- x
Antik Uzaylılar
114 Cevap7524 Görüntüleme12 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1548 Mesaj
21 Mayıs 2012; 19:50:14 

Güzel bir belgesel arkadaşlar meraklıları için...

PS 4-PSN:erbaa82

Oynadığım oyunlar : BF 4, FIFA 14

20326 Mesaj
21 Mayıs 2012; 21:56:13 

Son video bu akşam yayımlandı History Channel' da.
Programda özellikle Mısır Piramitleri üzerinde duruldu:
"Arkeologlar hep piramitlerin eski mısırlılar tarafından basit aletlerle yıllarca zahemtli bir çalışma sonucu yapıldığını söylediler. İyi ama altı üstü bir mezar olan ve o mezarın içinde kıymetli ziynet eşyaları dolu olduğunu yedi düvele ilan edip mezar hırsızlarını çekmek neden? Bu mantıksız. Çünkü piramitler basit bir mezar değillerdi. Belki de birer enerji santraliydiler..."

Bu cümle bana mantıklı geldi. Açıkçası onca taşın basit bakır keskilerle mükemmel şekilde yontulup 1.000Km' den taşınması sadece mezar yapmak için olamaz.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1548 Mesaj
21 Mayıs 2012; 22:10:37 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Son video bu akşam yayımlandı History Channel' da.
Programda özellikle Mısır Piramitleri üzerinde duruldu:
"Arkeologlar hep piramitlerin eski mısırlılar tarafından basit aletlerle yıllarca zahemtli bir çalışma sonucu yapıldığını söylediler. İyi ama altı üstü bir mezar olan ve o mezarın içinde kıymetli ziynet eşyaları dolu olduğunu yedi düvele ilan edip mezar hırsızlarını çekmek neden? Bu mantıksız. Çünkü piramitler basit bir mezar değillerdi. Belki de birer enerji santraliydiler..."

Bu cümle bana mantıklı geldi. Açıkçası onca taşın basit bakır keskilerle mükemmel şekilde yontulup 1.000Km' den taşınması sadece mezar yapmak için olamaz.

Ben de History Channel'dan takip ettim biraz, ama şöyle düşün o zamanın krallarında Tanrıcılık iddiası vardı, bunu basit bir mezardan öte Tanrının görkemli bir sonsuz ikamet yeri olarak düşündüğümüzde mantıklı gelebilir, kendilerini yüksek gösterme amaçlı bu mezarları yaptırmış olabilir, tabii gerçeği hiçbir zaman bilemeyiz.

4894 Mesaj

[9 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

21 Mayıs 2012; 22:13:23 

Severek izlediğim bir program ama anlattıklarının %70'i bana pek mantıklı gelmediği gibi, tarihle de çelişiyor.
Bu programın nerdeyse bütün bölümlerini izledim, hem de ingilizce izledim, yani ne anlattıklarını iyi biliyorum.
Ayrıca arkeolojiye meraklı biri olarak, mayalar, incalar, azteklerle ilgili tonla belgesel izlemişliğim vardır, hepsini de ingilizce izledim.
Antik uzaylılar programında bazı şeyler çelişkilerde var, mesela bir bölümde bir olayı x ile ilişkilendirirken, başka bir bölümde aynı olayı y ile ilişkilendiriyorlar.(x,y benim verdiğim değişkenlerdir)
Mesela o günkü insanlar tarafından yapılması nerdeyse imkansız denilen yapıların, nasıl yapıldığını gösteren bir çok belgesel bulunmaktadır.
Anlattıklarında gerçeklik payı da olabilir ama genel olarak tarihle ve bulgularla uyuşmuyor.
Meraklı olanlar izleyebilir, tarihteki bazı olaylara değişik bir bakış açısıyla bakıyorlar, çok mantıklı ve tutarlı yorumlar da yapıyorlar, uzay ile ilgilenenlerin izlemesi gereken bir program.
Sadece anlatılanlar "mutlak doğrudur" düşüncesiyle izlemeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1548 Mesaj
21 Mayıs 2012; 22:27:19 

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Severek izlediğim bir program ama anlattıklarının %70'i bana pek mantıklı gelmediği gibi, tarihle de çelişiyor.
Bu programın nerdeyse bütün bölümlerini izledim, hem de ingilizce izledim, yani ne anlattıklarını iyi biliyorum.
Ayrıca arkeolojiye meraklı biri olarak, mayalar, incalar, azteklerle ilgili tonla belgesel izlemişliğim vardır, hepsini de ingilizce izledim.
Antik uzaylılar programında bazı şeyler çelişkilerde var, mesela bir bölümde bir olayı x ile ilişkilendirirken, başka bir bölümde aynı olayı y ile ilişkilendiriyorlar.(x,y benim verdiğim değişkenlerdir)
Mesela o günkü insanlar tarafından yapılması nerdeyse imkansız denilen yapıların, nasıl yapıldığını gösteren bir çok belgesel bulunmaktadır.
Anlattıklarında gerçeklik payı da olabilir ama genel olarak tarihle ve bulgularla uyuşmuyor.
Meraklı olanlar izleyebilir, tarihteki bazı olaylara değişik bir bakış açısıyla bakıyorlar, çok mantıklı ve tutarlı yorumlar da yapıyorlar, uzay ile ilgilenenlerin izlemesi gereken bir program.
Sadece anlatılanlar "mutlak doğrudur" düşüncesiyle izlemeyin.

