- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV 4 ADET GÖZLÜK HDMI KABLO VE SİHİRLİ KUMANDA HEDİYEL
72 Cevap27394 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

57 Mesaj
21 Mayıs 2012; 18:16:03 

LG 50PM6800 FULL HD 3D PLAZMA TV-4 ADET 3D GÖZLÜK-SİHİRLİ KUMANDA -HDMI KABLO HEDİYELİ -
http://www.tvt.com.tr/L...-HEDIYELI,PR-24131.html

Arkadaşlar bir televizyon buldum, almayı düşünüyorum.Sizce nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07ugur -- 21 Mayıs 2012; 18:24:19 >

2 Mesaj
22 Mayıs 2012; 2:33:17 

TV güzel görünüyor. Yanlız cuma günü LG çağrı merkezini aradım, dahili uydu alıcısı üzerinde dediler. Bu gün aradım, model numarasının sonunda "S" ibaresi varsa dahili uydu alıcısı vardır dediler. Bakalım yarın ne olacak . Genel olarak özellikleri iyi. Ya birde LG 'de bir ürünün özelliklerini arıyorum, çözene kadar bi sürü zaman geçiyor bu sefer emin de olamıyorsun. Kullanım klavuzlarına bakıyorum örneğin bir özellik belirtecekse "uydu modellerinde" diyor ama hangilerinin uydu modelleri olduğunu yazmıyor . Benim gözüm asıl Panasonic TX-P50GW30 veya biraz daha üst modellerde ama fiyatları yüksek (5000000:1 Kontrast). Ucuz olanlarında kontrast oranı düşük (2000000:1 veya daha az). Ben de çorba oldum anlıyacan . Neyse alırsan şimdiden hayırlı olsun. TV ile ilgili bilgilerini, tecrübelerini paylaşabilirsen güzel olur.
Saygılar.

275 Mesaj
22 Mayıs 2012; 3:00:29 

24'ünde Metroda satılmaya başlanacak, Bonus kartla 1900 liraya geliyor.

http://c1205.hizliresim.com/x/q/6f3zt.jpg

1987 Mesaj
22 Mayıs 2012; 10:57:21 

Yorum görmeden bence alma. LG plazma da ne yazık ki oldukça tırt.

2012 modelleri için daha yorum okuyamadım gerçi ama sanmıyorum ki, 2011 in çok üzerine çıkmış olsunlar.

Bende 60" PM9700 modelini merak ediyorum ama hiç umudum yok.

TV: Panasonic TX-P55VT50 Plasma
AVR: Pioneer VSX 920 Speakers :front: Dali Ikon 6 Mk2 - center:Dali Ikon Vocal Center Mk2 -rear: Dali Concept 1
Game Console : Playstation 4 & XBOX 360 Elite PSN : lincolngol / GT : Laserion1905
Notebook: MSI CX61 2OD-231XTR Blu Ray/Media Player: Pioneer BDP-140 & Netgear NeoTV 550 Electric Filter : MONSTER HTS 5100 SE Photograph : PENTAX K-5+Canon G12

3006 Mesaj
22 Mayıs 2012; 12:30:38 

Ben elektroworld indiriminden almıştım, kutudan gözlük çıkmadı. 2 tane hediye yazdığı için gözlüklerin gelmesini bekliyorum 1 haftadır. Home 1080p izledim böye bir görüntü daha önce izlememiştim. Yalnız tv beklediğimden daha büyük çıktı salona girip baktıkça gülesim geliyor.. (32" ten buna gçince ) Bu fiyata 4 gözlük yanında da akıllı kumanda olması mükemmel. Televizyondan çok memnunum ama keşke almasaydımda bu indirimi bekleseydim diyorum şuan. Tv almamış olsaydım yine bunu alırdım, bilginize.. (3d konusuna giremiyorum)

7 Mesaj
22 Mayıs 2012; 12:49:02 

2012 modelleri için daha yorum okuyamadım gerçi ama sanmıyorum ki, 2011 in çok üzerine çıkmış olsunlar.
0

224 Mesaj
24 Mayıs 2012; 17:38:52 

takip

*{ LG G2 D802 32 GB GOLD } *
** { ASUS K55VJ-SX077D } 3. nesil Intel® Core™ i7 Quad Core - 3630QM Processor **
(6M Cache, up to 3.40 GHz) | NVIDIA GeForce GT 635M 2GB | 16 GB DDR3 1600 Mhz | 1 TB SATA | 15.6" FULL HD

*** { 2005 CITROEN C4 SX 1.6 HDI 110 HP - Amiral Mavi } ***

35 Mesaj
24 Mayıs 2012; 20:05:45 

Ürün Metro'da 179*12=2150 TL. 2 gözlük ve sihirli kumanda var. Bonus ile alırsanız 250 TL bonus veriyor.

