Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (82. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.791
Cevap
530
Favori
1.192.509
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben n11 hepsiburada gibi siteleri takip ediyorum.
    çek gelince sürekli yağ alıyorum.
    özellikle n11 deki market indirimleri ile birleştirince ortaya güzel fiyatlar cikiyor.
    kızartmalarda aycicek sğuklarda zeytin yagı kulanıyorum.
    49tl ye 23 litre kırlangıc aycicak yağı 40tlye 5 litre komili sızma zeytin yağı almışlığım var.
    bide o tenekeleri eve kadar getiriyorlar bedavaya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mobilephone

Yalova balıkesir taraflarına gittim yol kenarlarında falan satıcılar var kime sorsam bu sene zeytin çok yok dedi.5 kiloluk tenekeler 60 65 tl.daha aşağı görmedim.

Gemlik-iznik tarafları da o şekilde. Zeytin az diyorlar. 9-11 Tl arası litre

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özgün zeytin erken hasat 5lt için 85tl normal için ise 75tl fiyat biçmiş. Çok da aşırı artış yok aslında 2ay önce kristal sızmayı 70tlye almıştım marketten

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

quote:

Orijinalden alıntı: savaskerem37

Arkadaşlar zeytin yağını kızartmalarda(Balık,köfte,patates vs.)kullanılabilir mi.Yüksek ısıda sağlıklı olurmu.

Kızartmalar için en iyi yag hangisidir.Tabi birde bütçe olayı var.Eğer sağlıklı ise bazende olsa kullanılabilinir düşüncesindeyim.

Sürekli kızartmada kullanmıyoruz zaten.

Balıgı zeytinyağı ile kızarttık çok lezzetli geldi

Görüşlerinizi bekliyorum.

Meyvesinden yağ çıkıp da direk yenebilen tek yağ , zeytinyağıdır. ayrıca zetinyağı yanma oranı en yüksek yani en geç yanan yağdır. ege liler bilir, bizim evlerde ayçiçek yağı vs. olmaz her şey zeytinyağı işe pişirilir.

Bizim yörelerde zeytinyağı miğde, bağırsak vs sorunu olanlar sabahları içer, hatta zeytinyağı ile kantaron otu kavanoza koyulup saklanır. Yaralara sürülerek doğal ilaç görevi görür. Zeytinyağı doğal bir ilaç ve yiyecek sonuç olarak.

Kantaron yağını evde yapabilirsiniz; sızma yağ ile kantaron bitkisini ( kuru veya taze ) kavanoza koyup karanlık bir yerde bekletin. bitki yağa rengini verip, koyu renge dönecektir. İstediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Kantaron yağı özellikle yanıklarda ve kesiklerde çok etkili. Acıyı alıyor ve iz kalmasını önlüyor. Yarayı bir antiseptikle temizledikten sonra direkt açık yaraya sürebiliyorsunuz. Hücre yenileyici özelliği ile iyileşmeyi hızlandırıyor. Antiseptik, kanama durdurucu, yara ve yanık iyileştirici, iltihap önleyici kantaron yağı, daha pek çok şifa özelliğini bünyesinde barındırmaktadır. Bu da ekstra bilgi olsun :)

Sağlıksız olan ayçiçek, kanola gibi bitkisel yağlardır. bu güne kadar maalesef zeytinyağı kullanmayan büyük bir kesim var ülkemizde.

Ben sacimada suruyorum zeytinyagni...Gercekten cok faydali bir yag.Kullanim alani cok fazla.Su komilide kampanya olsunda az stok yapsam.

• http://www.n11.com/naturel-sizma-zeytinyagi-2-lt-P17311083

bu firmadan alışeriş yapan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

http://www.n11.com/naturel-sizma-zeytinyagi-2-lt-P17311083

Evet. Forumun zeytincisidir. İyi bir arkadaştır. Tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

quote:

Bu arkadaşın sattığı yağdan tadma fırsatım olmuştu. Maalesef hem koku hem tat olarak çok kötüytü. Zaten n11 vs. satıştaki yağların yorumlarında kötü yorumları görebilirsiniz. Zeytinyağı ile haşır neşir biri olarak beğenmemiştim.

