Şimdi Ara

PEUGEOT 301-ANA KONU (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.075
Cevap
54
Favori
637.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: splater

quote:

Orijinalden alıntı: quvardci

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yunus_emre1991

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük R

quote:

Arkadaslar, araç içi temizliği esnasında, 3 aylik aracimda (1.6 hdi allure) maalesef içeriden on göğüste ve dışta yağmur ızgarasında erimeler oluştuğunu farkettim.
    Araç henüz 2000 km'de..
    Servis "dış etken" raporu verdi ve garantiden karşılamıyor. 5.000 TL'ye kadar masrafi olacagi soylendi.
    Dış etkenin ne olabileceği açıklamasını yapamadılar. Benzer durumla karşılaşanınız var mı?

Hasarlar şu şekilde :

PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU

Hocam merhaba hayırlı olsun diyemeden geçmiş olsun demek zorundayım :/

Hangi şehirdesiniz ? Gerçi hoş şehir fark etmeksizin henüz yazın kavurucu sıcakları olmadı ki güneşin kavurması sonucu olsa desek. Aceba siz yada başka biri sıcak kaynar bir cisim falan mı döktü yada temas ettirdi ki bu hale geldi. Eğer yoksa bu ciddi bi durum ve baskı yani fabrikasyon bir hatadır. Başka servise gittiniz mi ve peugeot Türkiye ile görüştünüz mü ? vakit kaybetmeden alternatif yollara başvurun.

Hocam geçmiş olsun..Sadece aracın dışında erime olsa biri bilerek yapmış olabilir dicem ki öyle gibi görünüyor ancak içerdede erime olması hemde düz bi çizgi halinde olması düşündürücü..O göğüs kısmında eriyen yerin altından acaba bi kablo veya bişey geçiyor ve ısınıp orayı eritiyor olmasın..Kabul edilmezse tüketici haklarına başvurmayı deneyin..Ama öncesinde o göğüs kısmını yetkili servisinde gözünüzün önünde söktürüp bi bakın orda dediğim gibi bi olay varmı..Tekrar geçmiş olsun umarım halledebilirsiniz..Bizide haberdar edin yeni aldım aracı başıma gelirse bilgim olsun..

Ankaradayim, henuz ciddi sıcaklar olmadi. Bunu farkettigim gun hava güneşliydi gerçi ama şehir dışında arazideydim. Yansıma yapabilecek bir ayna, vs.. yoktu yani..
    Serviste sokturup altina baktik, altta herhangi bir tesisat bulunmuyor ve erime de olmamis.
    Arac yeni oldugu icin musteri memnuniyeti kapsaminda ne yapabiliriz bakalim sizi arayalim dediler, yapa yapa 2 gun sonra arayip araci tamir ettirebilecegim bir firmanin adını verdiler sadece (masraflar bana ait olmak uzere).
    Ha bir de alay eder gibi on gogusun sokulme islemi ucretsiz bizden olsun diyorlar.

Sayın arkadaşım öncelikle şunu sorayım; konsol aynı resimlerde gözüktüğü haldemi yoksa servis işaretledimi sorunlu bölgeleri?
    hadi dışardakini birisi yaptı diyelim içerideki kabul edilemez bi durum.

ikinci olarak sorununuzu peugeot genel merkeze ilettinizmi?

eğer iletmediyseniz http://www.peugeot.com.tr/eposta-ile-ulasin/ bu adresten sorunu iletin

yalnız bu adresten resim gönderilemiyor, ancak mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır ve çözüm bulmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum.

Konsol aynen gorundugu sekilde. Konsoldaki parlaklik güneşte cama yansıma yapıyor ve görüşte sıkıntı oluyor.
    Genel merkeze sorunu ilettim, cevap bekliyorum.
    Servis kendisi de ilettigini soyledi. Hatta serviste inceleyen şahıslardn birisi genel merkezdenmiş.

Genel merkez dediğiniz yerde, şikâyetiniz ile ilgili verilen cevapları, yazılı olarak alın ve mahkemeye başvurun. Sizin için başka bir yol gözükmüyor. Dışarıdaki hata dış etkenlerle yapılmış olabilir. Ancak içerideki hatayı bir türlü anlamlandıramıyorum. Üretim kusuru olma ihtimali çok yüksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar, araç içi temizliği esnasında, 3 aylik aracimda (1.6 hdi allure) maalesef içeriden on göğüste ve dışta yağmur ızgarasında erimeler oluştuğunu farkettim.
    Araç henüz 2000 km'de..
    Servis "dış etken" raporu verdi ve garantiden karşılamıyor. 5.000 TL'ye kadar masrafi olacagi soylendi.
    Dış etkenin ne olabileceği açıklamasını yapamadılar. Benzer durumla karşılaşanınız var mı?