4 Mesaj
25 Mayıs 2012; 1:15:46 

Bu televizyon çok yansıma yapıyor arkadaşlar iyi inceleyin bence. Plazmada panasonic üstüne tanımam. Ayrıca aynı tv Vatanda bu hafta 2099 tl idi gözlük hediyeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tysin -- 25 Mayıs 2012; 1:18:40 >

1254 Mesaj
16 Temmuz 2012; 15:47:28 

Dvb s yokmus yansima cokmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

25 Mesaj
7 Ağustos 2012; 15:35:49 

Merhaba, bu TV ile Teledünya'nın conax modülünü kullanabiliyor muyuz ? Cihazın DVB-C tuneri var. LG teknik servisi aradım. Teknik elemanlar telefona çıkmadılar ama müşteri temsilcisine "Model o modülü destekliyor ama TV'nin Türkçe desteği olmadığından taksanız bile yayın izleyemezsiniz" demişler. Bu açıklama bana çok saçma geldi. Yardımcı olabilecek olan var mı ?

21 Mesaj
23 Ağustos 2012; 9:14:33 

Bu tv yi yeni aldım. dahili wireless var ama nedense çok yavaş geldi bana interneti çok yavaş :((((

93 Mesaj
25 Ekim 2012; 3:13:57 

Merhaba Tv yi geçen hafta aldık, ancak bir türlü tablete bağlayamadım, lg nin uygulaması bu modeli desteklemiyor. Tabletim android kullanıyor, uygulamanın adı ise LG TV REMOTE. destek geldiğinde adam olacak tv. bu arada kablosuz klavye bağlayanınız var mı acaba?

yok yok

28 Mesaj
26 Ekim 2012; 11:13:55 

Arkadaşlar aynı ürün elektroworld'de 1799 tl. İlginenlere duyrulur...

330 Mesaj
27 Ekim 2012; 18:10:28 

Hayırlı Bayramlar

Ben teknosadan panasonic et5 serisi aldım memnun değilim değiştirme imkanım olacak gibi

eskiden beri çok begendiğim LG 50PM6800 1799 tl olmuş sen kullanıyorsun bana bilgi verebilirmisin

yanısama olayı nasıl çok rahatsız ediyor mu
medaya player iyi mi film izlemekte sorun yaşadın mı
hd yayınlarda görüntü nasıl
smart tv özelliğinde wifi flash vs borwser nasıl tatmin edicimi
plazma olmasının eksi yönleri var mı

benim bilmediğim sizin farkettiğiniz artı ve eksileri konusunda yardımcı olabilirmisin

Şimdiden Teşeşkürler Hayırlı Bayramlar

374 Mesaj
27 Ekim 2012; 20:13:25 

quote:

Orijinalden alıntı: Cmk21

Hayırlı Bayramlar

Ben teknosadan panasonic et5 serisi aldım memnun değilim değiştirme imkanım olacak gibi

eskiden beri çok begendiğim LG 50PM6800 1799 tl olmuş sen kullanıyorsun bana bilgi verebilirmisin

yanısama olayı nasıl çok rahatsız ediyor mu
medaya player iyi mi film izlemekte sorun yaşadın mı
hd yayınlarda görüntü nasıl
smart tv özelliğinde wifi flash vs borwser nasıl tatmin edicimi
plazma olmasının eksi yönleri var mı

benim bilmediğim sizin farkettiğiniz artı ve eksileri konusunda yardımcı olabilirmisin

Şimdiden Teşeşkürler Hayırlı Bayramlar

Ben fikrimi sunayım kullanan biri olarak.

- Yansıma çok rahatsız ediyor, evet. Yansımadan kaçma şansınız varsa etmiyor ama. Benim evdeki 3 koltuktan birinde izlenmiyor. Tam karşısından izlenmiyor yani. Diğer koltuklar açılardan dolayı kurtaramıyor. Eğer yansımadan kaçınamıyorsanız ve direkt olarak ışık alıyorsa gündüz tv falan seyretmeyi unutun.

- Sorunsuz medya oynatıcısı. Kablosuz olarak bilgisayarımdan bayağı bir dizi, film izledim.

- HD'ler harika. 3 boyutlu gibi neredeyse. Özellikle HD filmler ve ligtv keyif veriyor gerçekten de.

- Pek kullanışlı değil. Özellikle flash olan sayfalarda bayağı kasabiliyor. Ben kullanmıyorum.

DLNA için Program Arayanlar - 1
- 2 - 3

330 Mesaj
27 Ekim 2012; 20:56:28 

quote:

Orijinalden alıntı: cenk78

- Yansıma çok rahatsız ediyor, evet. Yansımadan kaçma şansınız varsa etmiyor ama. Benim evdeki 3 koltuktan birinde izlenmiyor. Tam karşısından izlenmiyor yani. Diğer koltuklar açılardan dolayı kurtaramıyor. Eğer yansımadan kaçınamıyorsanız ve direkt olarak ışık alıyorsa gündüz tv falan seyretmeyi unutun.

