Şimdi Ara

Sony Xperia P, U ve sola modelleri Avrupa ve ABD'de satışa çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
18.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony Xperia P, U ve sola modelleri Avrupa ve ABD'de satışa çıktı

Sony'nin orta seviye segmentine yönelik ürettiği ve bir süredir Hong Kong ve Tayvan'da satışı yapılan Sony Xperia P, U ve sola modelleri nihayet Avrupa ve ABD'de de satışa sunuldu.

Sony Xperia P modeli 1GHz hızında çalışan çift çekirdekli Cortex A9 tabanlı ST-E U8500 NovaThor işlemci, Android 2.3 işletim sistemi, Mali-T400MP grafik birimi, 4 inçlik 540 x 960 piksel çözünürlükte ekran, 1GB RAM, 16GB depolama kapasitesi, WiFi, Bluetooth, 8MP çözünürlükte Exmor R sensörlü arka kamera, VGA ön kamera, 1080p video kaydı, 1305mAh batarya şeklinde özelliklere sahip.

Sony Xperia P modeli Almanya'da 357 Avro- 375 Avro arasında, Fransa'da 419 Avro seviyesinde, İngiltere'de 330-340 pound arasında ve ABD'de 430$ seviyesinde satışa sunuldu. Sevkiyatlar yarından itibaren başlayacak.

Sony Xperia U modelinde aynı işlemcinin yanında DB8500 grafik birimini ve 512MB RAM'i barındırıyor. 3.5 inçlik 480 x 854 piksel çözünürlük, 4GB depolama kapasitesi, Android 2.3 işletim sistemi, 5MP çözünürlükte arka kamera, VGA ön kamera, 720p video kaydı, WiFi, Bluetooth, 1320mAh batarya diğer özellikleri.

Sony Xperia U modeli Almanya'da 219 Avro- 230 Avro arasında, Fransa'da 260 Avro seviyesinde, İngiltere'de 200-220 pound arasında ve ABD'de 380$ seviyesinde satışa sunuldu. Sevkiyatlar yarından itibaren başlayacak.

Sony Xperia sola modelinde 1GHz hızında çalışan çift çekirdekli Cortex A9 tabanlı ST-E U8500 NovaThor işlemci, Android 2.3 işletim sistemi, Mali-T400MP grafik birimi, 3.7 inçlik 480 x 854 piksel çözünürlükte ekran, 5MP çözünürlükte arka kamera, VGA ön kamera, 720p video kaydı, WiFi, Bluetooth, NFC, 1320mAh batarya bulunuyor.

Sony Xperia sola modeli Almanya'da 256 Avro- 265 Avro arasında, Fransa'da 310 Avro seviyesinde, İngiltere'de 268 pound seviyesinde ve ABD'de 390$ seviyesinde satışa sunuldu. Sevkiyatlar yarından itibaren başlayacak.

Modellere Android 4.0 güncellemesinin kısa süre sonra başlayacağı belirtiliyor. İlerleyen günlerde daha fazla Avrupa ülkesine modeller gönderilmeye başlanacak.

Sony Xperia P, U ve sola modelleri Avrupa ve ABD'de satışa çıktı

• Yeni mi çıktı bunlar satışa? Geç kalmışlar.

• P modeli 900 civarında Türkiyeye gelirmiki Kız arkadaşıma alsam bi tane

• şu alttaki işe yaramayan kısmı benim gibi fazlalık olarak gören kaç kişi var ?
    anlamsız yere telefonun boyutunu yükseltmiş..

• ilk fırsatta sola alıcam.Artık cihazlara ön kamera koymaya başlamışlar.alttaki kısıma anten diyolar ama bence yinede gereksiz.

• Xperia P - 1.100
    Xperia Sola - 899
    Xperia U - 799

TL den giriş yapar Türkiye'ye (bana göre).
  • Xperia S kimilerine büyük geliyor. bende büyük olduğunu düşünüyorum cebe konacak şey değil.
    böyle düşünenler xperia p-u yu çok beğenmişlerdir. tipler aynı boyutlar farklı. iyi olmuş.

sola yı unutmayalım o da ayrı bi çekici olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 22 Mayıs 2012; 15:12:13 >
  • İsimlendirme ilginc olmus. Hic akilda kalici degil.Tasarimda bi farklilik yok sadece ekran boyutlarini degistirmisler.

