Şimdi Ara

Antik Uzaylılar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
12
Favori
10.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmet230023

Ben şu uzaylı mevzusuna şöyle bakıyorum.Allahın varlığını kabul edemeyen zihniyet artık her şeyi uzaylılara bağlıyor.Yok efendim bizi uzaylılar getirmiş onlar çok zekiler felan.Geçelim efendim bunları.Uzaylı diye bir şey yoktur..

Bu görüşünüz konular hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığınızı gösteriyor..

1-)Uzaylı yoktur diyemiyeceğim çünkü evren çok büyük fakat ben bu belgeselde anlatılan gibi insanlarla iletişime geçtiklerini düşünmüyorum.
    2-)Mitolojideki tanrıları uzaylı diye yorumluyorlar ve belgeselde bazı konuşmacılar Tanrı'dan bahsediyorlar yani hristiyan veya deist olduklarını zannediyorum.
    3-)Bu adamlar evrimi kabul edip insan evrimini reddediyorlar.Yani sizin gibi tamamen reddetmiyorlar ama kendilerinide primat sınıfına sokmamak için insanın uzaylı dnası tarafından geliştirildiğini söylüyorlar.
    4-)Bu düşüncelerin Ateizm veya Agnostisizm ile hiçbir alakası yoktur..
    4-)Allahın varlığını kabul edemeyen zihniyet diyerek kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz inanacaksanız inanın ama akıllı,sorgulayan,bilimsel insanlardan çocuksu masallara ve ilkel bir tanrı modeline inanmasını da beklemeyin..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fyarsey

quote:

Ben şu uzaylı mevzusuna şöyle bakıyorum.Allahın varlığını kabul edemeyen zihniyet artık her şeyi uzaylılara bağlıyor.Yok efendim bizi uzaylılar getirmiş onlar çok zekiler felan.Geçelim efendim bunları.Uzaylı diye bir şey yoktur..

1-)Uzaylı yoktur diyemiyeceğim çünkü evren çok büyük fakat ben bu belgeselde anlatılan gibi insanlarla iletişime geçtiklerini düşünmüyorum.
    2-)Mitolojideki tanrıları uzaylı diye yorumluyorlar ve belgeselde bazı konuşmacılar Tanrı'dan bahsediyorlar yani hristiyan veya deist olduklarını zannediyorum.
    3-)Bu adamlar evrimi kabul edip insan evrimini reddediyorlar.Yani sizin gibi tamamen reddetmiyorlar ama kendilerinide primat sınıfına sokmamak için insanın uzaylı dnası tarafından geliştirildiğini söylüyorlar.
    4-)Allahın varlığını kabul edemeyen zihniyet diyerek kendinizi komik duruma düşürüyorsunuz inanacaksanız inanın ama akıllı,sorgulayan,bilimsel insanlardan çocuksu masallara ve ilkel bir tanrı modeline inanmasını da beklemeyin..

Arkadaşım uzaylılar ile ilgili o kadar araştırmalar yapılıyor üstler kuruluyor yıllardır bişi yok bunlar masal değil bunlara inanıyorsunuz ama iş din boyutuna gelince masal diye başlıyorsunuz konuşmaya.Birde şu bilimle uğraşan herkesin mutlaka Allaha inanmaması gerekiyor düşüncesi yok mu
    Bilmiyorsanız söyliyeyim müslüman olan ve bilimle uğraşan kişiler mevcut..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşım uzaylılar ile ilgili o kadar araştırmalar yapılıyor üstler kuruluyor yıllardır bişi yok bunlar masal değil bunlara inanıyorsunuz ama iş din boyutuna gelince masal diye başlıyorsunuz konuşmaya.Birde şu bilimle uğraşan herkesin mutlaka Allaha inanmaması gerekiyor düşüncesi yok mu
    Kalın yerler ile alakalı..
    1-)Ben inandığımı söyledim mi arkadaşım bu belgeselde bahsedilenlerinde masal tarzı şeyler olduğunu düşünüyorum zaten..Ama komple uzaylı yok diyemeyiz evrenin bu kadar büyük olduğunu göze alırsak..Fakat ben bizim galaksimizde ya da yakın galaksilerde akıllı yaşam olacağını düşünmüyorum fakat milyonlarca galaksi var uzayda..Işık hızına yaklaşamıyoruz hatta onun aşılmasını imkansız düşünüyorken nasıl bir iletişim kurabilirsin ki akıllı yaşam türü varsa bile..
    Not:Işık hızıyla ne boyutta nerelere ulaşılabileceğini araştır o zaman daha iyi anlarsın..
    2-)Bilim evreni materyel yönden ele aldığından metafiziksel bir varlık olan Allah'ı(olmadığı halde sizin inandığınız şekilde ele alıyorum) nasıl ele alabilir?..
    3-)Bilim çevrelerindeki agnostik ve ateistlerin sayısının oranı %95'tir..