- Sorunsuz medya oynatıcısı. Kablosuz olarak bilgisayarımdan bayağı bir dizi, film izledim.

- HD'ler harika. 3 boyutlu gibi neredeyse. Özellikle HD filmler ve ligtv keyif veriyor gerçekten de.

- Pek kullanışlı değil. Özellikle flash olan sayfalarda bayağı kasabiliyor. Ben kullanmıyorum.

verdiğiniz cevaplar için teşekkürler

led tvde bu kadar yansıma olmasını sebebi nedir

web browser flash desteği var sanırım ama işlemcilden dolayı kasıyor

13 Mesaj
14 Kasım 2012; 20:47:08 

Almayı düşünüyorum alan arkadaşlar fotoğraf ekleyebilirler mi? Salonda nasıl duruyor veya duracak merak ediyorum =))

13 Mesaj
16 Kasım 2012; 18:28:07 

quote:

Direk kablosuz bilgisayara bağlanıp izleyebilirsun yani? Doğru mu anladım?

374 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:10:46 

quote:

Orijinalden alıntı: bixked
Direk kablosuz bilgisayara bağlanıp izleyebilirsun yani? Doğru mu anladım?

Evet. Kablosuz adaptörü içinde geliyor. TV'nin içinde yani. Kablosuz bir modeminiz varsa ona bağlanabiliyorsunuz kablosuz olarak. Aynı modeme bağlı bir de bilgisayarınız varsa, Plex Media Server veya Mezzmo gibi medya sunucu programlarıyla kablosuz olarak film izleyebiliyorsunuz.

- 2 - 3

13 Mesaj
16 Kasım 2012; 19:38:59 

quote:

Evet. Kablosuz adaptörü içinde geliyor. TV'nin içinde yani. Kablosuz bir modeminiz varsa ona bağlanabiliyorsunuz kablosuz olarak. Aynı modeme bağlı bir de bilgisayarınız varsa, Plex Media Server veya Mezzmo gibi medya sunucu programlarıyla kablosuz olarak film izleyebiliyorsunuz.

Harika.. Bunu bilmeden aldım yarın montaja gelecekler.
Duyunca çok mutlu oldum teşekkürler.

Bir de birşey daha sormak istiyorum.
Görüntü Parlaklık ayarı standart ayarlarına göre yükseltilebiliyor mu?

Bugün gördüğümde pek parlak değildi ordaki yetkili ayarlanır daha parlak oluyor falan dedi.
Doğru mudur?

Altyazı da sıkıntı çıkıyor mu ? Ayrı bir medya player almama gerek var mı?
Wifi'dan izlerken takılma var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bixked -- 16 Kasım 2012; 19:39:54 >

374 Mesaj
16 Kasım 2012; 20:12:33 

quote:

Orijinalden alıntı: bixked
Harika.. Bunu bilmeden aldım yarın montaja gelecekler.
Duyunca çok mutlu oldum teşekkürler.

Bir de birşey daha sormak istiyorum.
Görüntü Parlaklık ayarı standart ayarlarına göre yükseltilebiliyor mu?

Bugün gördüğümde pek parlak değildi ordaki yetkili ayarlanır daha parlak oluyor falan dedi.
Doğru mudur?

Altyazı da sıkıntı çıkıyor mu ? Ayrı bir medya player almama gerek var mı?
Wifi'dan izlerken takılma var mı ?

Parlaklık ayarı 100'e kadar gidiyor. Varsayılan olarak ortalarda duruyor diye hatırlıyorum. Ben 55'de kullanıyorum. Çok da parlak bir ekran sevmiyorum.

Altyazıda hiç sıkıntı yaşamadım. Altyazıların hepsi srt formatında yalnız. Başka bir formatta sorun çıkar mı bilmiyorum. Altyazıların zaten %90'ı srt olduğu için ben hiç soruna denk gelmedim. Denemeden media player almanızı tavsiye etmem, çünkü çok büyük ihtimal sorun yaşamazsınız.

Wifi'dan film izlerken sorun çıkma konusu biraz karışık. Kullandığın programa göre değişebiliyor öncelikle. Ben şu an Mezzmo kullanıyorum. Plex'i uzun süre kullandım ama bağlantı kopma hatası yaşadım bayağı. Mezzmo'ya geçince rahatladım. Ancak Mezzmo da son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı. TV'den değildir diye tahmin ediyorum. Çünkü birincisi, tv modeme 65-70 mbps'le bağlanıyor ki gayet yeterli.(Modemin kesinlikle yakın olması gerekiyor tv'ye) İkincisi, 15-20 gb'lık, 15-17 mbps bitrate'li 3d filmler aktarırken hiçbir sorun yaşamazken 500 mb'lık kısa komedi dizilerini açarken takılıp kalabiliyor. %100 sorunsuz kullanamıyorum yani. Çok dizi izlediğim için beni gıcık edebiliyor. Ama filmlerde sorunsuzluk oranım %99. Sorun yaşadığımda ise usb belleğe atıp oradan izliyorum fazla uğraşmadan. En garanti yol o çünkü.