Hocam onların da mutlak doğru diye iddiaları yok, onlar sadece böyle olmuş olabilir mi diye araştırıyorlar, ve bazı fikirler ortaya atıyorlar Keşke bir zaman makinesi olsa da elimizde geçmişe dönebilsek en büyük hayalim geçmişe gidebilmek çok merak ediyorum

4894 Mesaj

21 Mayıs 2012; 22:38:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Erbaa82

Hocam onların da mutlak doğru diye iddiaları yok, onlar sadece böyle olmuş olabilir mi diye araştırıyorlar, ve bazı fikirler ortaya atıyorlar Keşke bir zaman makinesi olsa da elimizde geçmişe dönebilsek en büyük hayalim geçmişe gidebilmek çok merak ediyorum

o yazıyı senin benim gibiler için yazmadım,
Tv deki dizileri bile gerçek sanan insanlar var,
Sadece anlayışı ve düşüncesi dar olanların, düşünce yapılarını biraz genişletmeleri gerektiğini söyledim.

20326 Mesaj
21 Mayıs 2012; 23:15:07 

Aynı programda Muçu Piçu' daki mükemmel taş işçiliğinden bahsettiler:
O taşlar o kadar mükemmel kesilip duvarlar örülmüş ki bugünkü teknolojik aletlerle bile zahmetli bir çalışma neticesinde ancak elde edilebilirdi. Muhtemel bir teori de bu taşların başka yerlerden getirilip eritilerek yeniden kalıba dökülmesi. Ama bu kadar sert taşları eritmek için en az 3.000 derece sıcaklık lazım ki o günkü teknoloji ile bu imkansız.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

1000 Mesaj
22 Mayıs 2012; 1:13:06 

Uzaylı görünümlü hologramlara ve lazerlere ille de uzaylı diye inanmak isteyen insanların, Hz. Süleyman'a ve cinlerine, Hz. Hızır'a vs. inanmak istememeleri tuhaf!

Gerçekten merak ediyorum, "oradan"(?) nasıl görünüyor?

Size anlatılan bu uzaylı hikayelerini, sizin gözünüzde cinlerden ve diğer birtakım şeylerden daha gerçekçi kılan nedir?

Holivud filimlerinde bilinçaltınıza öyle yerleştirilmiş olması mı? Devlet kılıklı ABD/Nasa/Pentagon çetesinin ve avanesi ajan bilimadamcıklarının öyle demiş olması mı?

Hani, tarafsız bakınca ikisi arasında fark da görünmüyor!

"Hologram teknolojisi var" dediniz ama bir kez olsun bu uzaylıların hologram aldatmacası olma ihtimali de var demediniz.

Bu belgesel kanallarının küresel propaganda aracı olduğunu da mı bilmiyorsunuz?

Gerçek bilimci merak eder. Bir tek ben merak ediyorsam demek ki o benmişim! Bu belgesellerdeki şeyler ya yalansa!

İlle de uzaylı uzaylı diye tutturmuşsunuz! Nerede sorgulayıcı bilim-kültür forumculuğunuz?

Dine gelince sorgulamadan inkar edenler, ABD'nin küresel propagandalarını sorgulamadan kabul ediyorlar!

Kaç kez söyledik, "2012'de gördüklerinize ve hatta duyduklarınıza inanmayın, algılarınızın ayarıyla oynamayın!" diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sgrafik -- 22 Mayıs 2012; 1:16:15 >

* FARABİ (Türk Filozof, İslam Alimi, Tıpçı, Matematikçi, Astronom, Bestekar, Müzik Kuramcısı, Kadı, İlk Ansiklopedici...)
* ASYANIN KANDİLLERİ (Yesevi, Farabi, İbni Sina, Kaşgarlı, Harezmi, Biruni, Ali Kuşçu, Meragi, Fuzuli...)
* İSTİHBARAT YÖNTEMLERİ (Cin, Büyü, Zihin Kontrol, LSD, Telegram...)
* 28 ŞUBAT'IN BİLİNMEYENLERİ VE ERBAKAN (DH Belgesel Kuşağı)
* TÜRK MARŞLARI (Lully, Beethoven, Mozart, Sultan Abdülmecid)
* TSM LONGA MÜZİKLERİ (DH Türk Müziği Kuşağı)

4894 Mesaj

22 Mayıs 2012; 2:09:22 

quote:

Aynı programda Muçu Piçu' daki mükemmel taş işçiliğinden bahsettiler:
O taşlar o kadar mükemmel kesilip duvarlar örülmüş ki bugünkü teknolojik aletlerle bile zahmetli bir çalışma neticesinde ancak elde edilebilirdi. Muhtemel bir teori de bu taşların başka yerlerden getirilip eritilerek yeniden kalıba dökülmesi. Ama bu kadar sert taşları eritmek için en az 3.000 derece sıcaklık lazım ki o günkü teknoloji ile bu imkansız.