"Her ne kadar tatmin edici ve avutucu olmasa da, evreni olduğu gibi kavramak, kuruntuyu diretmekten daha iyidir." Carl Sagan

• quote:

quote:

quote:

quote:

1-)Ben inandığımı söyledim mi arkadaşım bu belgeselde bahsedilenlerinde masal tarzı şeyler olduğunu düşünüyorum zaten..Ama komple uzaylı yok diyemeyiz evrenin bu kadar büyük olduğunu göze alırsak..Fakat ben bizim galaksimizde ya da yakın galaksilerde akıllı yaşam olacağını düşünmüyorum fakat milyonlarca galaksi var uzayda..Işık hızına yaklaşamıyoruz hatta onun aşılmasını imkansız düşünüyorken nasıl bir iletişim kurabilirsin ki akıllı yaşam türü varsa bile..
    Not:Işık hızıyla ne boyutta nerelere ulaşılabileceğini araştır o zaman daha iyi anlarsın..
    2-)Bilim evreni materyel yönden ele aldığından metafiziksel bir varlık olan Allah'ı(olmadığı halde sizin inandığınız şekilde ele alıyorum) nasıl ele alabilir?..

"Her ne kadar tatmin edici ve avutucu olmasa da, evreni olduğu gibi kavramak, kuruntuyu diretmekten daha iyidir." Carl Sagan

1)Şu konuda hem fikiriz o zaman bende diğer gezegenlerde canlı olabileceğini düşünüyorum ama anlatılan uzaylılar gibi zeki felan bu tür safsatalara inanmıyorum.Işık hızı konusunda bilgim var konumuz o değil..

2)Ben yukarıda bilim haşa Allahı ispat etsin araştırsın mı demişim..

3)%95 olması %5lik kısmı gereksiz mi kılıyor.Onlar yaratıcıyı kabul ettikleri için bilim adamı sıfatını kaybediyorlar yani siz böyle mi düşünüyorsunuz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1)Şu konuda hem fikiriz o zaman bende diğer gezegenlerde canlı olabileceğini düşünüyorum ama anlatılan uzaylılar gibi zeki felan bu tür safsatalara inanmıyorum.Işık hızı konusunda bilgim var konumuz o değil..

2)Ben yukarıda bilim haşa Allahı ispat etsin araştırsın mı demişim..

3)%95 olması %5lik kısmı gereksiz mi kılıyor.Onlar yaratıcıyı kabul ettikleri için bilim adamı sıfatını kaybediyorlar yani siz böyle mi düşünüyorsunuz..

Tabii ki de onlar bir yaratıcı kabul ettikleri için bilim adamı sıfatını kaybetmiyorlar ben öyle bir şey kastetmedim..Sizin "bilimle uğraşan herkesin Allah'a inanmaması gerekiyor düşüncesi" söylevinize karşı hani zaten %95'i öyle anlamında söyledim..