Hasarlar şu şekilde :

PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU

Hangi şehirdesiniz ? Gerçi hoş şehir fark etmeksizin henüz yazın kavurucu sıcakları olmadı ki güneşin kavurması sonucu olsa desek. Aceba siz yada başka biri sıcak kaynar bir cisim falan mı döktü yada temas ettirdi ki bu hale geldi. Eğer yoksa bu ciddi bi durum ve baskı yani fabrikasyon bir hatadır. Başka servise gittiniz mi ve peugeot Türkiye ile görüştünüz mü ? vakit kaybetmeden alternatif yollara başvurun.

Hocam geçmiş olsun..Sadece aracın dışında erime olsa biri bilerek yapmış olabilir dicem ki öyle gibi görünüyor ancak içerdede erime olması hemde düz bi çizgi halinde olması düşündürücü..O göğüs kısmında eriyen yerin altından acaba bi kablo veya bişey geçiyor ve ısınıp orayı eritiyor olmasın..Kabul edilmezse tüketici haklarına başvurmayı deneyin..Ama öncesinde o göğüs kısmını yetkili servisinde gözünüzün önünde söktürüp bi bakın orda dediğim gibi bi olay varmı..Tekrar geçmiş olsun umarım halledebilirsiniz..Bizide haberdar edin yeni aldım aracı başıma gelirse bilgim olsun..

Ankaradayim, henuz ciddi sıcaklar olmadi. Bunu farkettigim gun hava güneşliydi gerçi ama şehir dışında arazideydim. Yansıma yapabilecek bir ayna, vs.. yoktu yani..
    Serviste sokturup altina baktik, altta herhangi bir tesisat bulunmuyor ve erime de olmamis.
    Arac yeni oldugu icin musteri memnuniyeti kapsaminda ne yapabiliriz bakalim sizi arayalim dediler, yapa yapa 2 gun sonra arayip araci tamir ettirebilecegim bir firmanin adını verdiler sadece (masraflar bana ait olmak uzere).
    Ha bir de alay eder gibi on gogusun sokulme islemi ucretsiz bizden olsun diyorlar.

Sayın arkadaşım öncelikle şunu sorayım; konsol aynı resimlerde gözüktüğü haldemi yoksa servis işaretledimi sorunlu bölgeleri?

eğer iletmediyseniz http://www.peugeot.com.tr/eposta-ile-ulasin/ bu adresten sorunu iletin

yalnız bu adresten resim gönderilemiyor, ancak mutlaka geri dönüş sağlayacaklardır ve çözüm bulmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum.

Konsol aynen gorundugu sekilde. Konsoldaki parlaklik güneşte cama yansıma yapıyor ve görüşte sıkıntı oluyor.
    Servis kendisi de ilettigini soyledi. Hatta serviste inceleyen şahıslardn birisi genel merkezdenmiş.

Genel merkez dediğiniz yerde, şikâyetiniz ile ilgili verilen cevapları, yazılı olarak alın ve mahkemeye başvurun. Sizin için başka bir yol gözükmüyor. Dışarıdaki hata dış etkenlerle yapılmış olabilir. Ancak içerideki hatayı bir türlü anlamlandıramıyorum. Üretim kusuru olma ihtimali çok yüksek.

Peugeot Türkiye'den de aradılar az önce. İlk defa böyle bir durumla karşılaşmışlar, mantıklı bir nedenini bulamamışlar, servisin söylediklerini tekrar ettiler, vs... neticede dış etkene bağladılar ve yapabilecekleri bir şey yokmuş.
    Hem dıştan hem içten bu zararı verebilmiş bu dış etkenin ne olabileceği konusunda bir açıklamaları yok hala.
    Yani kısaca sineye çekeceksin diyorlar. Açıklamaları yazılı olarak istedim kabul etmediler..

Zaten mahkeme yoluyla da sonuca ulaşabileceğimi zannetmiyorum. İş arkadaşım şanzıman sorunu için 8 sene uğraştıktan sonra hakkını ancak alabildi.
    Fransa peugeot ve PSA group 'a iletcem durumu. Bakalım onlar ne cevap verecek ya da verecekler mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splater -- 9 Nisan 2014; 16:49:52 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Araç henüz 2000 km'de..

Hasarlar şu şekilde :

PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU

Peugeot Türkiye'den de aradılar az önce. İlk defa böyle bir durumla karşılaşmışlar, mantıklı bir nedenini bulamamışlar, servisin söylediklerini tekrar ettiler, vs... neticede dış etkene bağladılar ve yapabilecekleri bir şey yokmuş.
    Hem dıştan hem içten bu zararı verebilmiş bu dış etkenin ne olabileceği konusunda bir açıklamaları yok hala.
    Yani kısaca sineye çekeceksin diyorlar. Açıklamaları yazılı olarak istedim kabul etmediler..

