Şimdi Ara

### Yeni Fiat Punto 2012 topluluğu .. ^#### +19 üye (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.125
Cevap
19
Favori
114.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: settar61

s.a arkaşlar bişey soracaktım ... ben punto 1.3 multijet 95HP dualogic almayı düşünüyorum görüşlerinizi merak ediyorum..kafamı kurcalayan bir konuda triptonik olması bi sorun yaparmı acaba ilerde ..etrafımdaki insanlar fiat nede olsa şanzıman dayanmaz filan diyorlar ..sizin bu konu hakkında söyleyeceğiniz nelerdir.. şimdiden teşekkürler..

Almayı düşündüğün aracı kullanıyorum ve çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. Şanzıman konusuna gelirsek, birincisi şanzıman tiptronik değil robotizedir, yani yarı otomatiktir, içten debriyajlıdır, en kötü ihtimalle debriyaj balatası biter, değiştirirsin. İkincisi ise Fiat markasını tanımayan, tabiri caizse cahil insanların laflarına bakmamak gerektiğini düşünüyorum. Fiat grubu altındaki markalar: Ferrari, Maserati, Lancia, Alfa Romeo, Dodge-Chrsyler...

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

quote:

1.4 motor lounge paket benzinli dualogic vites skydome lu araca plaka vs masraflar dahil 37.250 tl ( 550 tl dosya masrafı ve kasko hariç ) fiyat aldım. 10-15 bayi ile görüştüm, en dip fiyat bunu aldım.

1-öncelikle bu fiyat iyimidir?
    2-garantili lpg ne kadara takılır?
    3-performans cok aramasam da cok hantal mıdır yine de ?
    4- skydome için en güzel renk beyazmıdır sizce ?

haftaya yüksek ihtimal almış olacam hayırısıyla :D

ah bi de birileri şu yazdıkalrıma cevap yazsa :)

ayrıca 5. madde olarak sunu sorayım; en iyi teklifi aldığım satıcı aradı ( teklifi aldığım araç beyaz ve skydome nin en güzel bu renkte kendini gösterdiğini söyledi ) ve elinde 2012 model birebir aynı özelliklerde ( sanırım dynamic model dedi ) EVO olduğunu ve renginin gri olduğunu söyledi.

evo için fiyatın daha uygun olduğunu söyledi ama detay henüz vermedi, yeni punto yerine aradaki fark ne kadara kadar olursa evo yu tercih etmeliyim ?

Selamlar
    1. fiyatı ne kadardı da bu fiyata düştüler.
    2. garantili lpg her servis yapmıyor. istanbulda kantarcı servis bostancı sanayi sitesinde yapıyorlar fiyat alabilirsiniz.
    3. 1.4 hangi motoru alıyorsunuz fire motormu multiair mi ikisi arasında dağlar kadar fark var biri 77bg diğeri 105bg
    4. beyaza ve kırmızıya çok yakışıyor. zevk meselesi :)
    5. artık evo bitti elde kalanları satıyorlar. elinde kalmış araç ise iyi indirimle vermesi gerekir. yeni kasa ile evo arasında fazla bir özellik farkı yok tamamiyle terciğinize bağlı.
    Şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: beren

quote:

s.a arkaşlar bişey soracaktım ... ben punto 1.3 multijet 95HP dualogic almayı düşünüyorum görüşlerinizi merak ediyorum..kafamı kurcalayan bir konuda triptonik olması bi sorun yaparmı acaba ilerde ..etrafımdaki insanlar fiat nede olsa şanzıman dayanmaz filan diyorlar ..sizin bu konu hakkında söyleyeceğiniz nelerdir.. şimdiden teşekkürler..

Almayı düşündüğün aracı kullanıyorum ve çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ederim. Şanzıman konusuna gelirsek, birincisi şanzıman tiptronik değil robotizedir, yani yarı otomatiktir, içten debriyajlıdır, en kötü ihtimalle debriyaj balatası biter, değiştirirsin. İkincisi ise Fiat markasını tanımayan, tabiri caizse cahil insanların laflarına bakmamak gerektiğini düşünüyorum. Fiat grubu altındaki markalar: Ferrari, Maserati, Lancia, Alfa Romeo, Dodge-Chrsyler...