• quote:

Bu zihniyeti gerçekten anlamıyorum. Yok efendim Kur-an ı inkar etmek için uzaylu uydurulmuş. Yok efendim Cin dememek için Uzaylı diyorlarmış. Nasıl bir saçmalık bu? Gerçekten merak ediyorum piramitlerin artık günümüzde herkesçe bilinen, kabul eden bir takım özelliklerini yazayım sizde bana insanların YARDIMSIZ bunları hesaplayıp yaptığını öne sürün. Bakın nasıl yapıldı konusuna hiç girmiyorum ispat edin de demiyorum sadece bana diyin ki bunları insanlar yardım almadan kendileri hesaplayarak yaptılar.

- Keops piramidinin taban alanı dünyayı yataydan ikiye böldüğümüzde ortaya çıkan kesit alanı gibi düşünülürse ve piramidin tabanı dünyanın yarıçapı üzerine oturtulsa, yüksekliği tam kutup noktasına denk gelirdi. Yani burada kusursuz bir oran mevcuttur.
    -Keops piramidinin taban çevresini yüksekliğinin iki katına bölündüğünde tam olarak pi=3,1416 sayısı elde edilmektedir.
    - Keops ve Kefren piramitleri doğu-batı ve kuzey-güney sınırlarına öyle kusursuz yerleştirilmiştirler ki, o günün koşulları düşünüldüğünde hayret verici bir durum olarak görülmektedir.
    - Keops piramidinin üçgen şeklindeki dört yüzeyinin toplam alanı, piramit yüksekliğinin karesine eşittir.
    - Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı tam olarak dünya ile güneş arasındaki mesafeyi(149.504.000km) vermektedir.
    - Piramitler bir güneş saati olarak işlev görmektedirler. piramitlerin Ekim ayı ortasında ve Mart ayının başlangıcında yre düşürdüğü gölgeler, mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösterir.
    - Keops piramidiyle dünyanın merkezi arasındaki mesafe, Kuzey kutbuyla arasındaki mesafeye eşittir.
    Bilimsel olarak kanıtlanmamış bazı rivayetler ise şunlardır;
    - Piramitlerin üzerinden geçen meridyen, karaları ve denizleri iki eşit parçaya bölmektedir.
    - Piramit hangi firavunun adına yapıldıysa, kralın odasına yılda sadece iki kez güneş girmektedir. Bunlar kralın doğduğu ve öldüğü günlerdir.
    - Piramitlerin içerisinde radar gibi aletler çalışmamaktadır.
    - Piramit içerisinde bırakılmış kirli bir su, birkaç gün içerisinde arıtılmış hale gelmektedir.
    - Piramitin içerisine bırakılan süt birkaç gün bozulmadan kalabilirken, beklenmeye devam edilmesi durumunda yoğurt haline gelmektedir.
    - Piramit içerisine koyulan bir bitki hiç ışık almasa da normale göre daha hızlı büyümektedir.
    - Açık bir yara, piramit içerisinde çok daha çabuk bir şekilde iyileşmektedir.
    - Piramitlerin içi yazın serin, kışın ise ılık olur.
    - Gize Platosu’ndan geçen boylam, denizlerle karaları iki eşit parçaya böler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

Orijinalden alıntı: ncrdbl

Bu kadar çok konuşuluyor ama nedense daha bir tane teknolojik aygıt bulunamadı, ne piramitlerde ne de dünyanın başka yerinde.
    Bulunanlar ise hep taş-kaya. Değişik bir metale de razıyım, alaşımlı bir uzay gemisi parçası da olur ama yok, hiç kimse bulamadı henüz.
    O kadar piramit yapıyorlar, enerji santrali olsun diye ama teknolojik hiç bir malzeme yok içinde
    Sadece taş ve toprak var,

Uzaylıların dünyaya bir iz bıraktığı düşüncesi çok hoş ama pek gerçekçi değil.

Adamlar ileri teknoloji ürünü bir cihaz bulsa bunu bütün Dünya' ya neden ilan etsinler ki...