Örnek filmler vereyim kablosuz bağlantıda sorun yaşamadığım:
Avatar.3D.2009.Half-SBS.1080p.DTS.x264-munk
Hugo.3D.2011.1080p.BluRay.Half.OU.DTS.x264-HDMaNiAcS
TRON Legacy 2010 BluRay3D Half SBS 1080p AC3 x264 INFERNO

- 2 - 3

557 Mesaj
16 Kasım 2012; 23:18:37 

Arkadaşlar biraz daha fazla ekran görüntüsü paylaşabilirseniz sevinirim.

cenk78'in diğer bir forumda tyler olarak paylaştığı resimleri inceledim.

Parlaklık seviyesi arttırıdığında görüntü nasıl oluyor görme imkanımız olabilir mi?

Direk ışık aldığında hiçbir şekilde görüntüyü iyileştiremiyor muyuz?

BU tv aklıma yatıyor ama biraz daha düşer mi diye bekliyorum.

LG 50PM6900
2004 Ford Mondeo Ghia-X - LPG

834 Mesaj
28 Kasım 2012; 14:44:27 

bir üst modeli olan 6900'de yansıma olayı daha azmış diye okumuştum biryerlerde doğrumudur?

Samsung 51E551 > Samsung SSG-4100GB
LG BH9520TW

Samsung 40C550
Sony PS3 Slim 120GB > Logitech Driving Force GT
Xbox 360S 260GB > Microsoft Wireless Speed Wheel
Turtle Beach Ear Force DPX21 Headset

10 Mesaj
29 Kasım 2012; 10:28:19 

Cihaz DTS ses codeğini çözüyor mu ? 3d olarak aktif mi pasif mi ?

557 Mesaj
29 Kasım 2012; 12:17:03 

quote:

Orijinalden alıntı: zafertolga

Cihaz DTS ses codeğini çözüyor mu ? 3d olarak aktif mi pasif mi ?

DTS çözüyor ve aktif 3D.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 29 Kasım 2012; 12:17:24 >

LG 50PM6900

10 Mesaj
29 Kasım 2012; 13:05:51 

Teşekkürler.

174 Mesaj
30 Kasım 2012; 22:20:28 

Arkadaşlar iyi akşamlar.bu aralar taktım bir led yada plazmaya.aklımda lg 47lm760s vardı ama biraz araştırma yapınca daha uygun fiyata bu lg50pm6800 denk geldi.araştırdım pek sıkıntı yok gibi.şimdi şunu söylemek ve sormak istiyorum.istediğim özellikler ve fiyatım aşağıda ki gibidir sizce led veya plazma almak istesem 50pm6800 hepsine ağır basarmı.birde bu 6800 ün 3d performansı ve gözlükleri hakkında ne söylersiniz.pasif gözlükle 3 boyutlu izleyemezmiyiz?

50--60 inç arası olacak
3d--2d-3d dönüşme
ethernet--dahili wi fi
hdmı usb kulaklık çıkışı fiyat aralığı 1500--2000 tl
dahili uydu alıcı

bu durumda lg 50 pm6800 nasıl daha doğrusu performans vb?
Ben daha çok normal yayın,uydu kanalları izlicem.arada bir usb film.ama en çok pc bağlayıp oyun oynayacağım.değermi yanii..

şimdiden size çok teşekkür ederim.ilk defa alacağım için bilgisizim ve tedirginim.yardımlarınızı bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxidextr -- 30 Kasım 2012; 22:27:33 >

Yapma bana bu nazı sildim işte imzamı

185 Mesaj
21 Aralık 2012; 23:08:47 

quote:

Orijinalden alıntı: maxidextr

Arkadaşlar iyi akşamlar.bu aralar taktım bir led yada plazmaya.aklımda lg 47lm760s vardı ama biraz araştırma yapınca daha uygun fiyata bu lg50pm6800 denk geldi.araştırdım pek sıkıntı yok gibi.şimdi şunu söylemek ve sormak istiyorum.istediğim özellikler ve fiyatım aşağıda ki gibidir sizce led veya plazma almak istesem 50pm6800 hepsine ağır basarmı.birde bu 6800 ün 3d performansı ve gözlükleri hakkında ne söylersiniz.pasif gözlükle 3 boyutlu izleyemezmiyiz?