Evet dediklerinize bende katılıyorum. fiat dünyanın en önemli şirketleri arasında basit bir marka değil.
    Ben 2009 fiorino otomatik vites almıştım bu sene sattım 3.5 sene kadar kullandım. bir gün dahi sorun yaratmadı çok keyifli kullanımı vardı.
    beren in dediği gibi debriyaj 45000km bitti biraz benim hatamdan erken bitti aslında.
    Sonradan öğrendim araç haret etmediği zamanlarda ışıklarda trafikte vs. aracı boşa almak gerekiyormuş
    ben hep otomatikte viteste bırakıyordum bu baskı balatayı yiyiyormuş.
    otomatik kullanan dostlar beklerken boşa almayı unutmayın:)

• quote:

Beren kardeşin yazdıklarına aynen katılıyorum. Şanzumanı robozite olmasına rağmen fabrika verilerine göre hızlanması 11.7 sn. araçlarımızda eco diye bir sistem mevcut. vites aralıkları çok kısa. yani hız 50-60 ken bile 6.vitese atabiliyor. aracımızın şanzumanı robozite bir yapıya sahip olduğunda otomatik/Manuel modlarda kullandığımızda aracın vites geçişlerini hissediyorsunuz. Ancak turbo 1500 devirde devreye giriyor. 1500 devire kadar isteksizlik olabiliyor. Ama 1500 devirden sonra gaza biraz daha yüklendiğinde motorun ve turbonun gücünü o andan itibaren hissedebiliyorsun. Otomatik modda vites geçişleri biraz daha gecikmeli. Ancak manuel modda kullanımda yüksek motorlu araçlara bile kafa tutabilirsin.(tabi belli bir süre :))

mesela geçenlerde kırmızı ışıkta 2001-2002 passatla yan yana durduk. (motorunun ne olduğunu bilmiyorum) ben manuel moda aldım ve performansını bu şekilde deneyim dedim. ve inanmıcaksınız (kullanan inanır da) kalkışta burun farkıyla fark attım ve 10 saniye kadar yan yana gittik. Adam dönmüş bana bakıyor. (ne var lan bu arabada dercesine). yani 95'lik Lounge duologic kullanıcısı olarak demem o ki aracım benim tüm isteklerimi karşılamaktadır. tabi ki burada zevkler ve renkler tartışılmaz.

yakıt konusuna değineyim. şu an 345 km. oldu. yakıt tüketimim şehir içi şimdilik ortalama 5.7 görünüyor. zamanla düşecek umudundayım. Ama her halukarda yakıtımız ideal. bugün aracımı alalı tam 1 hafta oldu. kesinlikle hiç bir şekilde şikayet ettiğim bir nokta yok. olumsuzluk yok. (inşallah da olmaz). görüşlerim hep olumlu yönde.

• quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

quote:

quote:

1.4 motor lounge paket benzinli dualogic vites skydome lu araca plaka vs masraflar dahil 37.250 tl ( 550 tl dosya masrafı ve kasko hariç ) fiyat aldım. 10-15 bayi ile görüştüm, en dip fiyat bunu aldım.

1-öncelikle bu fiyat iyimidir?
    2-garantili lpg ne kadara takılır?
    3-performans cok aramasam da cok hantal mıdır yine de ?
    4- skydome için en güzel renk beyazmıdır sizce ?

haftaya yüksek ihtimal almış olacam hayırısıyla :D

ah bi de birileri şu yazdıkalrıma cevap yazsa :)

ayrıca 5. madde olarak sunu sorayım; en iyi teklifi aldığım satıcı aradı ( teklifi aldığım araç beyaz ve skydome nin en güzel bu renkte kendini gösterdiğini söyledi ) ve elinde 2012 model birebir aynı özelliklerde ( sanırım dynamic model dedi ) EVO olduğunu ve renginin gri olduğunu söyledi.

evo için fiyatın daha uygun olduğunu söyledi ama detay henüz vermedi, yeni punto yerine aradaki fark ne kadara kadar olursa evo yu tercih etmeliyim ?

