Şimdi Ara

League of Legends Kore'de Aşırı Büyük İlgi Görüyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•       Elektronik Spor dalında uğruna büyük harcamalar yapan ve League of Legends'i en son Kore bölgesine özel sunucularla yayınlayan Riot Games, bunun kazancını en bol haliyle elde ediyor gibi. League of Legends, Kore'de büyük ilgi görüyor!

Geçtiğimiz günlerde Kore'de düzenlenen OGN The Champions turnuvasında birinci takıma 178 bin dolara eşdeğer 200 milyon won dağıtıldı. Final maçında MiG.Blaze ile MiG.Frost takımlarının karşılaşması ise aşırı yoğun talep gördü.

Belirtilenlere göre Kore'deki bir televizyon kanalından da yayınlanan final karşılaşması, %5'lik bir izlenme payına sahip oldu. Yani final maçı zamanında Kore'deki her 20 televizyondan birisinde bu maç izlendi. Finalin oynandığı salondaki kalabaklık izleyici kitlesi ise görülmeye değer.

İşte, belki bu görüntü League of Legends çılgınlığını özetleyebilir;

• diablo 3? nah

gj riot
  • Nerde ilgi görmüyoki son zamanlarda bu oyun türüyle alakası olmayan insanlar bile lol oynamaya başladı bunlardan biride benim

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrFatal1ty

Nerde ilgi görmüyoki son zamanlarda bu oyun türüyle alakası olmayan insanlar bile lol oynamaya başladı bunlardan biride benim

Biride ben. Gw2 beta varken bile lol oynuyodum. Bu ay sonu yine gw2 beta olucak ama ben yine lol oynayacagim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerede çokluk, orada b*kluk derler. Türkiye'de de ilgi görmeye başladı. Metin2'ci veletler umarım buna da dadanmaz...
  • nerde berbat oyun orda çekik gözlüler

• ^metinciler gelse nolcak ya zaten elo hell var bişi olmaz

btw serieksiledim
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeriEksiledim

nerde berbat oyun orda çekik gözlüler

O çekik gözlüler bu işin piiri canım,bil de konuş.
  • dota oyunu paralı diye buna geçilmişti dota 2 ücretsiz çıkcak lol yarı yarıya azalcak şimdilik oynayanları olsun erdinç abi için inşallah en hayırlısı olur parasını alabilir yada hayal ettiği gibi oyun yapma bölümüne geçer (EA TERCİHİM)

• Final maçını amma izleyen çıkmış stream izlemeyi sevmeyen tek benim heralde LoL dünyasında.
  • umarım oyunu "metin2 ci veletler" işgal eder. ben bu kadar kendini üstün gören bi insan topluluğu görmedim. sanki siz annenizin karnından lol oynayarak çıktınız.
    Not: eksileyin yiğitlerim klavyenize kurban
  • Bu adamları hakakten anlamıyorum pirinçten midir nedir acayip bir sabır var. En saçma flash oyunda bile ikincinin 200 katı falan puan yapıyorlar.
  • ''178 bin dolara eşdeğer 200 milyon won dağıtıldı''
    ben mi yanlış anladım yoksa 178 bin dolar 200,000,000 mu ediyor ?

• lol hakediyor

• quote:

Çekik gözlüler bu tür oyunları en iyi bilenlerden ve de LoL güzel bir oyun. Bence biraz araştır sonra burada yorum yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VodkaChief

''178 bin dolara eşdeğer 200 milyon won dağıtıldı''
    ben mi yanlış anladım yoksa 178 bin dolar 200,000,000 mu ediyor ?

niye bu kadar şaşırdın ki? :D biz 6 sıfır atmadan öncede 325 milyon lira yapıyordu 178 bin dolar :)
  • quote:

Ne olursan ol gene gel.Ama sen kapıda dur birader gelme.

Senin o çekik gözlü dediğin adamlar global televizyonları arirang tv'de akşamları e-sports'da ne turnuvalar maçlar yayınlıyorlar.Warcraft 3 olsun starcraft2 olsun league of legends ve çoğu fps oyununun.League of legends oynamadım ama warcraft 3 starcraft 2 'ye berbat oyun dersen bulduğun ilk yüksek yerden aşağı atla.

güney kore (benim memleket :D) dünyada en çok online oyun oynayan ülkelerden birisi.Bizim ülkede haberlerden sonra nasıl spor haberleri yayınlanıyorsa güney kore'dede e-sports haberleri ve turnuvaları maçları yayınlanıyor.Takım kapışmalarına stüdyoya takımların taraftarları ve fanları bile geliyor genci yaşlısı kızı erkeği.

bu arada 2003'den beri güney kore hayranı biri olarak sana söyleyeceğim şudur.Koreliler çekik gözlü değildir.Çinliler ve japonların gözleri çekik ve küçüktür (genelinin) ama korelilerin gözleri göz kapaklarından dolayı öyle gözükür.ve genelinin gözleri iridir.Aynı şekilde thailand gibi ülkelerde çekik değildir.

Kullandıkları dil, yüz hatları, göz yapıları hatta kültürlerinde benzerlikler olsada eski kültürleri bile birbirinden farklıdır.

Oyun konusunda ise geneli net cafelerde mmo-rpg ve strateji oyunları oynar.o adamlar tamam uzak doğuda bi "fan" akımı vardır oyunlara olsun sanatçılara olsun tv dizilerine olsun fan'lık hat safhadadır.Aynı 90'lı yıllarda bizim genç kızların "tarkaaan noolur bi kereciik baaaak" dediği gibi o akım halen uzakdoğunun çoğu ülkesinde devam eder.Ama bu demek değildirki berbat oyunlar oynarlar berbat müzikleri var berbat tv ve filmleri var.

Hadi eksile şimdi seri bir şekilde.Hemde blades of exile.

• dota 2 hepsini süpürecek ve belki erdinç abi de döner :)
  • Bizim televizyonlarda ise ... :(

• quote:

Orijinalden alıntı: encuni

Bizim televizyonlarda ise ... :(

akasya durağı sdjfsdfsd
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.