sanırım bahsettiğin yerin adı; machu picchu
Günümüz Peru'sunda bulunan İnkalardan kalma antik şehir.
Bu şehir 50 yılda yapılmıştır.
Bu şehrin bulunduğu bölge, inkalar için kutsal olduğundan dolayı, dini inanç,bu şehri yapmalarında etkili olmuştur ama tabiki tek etken değildir.
İnkalar, yiyecek saklamanın metotlarını bulmuşlardı, yaptıkları depolarda yiyecekler, 7 yıl dayanabilmekteydi, bu insanlar çok iyi beslenmekteydiler.
İnka vatandaşı olanlar, bu besinlerden yararlanıyorlardı, inka vatandaşı olmayanlar ise yiyecek sıkıntısı çekiyorlardı.
İnka vatandaşı olmanın kuralı ise neydi biliyor musunuz? Belirli bir sene inşaatlarda çalışmak. Böylece çevredeki bütün insanlar gönüllü olarak bu şehrin yapımında çalışmışlardır. İnkalar ayrıca, bütün ülkeyi birbirine bağlayan yollar yapmışlardır.
Taşların taşınmasında ise, tahtalardan kaydırma yöntemi kullanılmıştır.
Bu bilgileri çok farklı kaynaklardan edindim, kısaca İnka'ların inşaa etttiği bu antik şehir, insan eliyle yapılmıştır. Ama bulunduğu konum nedeniyle yapımı çok zor olmuştur.
Ayrıca İnka'lar şehirde yaşayanların beslenmeleri için teraslar inşaa etmişlerdir. Sürekli yağış alan bu dağlık bölgede tarım yapabilmek için, teras tarımcılığı yöntemleri kullanmışlardır.
Bu tarlalar günümüzde bile çalışmaktadır ve bu teraslar erezyonu da önlemektedir.
Ek olarak sürekli yağış almasına rağmen bu kentte asla su birikintileri oluşmaz, İnkalar öyle bir alt yapı sistemi yapmışlardır ki, bütün yağmur geri ormana boşaltılmaktadır, küçük havuzlar bile oluşmamaktadır.
Dahası, önemli kişilerin yıkanması için banyolar inşaa etmişlerdir, bu banyolar roma hamamlarıyla yarışacak düzeydedir, dağlardan gelen su, kralın yıkanması ve su içmesi için, özel kanallarla şehre taşınmaktaydı.Sıcak taşlarla, sıcak banyo ortamı hazırlanmaktaydı.
Bu kenti ispanyollar hiç bir zaman bulamamışlardır, bu sayede yıkılmadan günümüze kadar gelmişlerdir, ispanyollar kendi dinlerini ve kültürlerini empoze etmek için, yerel bütün eserleri yok etmişlerdir.

2723 Mesaj
22 Mayıs 2012; 5:39:22 

Bu kadar çok konuşuluyor ama nedense daha bir tane teknolojik aygıt bulunamadı, ne piramitlerde ne de dünyanın başka yerinde.
Bulunanlar ise hep taş-kaya. Değişik bir metale de razıyım, alaşımlı bir uzay gemisi parçası da olur ama yok, hiç kimse bulamadı henüz.
O kadar piramit yapıyorlar, enerji santrali olsun diye ama teknolojik hiç bir malzeme yok içinde
Sadece taş ve toprak var,

Uzaylıların dünyaya bir iz bıraktığı düşüncesi çok hoş ama pek gerçekçi değil.

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

4894 Mesaj

22 Mayıs 2012; 15:54:21 

Konuyla ilgilenenlere marin mystere isimli çizgi romanı okumalarını tavsiye ederim,isteyen olursa pm link atabilirim.o kadar sürükleyici ve güzel ki bana dua edersiniz,tablet pclerden de okunabiliyor.

1032 Mesaj
22 Mayıs 2012; 18:55:02 

uzaylı diye bi şey yoktur varsada çok farklı bi türdeler o abd yapımı filmlerde olduğu gibi yeşil tipsiz yaratıklar değildir şunu kafanıza yazın.insanlığı 20 yıldır bişeylere hazırlamak istiyolar ama hadi hayırlısı göreceğiz hepimiz

708 Mesaj
22 Mayıs 2012; 20:56:30 

Uzaylılar var mıdır?

Vardır. Olmayan birşey hakkında binlerce insanın onlarca yıldır iddialarda bulunması mümkün mü? Ayrıca olmamasının mantığı var mı? Yani, uzayda gözle görülmeyecek kadar küçük olan şu dünyada hayat var, gerisi bomboş cansız devasa bir kitle midir evren? Bu ne saçma bir mantık ve ne komik!

Dünya nedir?

Evren okyanus ise, dünya bir kum tanesidir. Siz diyorsunuz ki; " Herşey o kum tanesinde mevcut. Okyanusun tamamı cansızdır. " Bu gerçekten komik yani!

Bu ayrı bir konu.

Piramitler ise başka birşey. O kadar basit bakanlar var ki. "Piramitleri uzaylılar yapmıştır." palavrası neden ortaya çıktı? Bu soruyu bir düşünün! Piramitler hala çözülmeyen izah edilemeyen matematik inceliklerden bilimsel gerçeklere kadar içinde bir yığın sırrı barındıran insanlık mirasıdırlar. Onları uzaylılar yapmamıştır. Bu sadece çaresizliğin uydurmasıdır.

Gerçek bilinmiyor mu?

Evet biliniyor. Ama açıklaması çok kolay değil. Bu gerçeği açıklayacak olurlarsa, yazdıkları saçma insanlık tarihinden inanç sistemlerine kadar var olan herşey için büyük bir değişim anlamına gelecektir.

Ben kimim? Siz kimsiniz? Burası neresi ya?