Zaten mahkeme yoluyla da sonuca ulaşabileceğimi zannetmiyorum. İş arkadaşım şanzıman sorunu için 8 sene uğraştıktan sonra hakkını ancak alabildi.
    Fransa peugeot ve PSA group 'a iletcem durumu. Bakalım onlar ne cevap verecek ya da verecekler mi

Bir hasar tespiti yapmak zorundalar. Yapmak için para istiyorlarsa ortada bir hasar vardır. Camdaki dış etken olabilir, ancak konsoldaki hasarın yukarı doğru kabarması çok ilginç. Arabayı uzun süre kullanacaksanız bence yasal hakkınızı arayın. Burada ki yorumlar ancak afaki olur. En iyisi profesyonel(avukat) yardım almanız.

• Acaba bu sorun kronik olabilir mi sıcak bölgelerde hiç kabarma yaşayan arkadaşımız var mı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Acaba bu sorun kronik olabilir mi sıcak bölgelerde hiç kabarma yaşayan arkadaşımız var mı??

hocam ne kadar sıcak olursa olsun araç daha 2000km de imiş, bu kadar sürede nasıl olur?
    satılmadan bayide kaldığı sürede sıcakta kaldıysa onu bilemeyiz tabi.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheApproachingCurve

Acaba bu sorun kronik olabilir mi sıcak bölgelerde hiç kabarma yaşayan arkadaşımız var mı??

hocam ne kadar sıcak olursa olsun araç daha 2000km de imiş, bu kadar sürede nasıl olur?
    satılmadan bayide kaldığı sürede sıcakta kaldıysa onu bilemeyiz tabi.

Acayip bir olay. kesin birşey yansıdı ... yoksa imkansız ya
  • splater S kullanıcısına yanıt
    Psa nın iletişim bilgileri varmı sizde?
    bende bi ara ulaşmaya çalışmıştım ama bulamadım iletişim bilgilerini.

• bu arada arkadaşlar biliyorsunuz bu aylarda sağanak yağışlar hatta dolu yağışları yaşanabiliyor.
    bildiğiniz gibi araçlarımızın saçları biraz ince ve esnek.
    dolu yağışlarında bu avantajmı yoksa dezavantajmı olur sizce? ne gibi önlemler alabiliriz bu durumlarda fikriniz varmı?

• quote:

Psa nın iletişim bilgileri varmı sizde?
    bende bi ara ulaşmaya çalışmıştım ama bulamadım iletişim bilgilerini.

psa gruubunu bilmiyorum.
    peugeot'nun ki wm@peugeot.com veyawww.peugeot.com icerisinden
  • Herkese merhaba

2014 ocak başında peugeot 301 1.6 hdi allure araç aldım. Ankara-Afyon-Ankara arasında yaptığım yolculukla ilgili yakıt tüketim rakamlarını paylaşmak istedim.

Öncelikle araç ve güzergah hakkında bilgi vereyim.

Araç: peugeot 301 1.6 hdi allure
    Araç km: yolculuktan önce 4.500 civarıydı, yolculuktan sonra 5.100 civarı
    Araç ağırlığı: 2 kişi yaklaşık 200 kg, 20 kg civarı bagaj
    Güzergahta yapılan hız: Şehirler arası gidişte genellikle 79 km/h hız sabitleyici ile, dönüşte genelde 77 km/h hız sabitleyici ile, şehir içi mümkün mertebe tasarruflu kullanmaya çalışılarak
    Güzergah bilgisi: Duble yol, ara ara yokuşlu inişli, bir yerde bel geçişi vardı.
    Hesaplanan süre boyunca 50 kadar ışıkta uzun süreli durulmuş olup, 40-50 km kadar şehir içinde kullanılmış, ayrıca yolculuk boyunca 7-8 kere mola verilmiştir. Camlar genellikle açıktır.
    Hava durumu: Açık, 15-25 derece arası sıcaklık.

