Şimdi Ara

Vodem Avea kullanımı (Huawei K3770) ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
4.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Vodem de Avea yı kullanamıyorum? Bağlanıyor diyor bağlanmıyor.(Huawei K3770)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 24 Mayıs 2012; 1:00:30 >

• VODEM'in sim kilidi olabilir: AVEa jet modem aldıgımda avea'dan başka hat görmüyordu
    AVEA'yı aradım 20 gün sonra sim kilidimi açtım ve her hattı kullanır oldum.
    Eskiden ericson telefonlar sadece turkcell ile calısırdı SIM Kılıdınden dolayı bu da öyle bişi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Arkadaşlar Vodem de Avea yı kullanamıyorum? Bağlanıyor diyor bağlanmıyor.(Huawei K3770)

Bende Avea hattıyla 3765 kullanıyorum. Kullanmış olduğun programla sadece Vodafone Sim kartıyla bağlantı kurabiliyorsun ben şuanda Mobile Partner programını kullanıyorum tavsiye ederim

• vodafone nin programi ile baglanti yapamazsiniz... Mobile partner kurun ya da denetim masasindan cevirmeli baglanti olusturup onunla baglanin... Ya da masaustundeki saatin yanindaki ag simgesinden vodafone nin baglantisina tiklayip baglanin...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mobil partnerle olmuyor
  • Mobile Partner 23.xxx versiyonu ile denedim Avea'yı gördü normal şekilde giriyorum internete fakat bu sefer de Telefon arama ve aranma durumunu çözmem lazım :d

çünkü bu 23.xxx versiyonda Numeratik tuş takımını bulamadım.
  • 1-

ilk Ekrandakinde görüyorsunuz AVEA yazıyor ben bunu kendi ismim yaptım ağ üzerinden kurcaladım bilinçsizce
    sonrada sildim ağ bağlantısını komple
    alttaki ekran oldu AVEA yı takınca hiç bir programı açmadan da aynı M.P ve Vodafone'un yazılımı ile de bu ekran oluyor.
    2-

Bu üçüncü de Vodafone kartını takınca yine hiç bir program açmadan .

3-

en azından internete giriyordum M.P 23xx yazılımı ile o eski haline nasıl döndürebilirim lütfen yardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 2 Haziran 2012; 14:02:10 >

• Lütfen yardım
  • sorun hattın borcunun ödenmemesiymiş

Avea ile internete girebiliyor fakat bu modem ile sesli görüşme olamıyor sadece SMS alabiliyor modem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 14 Haziran 2012; 20:25:03 >
  • bendede türkcell vınn var.şimdi benim sim kartı vınna takıp internete girilebiliyor mu?giriliorsa telefondan vınna vınndan telefona geçirip çıkartacakmıyız sim kartı bi yolu yok mu bunun
  • mobile partneri bende çalıştıramadım başka yolunu bulan var mı acaba???
  • Arkadaşlar herkese selam oldukça uzun uğraştan sonra nihayet yapabildim vodafonun orjinal programı avea yı desteklemiyor doğal olarak bende şu programı kurdum düzgün yaparsanız vodofone simgesini bile yok ediyor program''UTPS23.001.03.15.999 NiRaV)'' google da böyle aratırsanız karşınıza çıkar.ama program tek başına yeterli değil aşağıda avea olarak gösteriyor fakat internete bağlanmıyor ne yaptıysam olmadı mobile panter programını ve bu mobile broadhand programını çeşitli şekillerde denememe rağmen bağlanamadım en sonun youtube da aratıp en basit yolu denedim.Bir çevirmeli bağlantı ekleyin hiç bir ayara dokunmayın sadece numara olarak *99# seçin tatam artık internete girebiliyorsunuz.ne uğraştım arakadaş bu kadar basit bir şey yüzünden umarım benim gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.Siz ilk çevirmeliyi deneyin programı yüklemenize gerek bile kalmaz bence biz boşuna uğraştık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokalips61