20326 Mesaj
22 Mayıs 2012; 21:37:43 

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Bu kadar çok konuşuluyor ama nedense daha bir tane teknolojik aygıt bulunamadı, ne piramitlerde ne de dünyanın başka yerinde.
Bulunanlar ise hep taş-kaya. Değişik bir metale de razıyım, alaşımlı bir uzay gemisi parçası da olur ama yok, hiç kimse bulamadı henüz.
O kadar piramit yapıyorlar, enerji santrali olsun diye ama teknolojik hiç bir malzeme yok içinde
Sadece taş ve toprak var,

Uzaylıların dünyaya bir iz bıraktığı düşüncesi çok hoş ama pek gerçekçi değil.

Adamlar ileri teknoloji ürünü bir cihaz bulsa bunu bütün Dünya' ya neden ilan etsinler ki...

2723 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:01:31 

quote:

Adamlar ileri teknoloji ürünü bir cihaz bulsa bunu bütün Dünya' ya neden ilan etsinler ki...

Adamlar elbette bunu saklayacaklar, ama bu kadar kalıntı içinde bir tane bile iz dışarı sızmadı mı? Hem de bu işin o kadar meraklısı varken..

Örneğin piramitleri uzaylılar yaptı ama meşaleyle aydınlatılıyordu öyle mi? Ortada bir tane kablolu kablosuz aydınlatma aleti yok. bir tane teknoloji kullanıldığını gösteren emare yok.
Hepsini hiç bir iz bırakmadan saklayabiliyorlarsa bravo hakikaten.

Ubi dubium ibi libertas
-
http://resim.donanimhaber.com/upfiles/82469/FF8A583369094CFE944A6F3BB86D3C97.jpg

1548 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:06:40 

quote:

Orijinalden alıntı: achilles97

uzaylı diye bi şey yoktur varsada çok farklı bi türdeler o abd yapımı filmlerde olduğu gibi yeşil tipsiz yaratıklar değildir şunu kafanıza yazın.insanlığı 20 yıldır bişeylere hazırlamak istiyolar ama hadi hayırlısı göreceğiz hepimiz

Aynen ben de inanmıyorum, ama böyle programlar da güzel oluyor

4894 Mesaj

22 Mayıs 2012; 22:15:59 

uzay,zaman,evren,boyutlar hakkında bir satır okumayanlarla tartışmayınız.

20326 Mesaj
22 Mayıs 2012; 22:49:47 

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Adamlar elbette bunu saklayacaklar, ama bu kadar kalıntı içinde bir tane bile iz dışarı sızmadı mı? Hem de bu işin o kadar meraklısı varken..

Örneğin piramitleri uzaylılar yaptı ama meşaleyle aydınlatılıyordu öyle mi? Ortada bir tane kablolu kablosuz aydınlatma aleti yok. bir tane teknoloji kullanıldığını gösteren emare yok.
Hepsini hiç bir iz bırakmadan saklayabiliyorlarsa bravo hakikaten.

Belki de izler çoktan sızdı ama birçoğumuz safsata diye inanmıyor

1186 Mesaj
22 Mayıs 2012; 23:49:46 

Her ne kadar uzaylıların insanlığa "teknoloji" sayesinde yedirilmeye çalışılan bir nane olduğunu düşünsem de, uzaylıların; küçümsenmeyecek tabirle uzayda başka hayatların olmaması ihtimalini düşünemiyorum.

Yine her ne kadar uzaylı nanesinin insanlığa yutturulduğunu düşünsem de, bu belgesel mantıklı argümanlara sahip; bir çırpıda inkar etmesi güç.

Piramitler hırsızlıktan dolayı zamanla inşa edilmemişler, mezar yapıları yerin altına inşa edilmiştir bu arada. Belki de bize okutulan yalanlardan biridir mimaride, tıpkı gotik mimarinin çıkış noktasının "tapınak şovalyeleri" değil de "göğe yükselme" içgüdüsü olduğu gibi...

4894 Mesaj

23 Mayıs 2012; 0:14:34 

Uzaylı var mı? Dünya'ya geliyorlar mı?
Dünyaya ufo düştü hatta ufolar düştü, haberiniz yok mu, illa kafanıza mı düşmesi lazım.
Bütün evren süs olsun diye duruyor zaten, işte geceleri bakacak bir şey olsun diye ışıklı yıldızlar falan var, bütün evren boş, öyle duruyor...
Bazı yazıları okuyorum da sanki orta çağdan gelen yorumlar gibi...

173 Mesaj
23 Mayıs 2012; 3:52:50 

kaç bin yıllık cinleri uzaylı yapmışlar...

610 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:14:19 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Vic'S

1000 Mesaj
23 Mayıs 2012; 13:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: -öglena-

kaç bin yıllık cinleri uzaylı yapmışlar...

Kuran'da uzaylı geçseydi, bu sefer uzaylılara da yalan derlerdi.

* FARABİ (Türk Filozof, İslam Alimi, Tıpçı, Matematikçi, Astronom, Bestekar, Müzik Kuramcısı, Kadı, İlk Ansiklopedici...)
* ASYANIN KANDİLLERİ (Yesevi, Farabi, İbni Sina, Kaşgarlı, Harezmi, Biruni, Ali Kuşçu, Meragi, Fuzuli...)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Mayıs 2012; 18:24:29 

quote:

Orijinalden alıntı: achilles97

+1

Bir hazırlık var ama neye?