Selamlar
    1. fiyatı ne kadardı da bu fiyata düştüler.
    2. garantili lpg her servis yapmıyor. istanbulda kantarcı servis bostancı sanayi sitesinde yapıyorlar fiyat alabilirsiniz.
    3. 1.4 hangi motoru alıyorsunuz fire motormu multiair mi ikisi arasında dağlar kadar fark var biri 77bg diğeri 105bg
    4. beyaza ve kırmızıya çok yakışıyor. zevk meselesi :)
    5. artık evo bitti elde kalanları satıyorlar. elinde kalmış araç ise iyi indirimle vermesi gerekir. yeni kasa ile evo arasında fazla bir özellik farkı yok tamamiyle terciğinize bağlı.
    Şimdiden hayırlı olsun.

1. fiyat listedeki indirimli hali 36650+2500+1000 (masraflar vs vs) = 40150 TL. Alabildiğim en düşük fiyat 37250.
    2. lpg yi sadece garantili olacak şekilde taktırırım, onu sonraki aşamada düşünecem mecburen.
    3.multiair motor degil elbette, aldığım fire motor
    4. beyaz rengi pek sevdim :)
    5. evo olayı kafamı cok bulandırıyor. aynı fiyata yani 37250 ye evo dynmic + evo kit li punto evo verebileceğini söyledi bir bayi. alsam mı almasam mı bilemedim vallahi..

• Bence o fiyatlara 1.3 multijet alamak dana mantıklı.
    Fire motordan çok bir şey beklemeyin. Ama düşündüğünüz gibi lpg ile çok uyumlu.
    Tabi son tercih sizin ama genelde ikinci elde aracınızı satarken eski kasa muamelesi vardır ileride evo da böyle olabilir.
    Ben olsam yeni kasa alırım.
    Şimdiden hayırlı olsun.
  • Selam arkadaşlar,

yeni edindigim bir tecrubeyi sizlerle paylasayim. Blue&Me media playerle ilgili.
    USBden muzik dinleyen arkadaslar belki ayni sorunu yasamislardir. bi sekilde cozdum.
    Blue&Me player usb bellege mp3 olarak atilan bazi dosyalari caliyor, bazilarini camiyordu. bunu uzun yolda dinlemek icin bellege attigim onlarca sarkidan sadece birkac tanesini dondurup dondurup calmasindan anladim.
    Problemi cozmek icin biraz arastirma yaptim. yabanci alfa romeo forumlarinda da benzer sorunlarla karsilasan bircok kisi olmus. problemin, Blue&Me media playerin mp3ler konusunda (isim uzunlugu, isimde veya taglerde gecen degisik karakterler) oldukca titiz olmasindan kaynaklandigindan bahsetmisler.

Konu uzerine biraz daha arastirma yapincahttp://www.spoelstrait.nl/BluMeUSB/ adresine rastladım. Sitenin sahibi eleman bir program yazmis. Program flash bellekteki mp3leri Blue&Me media playerin calistirabilecegi sekilde duzenliyor. Fakat program deneme surumunda sadece 10 tane mp3u duzeltiyor, tamamini yapmak isterseniz registration code istiyor ve fiyatı 5 Euro..

Bu is icin 5 Euro vermek pek isime gelmedigi icin programin deneme surumunun duzenledigi sarkilarin uzerinde ne gibi degisiklik yaptigina baktim. mp3lerde yer alan ID3v2 tagleri ID3v1 e ceviriyor, abuk subuk karakterleri siliyor, mp3lerin icinde yer aldigi klasor ismini ID3V1 tagina album ismi olarak kaydediyor ve bunun gibi birkac degisiklik yapiyor.

Dinlemek istedigim mp3lerle programin duzenlediklerini karsilastirdim. Fazladan bozuk karakter yoktu fakat ID3v2 tagleri vardi. Bu tagleri de Mp3Tag programiyla (Ucretsiz) toplu halde sildim. Uzun sarki isimlerindeki gereksiz kelimeleri silerek kisalttim.

Programin nasil kullanilacagi su adreste verilmis:http://www.ehow.com/how_6774912_delete-mp3-tags.html

Su anda tum sarkilar Blue&Me playerde sorunsuz olarak calisiyor.
    Benzer durumla karsilasan arkadaslar bu yontemi kullanabilirler.