50--60 inç arası olacak
3d--2d-3d dönüşme
ethernet--dahili wi fi
hdmı usb kulaklık çıkışı fiyat aralığı 1500--2000 tl
dahili uydu alıcı

bu durumda lg 50 pm6800 nasıl daha doğrusu performans vb?
Ben daha çok normal yayın,uydu kanalları izlicem.arada bir usb film.ama en çok pc bağlayıp oyun oynayacağım.değermi yanii..

şimdiden size çok teşekkür ederim.ilk defa alacağım için bilgisizim ve tedirginim.yardımlarınızı bekliyorum..

BENDE ARRKADAŞLA AYNI DÜŞÜNCEDEYİM ...

Hatta benn lg 6800 u ortalama 1400 çivarında almayı planlıyorum.Ne diyorsunuz..?? samsung 55 e551 i dusunurken lg nin bu modelini almaya karar kıldım Aslında almak istegiğim tv LG 55 LM670S (en alt bu modeli yada yine gri celikli 860 modelide ola bilir ama o beni biraz kasar gibi) bunlarını allana kadar 50 6800 modeline karar verdim 8-9 ay bunu kullanırım sonra yatak odasına bunu koyar yerine 55 LM670/860 ı filan alabirim diğe düşünüyhorum..Ve sizden[font="Times New Roman"] ACİLL YORUM BEKLİYORUM...

1369 Mesaj
26 Aralık 2012; 9:34:26 

Bu tv'nin boyutu ve fiyatı ilgimi çekti almayı düşünüyorum.
Daha önce Tv kullanmadım, arkadaşın biri yansıma yapıyor demiş ama direkt olarak güneş almayan evde veya akşamları yansıma yapabilirmi?
Film izlemek için kullanacağım.

Kliksa'da fiyat uygun bonus+avantajix vs 1.450 tl'ye alınabilir.

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

2235 Mesaj
26 Aralık 2012; 9:41:46 

arkadaşlar bu tv yi almayın.Görüntü soluk ötesi smart özelliği kaplumbağa gibi.Fiyatı ucuz diye kendinizi hasta etmeyin.

557 Mesaj
26 Aralık 2012; 11:56:00 

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

arkadaşlar bu tv yi almayın.Görüntü soluk ötesi smart özelliği kaplumbağa gibi.Fiyatı ucuz diye kendinizi hasta etmeyin.

Şimdi bu TV'yi alan benimle birlikte onlarca kişi var.
Ben 3,5 metreden izliyorum ve 127 ekranın mat olmasından memnunum.
Kızım bazen 1 metre önüne oturuyor TV'nin.

Aşırı parlak görüntü gözlerimizi ne hale getirecekti.
Beyazların beyaz ile kırık beyaz arasında, smart'ın çok yavaş olduğunu söyleyebilirim.
Fakat FullHD görüntüler ile 3D mükemmmel diyebilirim.

SD yayın kalitesinden de çok memnunum. Aşağıdaki fotoğrafların renk kalitesi benim için çok iyi.
Karadayı'da savcı ve hakim hanımın yüz hatları tamamen belli oluyor.
Neredeyse gerçek ten rengini birebir görüyorum.

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0

LG 50PM6900

2235 Mesaj
26 Aralık 2012; 13:34:30 

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Şimdi bu TV'yi alan benimle birlikte onlarca kişi var.
Ben 3,5 metreden izliyorum ve 127 ekranın mat olmasından memnunum.
Kızım bazen 1 metre önüne oturuyor TV'nin.

Aşırı parlak görüntü gözlerimizi ne hale getirecekti.
Beyazların beyaz ile kırık beyaz arasında, smart'ın çok yavaş olduğunu söyleyebilirim.
Fakat FullHD görüntüler ile 3D mükemmmel diyebilirim.

SD yayın kalitesinden de çok memnunum. Aşağıdaki fotoğrafların renk kalitesi benim için çok iyi.
Karadayı'da savcı ve hakim hanımın yüz hatları tamamen belli oluyor.
Neredeyse gerçek ten rengini birebir görüyorum.

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0
0

0
0
0

10larca kişi sadece memnunum diyebiliyor.Kendinizi boşyere kandırıyorsunuz.Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar.Allah aşkına biraz eğri oturup doğru konuşun.Büyük tv eyvallah ama renk kalitesi rezalet.Şu tv'yi herhangi bir led veya plazma ile karşılaştırır mısın?
LG tutulmayan elinde kalan teknoloji fakiri tv'yi ucuza satıyor sizde fiyatına aldanıp alıyorsunuz.

557 Mesaj
26 Aralık 2012; 17:19:15 

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

10larca kişi sadece memnunum diyebiliyor.Kendinizi boşyere kandırıyorsunuz.Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar.Allah aşkına biraz eğri oturup doğru konuşun.Büyük tv eyvallah ama renk kalitesi rezalet.Şu tv'yi herhangi bir led veya plazma ile karşılaştırır mısın?
LG tutulmayan elinde kalan teknoloji fakiri tv'yi ucuza satıyor sizde fiyatına aldanıp alıyorsunuz.

