Şimdi Ara

### Yeni Fiat Punto 2012 topluluğu .. ^#### +19 üye (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.126
Cevap
19
Favori
114.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10.000 bakımını yaptıktan sonra (belkide öyle denk gelmiştir) aracımda bir ses duymaya başladım... düz yolda sorun yok gibi! ama yokuşa doğru geldiğimde araç devirden düşüp tekrar gaz verdiğimde 1500-2000 devir arasındayken "vıjvıjvıjvıj" şeklinde ön taraftan bir ses geliyor 2000 devir üstüne çıkınca yada 1500 devirin altına inince bu ses gidiyordu.. bir müddet kullandım her zaman yapmamakla birlikte yokuşlarda genelde bu sesi duyuyordum, geçenlerde arabaya 4 kişi felan bindik bu sefer aynı sesi düz yolda giderkende yaptı.. forumlardan araştırdığım kadarıyla şarj dinamosu gergi bilyesinden bu sesin geldiği şeklinde yorumlar gördüm, önceki gün aracı servise götürdüm, usta ile test ettik dediğim koşullarda tekrar vıjırtı sesi geldi... usta ilk kez böyle bir ses duyduğunu aracı sabah bırakmamı ve bu sesi araştırmaları gerektiğini söyledi... şarj dinamosu gergi bilyesinden olurmu dedim? olabilir araştırmamız lazım ben bu sesi ilk kez duydum ilginç dedi... banada ilginç gelen servis ustasının bu sesi ilk kez duydum demesi oldu, genelde eski arabalarda bu sese çok rastlanır ama usta ilk kez duymuş.. neyse önümüzdeki hafta aracı bırakacağım incelesinler bakalım neyse sorun garantiden değişsinler...

• Merhaba Arkadaşlar,
    Aranızda fiat punto arabasına çakmaklıktan usb çoklayabilen oldu mu? Ben bir kaç tane taktım ama büyük geldi. Taktıklarımın hepside standart. Diğer arabalarda sorun olmuyor ama punto da problem. Takınca dışarı çıkıyor. Yerinde durmuyor.
    Ne yapmak lazım. Teşekkürler...
  • arkadaslar yılda 15 bin km falan yaparım.. sizce dizelimi tercih etsem yoksa benzinlimi.. işyerim kısa mesafede (7km), yılda bir kez memlekete git gel yaparım o kadar (git gel 1.500km)..

birde dizel depo kaç liraya dolar kaç km yapar??
    benzinli depo kaç liraya dolar kaç km yapar bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamsar24

Merhaba Arkadaşlar,
    Aranızda fiat punto arabasına çakmaklıktan usb çoklayabilen oldu mu? Ben bir kaç tane taktım ama büyük geldi. Taktıklarımın hepside standart. Diğer arabalarda sorun olmuyor ama punto da problem. Takınca dışarı çıkıyor. Yerinde durmuyor.
    Ne yapmak lazım. Teşekkürler...

bende sorun yok. usb de takılıyor . gps de takılıyor. problemsiz çalışmakta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GothikA13

arkadaslar yılda 15 bin km falan yaparım.. sizce dizelimi tercih etsem yoksa benzinlimi.. işyerim kısa mesafede (7km), yılda bir kez memlekete git gel yaparım o kadar (git gel 1.500km)..

benzinli depo kaç liraya dolar kaç km yapar bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum..

Yılda 15km civarlarında yapıyorum dizeli tercih ettim. 170tl civarında doluyor. 40lt aldığımda. depo kapasitesi 45lt bu arada. istanbul trafiğinde 600km yapabiliyorum. şehirler arasında 900km yapıyorum. araç daha 14000 km de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GothikA13

arkadaslar yılda 15 bin km falan yaparım.. sizce dizelimi tercih etsem yoksa benzinlimi.. işyerim kısa mesafede (7km), yılda bir kez memlekete git gel yaparım o kadar (git gel 1.500km)..

Arkadaşta demiş zaten 165-170tl'ye 39-40 litre alır ve şehir içi 750-800km şehir dışı 1000-1100km giderim ben.Aracı zorlamam sakin kullanır 90-110km hızlar arasında kullanırım.Yani dizel size uygundur bence de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teacherofenglish -- 22 Temmuz 2013; 15:43:32 >
  • Bolu Abant buluşmamızdan kareler. Bu tür buluşmalarda sizleri de aramızda görmek isteriz.

