Şimdi Ara

Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
784
Cevap
27
Favori
76.987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fiyat / performans bir mekanik klavye önerebilir misiniz acaba,ilk defa mekaniğe geçiş sağlaylayacağım yardımcı olursanız sevinirm.
  • webbeast kullanıcısına yanıt
    Yani yaklaşık 500 lira yı gözden çıkaracağız 170 dolarlık ürün için. Hay ben böyle ülkenin.

Sanırım yazı yazmada Das Keyboard 4 Ultimate'in üstüne de yokmuş.
  • Leonardo Ryzov kullanıcısına yanıt
  • _ELNINO_ kullanıcısına yanıt
    Ama aldım sonunda
    Hayırlı olsun, nereden aldınız, hangi markaydı, deneyimleriniz nasıl, vergi falan ödediniz mi? Bilgilendirirseniz beni çok teşekkür ederim.
    Sanalmarketimden aldım hocam 360 tl ye , Razer Blackwidow 2013. Şimdi başka klavye kullanamıyorum desem yeridir , yazdıkça yazasım geliyor Oyunlarda da fark etti , tavsiye ederim kesinlikle. Ha şart mı derseniz değil tabi biraz zevk işi..
    Size zevk de bana "FARZ" günde yaklaşık olarak 20.000 Sözcük yazan biri için oldukça iyi bir klavye çok önemli.
  • Şunun gibi klavye var mı ya?
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)
    O zaman size Blackwidowu tavsiye ederim gönül rahatlığıyla...
    Das Keyboard 4 Ultimate daha profesyonel duruyor yazı için.
    çok kalite bişeye benziyo cidden
    Dünyanın en hızlı klavye yazan iki adamı bunu kullanıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonardo Ryzov

Sanalmarketimden aldım hocam 360 tl ye , Razer Blackwidow 2013. Şimdi başka klavye kullanamıyorum desem yeridir , yazdıkça yazasım geliyor Oyunlarda da fark etti , tavsiye ederim kesinlikle. Ha şart mı derseniz değil tabi biraz zevk işi..

kardeşim link paylaşabilir misin acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ELNINO_

Şunun gibi klavye var mı ya?
     Mekanik Klavye Konusu (GÜNCEL: Mekanik Klavye Rehberi)

Daha profesyöneli de var hocam.

https://elitekeyboards.com/products.php?sub=topre_keyboards,rf104&pid=xf11t0

ve daha bu işin custom olanları ve ergo klavyeler var. Var oğlu var :=)

100 dolar olsa almam vallahi onu. Ama bu Das Keyboard'ı alacağım kesinlikle. Vergisini ödemeyi bile göze almış durumdayım. :D

Tabi onu alana kadar bana idareten bir klavye lazım yine mekanik olacak, sizce hangisini alayım beyler?

LOGITECH G105 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT
    THERMALTAKE Tt eSPORTS Challenger Oyuncu Klavyesi Türkçe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ELNINO_ -- 1 Kasım 2014; 3:00:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _ELNINO_

100 dolar olsa almam vallahi onu. Ama bu Das Keyboard'ı alacağım kesinlikle. Vergisini ödemeyi bile göze almış durumdayım. :D

Tabi onu alana kadar bana idareten bir klavye lazım yine mekanik olacak, sizce hangisini alayım beyler?

LOGITECH G105 GAMING KEYBOARD - TR LAYOUT
    THERMALTAKE Tt eSPORTS Challenger Oyuncu Klavyesi Türkçe

Klavyeyi görüntüsü için almayın hocam. Mekanik klavyelerin çoğu (gaming diye lanse edilenlerin dışında) bişeye benzemiyor zaten. Şeydan detayda ve sadelikte gizli. O size gösterdiğim klavye topre capacitive switch kullanıyor. Kullanmadım ama kullananlar cherry den de öte birşey olduğunu söylüyor. Fiyatı tabi yine bunun için yeterli bir sebep sayılmaz.

O gösterdiğiniz iki klavye de mekanik klavyeler değil bu arada. İdareten alacağınız bir klavye de TR de en az 350 yine yurtdışından 200tl ye patlayacaktır.

İllaki asıl olan görüntü değil, Das Keyboard'ın da aham şaham bir şıklığı yok ama sadeliği hoşuma gidiyor, özellikle Ultimate modeli, ben oyun için değil yazı için alıyorum, günlük yaklaşık olarak 20.000 sözcük yazıyorum, o yüzden hem dayanıklı, hem akıcı bir klavye olması gerekiyor, baktım yazı yazanlar Das Keyboard'ı tercih ediyorlarmış, hoşuma gidince de zaten daha fazla araştırmayı bıraktım, illaki sizin dediğiniz ürün de fiyatını baz alırsak bir farklılık sunuyordur, sonuçta tasarım yoksa içinde bir aslan vardır yatan. :D

Klavyelere gelince ben de mesajı attıktan sonra fark ettim her gaming klavyenin mekanik olmadığını, dediğim gibi çok sıkı oyuncu olmadığım için hepsi mekanik sanıyordum. Şimdi tekrardan bir bakayım düşük fiyatlı mekanik klavyelere, çünkü Das Keyboard 4 170 dolar + vergisini de hesaba katarsak yaklaşık olarak 500 liraya mal olmuş olacak, ben de en azından biraz daha sıkıntılarımı çözene kadar idareten bir klavye almayı düşündüm. sonrası da sorun değil, ikinci bilgisayarımda kullanırım yeni klavye alınca, yani çöp olmayacak her türlü klavyeyi değerlendireceğim. Bu yüzden bir defa alacaksın iyisi olsun fikrine gerek kalmıyor. :D Çünkü aslında bir değil iki klavye lazım.

Şunları buldum, fiyatları da bayağı uygun, tabi kalitesi nedir tartışılır?

Razer BlackWidow Tournament Edition Stealth 2014 Keyboard
    Zalman Keyboard K500 Mechanical USB 5 Multimedia Keys Retail
    Rosewill Mechanical Keyboard with Cherry MX Black Switch (RK-9000BL)
    Razer BlackWidow Mechanical Gaming Keyboard
    Cooler Master SGK-4000-GKCL1-US QuickFire Rapid Black Cherry Blue Key Switch
    Blackwidow Tournament Edition 2014 Essential Mechanical Gaming Keyboard

Yada 169 Dolar verip Das Keyboard 4 Ultimate yerine, bu Das Keyboard S Ultimate'i alacağım. 350 lira civarı tutar o da, sonra onu ikinci bilgisayara geçirip yeni bir model alacağım.
    Das Keyboard Model S Ultimate Mechanical Keyboard

Son olarak da şöyle bir durum var, sanırım bu da iade gidip yenilenmiş model, ya da arızası giderilmiş. Fotoğraf makinelerinde vardı "Refurbished" ürünler. En azından fiyatı uygun, 105 Dolar, tabi bunu da nasıl getirtebiliriz bilemiyorum.
    Refurbished Model S Professional Mechanical Keyboard

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ELNINO_ -- 1 Kasım 2014; 5:46:41 >

• Basteryus kullanıcısına yanıt
    Evet geçenlerde gezerken görmüştüm, güzel olmuş aslında gömme tuş takımı. :D
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.