Saygilar.

• quote:

Orijinalden alıntı: eniyisihakan

Değerli arkadaşlar,öncelikle hepinize yeni araçları hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin İnşallah.
    Arkadaşlar, Allah nasip ederse bende bu hafta Fiat bayiine giderek, Punto almak istiyorum. Almak istediğim araç, 5K POP 1.2 69HP, yani en düşük modeli. Bana bu model hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Yani motoru 1,2, sütçü beygiri gibi midir?
    4 kişi binsek yokuş yukarı çıkamaz mı?
    Araç sollamam zor mu olur?
    Otobandan 120 yapmam zor mu?
    Ya da 120 yaparsam araç güvensiz mi gider?
    Yakıt açısından tasarruflu mudur?
    Bu modelin özellikleri nelerdir?
    1 haftadır nette arıyorum ama hep farklı farklı iç fotoğraflar çıkıyor karşıma, 5K POP 1.2 69HP modelinin içi nasıl görünüyor?
    Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Arkadaşlar 5K POP 1.2 69HP hakkında bilgi verebilecek kimse yok mu?

• quote:

quote:

Değerli arkadaşlar,öncelikle hepinize yeni araçları hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin İnşallah.
    Arkadaşlar, Allah nasip ederse bende bu hafta Fiat bayiine giderek, Punto almak istiyorum. Almak istediğim araç, 5K POP 1.2 69HP, yani en düşük modeli. Bana bu model hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Yani motoru 1,2, sütçü beygiri gibi midir?
    4 kişi binsek yokuş yukarı çıkamaz mı?
    Araç sollamam zor mu olur?
    Otobandan 120 yapmam zor mu?
    Ya da 120 yaparsam araç güvensiz mi gider?
    Yakıt açısından tasarruflu mudur?
    Bu modelin özellikleri nelerdir?
    1 haftadır nette arıyorum ama hep farklı farklı iç fotoğraflar çıkıyor karşıma, 5K POP 1.2 69HP modelinin içi nasıl görünüyor?
    Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Arkadaşlar 5K POP 1.2 69HP hakkında bilgi verebilecek kimse yok mu?

Hocam pop donanimi hakkinda tek bildigim, aracin on konsolu grande punto konsolu.

Bana sorarsan bu sorularinin en iyi cevabini gidip bir fiat bayiinde test surusu yaparak alabilirsin. Ben de almadan once internetten epey arastirma yaptim fakat aldigim hicbir bilgi test surusundeki kadar etkili olmadi araci almamda. Internetten ogrendigin bir yere kadar.

Saygilar

• Pek bu aracı kullanan yok galiba bence bir test sürüşü yapın. genel anlamda bilgi edinirsiniz.
  • yeni punto 1.4 fire lounge dualogic s&s + skydome + beyaz aracimi 37.500 tl ye aldim, hos araba henuz gelmedi beklemedim ama artik donusu yok aranizdayim artik hakkimda hayirlisi, konuyu acan arkadas listeye eklerse sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

yeni punto 1.4 fire lounge dualogic s&s + skydome + beyaz aracimi 37.500 tl ye aldim, hos araba henuz gelmedi beklemedim ama artik donusu yok aranizdayim artik hakkimda hayirlisi, konuyu acan arkadas listeye eklerse sevinirim

Hayirli ugurlu olsun. Yakit değerlerini merakla bekliyorum. Dizelle karsilastirma yapalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: artpoint

quote:

yeni punto 1.4 fire lounge dualogic s&s + skydome + beyaz aracimi 37.500 tl ye aldim, hos araba henuz gelmedi beklemedim ama artik donusu yok aranizdayim artik hakkimda hayirlisi, konuyu acan arkadas listeye eklerse sevinirim

Hayirli ugurlu olsun. Yakit değerlerini merakla bekliyorum. Dizelle karsilastirma yapalim.

ilk fırsatta yazarım buraya

• evet arkadaslar aracı aldım malum, şimdi sıra kaskoda. bana 1260 tl fiyat çıkardılar güneş sigortadan. Yapı kredi sigortanın fiyatlarının uygun olduğunu duydum, fiyat olarak daha uygun ( ama tabi kısıtlamalara gitmeden ) hangi sigortalara sormalıyım.?
  • Mutlu bayramlar. :))

• merhaba arkadaşlar 5K LOUNGE 1.3 MULTIJET 95HP DUALOGIC S&S haziranda aldım araç dizel. yaklasık 600 km oldu hepsi şehir içi. max. 70km. hızla gittim yakıt tüketimi 10.5 gösteriyor bi sorun olabilir mi? yoksa 10.000 km den sonramı düşecek yardımlarınız lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akustix -- 23 Ağustos 2012; 12:44:28 >
  • Arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum.