Ürünün satış fiyatı arz talebe göre belirlenir.
Bu TV'nin satış fiyatı 2000-TL civarındaydı.
Talep ve rakipleri ile arasında fazla fiyat farkı olmadığı için fiyatı indirilip stok eritilmiştir.

Soru : "Ya dünyanın neresinde 50 inch tv yi 1600 tl ye satıyorlar?"
Cevap : Panasonic geçen yıl 50GW serisini 1.600-TL'ye kapış kapış sattı ve ürünü temizledi ki yeni serilerini (örneğin 50ST) 2500-TL civarına satabilsin.

50ST serisinin stokları bitmez ise 1 yıl içinde bu fiyatları görür.

Biz panasonic kötüdür ya da bizim TV Pana'dan iyidir demiyoruz ki, aradaki 1.000-TL farkı vermeye gerek yok diyoruz.

Dünya'da bazen aynı firma maliyeti ucuz olan ürünü maliyeti fazla olan üründen daha pahalıya satabiliyor.
Tüm bunları arz talep dengesi belirler.

İmzamdaki araç aynı özelliklere sahip eşdeğer bir passat'tan 10.000-TL daha ucuzdur. Bu araç varken niye 10.000-TL fazla verelim?

Ben memnunum, kendimi kandırmıyorum. Boşver bunları, bak keyfine biz öyle yapıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 26 Aralık 2012; 17:22:15 >

LG 50PM6900

2235 Mesaj
26 Aralık 2012; 17:29:39 

Cok guzel iste kendiniz soylemissiniz fiyat arz talebe gore belirlenir.bu tv ye talep olmadigi icin fiyatlar cakildi.muadil urun vs inanmiyorum passatla octavia eslestirmesi gibi birsey olmaz.herneyse herkes keyfine baksin.

834 Mesaj
26 Aralık 2012; 19:46:17 

bu tv'yi yaklaşık 1 aydır takip ediyorum. şuan fiyatı 1600e düştü 2000lerden. öncelikle gerçekten uyduda görüntüleri mat ve soluk gibi ancak ps3 oyunlarında ve hd filmlerde görüntüsü net ve akıcı lakin 1080p filmlerde arada takılıyor. 3d'sinden birşey anlamadım ama yılbaşında büyük bir indirim olursa alınabilir, gideri var .)

LG BH9520TW

Samsung 40C550

23 Mesaj
27 Aralık 2012; 1:47:04 

50PM6900 modeliyle Pentouch dışında arasındaki fark nedir?

557 Mesaj
28 Aralık 2012; 20:40:32 

quote:

Orijinalden alıntı: hakiee

50PM6900 modeliyle Pentouch dışında arasındaki fark nedir?

Ayrıca 6900 da kutudan akıllı kumanda çıkıyor, başkada fark yok.

LG 50PM6900

23 Mesaj
28 Aralık 2012; 20:52:21 

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Ayrıca 6900 da kutudan akıllı kumanda çıkıyor, başkada fark yok.

Cevap için teşekkür ederim az önce Teknosa Mersin Forum AVM Mağazasından satın aldım pazartesi elimde olacak gözlüklerin 1 hafta kadar sonra geleceğini söylediler. Pentouch özelliği benim için bişey ifade etmiyordu zaten. Akıllı kumanda yerine de kablosuz mouse ve bir android yazılımı kullanıldığını gördüm forumda o da cazibesini yitirdi. Parlaklığında fark var mı diye merak ediyordum onda da bi fark göremedim. Ayrıca mağazada teşhirdeki PM6900'de kasa siyah renkli PM6800'de gri. Sonuç olarak aradaki 600TL'lik farka değmeyeceğine karar verdim. Şimdilik 1599TL'ye 127ekran fullHD 3D özellikli smart özelliği de olan bi TV aldığım için mutluyum. Allah utandırmasın diyelim. :D

834 Mesaj
28 Aralık 2012; 22:33:45 

quote:

Cevap için teşekkür ederim az önce Teknosa Mersin Forum AVM Mağazasından satın aldım pazartesi elimde olacak gözlüklerin 1 hafta kadar sonra geleceğini söylediler. Pentouch özelliği benim için bişey ifade etmiyordu zaten. Akıllı kumanda yerine de kablosuz mouse ve bir android yazılımı kullanıldığını gördüm forumda o da cazibesini yitirdi. Parlaklığında fark var mı diye merak ediyordum onda da bi fark göremedim. Ayrıca mağazada teşhirdeki PM6900'de kasa siyah renkli PM6800'de gri. Sonuç olarak aradaki 600TL'lik farka değmeyeceğine karar verdim. Şimdilik 1599TL'ye 127ekran fullHD 3D özellikli smart özelliği de olan bi TV aldığım için mutluyum. Allah utandırmasın diyelim. :D

hocam yanında gözlükte verdiler mi?