Adamlar elbette bunu saklayacaklar, ama bu kadar kalıntı içinde bir tane bile iz dışarı sızmadı mı? Hem de bu işin o kadar meraklısı varken..

Örneğin piramitleri uzaylılar yaptı ama meşaleyle aydınlatılıyordu öyle mi? Ortada bir tane kablolu kablosuz aydınlatma aleti yok. bir tane teknoloji kullanıldığını gösteren emare yok.
    Hepsini hiç bir iz bırakmadan saklayabiliyorlarsa bravo hakikaten.

şunu da sorgulamak gerekli ;
    örneğin, 1900 yıldır teknoloji 10x boyutunda gelişti...
    fakat son 100 yıldır(özellikle son 50 yıldır) 200x boyutunda bir ilerleme kaydetti insanoğlu...
    yani insanlara ilhammı geldi de bu kadar çok gelişebildiler, diğer insanların 1900 yılda gelişemediklerini 100 yılda kat ve kat fazlasını yaptılar...

--------------------------------------------------------------------------------

Belgesele gelecek olursak, tonlarca ağırlığında (şu an bile vinçlerin zorlanarak kaldırabileceği) yontulmuş taşı adamlar kaldırıp 2 sütunun üzerine koymuşlar, nasıl mümkün oldu bu teknoloji yokken ?

Başka bir örnek, tam ismini bilmediğim fakat en sert taş çeşidinden birine 45 derecelik yukarıdan aşağıya doğru delik açılmış...(yarıçapı yaklaşık 15cm kadardı)
    işin garip yanı, hiçbir şekilde bir pürüz falan yok deliğin içerisinde.. sanki filmlerde gördüğümüz lazer silahıyla ateş edilmiş gibi...

daha birçok bu şekilde anlayamadığımız ve açıklayamadığımız örnekler mevcut...

• quote:

Tanrıya inanmakla Uzaylılara inanmak arasında bir fark yok bence, ikisinide ıspatlayamıyoruz şu an.
    Diyeceksin ki, kutsal kitaplar mucizeler yaratılış vs.vs.
    Bende diyeceğim ki, Prometheus...
    Hadi bunu da geçtim, zaman makinen olsa ve şu anki bilgilerinle 2000 yıl geriye gitsen.. Sen kendin bir mucize olursun başlı başına... Kalp masajı yaparsın, wow ölüyü diriltti derler en basitinden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

quote:

Bu zihniyeti gerçekten anlamıyorum. Yok efendim Kur-an ı inkar etmek için uzaylu uydurulmuş. Yok efendim Cin dememek için Uzaylı diyorlarmış. Nasıl bir saçmalık bu? Gerçekten merak ediyorum piramitlerin artık günümüzde herkesçe bilinen, kabul eden bir takım özelliklerini yazayım sizde bana insanların YARDIMSIZ bunları hesaplayıp yaptığını öne sürün. Bakın nasıl yapıldı konusuna hiç girmiyorum ispat edin de demiyorum sadece bana diyin ki bunları insanlar yardım almadan kendileri hesaplayarak yaptılar.

