Şimdi Ara

Diablo 3 Item Alış/Satış Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.192
Cevap
15
Favori
166.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle neden böyle bir konu açtığımı belirteyim.

1. Auction satışların %15'ini kesiyor. Özellikle oyun içi ticarete önem veren insanların günlük kaybı milyonları buluyor. 3.000.000 altına sattığınız bir eşya aslında size 2.500.000 kazandırıyor, kalan 500k buhar olup uçuyor.
    2. Auctiona 3.000.000 altına koyacağımız bir itemi bu konu altında 2.500.000 altına satabiliriz. Kazancımız aynı kalıyor ancak alıcı arkadaşlar için 500k indirim yapılmış oluyor.
    3. Bu konu altında item alım ve satımı yaparsak forum olarak birbirimizin ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabiliriz. En azından itemlerimiz forumdaki arkadaşlara satılmış olur.
    4. Auction sistemi buglu. Bazen koyduğunuz eşyalar 48 saat boyunca görünmüyor. (3 defa başıma geldi)
    5. 10 tane auction slotumuz var. Bazen birisi gelip sizden birkaç altın düşük fiyata aynı itemi satabiliyor. Bu durumda 48 saat boyunca gereksiz yere yer işgal edilmiş oluyor.

İtem resmi koyarken şu hususlara dikkat edin.

1. Sadece itemin özelliklerini gösteren küçük bir resim koyun. Fullscreen resimler başka kullanıcıların kotasını doldurabiliyor ve forumun yavaş açılmasına sebep oluyor.
    2. İtem resminiwww.imgur.com'a upload edebilirsiniz, şuan için en iyi resim upload sitesi.
    3. İtemler için bir fiyat belirtmeyi ve battletag vermeyi unutmayın.

Dipnot: Eğer bu konu forum kuralları dışındaysa kapatılabilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sorun , burada birseyler satmaya kalakarsam , pazarlik , pm gibi gereksiz seylerle ugrasmam gerekecek .

quote:

Abi nolur ya cok ihtiyacim var bu iteme
    .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Sorun , burada birseyler satmaya kalakarsam , pazarlik , pm gibi gereksiz seylerle ugrasmam gerekecek .

quote:

Abi nolur ya cok ihtiyacim var bu iteme
    .

• iyi niyetli bir yaklaşım ama kimse yanaşmaz boşa yormuşsun kendini.
  • Yorumlara anlam veremedim
  • Bence arkadaş iyi bir konuya el atmış. Burada takas olsa büyük bir ihtimalle Ben de ilgilenirim
  • Arkadaşlar kimse item yazmamış, ilk itemi ben yazıyorum. Önümüzdeki 1 saat boyunca auctiona koymayacağım iki itemide. Almak isteyenler için battle tagım: Aristona#1256 ve Pose1don#2605 İlgileniyorsanız arkadaşlık gönderin, çünkü foruma sık sık bakmıyorum. :)

İlk item tek ellik bow - fiyatı: 1.950.000
    İkinci item çift ellik bow - fiyatı: 650.000

Sadece 1 tanesini satacağım. Diğer itemi kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aristona_ -- 24 Mayıs 2012; 20:28:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aristona_

Arkadaşlar kimse item yazmamış, ilk itemi ben yazıyorum. Önümüzdeki 1 saat boyunca auctiona koymayacağım iki itemide. Almak isteyenler için battle tagım: Aristona#1256 ve Pose1don#2605 İlgileniyorsanız arkadaşlık gönderin, çünkü foruma sık sık bakmıyorum. :)

hocam kredi kartı ile taksit varmı :D

•  Diablo 3 Item Alış/Satış Konusu

Piyasası 600-700k civarında.
    450k'ya satıyorum. İlgileniyorsanız mesaj atın lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamendless -- 24 Mayıs 2012; 22:30:08 >
  • Senden yaklaşık 10 dk. sonra bu konuyu bende açmışım :) aynı anda düşünmüşüz demek. "http://forum.donanimhaber.com/m_61230594/tm.htm "

İyi olmuş, yeni gördüm konuyu.
  • Madem tüccarlar toplaştık buraya size bir şey sorayım.

