Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
785
Cevap
27
Favori
76.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Arkadaşlar ben de mekanik klavye arayışımı asus echelon alarak sonlandırdım. Tr yada Eng olması önemli değil ama büyük enter tuşu ve tuş diziliminin aynı olması önemliydi aradığım diğer özellikler arasında. pek bilinen bi klavye değil. Merak eden olursa ürün elime geçince kısa bir inceleme yazabilirim.
  • Turkish Q layout lu mekanik klavye var mı arkadaşlar tercihen cherry blue veya red
  • Mekanik klavye onerebilecek var mi? Daha once quickfire tk red switchli kullaniyordum. Blue almak icin sattim. Amazondan blue aldim ama 1 haftadir stokta yok.

Aradigim ozellikler
    Blue switch
    Led aydinlatma
    Kalite olarak cm stormdan asagida olmamasi.

Butcem kargo vs haric 100 dolara kadar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Php

Turkish Q layout lu mekanik klavye var mı arkadaşlar tercihen cherry blue veya red

CM Storm XT, Trigger Z ve Ultimate TR, büyük enter. XT blue, diğerleri brown.

http://www.sanalmarketim.com/cm-storm/?liste&liste=&ref=,sxmi:912
  • Steelseries Apex m800 almak gibi bir düşünce oluştu aklımda, nedenini pek bilmiyorum fakat klavye fazlasıyla hoşuma gitti haliye Türkiyeye gelmesi aylar belki yıllar alacak gibi bu yüzden amazondan almayı düşünüyorum eğer alırsam. Sessiz ve gayet hoş bir klavye, biraz pahalıya patlayacak gibi duruyor ama, alınası bi klavye yahu.
  • Şahsen Cherry MX harici switch alıcak olsam CM Storm Novatouch TKL alırım, Cherry MX keycap'lerine uyumlu ve Topre switch'li. Belki Cherry MX Board 6.0 olabilir, o da sadece Cherry üretimi olduğu için.

Logitech'in ve Steelseries'in yeni ürettiği switch'lerin kalitesi tartışmaya açık çünkü.

Razer'ın Kailh switch'lerine de el sürmem...
  • Uzun zamandır mekanik klavye almak istiyorum ancak sesinden dolayı ev halkını rahatsız etmesinden korkuyorum.
    Canlı olarak hiç sesini duymadım ama izlediğim videolarda ''orange switch'' olanlar bile bayağı ses çıkarıyor.
    Bu konuda deneyimlerini aktarabilir mi biri acaba? Özellikle gece rahatsız olan, sesi duyan oluyor mu? Yan odaya ses gider mi mesela?
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    Ya tabiki de Cherry bu konuda iyi fakat, Steelseries'e bir şans verilmeli bence çünkü gayet iyi iş çıkarmışlar Apex M800'da.
  • Yıllarca kullanılmış, gerek performansı gerek uzun ömrü tasdiklenmiş, her türlü aksesuar ve yedek parçası bulunan klavyeler yerine Steelseries'in herhangi bir sorun çıkarttığında elinde kalacak klavyesini almak isteyen alabilir
  • Bilgisayar oynamak senin için bir hobi ise para harcaman gerekir.

Bu hobiyi daha keyifli hale getirmek için de mekanik klavye, iyi bir kulaklık ve mouse'a hatta kocaman bir mosepade ihtiyacın var.

Şöyle kampanyaları takip etmek en mantıklısı bence :http://www.zoccoshop.com/steelseries-7g-mekanik-klavye-alana-6450rp-bedava-pmu4852

Çünkü profesyonel ekipmanlar bilgisayar oyunları ile çeşitli kampanyalara giriyor. Sabrederek bir taşla iki kuş vurmuş oluyorsun
  • Çürük Kemik kullanıcısına yanıt
    Dedigin orange switch Razerin switchiyse o kadar gurultulu bir switch degildir.
    Ama daha sessiz istiyorsan Cherry black veya red switch olabilir, yanina birde o-ring eklersen oldukca sessiz olur.
  • Arkadaşlar CM Storm Quickfire Ultimate - Brown Switch almayı düşünüyorum. Yanılmıyorsam bu konuda iki kişi son kararlarını verip almışlar ama yine de sorayım dedim.

CM Storm Quickfire Ultimate önerir misiniz?. Sanalmarketimde 400 civarı fiyatı var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstediğiniz switch'in MX Brown olduğundan eminseniz CM Storm klavyelerini gönül rahatlığıyla satın alabilrsiniz.

Ben şahsen o-ring'lenmiş Red veya Blue'ları tavsiye ediyorum
  • NTLS kullanıcısına yanıt
    Güzel bir seçim olacaktır :)
    Anladım hocam, O-ring'ler sayesinde daha mı az ses çıkıyordu acaba ? bu konuda bilgisizim de :).
  • Evet, "bottom-out" dediğimiz olay yaşandığındaki sesi neredeyse ortadan kaldırıyor, tuşun klavyenin tabanına çarpması olayı, ki bu ses zaten mekanik klavyelerden çıkani sesin büyük bir kısmını oluşturuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brightmist -- 1 Mart 2015; 20:59:35 >
    Hocam peki diyelim mavi yada kırmızı switch'li klavye aldım, üstüne o-ring taktım. Brown'a göre avantajları neler olur ?
  • Brown switch'ler daha hafifletilmiş de olsa mavinin hissedilebilir feedback'i (sesini azaltmak için duyulabilir feedback yok) ve kırmızının seri tekrarlanabilen aktüasyonunun birleşiminden oluşuyorlar. Bir nevi ikisinin arası denebilir. Ancak hissedilebilir feedback oldukça hafifletilmiş olduğu için kırmızıya daha yakınlar.

O açıdan sessizleştirme amaçlı o-ring kullanıp hissedilebilir feedback isteniyorsa mavileri, lineer switch isteniyorsa kırmızıları öneriyorum ben.
    Anladım, çok teşekkürler hocam :)
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.