1186 Mesaj
24 Mayıs 2012; 2:57:14 

quote:

Orijinalden alıntı: yetter

+1

Bir hazırlık var ama neye?

Düzmece uzaylı tehlikesi ile "tek dünya devleti" dolayısıyla "tek merkez bankası" idealine ulaşmak olabilir mi?

Bir olayı eğer attığın taş tuttuğun kuşa değiyorsa tezgahlarsın. İkiz kuleler saldırısıyla büyük bir taş atıldı ama, taşın 10 misli kuş avlandı.

Bu uzaylı olayında ise atılan taş çok büyük, kuşun boyutu nedir acaba ürküten o.

1552 Mesaj
24 Mayıs 2012; 21:17:57 

boşver arkadaş birileri atlayacak yok uzaylı yok zart zurt sonra benim şalterlerim atacak , uzaylı değil onlar olsa olsa cindir aman çocukların imanı bozulmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz_19811981 -- 24 Mayıs 2012; 21:19:01 >

6462 Mesaj
24 Mayıs 2012; 21:35:32 

quote:

...

Los GalacTurcos'u tanımıyor musun? (Tıkla)
PSN: turkolog3

1548 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:24:24 

quote:

Orijinalden alıntı: yımah

Hayırdır Gardaş kime benzettin

6462 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:28:25 

quote:

Hayırdır Gardaş kime benzettin

İsa

Los GalacTurcos'u tanımıyor musun? (Tıkla)
PSN: turkolog3

1548 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: yımah

İsa

Demek ki İsa'ya benziyorum

727 Mesaj
29 Haziran 2012; 21:30:22 

piramitlere belki de enerji kaynağıydı diyen olmuş. araştırmadılar mı sanıyorsunuz peki neden hiç bir elektronik aksam yada farklı bir maddeye rastlanmadı. işte kapı işte sapı misali işte piramıt işte incelenmesi gereken yer bulsalar çoktan üzerinde bir şeyler çıkardı boşverin bunları. ayrıca piramitler binlerce km den taşınmadı. son araştırmalara göre piramitlerde ki kayaların toprak ile bir maddenin karıştırılıp yerinde dökülerek kurutulması sonucu oluşturulan sert kayalar olduğu ıspatlandı. bu yine sizin piramit belgeselini izlemiş olduğunuz discovery kanalında izlediğim bir kesittir.

METİN olun, CAN'ınızla oynayın, HAKKI'nızla kazanın!

4600 Mesaj
29 Haziran 2012; 22:24:33 

Konu hakkında @birturk'ün yorumlarına başvurulmalı. Mesajını görmeyince hayret ettim.

1548 Mesaj
12 Eylül 2012; 21:55:25 

2. bölüm de yayınlandı arkadaşlar , History Channel'i olan arkadaşlar takip edebilir...

92 Mesaj
13 Eylül 2012; 10:13:24 

3.cü ve 4.cü sezonun altyazıları 1-2 bölüm dışında hala yok....niye çevrilmiyor acaba ?

20326 Mesaj
13 Eylül 2012; 10:39:05 

2. Bölümü dün izledim.
"Belki de antik uzaylılar son defa İslamiyet' in doğuşuyla ziyaret ettiler ve daha sonra bir daha ziyaret etmemek üzere bizi kendi halimize bıraktılar"

1552 Mesaj
13 Eylül 2012; 12:43:01 

Bu konuları dibine kadar araştırmış, Zecharia Sitchin, Erich Von Daniken gibi yazarları okumuş biri olarak söylüyorum onlar varlar , binlerce yıldır geliyorlar , Dünya'da sayısız medeniyet kurdular sayısız medeniyete yardım ettiler bunların bir kısmını biliyoruz bir kısmını bilmiyoruz. Kültürümüze ve inançlarımıza etki ettiler şu anda da bizi gözlemliyorlar.Günün birinde bu gerçekler kimsenin inkar edemeyeceği bir biçimde ortaya çıkacaktır devletler ne kadar üstünü örtmeye çalışırsa çalışsın hiçbir şey sonsuza kadar gizli kalamaz.

1548 Mesaj
13 Eylül 2012; 12:58:03 

Antik uzaylılar 5-6 bölümden oluşan bir seri Digiturk ıq sayesinde kaydediyorum bütün bölümleri ama o harddisk içindeki bilgileri göremiyorum bilgisayarda , pvr formatında formatlıyor harddiski uydu alıcısı, nasıl işse pc göremiyor içini pc görse youtube'ye yüklerim bölümleri...

3857 Mesaj
13 Eylül 2012; 13:17:20 

Konuyla pek ilgisi olmayacak ama dün akşam Prometheus'u izledim, orda da insanlığın kökeninin uzaydan gelme olduğuna inanan birileri, başka bir gezegene gidiyor felan atalarımızı bulmak için,

spoiler...filmin sonunu Alien filmine bağlayıp sıvadılar...spoiler

465 Mesaj
13 Eylül 2012; 15:47:11 

History Channel'da hergün var. Büyük ihtimalle izlemişimdir hepsini. Güzel bir belgesel.

