Öncelikler de önemli tabi. Bir de araba ayağımı yerden kessin düşüncesi ile alındı ise zaten bu dokunuşlar gereksiz. Yağını suyunu lastiğini kontrol et, çalıştır git. Ancak otomobil bir tutku ve keyif aracı ise, onunla meşgul olmak mutlu ediyorsa insan elindekinin değerini bilmeli ve bu dokunuşlar olmalı. Bu bende böyle. Bir önceki aracım C segmenti full+full bir araçtı, dolayısıyla hiç bir şey yapamamıştım aman orijinal kalsın diye. Ancak 301 de iyilestirme yapacak çok alan var, hiç biri de orijinalligini bozacak seyler değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarunHoca -- 2 Şubat 2016; 13:45:15 >

Sana bi allure aldırıcaz başka yolu yok&l
  • quote:

Orijinalden alıntı: atn42

Valla şu lastik basınç sensörü ve bilgi ekranında hangi kapının açık olduğunu gösteren uyarının olduğunu öğrendikten sonra allureye biraz daha yaklaştım Bir de ön yolcu emniyet kemeri uyarı da olsa bu iş tamam

• quote:

quote:

Valla şu lastik basınç sensörü ve bilgi ekranında hangi kapının açık olduğunu gösteren uyarının olduğunu öğrendikten sonra allureye biraz daha yaklaştım Bir de ön yolcu emniyet kemeri uyarı da olsa bu iş tamam

Kapı ve bagaj kapağı açık uyarısı ekran görüntüsü aldım sizin için :))

PEUGEOT 301-ANA KONU

• quote:

quote:

quote:

Kapı ve bagaj kapağı açık uyarısı ekran görüntüsü aldım sizin için :))

PEUGEOT 301-ANA KONU

Gerçekten çok nazik ve anlayislisiniz; açıkçası bu görseli nette arattim bulamadım, bu baglamda teşekkür ederim. Ancak tam bir fikir edinebilmem için yani hangi kapının açık olduğunu gösterdiğini anlamam için örneğin bir veya iki kapı açıkken var olan görüntüyü görmek lazım. Madem bu güzelliğe başladınız, bunu da rica edeyim.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.