- Keops piramidinin taban alanı dünyayı yataydan ikiye böldüğümüzde ortaya çıkan kesit alanı gibi düşünülürse ve piramidin tabanı dünyanın yarıçapı üzerine oturtulsa, yüksekliği tam kutup noktasına denk gelirdi. Yani burada kusursuz bir oran mevcuttur.
    -Keops piramidinin taban çevresini yüksekliğinin iki katına bölündüğünde tam olarak pi=3,1416 sayısı elde edilmektedir.
    - Keops ve Kefren piramitleri doğu-batı ve kuzey-güney sınırlarına öyle kusursuz yerleştirilmiştirler ki, o günün koşulları düşünüldüğünde hayret verici bir durum olarak görülmektedir.
    - Keops piramidinin üçgen şeklindeki dört yüzeyinin toplam alanı, piramit yüksekliğinin karesine eşittir.
    - Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı tam olarak dünya ile güneş arasındaki mesafeyi(149.504.000km) vermektedir.
    - Piramitler bir güneş saati olarak işlev görmektedirler. piramitlerin Ekim ayı ortasında ve Mart ayının başlangıcında yre düşürdüğü gölgeler, mevsimleri ve yılın uzunluğunu gösterir.
    - Keops piramidiyle dünyanın merkezi arasındaki mesafe, Kuzey kutbuyla arasındaki mesafeye eşittir.
    - Piramitlerin üzerinden geçen meridyen, karaları ve denizleri iki eşit parçaya bölmektedir.
    - Piramit hangi firavunun adına yapıldıysa, kralın odasına yılda sadece iki kez güneş girmektedir. Bunlar kralın doğduğu ve öldüğü günlerdir.
    - Piramit içerisinde bırakılmış kirli bir su, birkaç gün içerisinde arıtılmış hale gelmektedir.
    - Piramitin içerisine bırakılan süt birkaç gün bozulmadan kalabilirken, beklenmeye devam edilmesi durumunda yoğurt haline gelmektedir.
    - Piramit içerisine koyulan bir bitki hiç ışık almasa da normale göre daha hızlı büyümektedir.

Arkadaşım yardımlı veya yardımsız ona karar veremezsin elinde belge bilgi var mı o zamanki insanların zeka seviyeleri veya bilim ile ilgili çalışmaları konusunda bence yok.O zaman ne diye bunu savunuyorsun.Belki 2000 sene önce bilim ilerideydi ve felaketler vs olduğu için o zamanki insanlardan eser kalmadı olamaz mı? Ayrıca R.Hawking sırf Allahı kabul etmemek için demiyor mu muhteşem bir yaratıcı tarafından veya zeki uzaylılar tarafından yaratılmışız diye..

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing
    ...

fakat son 100 yıldır(özellikle son 50 yıldır) 200x boyutunda bir ilerleme kaydetti insanoğlu...
    yani insanlara ilhammı geldi de bu kadar çok gelişebildiler, diğer insanların 1900 yılda gelişemediklerini 100 yılda kat ve kat fazlasını yaptılar...

--------------------------------------------------------------------------------

Belgesele gelecek olursak, tonlarca ağırlığında (şu an bile vinçlerin zorlanarak kaldırabileceği) yontulmuş taşı adamlar kaldırıp 2 sütunun üzerine koymuşlar, nasıl mümkün oldu bu teknoloji yokken ?

Başka bir örnek, tam ismini bilmediğim fakat en sert taş çeşidinden birine 45 derecelik yukarıdan aşağıya doğru delik açılmış...(yarıçapı yaklaşık 15cm kadardı)
    işin garip yanı, hiçbir şekilde bir pürüz falan yok deliğin içerisinde.. sanki filmlerde gördüğümüz lazer silahıyla ateş edilmiş gibi...

İnsanlığa ait teknolojinin gelişmesinde açıklanamayan pek bir durum yok, lambalarla gidilirken transistör icat edildi. bir anda herşey küçüldü. Lambalarla yapılan ilk bilgisayar diye kabul edilen Eniac bir oda boyutunda iken, transistör( ve sonrarsında entegre devrelerin) icat edilmessiyle bir anda her eve girer oldular...

Yakın zamanda belgeseli izledim, gerçekten çok ilginç bir şekilde anlatılıyor,
    Sanırım Atalarımzın bunları nasıl yaptığına dair kesin bir cevap bulamayacağız.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zUbE

quote:

Arkadaşım yardımlı veya yardımsız ona karar veremezsin elinde belge bilgi var mı o zamanki insanların zeka seviyeleri veya bilim ile ilgili çalışmaları konusunda bence yok.O zaman ne diye bunu savunuyorsun.Belki 2000 sene önce bilim ilerideydi ve felaketler vs olduğu için o zamanki insanlardan eser kalmadı olamaz mı? Ayrıca R.Hawking sırf Allahı kabul etmemek için demiyor mu muhteşem bir yaratıcı tarafından veya zeki uzaylılar tarafından yaratılmışız diye..