4894 Mesaj

13 Eylül 2012; 17:34:17 

quote:

Antik uzaylılar 5-6 bölümden oluşan bir seri Digiturk ıq sayesinde kaydediyorum bütün bölümleri ama o harddisk içindeki bilgileri göremiyorum bilgisayarda , pvr formatında formatlıyor harddiski uydu alıcısı, nasıl işse pc göremiyor içini pc görse youtube'ye yüklerim bölümleri...

antik uzaylılar 5-6 bölüm değil,çok daha fazla.

20326 Mesaj
13 Eylül 2012; 17:47:34 

Dün History' de Antil Uzaylılar-2 diye gösterdiler.

4894 Mesaj

13 Eylül 2012; 17:52:13 

quote:

isterseniz imbd'den bakabilirsiniz.
Öncelikle pilot bölümleri var, daha sonra ise sezonları var, sezon-1,sezon-2,sezon-3 diye gidiyor.

1548 Mesaj
13 Eylül 2012; 18:19:33 

quote:

Antik Uzaylılar 2 diye geçiyor ama bölümlerin adı farklı detaylı bakınca...

2254 Mesaj
13 Eylül 2012; 18:44:46 

evet, maya kehanetleri ve mısır medeniyeti en popülerleri olmakla beraber, sümer ve babil medeniyetleri de antik uzaylılar açısından zengin bir "komplo teorisi kaynağı" oluşturmakta.
evrende başka medeniyetler olabilir de olmayabilir de. bu açıdan bir sorun yok benim için. ancak dünya ile iletişim kurduklarına pek sıcak bakmıyorum. @ncrdbl'ye katılıyorum. antik dönemde uzaylıların gelip tanrı sanılması gibi şeyler illüminati denilen şeyle aynı derinlikte bir argüman kaynağına sahip. sınırlı sayıda çizim ve resim ile çok daha fazla "yorumlama" bir araya geliyor. daha fazla somut veri-keşif lazım bunu söylemek için. ancak, "dinler tarihi değişirdi o zaman. o yüzden gizlemiş olamazlar mı?" gibi bir soru da gereksiz. gizlenmişse yine yetersiz delilden dolayı kabul etmememiz normaldir. bilmiyoruz çünkü. mısır piramitlerinin nasıl yapıldığı olsun, mayalarda kehanet-takvim vb. şeyler olsun uzaylılara gerek kalmadan gayet tutarlıca açıklanmıştır. bana öyle geldi yani. ama çok sevdiğim bir konu bu. ilginç bilgi-resim falan varsa elinizde, paylaşmanızı isterim. denilen belgeselleri de izleyeceğim 2 gün içerisinde.

kutu kutu vazelinler...

3916 Mesaj
13 Eylül 2012; 18:55:13 

Elimizin de dilimizin de ayarı yok maalesef. Geçmiş insanları, halkları çok hafife alıyoruz.
Kişisel görüş kısmına gelir isek:
Önceleri uzaylı-ufo olaylarına kafayı takmış biriydim ki zaten daha neyin ne olduğunu bilmezken X-Files ile büyümüş bir nesildenim 90ların çocuğu olarak. Hatta birkaç yıl öncesine kadar da ufoların bildiğimiz anlamda uzaylı anlamına geldiğine ve dünya dışı zeki yaşamın gezegenimizde cirit attığına inanıp savunurdum. Gerçi halen açıklanamamış bazı şeyler var özellikle askeri raporlar, örneğin dönemin en üst düzey ve gerek kültür anlamında gerek iş anlamında en üstün pilotlarımızın yaşadığı birkaç it dalaşı var fakat ne ile it dalaşına girdiklerine ne onlar ne rapora geçirenler ne de karadakiler anlayabilmiş değil haliyle bizlerde anlayamıyoruz.
Fakat şu an dünyada uzaylı denen canlıların dolaştığına falan inanmıyorum her ne kadar X-Files hayranlığım devam etsede. Dünya dışı yaşamın olmaması zaten düşünülemez ve aksi zaten saçma olurdu sadece istatistik hesaplarıyla dahi.
İşin bir diğer kısmı ise ben müslüman biriyim haliyle cinlere inanmak durumundayım. Anlatılanlar, yaşananlar, betimlemeler birebir cinlere uymakta. O dönemlerde bilginin şimdiki gibi yayılmadığını ve yanlış bilgilenmenin durumunu göz önüne aldığımızda o insanların yukarılardan gelen ziyaretçiler veya tanrı zannetmeleri kulağa normal geliyor. Ayrıca belirteyim sen özellikle davet çıkarmadığın sürece cinler tarafından fiziken bir müdahale söz konusu olamaz zira onlar fiziki olarak çok daha becerikli olsalar da bir etkileri yoktur. Fakat zayıf kişiler üzerinde zihnen etki bırakabilirler ki bu olaylar da belirttiğim durumun eseri oluyor haliyle.
Bu arada neden "ufoculuğu" bıraktığımı da söyleyeyim. Türkiye'nin malum ufo uzmanı ve bilirkişisi sayılan ve oldukça kalabalık bir gruba liderlik eden Haktan Akdoğan'ın gerek son dönem demeçlerinden gerek ise maddi olarak nasıl ve kimler tarafından desteklendiğini fark etmem oldu.
Barış kardeşlik birlik din kardeşliği dünya barışı. Hı hıı öyle haa.. Geçiniz.

A! Elbereth Gilthoniel! Silivren penna míiriel. O menel aglar elenath, Gilthoniel, A! Elbereth! A Elbereth Gilthoniel. O menel palan-díriel. Le nallon sí. Di-nguruthos. A tiro nin, Fanuilos!