• http://www.fiat.com.tr/teknoloji/Sayfalar/BlueAndMe.aspx burada bir güncellemeden bahsediyor ama buradan yada fiat servisinde güncelleme yapan oldu mu ? turkce karakter sorunu çözüldü mü _
  • Herkese selamlar, almış olduğum 1.4 Lounge Dualogic aracıma henüz 1000 km ye gelmeden Atiker OBD II Lpg taktırdım. Daha önceki Fiat ve Atiker tecrübelerimden dolayı herhangi bir tereddütüm olmadı, daha fazla beklemeye gerek duymadan işlemi gerçekleştirdim.

Benim bir önceki aracım Panda ile Puntoyu kıyaslarsak, 7 yıl bindiğim Pandada sıfır Puntodaki kadar trim sesi ve tıkırtı olmaması ilginç. Bir de kullanıcılara bir sorum olacak, acaba 110 km hızda 5. viteste iken devir ne göstermektedir? Bana 110 km için yüksek devir çeviriyor gibi geldi ki bu da yakıtı arttırır.

Ben bu aracın da tam bir şehiriçi aracı olduğu kanaatindeyim ki Panda ile Punto arasında kayda değer bir yakıt farkı da yoktu benzin değerlerinde, ancak bu araçları biraz zorladığınızda 1.6 motor C segment araçlardan fazla yakaması kaçınılmaz. O nedenle bu araçlar düşük devirlerde zorlanmadan kullanıldığında oldukça ekonomik hatta dizelden daha az yakması bile sözkonusu olabilir. Lpg ile tüketim verilerimi de sizlerle paylaşacağım herkese iyi günler dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur2007

Herkese selamlar, almış olduğum 1.4 Lounge Dualogic aracıma henüz 1000 km ye gelmeden Atiker OBD II Lpg taktırdım. Daha önceki Fiat ve Atiker tecrübelerimden dolayı herhangi bir tereddütüm olmadı, daha fazla beklemeye gerek duymadan işlemi gerçekleştirdim.

Benim bir önceki aracım Panda ile Puntoyu kıyaslarsak, 7 yıl bindiğim Pandada sıfır Puntodaki kadar trim sesi ve tıkırtı olmaması ilginç. Bir de kullanıcılara bir sorum olacak, acaba 110 km hızda 5. viteste iken devir ne göstermektedir? Bana 110 km için yüksek devir çeviriyor gibi geldi ki bu da yakıtı arttırır.

Ben bu aracın da tam bir şehiriçi aracı olduğu kanaatindeyim ki Panda ile Punto arasında kayda değer bir yakıt farkı da yoktu benzin değerlerinde, ancak bu araçları biraz zorladığınızda 1.6 motor C segment araçlardan fazla yakaması kaçınılmaz. O nedenle bu araçlar düşük devirlerde zorlanmadan kullanıldığında oldukça ekonomik hatta dizelden daha az yakması bile sözkonusu olabilir. Lpg ile tüketim verilerimi de sizlerle paylaşacağım herkese iyi günler dilerim.

Selamlar benim punto 1.3 75hp olandan vites aralıkları çok küçük diyebilrim. 5. viteste 90km hızda 2000devirlerde gidiyor. 110km hızlara çıkınca 2300devirlerde seyir ediyorum.
    Bu arada pandayı hep merak etmişimdir. nasıldı memnun kaldınızmı. punto ile karşılaştırdığımızda çok ufak tefekmi kalıyor içi dişı. Saygılar.

• merhaba arkadaşlar 17 ocak ta teslim aldığım aracımın arka kapı kenet yerlerinden hareket halindeyken gıcırtılar gelmeye başladı servise de gitmedim işin açığı. böyle bir sorunla karşılaşıp ta çözen ya da çözümünü bilen var mı. km si 4300 de olmasına rağmen şaşırdım ses gelmesine...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayalet_007

merhaba arkadaşlar 17 ocak ta teslim aldığım aracımın arka kapı kenet yerlerinden hareket halindeyken gıcırtılar gelmeye başladı servise de gitmedim işin açığı. böyle bir sorunla karşılaşıp ta çözen ya da çözümünü bilen var mı. km si 4300 de olmasına rağmen şaşırdım ses gelmesine...