kardeş zaten bizi uzaylılar yarattı demiyoruz ki sadece antik çağlarda dünyayı ziyarete gelip atalarımıza yardım etmiş olabilirler diyoruz

• uzayda hayat varmıdır sorusuna kimse kesinlikle yoktur diyemez ama kimsede kesinlikle vardır diyemez. Bakın uzayda en az 1 milyar galaksi her galaksidede ena z 100 milyar yıldız var. her yıldızda en az 1 yaşanabilir dünya gibi fiziksel koşullara sahip bir gezegen olduğunu varsaysak, akla mantığa gelmeyecek sayıda gezegen sayısı ortaya çıkar bunlardan sadece milyarda birinde yaşam olmuş olsa bile en az 1 milyar yaşam olan gezegen vardır sonucu çıkar. ayrıca güneş istemi içinde mars bile bundan bir kaç milyar yıl önce yaşanabilir atmosfere sahipmiş ki o zaman dünyada yaşam olması imkansızdı çünkü dünya çok sıcaktı. yani zaman içinde bile bazı gezegenlerde yaşam başlayıp bitmiş milyarlarca yıl sonra başka bir gezegende yaşam ortaya çıkmış olabilir. belki dünyada yaşam bittikten 1 milyar yıl sonra venüste hayat başlayacak kim bilir. dolayısıyla pozitif bilimler açısından düşünen bir insan bile uzayda yaşam var olacağına inanır.
    ..işin dini boyutuna bakar isek kur'an da uzaylılar ile ilgili kanıt yoktur denemez. açık açık vardırda denemez. ama yecüc mecüc olayı ve bu nun kuranda anlatımı uzayla ilgili olabilir. zülkarneynin uzayda seyahat eden bir kişi olduğunu anlatıyor belkide. kıyamete yakın bu uzaylı kavimin dünyayı istila edeceğini söylerler. ayrıca uzayda seyahat çok zor, mesafeler çok fazla yada ışık hızı aşılamaz demekte doğru değil. bundan 100 sene önce insanlara görüntülü cep telefonundan bahsetseniz size deli der yakarlardı heralde. mesela melekler istediği anda istediği yerde olabilirler yada Hızır A.S ın varlığı mesele zamanın ve mekanın bile ötesinde bir varlık. yada peygamberimizin yaşadığı mirac olayı. Kur'anda anlatılan Süleyman peygamberin belkısın tahtının 1 saniyede getirmesi olayı(ışınlamaya delil) bunlar başka boyutlara geçilebileceğinden yada büyük hızlara ulaşılabileceğinin kanıtlarıdır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albano

Dünyanın bilinen tarihinin 150 milyon yıl olduğu, oysa insanlık tarihini ise sadece 15 bin yıl olduğu söyleniyor. 15 Bin yıl öncesi ise hiç bilinmiyor.

Dünyanın bilinen tarihi ile kastınız nedir acaba?Dünyanın yaşı 4,54 milyar yıl (4,54×109 yıl).. Ayrıca insan nasıl 15 bin yıl ? İlk insan(homo) türlerinin 2.4 milyon yıl önce,ilk modern akıllı insan(homo sapiens)ların ise 200 bin yıl önce ortaya çıktığı tahmin ediliyor..

Günümüzde yapılan arkeolajik kazıların bulguların sonucunda bulunan eserlerin en eskisi 15000 yıllık. Daha öncesi hakkında tam ve kesin veriler yok. Bunun yanı sıra dünyada yaşamı bir şekilde sona ermiş bir çok hayvan türü var, yine doğal afetlerle yok olmuş eski medeniyetlerde mevcut. Sizinde belirttiğiniz gibi dünyanın yaşı 4.40 milyar. Fakat hayat oluşumu tahmin edilen 150 milyon yıl dır. Bizden önce bizden daha ileri medeniyetleri insanlar kurmuş olabilir. Örneğin kayıp atlantis medeniyeti gerçi bu hususta tartışma ve araştırma konusudur.

