Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (70. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun.. pişman olmazsın bu kesin.
  • hocam aracınız 1.2 mi ve 1.2 ise lpg durumu nasıl acaba yakıt olarak ve memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan8891

Mrb Arkadaşlar

301 ALLURE siparişi verdim artık aranızdayım fiyat 52.800 umarım pişman olmayız

Hayırlı olsun. Teslim almadan önce rölantide debriyaja basıp ses değişimi var mı kontrol edin benimkinde priz direk bilyası arızalı çıktı. Araç bence en iyi fiyat/fayda aracı. Keyifli sürüşler
  • Sevgili arkadaşlar 2013 1.2 lt vti active köpekbalığı bir araç aldım.Bu motoru kullanan arkadaşlaran ricam lpg taktıran oldu mu ve tasarruf oranı nedir yani değer miacava lpg taktırmaya.Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Mrb Arkadaşlar

301 ALLURE siparişi verdim artık aranızdayım fiyat 52.800 umarım pişman olmayız

Hayırlı olsun Hasan bey güle güle kullanın aracınızı.
  • Selamlar
    195-55-16 lastik yerine 205-55-16 takan oldu mu?
    Arada çok fiyat farkı var. 205 taksam sorun yaşar mıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • himzo H kullanıcısına yanıt
    Umarim pisman olmam peugeot hakkinda on yargilarim var ilk defa peugeot kullanicam ama piyasada cokca 301 gormeye basladim firmalardanda cokca talep aliyolar

• tolgasu T kullanıcısına yanıt
    Benimde çok merak ettiğim bir konu..Hatta aracı ilk incelemeye gittiğimde şaşırdım çünkü showroomda sergilenen aracın üzerinde 205/55/16 lastik vardı ama bildiğim kadarı ile 195/55/16 olması gerekiyordu..Ancak aracı başka bayiden aldık daha ucuza verdikleri için..Lastiğim patlamıştı ve michelin bayisinde yama yaptırırken ustayada sordum 205 nasıl olur diye, taktıranlar var sorun olmaz dedi..Tüketime çok etki edeceğini sanmıyorum ama görüntü ve yol tutuş olarak iyi bir sonuç vereceğini düşünüyorum..Keşke şu lastik şirketlerinde deneme amaçlı bi kullanım olsa en azından dönüşlerde sürtme yapacakmı diye baksak.. Herhangi bir haber alırsanız bizide haberdar edin..Şimdiden hayırlı olsun alacağınız lastikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

Benimde çok merak ettiğim bir konu..Hatta aracı ilk incelemeye gittiğimde şaşırdım çünkü showroomda sergilenen aracın üzerinde 205/55/16 lastik vardı ama bildiğim kadarı ile 195/55/16 olması gerekiyordu..Ancak aracı başka bayiden aldık daha ucuza verdikleri için..Lastiğim patlamıştı ve michelin bayisinde yama yaptırırken ustayada sordum 205 nasıl olur diye, taktıranlar var sorun olmaz dedi..Tüketime çok etki edeceğini sanmıyorum ama görüntü ve yol tutuş olarak iyi bir sonuç vereceğini düşünüyorum..Keşke şu lastik şirketlerinde deneme amaçlı bi kullanım olsa en azından dönüşlerde sürtme yapacakmı diye baksak.. Herhangi bir haber alırsanız bizide haberdar edin..Şimdiden hayırlı olsun alacağınız lastikler

C-elysee'si olan biri taktırmıştı manevra yaparken hafif sürtüyor ama yol tutuşu çok farketti diyordu. Lastikçilerde çıkma lastik oluyor ondan taktırıp iki tur atın sıkıntı olmazsa alacağım diyin belki yanaşırlar

• quote:

Umarim pisman olmam peugeot hakkinda on yargilarim var ilk defa peugeot kullanicam ama piyasada cokca 301 gormeye basladim firmalardanda cokca talep aliyolar

Aracın alt takımı çok sağlam dağ bayır dolanın banamısın demez. 5900 Km karışık yakıt tüketimim 4.1LT. Yakıtıda çok iyi. Tam ülkemizin şartlarına göre araç. Pişman olmazsınız. Ancak dediğim gibi almadan önce kontrol edin. Priz direk bilyası sıkıntılı olabilir. Forumlarda birkaç kişi daha aynı sorundan muzdarip.
  • yolcu27 Y kullanıcısına yanıt
    Benim aracım 1,6 lpg kitim prins 2 yıldır kullanıyorum bi kaç kez maps sensör arızası haricinde herhangi bir problem olmadı. ( Sensör garantiden değişti 2 kez).

Aracın performansına olumsuz bir yönü olmadı hiç. Lpg de iken 170 km hızı gördğm daha da giderdi. Uzun yolda da sorun çıkartmıyor. Klima açık uzun dik ramparlarda bile 5 den 4 e düşürmedim vitesi hiç.