Cenközgen kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun. bende ağustosun başında 1.3 mjet 95bg lounge duologic S&S modelini aldım. kaskoyu güneş sigortadan yaptırdım. 1.100 tl ye. bilgin olsun.

akustix arkadaşım. araçlarımız aynı. hangi ilde olduğunu bilmiyorum. ben ankaradayım. aracımı ağustos başında teslim aldım. şu an 1550 km deyim. aldığımdan buyana şehir içinde 6 lt hiç geçmedi. şehir dışında ise (Ankara-Adana arası 95 km hızda sabitlemek kaydıyla) 4 lt nin aşağısına düşüremedim.şimdi ise 3-4 gündür şehir içinde kullanıyorum ve ortalama tüketim 4.9 lt yi gösteriyor. servise git bir danış diyecem ama onlarında sana söyleyeceği 1000 km yi geçsin diyecekler. bence değerleri sıfırla. tekrar ölçümünü yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanozel06

Arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum.

Cenközgen kardeş aracın hayırlı uğurlu olsun. bende ağustosun başında 1.3 mjet 95bg lounge duologic S&S modelini aldım. kaskoyu güneş sigortadan yaptırdım. 1.100 tl ye. bilgin olsun.

akustix arkadaşım. araçlarımız aynı. hangi ilde olduğunu bilmiyorum. ben ankaradayım. aracımı ağustos başında teslim aldım. şu an 1550 km deyim. aldığımdan buyana şehir içinde 6 lt hiç geçmedi. şehir dışında ise (Ankara-Adana arası 95 km hızda sabitlemek kaydıyla) 4 lt nin aşağısına düşüremedim.şimdi ise 3-4 gündür şehir içinde kullanıyorum ve ortalama tüketim 4.9 lt yi gösteriyor. servise git bir danış diyecem ama onlarında sana söyleyeceği 1000 km yi geçsin diyecekler. bence değerleri sıfırla. tekrar ölçümünü yap.

teşekkürler.

güneş sigortanın iyi olmadığı ilgili yorumlar okudum bi kaç tane. o yüzden sigortam.net adlı siteden groupama sigorta yapmayı planlıyorum; 1150 fiyat verdiler. hatta siteye yönlendirdiğim her kişi için %5 bonus verecekler :)

bu arada groupama 3 yıl içinde Allah göstermesin arabanız pert olursa ( tabi 3 yıl boyunca kaskoyu onlara yaptırmanız gerek ) sizin aracın o anki sıfır modelinin fiyatı her neyse onu veriyormuş. kasko niyeti olanlara duyrulur.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenanozel06

Arkadaşlar hepinizin geçmiş bayramını kutluyorum.

tşk ederim istanbuldayım. yeni araç kullanıyorum araç max.70leri gördü. yüksek hız yapmadım araç 120-130ları hiç görmedi yani. sürekli düşük hızda gitmek bir etken olabilirmi birde düşük hızda kullanmak sorun yaratırmı? değerleri sıfırla demişsiniz ama onu nasıl yapıcam yardımlarınız için tşkler

• arkadaşlar yeni puntonun 1.3 multijet 95hp dualogic s&s ve 1.4 multiair 105hp manuel s&s modellerinin
    1-Ara hızlanmaları
    2-yol tutuşları (ESP'li ve ASR'li)
    3-uzun yol kullanışlıkları
    4-şehiriçi ve şehirdışında 1 depo ile kaç km yol yaptıkları(45lt depo menzilleri)

araç sabihi deneyimli arkadaşlar bu maddelere açıklık getirirse çok sevinirim ciddi anlamda 2sinden birini almayı düşünüyorum.. ilgilenen ve yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.