• Küresel uzaylı propagandası bizden habersiz almış yürümüş.

Daha varolup olmamasını halletmişler, üstüne bir de tarih önsesi atalarımıza yardım etmişler! Bak sen :-)

Neyse, antik meselesi uzaylı inancının boşluklarından biriydi. Bu yüzden misyonerleri ve mensupları için bu tür bir propaganda belgeseli hazırlamaları zaten gerekliydi.

• quote:

quote:

quote:

Dünyanın bilinen tarihinin 150 milyon yıl olduğu, oysa insanlık tarihini ise sadece 15 bin yıl olduğu söyleniyor. 15 Bin yıl öncesi ise hiç bilinmiyor.

Dünyanın bilinen tarihi ile kastınız nedir acaba?Dünyanın yaşı 4,54 milyar yıl (4,54×109 yıl).. Ayrıca insan nasıl 15 bin yıl ? İlk insan(homo) türlerinin 2.4 milyon yıl önce,ilk modern akıllı insan(homo sapiens)ların ise 200 bin yıl önce ortaya çıktığı tahmin ediliyor..

Günümüzde yapılan arkeolajik kazıların bulguların sonucunda bulunan eserlerin en eskisi 15000 yıllık. Daha öncesi hakkında tam ve kesin veriler yok. Bunun yanı sıra dünyada yaşamı bir şekilde sona ermiş bir çok hayvan türü var, yine doğal afetlerle yok olmuş eski medeniyetlerde mevcut. Sizinde belirttiğiniz gibi dünyanın yaşı 4.40 milyar. Fakat hayat oluşumu tahmin edilen 150 milyon yıl dır. Bizden önce bizden daha ileri medeniyetleri insanlar kurmuş olabilir. Örneğin kayıp atlantis medeniyeti gerçi bu hususta tartışma ve araştırma konusudur.

Böyle düşüncelere nerden kapılıyorsunuz bilmiyorum Harun Yahya falan mı okuyorsunuz acaba?

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0nsan_evriminin_fosil_listesi -->209 bin yıllık homo sapiens fosili
    http://www.haberler.com/dunyanin-en-eski-hayvan-fosili-635-milyon-yasinda-haberi/ -->Bulunan en eski hayvan fosili 635 milyon yıllık
    http://www.chip.com.tr/haber/dunyanin-en-yasli-fosili-bulundu_28783.html -->3.4 milyar yıllık yaşam fosili..

• Siz niye böyle bir kanıya vardınız. Harun yahya okumakla buradaki açıklamanın ne alakası var. Forumda bir sürü açıklama yapılmış. History kanaldaki antik uzaylılar konusuna farklı bir bakış açısı getirmek istedim. Burada herhangi bir iddiada bulunmuyoruz.
  • Histori kanal gibi küresel propaganda araçlarının dogmatik palavraları daha sevimli görünüyor.

Bu tür belgesellerin çoğu mesnetsiz varsayımlar üzerine kurulu ve insanlar üzerinde belli bir inanç veya korku üretme amacı taşıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Derin Millet -- 14 Ocak 2013; 2:47:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeathWing

Teknolojinin ve bilimin gelişimi Ortadoğu'da 1500 yıl kadar sekteye uğradı, Mısır'da bulunan pekçok mumyada ameliyat izlerine rastlanır, sezeryan bile antik çağlara ait bir ameliyattır, bu dönemlerde Hipokrat ve öğrencileri insanın ana karnında gelişimini tam anlamıyla çözmüş yaklaşık m.ö. 400 yıllarında bir kan pıhtısı şeklinde insanın rahme yapıştığını ve büyüdüğünü tespit etmişlerdi, bunlar gibi sayısız buluş vardı.