• SOLA da on kamera yok arkadaslar. U da bile var ama Sola da yok.
    Alirken dikkat edin. On kamerasiz telefonda hic ise yaramiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zombiee38

P modeli 900 civarında Türkiyeye gelirmiki Kız arkadaşıma alsam bi tane

1100 tl olursa durma hemen al derim 1200 den aşağı olmaz p. u yu belki o fiyata alırsın

• Hadi Hayırlısı bakalım. Sony'in beklenen modelleri sahnede. Umarım pil bizi yarıda komaz. 1300mAh.

• xperia p almayı düşünüyordum umarım Türkiyeye biran önce gelir.Yalnız fiyatı max 1100 lira olmalı.Zira 1.500 liraya xperia s var.
    Edit:Hatta 1.355 tl ye bile var xperia s.Xperia p nin max 1000 tl olması gerekir diye düşünüyorum.S de 12 mp kamera p de 8 mp kamera var.4 Mp ve ekran boyutunu da işin içine katarsak p evde kalır.
    Edit 2: p de artırılabilir hafıza yok s de var.Bu kadar eksiği varken fiyat farkı 250 tl civarı olursa p yi satmakta sıkıntı çekebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am I Evil ? -- 22 Mayıs 2012; 13:35:01 >
  • şimdi buna tuğla desem bana - rep basıcaksınız ama öyle bende xperia ları seviyorum ama şu s dışındakileri beyenmedim bu benim fikriö katılan + katılmayan - bassın canınız sağolsun

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

şimdi buna tuğla desem bana - rep basıcaksınız ama öyle bende xperia ları seviyorum ama şu s dışındakileri beyenmedim bu benim fikriö katılan + katılmayan - bassın canınız sağolsun

herkesin fikri farklıdır tabi.Fakat benim görüşüm bu xperialar tasarım yönünden en iyi tasarlanmış telefonlar.ne iphone ne de samsung veya htc lerde bu estetik bu albeni ne yazık ki yok.Bu da benim fikrim
  • quote:

şimdi buna tuğla desem bana - rep basıcaksınız ama öyle bende xperia ları seviyorum ama şu s dışındakileri beyenmedim bu benim fikriö katılan + katılmayan - bassın canınız sağolsun

hocam S ve P arasındaki fark nedir ki P tuğla oluyor S olmuyor. Ya da U aynı şekilde gerçi o boyut itibariyle baya küçülmüş oluyor ama. Sola yı zaten sayma. Sola konusunda bencede haklısınız. ama P konusunda katılmıyorum zira bence de bu tasarım en çok P ye yakışıyor. Üstelik daha sağlam bi gövde.

• O bataryalar çok zayıf kalmış yahu 1350 falan fiyatı da baya sağlam gerçi yeni çıkıyorlar ama fazla yine de tasarımları hoş ama alttaki bölüm çok gereksiz bence telefonu hepten büyütmüş daha farklı bir çözüme gidilebilirdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: latagdab

quote:

hocam S ve P arasındaki fark nedir ki P tuğla oluyor S olmuyor. Ya da U aynı şekilde gerçi o boyut itibariyle baya küçülmüş oluyor ama. Sola yı zaten sayma. Sola konusunda bencede haklısınız. ama P konusunda katılmıyorum zira bence de bu tasarım en çok P ye yakışıyor. Üstelik daha sağlam bi gövde.

S en şıkı tam kasa gibi duruyor altı siyah diye ama beyaz ve pembe cıvıtıyor orda ağır gelmedi bana bu benim fikrim tabi telefonu kötülemek haddime değil

sade düz tasarım her zman daha şık geliyor bana s modeli gibi

• arkadaşlar o şeffaf kısmın altında anten falan var. yani gereksiz bir ek parça değil. ama biraz daha kısa olabilirdi ya da ekran daha aşağıda olup uzun gözükmesi engellenebilrdi ama bu haliyle bile çok şık. özellikle xperia p. bu tasarımlarla 2011 xperia ailesinden başka hiçbir telefon yarışamaz diye düşünüyorum. ülkemize p 1200, u 900 liradan gelir diye tahmin ediyorum.

• Xperia SOLA!...BEKLE BENİ :D Şuan kullandığım sony yerini alacak!.

• P 1000tl den gelirse süper olur xperia S 1350 liraya bulunuyo p daha yüksek olursa alınmaz

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.