LG BH9520TW

Samsung 40C550

23 Mesaj
29 Aralık 2012; 12:14:54 

quote:

Orijinalden alıntı: route666

hocam yanında gözlükte verdiler mi?

Evet 2 adet gözlük, 2 ay Digitürk deneme paketi verdiler. Gözlükler 1 hafta kadar sonra elimde olacakmış.

834 Mesaj
29 Aralık 2012; 12:20:28 

quote:

Evet 2 adet gözlük, 2 ay Digitürk deneme paketi verdiler. Gözlükler 1 hafta kadar sonra elimde olacakmış.

hmm tamam eyvallah. ama nedense sitede belirtmemişler gözlük olayını

LG BH9520TW

Samsung 40C550

23 Mesaj
29 Aralık 2012; 12:37:45 

quote:

Orijinalden alıntı: route666

hmm tamam eyvallah. ama nedense sitede belirtmemişler gözlük olayını

http://www.teknosa.com/...v-g-s350-plazma-tv-3d-g Burada gözlükler de var.

19 Mesaj
2 Ocak 2013; 14:41:12 

bende cihazı vatandan 1599 tl ye aldım fiyat kalite dengesi gayet makul bence 55" e 3200 tl veriyim diyorsanız lg nin bu tarz modelleri de var. renk solukluğu ilgili yorum yapmanın gerekli olduğunu düşünmüyorum, çünkü televizyon hd kalitesi olarak 3d kalitesi olarak filme göre değil emsal bi video yu kıyaslamalı. lg nin ürünlerini top girl video suyla mağazalarda sunduğunu biliyoruz ledler de nasıl bi keyif veriyorsa aynı keyif. mide bulandıracak tek yönü güçlü ışıkta ekran parlaması eh ona da çaresiz değil perdeyi kapat ışığı azalt ne bileyim bul bişeyler. alan arkadaşlara hayırlı olsun. zaten televizyonlarda cep telefonuna döndü artık 1 sene sonra eski teknoloji, 4 sene sonra değiştimek lazım oluyor değilmi ;)

23 Mesaj
2 Ocak 2013; 16:04:46 

Televizyon ilk geldiğinde biraz hayal kırıklığına uğradım. Parlaklığı gerçekten az ama 1 gün sonra alıştım. Görüntü kalitesi son derece iyi. USB portuna bağladığım harici HDD'yi hızlıca taradı. Bu kısımda arayüz hoşuma gitti. Klasörleri rahatlıkla görüntüleyebiliyorsunuz. Film ve fotoğrafları otomatik olarak görüyor diğer dosyalar görünmüyor. The Amazing Spider-Man'ı 1080p çözünürlükte izledim. Görüntü gerçekten beklemediğim kadar iyiydi. Altyazıyı film dosyasıyla aynı isimde oluşturursanız otomatik olarak açıyor. Yani video dosyası "The Amazing Spider-Man.mkv" ise aynı klasöre atacağınız altyazı da "The Amazing Spider-Man.srt" olmalı. Filmi ilk oynatmaya başladığımda altyazıda türkçe karakter sorunu vardı. Kumandadan "Settings" tuşuna basınca gelen menüden "Video Oynatmayı Ayarla." menüsüne girip altyazı dilini "Türkçe" olarak seçerseniz sorun kalmıyor. Yine aynı menüden altyazı rengi, boyutu, senkronizasyon ayarı gibi seçeneklere de ulaşabiliyorsunuz.

Televizyonu teşhirde izlediğimde diğerlerinden ayıran kötü bir durum gözüme takılmıştı. Diğer TV'lerde görüntü çok akıcıyken 50PM6800'de durum tam tersiydi, özellikle ağır çekimlerde hissedilir derecede fark vardı. Bu durum TruMotion özelliğinin kapalı olmasından kaynaklanıyormuş. Menüden bu özelliği açtığınızda görüntü gayet akıcı hatta kaygan bir hal alıyor :) Ama film izlerken tavsiye etmem, dizi izliyormuş hissi yaratıyor insanda :D

Smart özelliğini pek kurcalamadım. Ama akıllı kumanda almamakla doğru karar verdiğimi düşünüyorum. Logitech kablosuz mouse alıcısını taktım anında algıladı, bir de kablosuz klavye olursa tadından yenmez. :P İnternet tarayıcısı cep telefonunu andırıyor. Yavaş değil ama bilgisayar performansını da beklemek yanlış olur. Tatmin edici bir hızda bağlanıyor. Modemle arasında bir oda yani iki duvar, iki de büyük dolap var. Sinyal gücü orta seviyede. Evin herhangi bir bölgesindeki modemden rahatlıkla sinyal alabilir.