Dark Evo 5 Led, Core i5-760, Nvidia Gtx470, Microlab 2.1 FC-361, Philips 42PFL540, Samsung 46C750, Samsung BH2430, iPod Mini A1051,Samsung Galaxy Note 10.1, Samsung Galaxy S4 i9500, Nokia 5310, Xbox360 Elite 120gb Asus 15" N55SF

Okyanus ötesine selam olsun!

2254 Mesaj
13 Eylül 2012; 18:58:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

kraven, rica etsem pm ile beni bilgilendirir misin sirius ufo hakkında?

kutu kutu vazelinler...

1879 Mesaj
15 Eylül 2012; 14:17:05 

quote:

Orijinalden alıntı: PaiMei

Düzmece uzaylı tehlikesi ile "tek dünya devleti" dolayısıyla "tek merkez bankası" idealine ulaşmak olabilir mi?

Bir olayı eğer attığın taş tuttuğun kuşa değiyorsa tezgahlarsın. İkiz kuleler saldırısıyla büyük bir taş atıldı ama, taşın 10 misli kuş avlandı.

Bu uzaylı olayında ise atılan taş çok büyük, kuşun boyutu nedir acaba ürküten o.

Su an içinde bulunduğumuz zamana göre tek dünya devleti mantıklı değilmi?

1552 Mesaj
15 Eylül 2012; 18:36:26 

quote:

Orijinalden alıntı: nigel gearsley

Su an içinde bulunduğumuz zamana göre tek dünya devleti mantıklı değilmi?

Uzaylı diye bir şey yokmuş bu arkadaşa sormak lazım kendisi nereli acaba , bu koskoca evrende tek uzaylı sen misin yani ? Tek dünyaymış da zartmış zurtmuş bunlar hep inanmamak için kendilerine söyledikleri yalanlar çünkü dinsel öğretileri uzaylıları kabul etmiyor kapasiteleri cin ile sınırlı.

858 Mesaj
15 Eylül 2012; 19:31:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

Elimizin de dilimizin de ayarı yok maalesef. Geçmiş insanları, halkları çok hafife alıyoruz.
Kişisel görüş kısmına gelir isek:
Önceleri uzaylı-ufo olaylarına kafayı takmış biriydim ki zaten daha neyin ne olduğunu bilmezken X-Files ile büyümüş bir nesildenim 90ların çocuğu olarak. Hatta birkaç yıl öncesine kadar da ufoların bildiğimiz anlamda uzaylı anlamına geldiğine ve dünya dışı zeki yaşamın gezegenimizde cirit attığına inanıp savunurdum. Gerçi halen açıklanamamış bazı şeyler var özellikle askeri raporlar, örneğin dönemin en üst düzey ve gerek kültür anlamında gerek iş anlamında en üstün pilotlarımızın yaşadığı birkaç it dalaşı var fakat ne ile it dalaşına girdiklerine ne onlar ne rapora geçirenler ne de karadakiler anlayabilmiş değil haliyle bizlerde anlayamıyoruz.
Fakat şu an dünyada uzaylı denen canlıların dolaştığına falan inanmıyorum her ne kadar X-Files hayranlığım devam etsede. Dünya dışı yaşamın olmaması zaten düşünülemez ve aksi zaten saçma olurdu sadece istatistik hesaplarıyla dahi.
İşin bir diğer kısmı ise ben müslüman biriyim haliyle cinlere inanmak durumundayım. Anlatılanlar, yaşananlar, betimlemeler birebir cinlere uymakta. O dönemlerde bilginin şimdiki gibi yayılmadığını ve yanlış bilgilenmenin durumunu göz önüne aldığımızda o insanların yukarılardan gelen ziyaretçiler veya tanrı zannetmeleri kulağa normal geliyor. Ayrıca belirteyim sen özellikle davet çıkarmadığın sürece cinler tarafından fiziken bir müdahale söz konusu olamaz zira onlar fiziki olarak çok daha becerikli olsalar da bir etkileri yoktur. Fakat zayıf kişiler üzerinde zihnen etki bırakabilirler ki bu olaylar da belirttiğim durumun eseri oluyor haliyle.
Bu arada neden "ufoculuğu" bıraktığımı da söyleyeyim. Türkiye'nin malum ufo uzmanı ve bilirkişisi sayılan ve oldukça kalabalık bir gruba liderlik eden Haktan Akdoğan'ın gerek son dönem demeçlerinden gerek ise maddi olarak nasıl ve kimler tarafından desteklendiğini fark etmem oldu.
Barış kardeşlik birlik din kardeşliği dünya barışı. Hı hıı öyle haa.. Geçiniz.

rica etsem beni de bilgilendirebilir misiniz om atarak, Haktan beyin kimler tarafindan desteklendigini merak ettim simdi

Duygularimiz Kalpte yer bulur, Kalp ise duygularimizda vuku bulur

1000 Mesaj
15 Eylül 2012; 20:57:02 

ABD, NASA, Neyşınıl, Histori vs. bunların hepsini tek kalem düşünmek lazım.

Bunlar böyle göstermeye çalışıyor diye uzaylıların varlığına inanmak gerekiyor mu?

20326 Mesaj
16 Eylül 2012; 1:05:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sgrafik

ABD, NASA, Neyşınıl, Histori vs. bunların hepsini tek kalem düşünmek lazım.