Tek taraflı olmak istemiyorum ama Ortadoğu'da büyüyüp yayılan semavi din akımları paganizmden biraz farklı bir yola soktu insanları, eski toplulukların farklı farklı inanışları vardı, bu tip gruplar genelde olaysız bir arada yaşıyorlardı, daha sonraları gelen dini akımlar insanları daha itaatkar yapmak üzere kısıtlamalar getirdiler, bir çok şeyi günah saydılar, İskenderiye Kütüphanesi Hristiyan'lar tarafından yakıldı, Avrupa'da bilim adamları yakıldı, öldürüldü, Ortadoğu'da ise pek çoğunun çalışmaları ya dikkate alınmadı yada çalışmalarını gizlediler, Galileo en basidinden Dünya yuvarlak bile diyemiyordu, İbni Sina ölümden sonraki tekrar dirilişe inanmıyordu ve buna inanması yüzünden baskı gördü, kafir ilan edildi özelliklede Gazali tarafından, şehir şehir dolaşmak ve çalışmalarının büyük kısmını saklamak zorunda kaldı, daha sonraları İbni Sina'nın birçok araştırmasından gelişmekte olan Avrupa devletleri yararlandı.

Kısaca bu devirlerde her inanç sisteminin içindede bilim insanlar çıktı fakat yaptıkları pekçok keşif daha sonraları uygulamaya geçebildi.

Son 200 yıldır olan gelişmeler sonucu bilgiye önem verildi bir kısım topluluklar dogmatik baskıyı kırdı, örneğin bugün Nikola Tesla'yı, Albert Einstein'ı, Max Planck'ı, Rutherford'u, Heisenberg'i, Luis Pastör'ü vs..vs.. yakmaya devam etseydik açaba şimdi nerelerde olurduk ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sgrafik

Histori kanal gibi küresel propaganda araçlarının dogmatik palavraları daha sevimli görünüyor.

Bu tür belgesellerin çoğu mesnetsiz varsayımlar üzerine kurulu ve insanlar üzerinde belli bir inanç veya korku üretme amacı taşıyorlar.

Yazdığınız şeyler tamamen ezbere dayalı. Yapılan belgeselde "bilgi dünya dışı varlıklardan gelmiş olabilir." diyor. Sizde diyorsunuz ki "Mesnetsiz varsayımlardan ibaret bu belgeseller". Bende diyorum ki "Sözlerinizin ezberden ibaret, kulaktan dolma, boş laflar olmadığını ispatlamak için buyurun meydan sizin."

Aşağıdaki 3 maddenin gerçekliği biliniyor ve herkesçe kabul ediliyor. O dönemde yaşamış insanlar piramitleri yaparken bu bilgileri nereden biliyorlardı. Aşağıdaki 3 maddeden herhangi biri hakkında sadece bir öneride bulunun doğruluğunu ispat dahi etmeyin. Mantıklı bir yöntem söyleyin ve "Bu şekilde hesaplamış olabilirler." diyin. Adım gibi eminim ki herhangi bir öneride bulunamayacaksınız. Dünya ile güneş arasındaki mesafeyi iple ölçmüşlerdir gibi güzel iddalarda bulunmayacağınıza inanıyorum.

quote:

- Keops piramidinin yüksekliğinin 1 milyarla çarpımı tam olarak dünya ile güneş arasındaki mesafeyi(149.504.000km) vermektedir

Adamların yaptığı belgesellerde ömrünü bu işe vermiş bilim adamlarının dahi "şöyle olmuş olabilir" diyemedikleri konularda bu kadar kolay ahkam kesmek bence büyük utanç.

• quote:

Orijinalden alıntı: sgrafik

Küresel uzaylı propagandası bizden habersiz almış yürümüş.

Daha varolup olmamasını halletmişler, üstüne bir de tarih önsesi atalarımıza yardım etmişler! Bak sen :-)

Neyse, antik meselesi uzaylı inancının boşluklarından biriydi. Bu yüzden misyonerleri ve mensupları için bu tür bir propaganda belgeseli hazırlamaları zaten gerekliydi.

misyonerlerle uzaylıların ne gibi bir ilgisi var ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.