Aynı gün satın aldığım ürünü listeye koyduğum zaman gözükmüyor.Varmı bu sorunu yaşayan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Asprin

quote:

Orijinalden alıntı: Aristona_

Arkadaşlar kimse item yazmamış, ilk itemi ben yazıyorum. Önümüzdeki 1 saat boyunca auctiona koymayacağım iki itemide. Almak isteyenler için battle tagım: Aristona#1256 ve Pose1don#2605 İlgileniyorsanız arkadaşlık gönderin, çünkü foruma sık sık bakmıyorum. :)

hocam kredi kartı ile taksit varmı :D

Yok hocam. :) Ama sizin için 1.800.000'e indirebilirim fiyatı. Yeni farkettim benim quiverim çok iyiymiş. 1h bowu satıp 2h bow alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Madem tüccarlar toplaştık buraya size bir şey sorayım.

Aynı gün satın aldığım ürünü listeye koyduğum zaman gözükmüyor.Varmı bu sorunu yaşayan ?

Evet, bazen böyle sıkıntılar çıkabiliyor ama dikkat ettiyseniz hep farklı itemler çıkıyor karşınıza.
    Mesela 50.000 fiyat için arama yaptığınızda çıkan itemler 60.000 fiyat için arama yaptığınızda çıkmayabiliyor. Kendim arayıp bulamadığım bazı itemlerin alındığını gördüm. Sanırım auctiondaki item yoğunluğundan dolayı 4-5 parçaya bölerek gösteriyorlar itemleri.

beyler fiyatları alıyım.

Not:Merlinkazanı yazdığına bakmayın item elimde bulunmaktadır.Foto almaya üşendim.

Fiyat 1m.

Smoche#2659
  • Beyler malum herkes burda bi soru patlatayım. Mesela benim elimde 230dps lik bi silah var. Özelliklerindede %15 attack speed var diyelim birde 12-24 dmg gem eklemişim. Hasar neye göre hangi oranlarla artıyo yada mesela alıcaz itemi auction house den gözü kapalı alıyorum karşılaştırma var ama ne ne kadar değişecek göstermiyo. Nasıl hesaplayacaz bunu ? benim silah 230dps ama attack speed 15 var mesela ah'dede 300 dps ama attack speed olmayan bir silah var. Hangisinin iyi olduğu direk dps den mi anlaşılır ?
    (Sadece dmg olarak soruyorum vitality felan karıştırmayın)
  • lvl 60 2 tane silah aldım. Para hesabımdan düştü ama mallar yok ortada. Şimdi kime şikayet edecende anlatacanda.Çok sinir bozucu
  • quote:

lvl 60 2 tane silah aldım. Para hesabımdan düştü ama mallar yok ortada. Şimdi kime şikayet edecende anlatacanda.Çok sinir bozucu

Biraz önce bende de geç geldi.Ayrıca sanırım patch gelmiş ne zaman geldiyse artık Gelir yani itemler büyük ihtimal
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem3463

quote:

lvl 60 2 tane silah aldım. Para hesabımdan düştü ama mallar yok ortada. Şimdi kime şikayet edecende anlatacanda.Çok sinir bozucu

Biraz önce bende de geç geldi.Ayrıca sanırım patch gelmiş ne zaman geldiyse artık Gelir yani itemler büyük ihtimal

Evet sonradan geldiler , sattım bile

• Gayet güzel bir konu olmuş,yüksek fiyatlı item satışlarında komisyon kesintisi çok fazla paraya tekabul ettiği için böylesi daha sağlıklı tabiki.
    Herkese bol item ve paralı günler diliyorum.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.