İşte veriler:
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coundeel -- 24 Nisan 2014; 11:38:05 >

• Guzel degerler yakalamissiniz tabii biraz da sabir isi

• Arkadaşlar dün itibariyle ben de 301 ailesine katılmış bulunuyorum...Araç 2012 1.6HDI Active Bluetooth Paketli...17 bin kmde...Hız sabitleme park sensörü çelik jant yol bilgisayarı varrr...Renk Aliminyum gri...Alacak arkadaşlara tavsiye ederimm...
  • coundeel C kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı araçtan aldık bize geçen ay..Tuzla-Kocaeli-Bursa güzergahında 4.5 litre yaktı genellikle 90'a sabitledim hızı ama yol bilgisayarındaki ortalama hız 45 km idi..Siz 79 km/h ile 4. vitesmi yoksa 5. vitestemi kullandınız?
  • Bu araclarin 1.2 benzinlisini oneren var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: coundeel

Herkese merhaba

2014 ocak başında peugeot 301 1.6 hdi allure araç aldım. Ankara-Afyon-Ankara arasında yaptığım yolculukla ilgili yakıt tüketim rakamlarını paylaşmak istedim.

Öncelikle araç ve güzergah hakkında bilgi vereyim.

Araç: peugeot 301 1.6 hdi allure
    Araç km: yolculuktan önce 4.500 civarıydı, yolculuktan sonra 5.100 civarı
    Araç ağırlığı: 2 kişi yaklaşık 200 kg, 20 kg civarı bagaj
    Güzergahta yapılan hız: Şehirler arası gidişte genellikle 79 km/h hız sabitleyici ile, dönüşte genelde 77 km/h hız sabitleyici ile, şehir içi mümkün mertebe tasarruflu kullanmaya çalışılarak
    Güzergah bilgisi: Duble yol, ara ara yokuşlu inişli, bir yerde bel geçişi vardı.
    Hesaplanan süre boyunca 50 kadar ışıkta uzun süreli durulmuş olup, 40-50 km kadar şehir içinde kullanılmış, ayrıca yolculuk boyunca 7-8 kere mola verilmiştir. Camlar genellikle açıktır.
    Hava durumu: Açık, 15-25 derece arası sıcaklık.

İşte veriler:
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU
     PEUGEOT 301-ANA KONU

Müthiş değerler. Herhalde en az yakan araba Peugeot 301.
    Ben de yeni aldığımda 3.4 lt değerini yakalamıştım. Şimdi rodaj dönemi bitti daha az yakar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Greenway

Arkadaşlar dün itibariyle ben de 301 ailesine katılmış bulunuyorum...Araç 2012 1.6HDI Active Bluetooth Paketli...17 bin kmde...Hız sabitleme park sensörü çelik jant yol bilgisayarı varrr...Renk Aliminyum gri...Alacak arkadaşlara tavsiye ederimm...

Hayırlı olsun aracınız. Sakıncası yoksa kaça aldığınızı paylaşabilir misiniz?
  • yunus_emre1991 Y kullanıcısına yanıt
    5. viteste kullandım. 4'te daha çok yakardı.

Daha önce de Ankara-İstanbul-Ankara arasında 85-100 arası hızla 3.6 litre ortalama yakalamıştım. Yolda iniş-çıkışların olması çok etkiliyor yakıt değerlerini. Son olarak bu hafta sonu Ankara-Konya-Beyşehir-Konya-Ankara arasında 670 km yol yaptım, yaklaşık 200km'si yol şartlarından dolayı tasarrufsuz, geri kalan 470 km'de hızı 100km'ye sabitleyerek 3.9lt ortalama yakaladım. @yunus_emre1991

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coundeel -- 29 Nisan 2014; 19:09:35 >
  • Araçtaki kabarma çok ilginç çok geçmiş olsun. Sorunun üstüne gidin hakkınızı arayın. Aynı şekilde babamın aracı 7000 km de talihsiz bir kaza geçirdi ve sağ ön lastiğin oradan darbe aldı.Sigortadan araç yapıldı ancak sorun yeni başladı. Aracın kışlık lastikleri değişti yazlık takıldı fark ettik ki direksiyon yamuk duruyor araç inanılmaz şekilde sola çekiyor. Servise gidildi hallettik dediler, aldık aracı gene aynı. Tekrar verdik şimdi de ön takımdan uğultu geliyor. Sonuç itibarı ile yetkili servis sırf tekrar parça değiştirmemek için ön takımı kurcalayıp kurcalayıp tekrar veriyor oldu diye. Bide tutup hasar dosyasından yeniden talepte bulunun diyorlar. Kendi hatalarını hem kabul etmiyorlar hemde daha nasıl bu işten para kazanırız diyorlar. Bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağım. Ancak şunu söyleyeyim. 40 bin Tl para veriyorsunuz peugeot ile rezil oluyorsunuz. Bu yüzden Aman ön takımı yada aracın başka bir yerini bir yere vurmayın...

• coundeel C kullanıcısına yanıt
    En azından 50 km yolu 4. Viteste biraz yüksek devirde yapın böylelikle FAP daha temiz kalır..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quvardci Q kullanıcısına yanıt
    selamlar

ben de talepte bulundum bakalım arayacaklar mı ?
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.