Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (64. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
638.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeş yalnız bu araç performans aracı değil. Tabiki 120 km'den sonra rüzgar sesi ve direksiyonun yumuşak olması bir dezavantaj ama Türkiye şartlarında 120 km'den sonra biliyorsun, uzun yollarda radar diye bir sistem var. Arkandan ceza gelmesini istemiyorsan zaten basamıyorsun. Zaten basılacak yollar da çok nadir ülkemizde. Geçenlerde bir yerde okumuştum: millete göre çok sağlam wolksvagen marka golfün bile kelebek camlarından 120 km'den sonra rüzgar sesi geldiğini yazmıştı bir arkadaş... Bu araç aile arabası, bence 120 km hız limiti, benim için üst bir limit. Alacak olanlar da buna göre almalı bu arabayı. Bence çok güzel. Bagajı, görüntüsü sedan ama spor bir görüntüsü de var. 2012'de çıkmış piyasaya ama, bu aracı Türkiye yollarında her geçen gün daha fazla göreceğiz eminim buna...

• Aracım 4700 km oldu. 2gün önce Sivastan Nevşehire gittim. Her zaman yakıt aldığım yerden yakıt aldım. Yolun yarısında yol bilgisayarı anormal değerler göstermeye başladı. 110la giderken 7,5-8 litre yakmaya başladı. Çok yakınca 90la gittim ama 5.5-6litre gösterdi anlık.90la giderken hız sabitleyiciyle 3.5litre ortalama gitmiştim aynı yolu 4.6 litre ortalamayla gittim. 4000kmlik yakıt ortalamam 4.0litre son 700km 4.6oldu.Acaba yol bilgisayarında bir sorun mu var? Anlık hızları çok geç göstermeye başladı.Eskiden 2. viteste 20-30km\h arasında anlık tüketim gösterirken şimdi 40a yaklaşınca gösteriyor. Arabanın motor sesi çok arttı. Gaza basınca uğultu geliyor.Son 1,5 aydır rolantide takır tukur çalışıyor araba. Debriyaja basınca ses kesiliyor. Bu ses sizin araçlarınızda da var mı? 3,5 aylık arabada motor sesinde böyle değişim olur mu anlamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

quote:

Orijinalden alıntı: EuroAsia

quote:

Orijinalden alıntı: Midnightmrt

quote:

Orijinalden alıntı: İLHAN AJANS

1.6 dizel ya da benzinli LPG'li aluera donanımını almayı tavsiye ederim. bundan sakın şaşma kardeşim çünkü bi sefer alıyorsun

Dizel düşünüyorum hocam peki sıfır ve ikinci el piyasası nedir?

Erzurumda yaşıyorsunuz Dizel araç sorun çıkartabilir.Benzinli modellere bakmanızı öneririm Erzurum için...

Teşekkür ederim ama hatayda kullanacağım Erzurum eski görev yerim
    Sıfır almak istiyorum fakat 0 faizli kampanya yok sanırım

C-elysee'lerde sıfır faiz devam ediyordu galiba. Onada bakabilirsiniz.

• Kardeş benim araba daha 800 km'de.O yüzden senin söylediklerin yok şu anda. Ama inşallahta olmaz.
  • ExCaLiBuR58 kullanıcısına yanıt
    mesaj kutunuzu kontrol edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quvardci -- 13 Nisan 2015; 11:22:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Benim motorda rölantide çok ses çıkarıyor, titriyor. sizce neden olabilir ?
  • Debriyaja basınca sizdede ses kesiliyor mu

• Yaw kardeşim hasta mısınız ne sırf daha düşük yaktım demek için yol kenarında ağır ağır gitmenin ne anlamı var. Uzun yolda ortalama yapmak değil maharet her türlü hava yol şartlarında şehir içi ve dışında belirli bir ortalamayı tutturabilmektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: cordial2010

Yaw kardeşim hasta mısınız ne sırf daha düşük yaktım demek için yol kenarında ağır ağır gitmenin ne anlamı var. Uzun yolda ortalama yapmak değil maharet her türlü hava yol şartlarında şehir içi ve dışında belirli bir ortalamayı tutturabilmektir.

Düşük yaktım demekle ne alakası var. Araba 4000 km aynı sürüşte karışıkta 4.0 litre yakmış şehir dışı son 700 kmde 4.6 lt yakmış(İlk 200km 3.5civarıydı). 4000km ortalama hız 46 700 km ortalama hız76km tamamen şehirdışı ve basmadım. 110la giderken dizel araba 7.5-8 litre yakıyor diyorum düz yolda 2001 astra benzinli 7-7.5 yakıyor. Araç en başından beri aynı değerleri gösterse niye gelip yazalım buraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İLHAN AJANS

Benim motorda rölantide çok ses çıkarıyor, titriyor. sizce neden olabilir ?