Bunlar böyle göstermeye çalışıyor diye uzaylıların varlığına inanmak gerekiyor mu?

Haklısın
Hatta History Channel resmen propaganda yapıyor. 1 milyon Perslinin 300 Spartalıya mağlup olması mı dersin, Osmanlının Malta adasına 20 bin askerle saldırdığı halde 500 Tapınak Şovölyesine yenilmesi mi dersin, Attila' nın azmış bir sapık olduğu dersin ve daha neler neler...
Ama tarihi objektif bir şekilde öğrenen bu tür propagandalara gelmez. Bu propagandalar arasından doğru olanı seçer.
Unutmayın ki Batı dediğimiz toplum bir masal anlatıcısı olan Heredot' u tarihin babası kabul eder. Heredot denen şahıs ise masallarını hep Persliler ile Yunanlılar arasındaki savaşlara dayandırır. Bu savaşları da daima Yunanlılar kazanır ki böylece ezik ve eşcinsel sapık bir toplum olan Yunanlılar geleceğe umutla bakabilsin.

3307 Mesaj
16 Eylül 2012; 13:49:58 

uzayli var lan. Ashtar crew amcamiz dedi. icind yuzme havuzu deniz piknik alani vs vs varmis

Jesus

2654 Mesaj
16 Eylül 2012; 15:22:53 

History Channel ve benzeri yandaslarinin antik uzayli masallariyla insanlari hipnotize etme cabalari sonucu bir cok dusunce ve yanlis tarih safsatalari ortaya cikti bu masallara inanan insanlarin aklindan suphe ederim,insanlar dunyadisi varliklara inanmak istiyor boyle olmasi onlara heyecanli geliyor evet ama bunlar tamamen hayal urunu insanlik olarak gecmisten bugune icad edilen tekerden,kesif edilen atese,kurulan medeniyetlere,bilime hepsinde insan oglunun parlak zekasi ve alinteri vardir simdi bunca emegi uzaylilar geldi yapti demek gecmisteki parlak zekali insanlara saygisizliktan baska birsey olmaz,sonsuz buyuklukteki uzayda insandan daha zeki varlik olabilecegine inanmiyorum taaaaaki aksi ispatlanana kadar boyle kandirmasyon belgesellerle biryere varilmaz.

2921 Mesaj
16 Eylül 2012; 16:01:14 

Konudaki bölümleri izledim üstüne heyecanla dört sezonu indirdim. Gel gör ki alt yazıları çıkmamış.

1 Mesaj
30 Kasım 2012; 11:23:50 

ben bu belgeselde anlatılanlar %100 dogru demiyorum zaten belgeseldeki kişilerde olasılıklar üzerinden gidiyorlar. Ama buradaki yorumlara bir iki cvp vermek istedim mesela piramitlerde aydınlatma olarak neden meşale kullanıldığını sormuş bir arkadasımız piramitlerin ilginç gizemlerinden biride eğer sürekli olarak ateş ile aydınlatılsa belirli izler bırakırdı ateş fakat bilim adamlarını sasırtan bir şekilde hiç bir iz yok ayrıca özellikle giza piramidinin halen %10 luk bir kısmına ulasıla biliyor tamamına değil ve birçok bölümü hakkında en ufak bir bilgi yok ve giza piramidinde hiyeroglif yok TV dizilerinde gördükleriniz piramitlerdeki hiyeroglifler değil sfenkslerdekiler buda farklı bir gizem. Fakat insanların yapmadığı anlamına gelmez hiçbiri. birde machu pichhu var bir arkadasımız oradaki taşların tahtalar ile kaydırılarak getirldiğini söylüyor machu pichhu harabelerinde bazı kayaların ağırlığı 800 tonu bulduğunu söylüyorlar biri bana hangi tahta ile 800 tonluk kayayı dik yukarı nasıl kaydırılır bir açıklasın oldukça ilginç bir açıklaması olması gerekiyor. teknoloji bulunmaması olayına gelince bu tarz bişey yaşansa dahi haberimiz olmayacağı kanısndayım fakat teknikde belgeselde anlatıldıgı kadar ileri bir toplu yıldızlar arası yolculuk yapabilecek bir toplum iz bırakmak istemezse bırakmaz sanırım.

söylediklerimin hiç biri belgeseli doğrulamaz zaten doğrulamamalıda fakat ortada nasıl oldugunu çözemediğimiz büyük gizemler var ve bu belgesel kendince cevaplar veriyor katılırız yada katılmayız bu bize kalmış.

31 Mesaj
30 Kasım 2012; 12:44:49 

Evrende yasam, okyanusta kucuk bir damlacik kadar bile olmayan dunyadakindan ibaret degildir elbet. Evrende bizden baska yasam formlarinin var olmasi cok kuvvetli bir ihtimaldir. Ancak dunyaya gelen uzaylilar, kacirilmalar, dusen ufolar...vs sacmaliktan ibarettir bana gore. Daha dogrusu, dunyaya uzaylilarin gelmesi ya da uzaylilarin dunyayi gozlemlemesi sacmadir. Neden?

Elimizdeki bilimsel verilere gore, uzerinde bir sekilde yasamin var olma ihtimali olan gezegenlerin en yakini dunyaya birkac isik yili uzakliktadir. Yani &quo