Arkadaşlar herkese selam oldukça uzun uğraştan sonra nihayet yapabildim vodafonun orjinal programı avea yı desteklemiyor doğal olarak bende şu programı kurdum düzgün yaparsanız vodofone simgesini bile yok ediyor program''UTPS23.001.03.15.999 NiRaV)'' google da böyle aratırsanız karşınıza çıkar.ama program tek başına yeterli değil aşağıda avea olarak gösteriyor fakat internete bağlanmıyor ne yaptıysam olmadı mobile panter programını ve bu mobile broadhand programını çeşitli şekillerde denememe rağmen bağlanamadım en sonun youtube da aratıp en basit yolu denedim.Bir çevirmeli bağlantı ekleyin hiç bir ayara dokunmayın sadece numara olarak *99# seçin tatam artık internete girebiliyorsunuz.ne uğraştım arakadaş bu kadar basit bir şey yüzünden umarım benim gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.Siz ilk çevirmeliyi deneyin programı yüklemenize gerek bile kalmaz bence biz boşuna uğraştık.

Selam,
    Ayarları doğru yaptıysanız, Mobile Partner'den bağlanmaması imkansız,eğer 3G modeminiz Mobile Partner'i destekliyorsa tabi...Ayrıca uygun sürümde, ses hatlarından konuşma, hatta görüntülü konuşma mevcut...Aşağıdaki ayarları yapmış mıydınız?

• İnanın denemediğim ayar kalmadı mobile partner zaten hiç modemi görmüyor orjinal programınıda denedim oda modemi görüyor ama internete bağlanmıyor 2 gündür arıyorum neti denemediğim ayar kalmadı kısaca en son çevirmeli bağlantı ile çalıştırdım
  • O zaman Mobile Partner, 3G cihazınızı desteklemiyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokalips61

Arkadaşlar herkese selam oldukça uzun uğraştan sonra nihayet yapabildim vodafonun orjinal programı avea yı desteklemiyor doğal olarak bende şu programı kurdum düzgün yaparsanız vodofone simgesini bile yok ediyor program''UTPS23.001.03.15.999 NiRaV)'' google da böyle aratırsanız karşınıza çıkar.ama program tek başına yeterli değil aşağıda avea olarak gösteriyor fakat internete bağlanmıyor ne yaptıysam olmadı mobile panter programını ve bu mobile broadhand programını çeşitli şekillerde denememe rağmen bağlanamadım en sonun youtube da aratıp en basit yolu denedim.Bir çevirmeli bağlantı ekleyin hiç bir ayara dokunmayın sadece numara olarak *99# seçin tatam artık internete girebiliyorsunuz.ne uğraştım arakadaş bu kadar basit bir şey yüzünden umarım benim gibi uğraşmak zorunda kalmazsınız.Siz ilk çevirmeliyi deneyin programı yüklemenize gerek bile kalmaz bence biz boşuna uğraştık.

kardeş merhaba, sorunun çözümünü ayrıntılı anlatır mısın? çevirmeli bağlantı kısmını istersen resimlerle adım adım anlat, istersen numaralandırarak anlat. biliyorum çok işin gücün var, işin gücün yok da bana bunu mu anlatacaksın? diye düşünüyorsun belki ama inan bu yapacağın çok makbule geçecek ve istifade eden çok olacak.

şöyle takıldığım yeri de açıklayım;
    yeni bağlantı oluştur>internete bağlan---> burdan sonra hangi bağlantı türünde, hangi ayarları yapacağımı bilemedim. burda yardımın lazım işte.

bir de sunu söyleyim de şişirmeyim. k3770 e avea hattımı taktım, nete bağlanamama rağmen bana gelen mesajları alıyorum, yani sms yazılımına düşüyor mesaj. ancak ben mesaj yollayamıyorum.

yani tek taraflı bir ilişki var ortada :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.