Bu sesten dolayı servise gittim kontrol ettiler. Normal dediler. Teslim edecekleri 0 araçta gösterdi onda da aynı ses var hatta daha fazlaydı. Debriyaja basınca kesiliyor. Motor soğukken daha fazla çıkıyormuş ses ısınınca azalıyormuş. Galiba kronik sorun.
  • İLHAN AJANS kullanıcısına yanıt
    motor titreme ve ses dizeller soğukken yapabilir. yada yakıttan da yapabilir. bunun dışında ve çok düşük ihtimal pompa vs sorunu ama bunun olacağını sanmıyorum pek yeni nesil dizellerde bunun sorununu duymadık. eski dizellerde pompa vardı ve onun ayarı bakımı vs tek başına bir konuydu. bu arada ben osram ampul taktırdım. gece yolu yaptım. ve iyiki de taktırdım. güzel bir yolculuk oldu. foto paylaşmak istedim ama yüklemedi .daha sonra tekrar denerim.
  • İLHAN AJANS kullanıcısına yanıt
    arabadan ve cep ile çekilen foto bukadar olur.
     PEUGEOT 301-ANA KONU PEUGEOT 301-ANA KONU

• himzo H kullanıcısına yanıt
    Ampul hayırlı olsun. Osram uzunlar için galiba. Maliyet ne oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: himzo

motor titreme ve ses dizeller soğukken yapabilir. yada yakıttan da yapabilir. bunun dışında ve çok düşük ihtimal pompa vs sorunu ama bunun olacağını sanmıyorum pek yeni nesil dizellerde bunun sorununu duymadık. eski dizellerde pompa vardı ve onun ayarı bakımı vs tek başına bir konuydu. bu arada ben osram ampul taktırdım. gece yolu yaptım. ve iyiki de taktırdım. güzel bir yolculuk oldu. foto paylaşmak istedim ama yüklemedi .daha sonra tekrar denerim.

100-110 arası gaz pedalında titreme oluyor normal mi?
  • yok uzun değil. bunlar kısa far H7 . nightbreaker . ampuller 77 küsür lira . bauhaus tan .
    bazı hızlarda arabaların titremesi tekerlek balans bozukluğuna bağlıdır. ama gaz pedalı titremesi ilginç peki o hızda 4. viteste de ve 5. viteste de mi titrer. onu denediniz mi. ve gaz pedalı bildiğimiz basılan papuç mu titriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: himzo

bazı hızlarda arabaların titremesi tekerlek balans bozukluğuna bağlıdır. ama gaz pedalı titremesi ilginç peki o hızda 4. viteste de ve 5. viteste de mi titrer. onu denediniz mi. ve gaz pedalı bildiğimiz basılan papuç mu titriyor?

Evet bildiğiniz gaz pedalı titriyor. Benim araçta da var bu sorun.

• quvardci Q kullanıcısına yanıt
    aklıma bir tek şu gelebilir. hani eskiden bazı minibüsler veya kamyonetlerde vites kolu titrerdi veya bazı metal aksamı ayna kapı kolu gibi. bu içerde çalışan motorun kendi içinde oluşturduğu mekanik titreşimi o araçta titremeye müsait herhangi bir parçasına iletilmesidir. sizin araçlarda pedala aktarılması ve mesela herkeste olmadığına göre pedal demirinin motor titreşimini alabileceği bir yere değmesi diye düşünüyorum. ama bunun sebebini bulur da inşallah ta düzelir ise haberdar ederseniz sevinirim.
    Güzel olmuş hayırlı olsun, inşallah uzun ömürlü olur. servistemi taktırdın ?
    ilginiz için teşekkürler,
    tahminim sorun çok daha komplike bir şey. baskı balata, aks, bilya veya motor-şanzıman kulaklarından şüpheleniyorum.
    şu anda yakıt yüzde 10 arttı (36km/h ile 4,6lt/100km) ve çekiş biraz azaldı,
    şimdilik ben bu şekilde idare edicem bir dahaki bakıma kadar.
    servisle aram iyi değil yoksa götürür sorarım. garantisi bittiği halde özel servise de gitmek istemiyorum şimdilik.

• 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.