Kronik sorunu arabalarımızın, servisten garanti kapsamında kapı gergileri değiştiriliyor ve sorun çözülüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba punto severler...Almayı düşündüğüm aracı aşağıda paylaşıyorum. Punto'nun otomatik vitesleri tutulmuyor ve şanzımanı iyi değil diye duydum. Genel bi bilgi almak istiyorum. Şimdiden tşk ederim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-punto-easy-1.4-fire-dualogic-otomatik-vites-esp-li-garantli-129427754/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: connectpeople

quote:

merhaba arkadaşlar 17 ocak ta teslim aldığım aracımın arka kapı kenet yerlerinden hareket halindeyken gıcırtılar gelmeye başladı servise de gitmedim işin açığı. böyle bir sorunla karşılaşıp ta çözen ya da çözümünü bilen var mı. km si 4300 de olmasına rağmen şaşırdım ses gelmesine...

Kronik sorunu arabalarımızın, servisten garanti kapsamında kapı gergileri değiştiriliyor ve sorun çözülüyor.

teşekkür ederim. yağla geçer diyenler var ama yağ kalıcı çözüm değil sanırım
  • quote:

quote:

quote:

Yağ çözüm olmuyor malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: despi16

Merhaba punto severler...Almayı düşündüğüm aracı aşağıda paylaşıyorum. Punto'nun otomatik vitesleri tutulmuyor ve şanzımanı iyi değil diye duydum. Genel bi bilgi almak istiyorum. Şimdiden tşk ederim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2012-punto-easy-1.4-fire-dualogic-otomatik-vites-esp-li-garantli-129427754/detay

ben aracımı alırken satış görevlisi puntodaki otomatik şanzımanın delta lancia ve fiat bravadaki şanzıman sistemiyle aynı olduğunu söylemişti, hatta dizel otomatiklerin artık üretilmeyişinin sebebinin, üretim maliyetinin yüksek olduğunu söylemişti... sonuçta bu arabadaki otomatik şanzıman tek kavramalı bir sistem pejo ve citroende tek kavrama kullanıyor... ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım gayette memnunum, sizin aldığınız duyumların temelinde insanların genel anlamda fiata çamur atmasının bir sonucu olarak şanzımanında nasibini alması olarak diye düşünüyorum...... ayrıca ilandaki aracın fiyatıda fena değil gibi duruyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gıcırtılar gergilerden değil de kilit yerlerinden geliyormuş. iyi kilitleyemiyor sanırım. Bi usta arkadaş denk geldi yolda, kilitlerin içine çamur toz falan girmiş yağla dedi ama çözüm mü ki bilemedim. En iyisi servise götürmek sanırım.

• Sorun kapı gergileri ile ilgili..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gıcırtılar gergilerden değil de kilit yerlerinden geliyormuş. iyi kilitleyemiyor sanırım. Bi usta arkadaş denk geldi yolda, kilitlerin içine çamur toz falan girmiş yağla dedi ama çözüm mü ki bilemedim. En iyisi servise götürmek sanırım.

Benimde gicirti sorunu oldu. Sorun kronik hem gergi. Hem kilitte ikisinide garantiden degistiler sorun cozuldu. Arka kapi kilitleri zor acilip kapanmaya basliyordu ve gicirti yapiyordu. İkinci kronik sorunda stop lambalarinin terlemesi ve bugu yapmasi bunuda fegisiyorlar. Üçüncü kronik sorun motorunuzerinde radyatorun uzerine doğru bir palastik kapak var. Bu kapagi metal parçalarla motora baglamislar titresimden kiriliyor. Elinizle sallayin kiriksa belli oluyor zatan. Bu soeunlari iyilestidilmis yeni parçalarla degisiyorlar. Herkeze iyi günler.

• merhaba arkadaşlar karter koruma yaptıran var mı geçen ay serviste 380 tl demişlerdi şimdi 125e düşmüş.kamyonların iz yapması sonucu derinleşen yolda altını sürttüm çok moralim bozuldu Allahtan vida başı denk gelmiş kötü birşey olmadı.karter koruma yaptırsak iyi olacak
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.