Ortlama 18 krş gibi bir yakıt tüketimim oldu.
  • Arkadaşlar 3 ay önce sıfır aldığım 301'im cevizden biraz büyük dolu yağmuruna mağruz kaldı. Yanında da Elentra vardı. 50 den fazla küçük dolu göçüğü oluştu. Bu sabah servise bıraktım, vakumla çekecekler kaskodan. Elentra daki göçükler daha fazlaydı. Benim 301 imdeki direklerde nerdeyse hiç göçük yokken yanındaki Elentranın kapı direk üstleri tavan ve kaput ta çok dolu göçüğü vardı. Sizlerle paylaşmak istedim. Üşenmeyin aracınızı imkan varsa kapalı yerlere park edin.

• mbaskal M kullanıcısına yanıt
    Hocam geçmiş olsun. Aracı silerken sacın zayıf olduğu çok belli oluyor özellikle tavan. Dolu benim aklıma geliyordu ama o büyüklükteki dolu taneleri her arabaya zarar verir beni düşündüren ufaklarda da zarar görür mü acaba? Tekrardan geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

Benim aracım 1,6 lpg kitim prins 2 yıldır kullanıyorum bi kaç kez maps sensör arızası haricinde herhangi bir problem olmadı. ( Sensör garantiden değişti 2 kez).

Aracın performansına olumsuz bir yönü olmadı hiç. Lpg de iken 170 km hızı gördğm daha da giderdi. Uzun yolda da sorun çıkartmıyor. Klima açık uzun dik ramparlarda bile 5 den 4 e düşürmedim vitesi hiç.

Hocam benim eski aracımda Prins VSI lpg kiti vardı. Gaz bitince uyarı sesi gelmese benzine geçtiğini anlamazdım. Lpgyide Shell Auto Gas kullanıyordum. Benzinle Lpg arasında performans olarak fark hissetmiyordum. Galiba aracın motor koduna göre kit takılıyordu. Diğer markalara göre pahalı ama parasını hakediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExCaLiBuR58 -- 26 Mayıs 2015; 23:35:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

Hocam geçmiş olsun. Aracı silerken sacın zayıf olduğu çok belli oluyor özellikle tavan. Dolu benim aklıma geliyordu ama o büyüklükteki dolu taneleri her arabaya zarar verir beni düşündüren ufaklarda da zarar görür mü acaba? Tekrardan geçmiş olsun.

Geçen yaz mı sonbaharda mı ne tam net hatırlamıyorum araç dışarıdayken dolu yağmaya başladı birden.Ama ufaktı,fındık tanesi kadar diyebilirim.Yeni araç,battani alıp arabanın üstünü örtmeye gidene kadar dolu geldi geçti.
    Sokakta 3 araç vardı.Benim 301 ve komşuların Dacia sandero ile Hyundai Accent.Benim araçta birşey yokken diğer iki araçta özellikle tavanlarında doludan dolayı oluşan minik minik göçükler vardı.

Aslına bakacak olursak,benimkinde oluşup diğerlerinde oluşmaz diye bekliyordum çünkü diğerlerine nazaran aracın sacı daha ince gibi duruyor.O günde hayret etmiştim açıkçası... Belkide metal yorgunluğundan kaynaklıydı.Diğer araçlar 2007-08 model aralığındaydı çünkü.

• Arkadaşlar geçenlerde arabayı yıkarken tavanı şöyle bir bastırarak sileyim dedim, 301'in tavanı yumuşak. Bence yumuşak olması güzel olmuş. Böyle dolu türü yağışlardan zarar görmesin ya da az zarar görsün diye yapılmış bence güzel bir özellik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

Hocam benim eski aracımda Prins VSI lpg kiti vardı. Gaz bitince uyarı sesi gelmese benzine geçtiğini anlamazdım. Lpgyide Shell Auto Gas kullanıyordum. Benzinle Lpg arasında performans olarak fark hissetmiyordum. Galiba aracın motor koduna göre kit takılıyordu. Diğer markalara göre pahalı ama parasını hakediyor

Benim aracım 40000 km ye gelmek üzere 8000 deyken almıştım ve alır almaz lpg taktırdım. 32000 km kadar lpg li kullandım hep opet istasyonlarında ki aygazdan aldım gazı. bi kaç sefer ucuz gaz aldım sadece o kadar. Hiç lpg filteresi de değiştirmedim :) Gerek de yok gibi. 10000 km de lpg filtresi mi değişirmiş :) 2 yılda lpg kit parasını amorti ettik zaten.

Motor koduna göre olacağını hiç sanmıyorum.

2 gün önce ilk defa totalden aldım lpg yi pompacı shelle aynı kalitede dedi ama bilmiyorum. Performansda hiç bir kayıp olmadı.

• ExCaLiBuR58 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Dolu ne kadar büyük olursa o kadar zarar veriyor. Çok belli olmamakla birlikte küçüklerde zarar verebiliyor. Servisin söylediğine göre 520 adet dolu izi varmış.

• mbaskal M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun :(

İşlem öncesi ve sonrası resim paylaşabilir misiniz ?
  • Dizel 301 in triger değişim km si nedir

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.