Tasarıma gelecek olursak, beğenerek aldığım bir üründü ama çıkan ayağın siyah olması hoşuma gitmedi. Çerçevesi fırçalanmış metal görünümlü bir televizyona parlak siyah ayak gitmemiş bence. Ama ayak da rengi dışında tasarım olarak güzel.

Sonuç olarak aldığım üründen gayet memnunum. İnsanı şüphede bırakabilecek tek yanı parlaklığı. Bir Alex değil ama bütçesi sınırlı olanlar için, fiyatına göre Messi diyebilirim. :)) Büyük ekranlı TV almak isteyenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. Almış olan diğer arkadaşlara da hayırlı olsun :)

9661 Mesaj
3 Ocak 2013; 3:35:32 

Arkadaşlar bu TV den aldım 1500 e 2 gözlük ile mal olmuş oldu kliksa.com dan.

Sorum şu. HDMI girişten video kayıt özelliği yok o bakımdan uyuz oldum. Bu cihaza DSmart Cam modül takılabilir mi?

Deneme Bakalım İmza Düzeldi Mi

701 Mesaj
5 Ocak 2013; 10:22:34 

quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

Arkadaşlar bu TV den aldım 1500 e 2 gözlük ile mal olmuş oldu kliksa.com dan.

Sorum şu. HDMI girişten video kayıt özelliği yok o bakımdan uyuz oldum. Bu cihaza DSmart Cam modül takılabilir mi?

Hdmi'dan goruntu kaydedemezsiniz zaten. Bunu Usb girisine taktiginiz disk ile yapabilirsiniz. Ancak bellek kayda baslamadan once Tv diske format atiyor ve icindeki tum bilgileri kaybediyorsunuz. Kaydettiginiz goruntuleri de sadece tv'de izleyebilirsiniz, bilgisayarda acamazsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

23 Mesaj
5 Ocak 2013; 14:59:07 

quote:

Orijinalden alıntı: barisg

Hdmi'dan goruntu kaydedemezsiniz zaten. Bunu Usb girisine taktiginiz disk ile yapabilirsiniz. Ancak bellek kayda baslamadan once Tv diske format atiyor ve icindeki tum bilgileri kaybediyorsunuz. Kaydettiginiz goruntuleri de sadece tv'de izleyebilirsiniz, bilgisayarda acamazsiniz.

Flash diske de kayıt yapamadım. harici HDD çok fazla bilgi olduğu için biçimlendirmedim. NTSF olarak biçimlendirilmiş flash disk taktım kayıt için o aygıtı desteklemediğini yazdı. Kayıt yapacağı bellekte ne tip özellikler istediğini çözemedim henüz.

9661 Mesaj
5 Ocak 2013; 16:48:40 

quote:

Kastettiğim bu değil.

Cihazın USB yuvasına taşınabilir disk takılı ve formatı yapıldı.

Ama kayıt düğmesine bastığımda HDMI giriş kaydedilemez diyor. Yani HDMI değil analog bağlantı yapmamızı istiyor.

E öyle olduktan sonra da analog kayıt yapmasının bir anlamı kalmıyor.

Yani bunun ayar ile ilgisi var mı?

701 Mesaj
5 Ocak 2013; 17:42:31 

quote:

Flash diske de kayıt yapamadım. harici HDD çok fazla bilgi olduğu için biçimlendirmedim. NTSF olarak biçimlendirilmiş flash disk taktım kayıt için o aygıtı desteklemediğini yazdı. Kayıt yapacağı bellekte ne tip özellikler istediğini çözemedim henüz.

Flash belleğe kayıt yapamazsınız. HDD bağlanmanız gerekiyor. HDD'yi TV'ye taktığınız zaman TV belleği ext3 olarak formatlıyor.

Tekrar ediyorum, belleği bu şekilde biçimlendirirseniz bilgisayarda kullanamaz içini göremez, eski dosyalarınıza bir daha ulaşamazsınız.

Sıfır'dan bir bellek almanız daha sağlıklı.

9661 Mesaj
5 Ocak 2013; 20:47:24 

quote:

Flash belleğe kayıt yapamazsınız. HDD bağlanmanız gerekiyor. HDD'yi TV'ye taktığınız zaman TV belleği ext3 olarak formatlıyor.

Tekrar ediyorum, belleği bu şekilde biçimlendirirseniz bilgisayarda kullanamaz içini göremez, eski dosyalarınıza bir daha ulaşamazsınız.

Sıfır'dan bir bellek almanız daha sağlıklı.

Ben HDD taktım ve biçimlendirdim.

Ama kayıt yapmıyor.

3 Mesaj
5 Ocak 2013; 20:51:20