Şimdi Ara

Zalman'dan 155 MB/sn okuma hızına ulaşabilen SLC serisi USB 3.0 bellekler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Zalman, 16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı kapasite seçeneği sunan SLC serisi yeni USB belleklerini duyurdu. 78 mm x 17 mm x 8.6 mm ebatlarında tasarlanan USB bellekler, USB 3.0 arabirimine destek veriyor.

Saniyede 155 MB'a varan okuma hızı, saniyede 135 MB'a varan yazma hızı vadeden USB belleklerin haziran ayında piyasaya sürülmeleri bekleniyor. Fiyat ise sırasıyla 69$ ve 113$ olarak belirlenmiş durumda.

• Hız çok iyi ama yinede pahalı.Maliyeti 20 dolarlık bir sey, en azindan 64 GB secenegi olmaliydi.

• son kullanıcılar için usb2 deki performanslarıda önemli bunların... bazılarının usb3 deki performansları iyi olsada usb2 de aynı başarıyı gösteremiyorlar.. o yüzden usb3 portu olmayan birisi için bu rakamlar pek birşey ifade etmiyor..

• USB 2.0 480 mb yazma okuma sağlayamıyomu?Usb 3.0 10gb sağlarken hala 100 mblerde gezip bu kadar yüksek bi fiyat vermeleri hiç hoş değil.

• 135mb/s gerçekten çok iyi bir yazma hızı.
    Fiyat konusunda daha iyi olabilirdi.32gb modeli 113$ yani 203 tl çok yüksek bir rakam
    32gb team usb 3.0 belligi 120mb okuma ve 80mb yazma ile fiyatı 118tl
    32gb kingston usb 3.0 bellegin 100mb okuma 70 yazma ile fiyatı 150tl fiyatlar bu seviyede iken zalmanın fiyatı çok yüksek kalıyor

• Altı üstü flash bellek hızlı olsa ne olacak :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcatraz79

USB 2.0 480 mb yazma okuma sağlayamıyomu?Usb 3.0 10gb sağlarken hala 100 mblerde gezip bu kadar yüksek bi fiyat vermeleri hiç hoş değil.

Dostum nerede okudun mu rakamları , ssd ile karıştırıyorsun desem o bile olmaz 10gb okuma yazma oranı nedir :S , harici harddislerin en iyilerinde bile 100mb ile 200mb arasında değişiyor okuma yazma usb3 den bağlantıda . 10x faster than usb 2 yi mi öyle sandın ne sandın ben anlamadım .

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

son kullanıcılar için usb2 deki performanslarıda önemli bunların... bazılarının usb3 deki performansları iyi olsada usb2 de aynı başarıyı gösteremiyorlar.. o yüzden usb3 portu olmayan birisi için bu rakamlar pek birşey ifade etmiyor..

Bu bellek Usb 3 Portu olanlar için galiba

• quote:

USB 2.0 480 mb yazma okuma sağlayamıyomu?Usb 3.0 10gb sağlarken hala 100 mblerde gezip bu kadar yüksek bi fiyat vermeleri hiç hoş değil.

USB2.0 ile maximum 480 megabit hıza ulaşabilirsiniz teorik olarak,yani megabayt değil o.Ki bu değer 57megabayt'a filan tekabul ediyor lakin benimkisi 30 mb larda geziyor(okuma).USB3.0 ile birlikte bu hız 10 katına çıkıyor yine teorik olarak :D .Bu hız diskin içindeki kontolcüye,diskin kendi hızına,kablonun kalitesine göre yine değişebilmekte.

• Hızlar gerçekten güzel ama epeyce fiyatlı. 2005lerde ilk çıkan 1 GB lık bellekler aklıma geldi. Zamanla bunlar da ucuzlayacaktır..
  • valla bence 69dolar fiyat performansına göre çok iyi usb için 155mb nedemek ya mükemmel bir hız normal ideler bile o hızlara asla çıkamıyor ortalama 70mb de kalıyor.

• Gerçekten çok iyi okuma yazma değerleri. 32gb olanı alınası

• quote:

Orijinalden alıntı: Gurselb

quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

son kullanıcılar için usb2 deki performanslarıda önemli bunların... bazılarının usb3 deki performansları iyi olsada usb2 de aynı başarıyı gösteremiyorlar.. o yüzden usb3 portu olmayan birisi için bu rakamlar pek birşey ifade etmiyor..

Bu bellek Usb 3 Portu olanlar için galiba

evet de benim gibi hızlı bir usb2 bellek arayıpta umduğu hızı ancak usb3 belleklerde bulabilenler içinde geçerli bir seçenek.. ama dediğim gibi her usb3 bellek usb2de çok iyi performans göstermiyor.. iyi araştırmak gerekiyor. okuma hızı iyi olsa yazmada kötü oluyor yada tersi...
  • Pahalı.

• Usb 2.0 a ve 30 mb lara devam )

Ben 2007 de 1gb bigboy ram e 55 TL vermistim. Suanda ortalama 16 gb ve marka flah bellek 20TL

Cevremde 3/5 yil usb 3.0 olmayacak . Ben sadece pc program arsivi tasiyorum , OKUMA HIZI lazim oluyor.

suanda usb den memnunum , harici disklerim ise eSATA )))

• USB bellek mi kaldı yav google drive harika bir şey her şeyim içinde
    Google drive yazılımını da indirdim. Masaüstünde bir tane google drive adında klasör duruyor. Onun içine attığım her şey google drive hesabıma upload oluyor. Sildiğim her şey siliniyor. Kısaca senkron çalışıyor. Dosyalarıma internet olan her yerden ulaşabiliyorum.

• 64gb 113$ olsaydı alınabilirdi.Demek istediğim 32 gb için 113 dolar pahalı...Bu arada okuma ve yazma hızları güzelmiş...
  • quote:

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın !
  • Okuduğum bir sitede 480 mb yazıyodu sizden özür diliyorum bu yanlış anlama için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker_xxx

USB bellek mi kaldı yav google drive harika bir şey her şeyim içinde
    Google drive yazılımını da indirdim. Masaüstünde bir tane google drive adında klasör duruyor. Onun içine attığım her şey google drive hesabıma upload oluyor. Sildiğim her şey siliniyor. Kısaca senkron çalışıyor. Dosyalarıma internet olan her yerden ulaşabiliyorum.

SANIRIM SORUN İNTERNET !!! iyi bir konuya parmak bastınız !!

ama sizin yazıyı USB BELLEK üreticilerine EMAİL atacağım nadir bir düşünce !
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.