Hatta iyi niyetimi koruyarak ile satıcıyı uyarmıştım. Çünkü satış yaptığı yağı Akhisar yöresinden diye satıyor, Akhisar'dan böyle kötü yağ çıkmaz demiştim aldığınız yeri kontrol edin diye söylemiştim; İlk defa alan biri böyle kötü yağ ile karşılaşsa hem sızma zeytinyağından hem Akhisar ilçesinden uzak durur. Tamamen kötü reklam.

Satıcıdan "Akhisar'ın yağı böyle olur, hafif olur" diye de komik bir cevap almıştım. Bence yağ karışım veya dibe düşmüş ucuz zeytinlerden üretilmiş. Zaten çok uygun fiyata satıyordu yağları. Mert natural sızma diye 5 lt lik tenekelerde hala satıyor bu satıcımız. Ayrıca sattığı yağ soğukta donmuyor. Bu da demek oluyor ki gerçek sızma zeytinyağı değil. Ben şahsen önermem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 26 Ekim 2014; 4:38:52 >

• Manisa da zeytin hasatı başladı arkadaşlar. Umarım bol ürünlü bir hasat olur, herkes ucuz fiyata zeytinyağı alır.

Haftasonu yeni toplanan zeytiler... ve 1650 yıllık , tescilli asırlık zeytinağacı ( manisa )

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 26 Ekim 2014; 4:32:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

quote:

Orijinalden alıntı: vindobona

quote:

Bu arkadaşın sattığı yağdan tadma fırsatım olmuştu. Maalesef hem koku hem tat olarak çok kötüytü. Zaten n11 vs. satıştaki yağların yorumlarında kötü yorumları görebilirsiniz. Zeytinyağı ile haşır neşir biri olarak beğenmemiştim.

Hatta iyi niyetimi koruyarak ile satıcıyı uyarmıştım. Çünkü satış yaptığı yağı Akhisar yöresinden diye satıyor, Akhisar'dan böyle kötü yağ çıkmaz demiştim aldığınız yeri kontrol edin diye söylemiştim; İlk defa alan biri böyle kötü yağ ile karşılaşsa hem sızma zeytinyağından hem Akhisar ilçesinden uzak durur. Tamamen kötü reklam.

Satıcıdan "Akhisar'ın yağı böyle olur, hafif olur" diye de komik bir cevap almıştım. Bence yağ karışım veya dibe düşmüş ucuz zeytinlerden üretilmiş. Zaten çok uygun fiyata satıyordu yağları. Mert natural sızma diye 5 lt lik tenekelerde hala satıyor bu satıcımız. Ayrıca sattığı yağ soğukta donmuyor. Bu da demek oluyor ki gerçek sızma zeytinyağı değil. Ben şahsen önermem.

+1

• awakado kullanıcısına yanıt
    Maşallah..

• Birde aydin yağı yiyin bakalim .kaymak gibi yağ eminim alan birdaha alacak .Aralık sonu gibi çıkar yağ.buradan bilgilendircem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün kipa mersinden sırma naturel sızma zeytinyağı 5 lt si 45 tl den aldım.Fiyatı uygun geldi bana.ürün bu:http://www.hepsiburada.com/liste/sirma-naturel-sizma-zeytinyagi-5-lt-teneke/productDetails.aspx?productId=zyudum6101431&categoryId=60001331#run=visilabs
  • Internet'ten uygun fiyatı yağ satan lara aldanmayın çoğu riviera bile olmayacak yağları millete satıyor karşında muhattap birini bulanıyorsun çok dikkatli olun 2- 3 kere bu duruma düştüm ucuz yada üretici diye bilmediğiniz tiplerden kesinlikle yağ almayın çoğu dolandırıcı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben manisadayim hep aciktan zeytin yagi kullandim ama bu sene adi sani duyulmuş bir markanin yagini aalicam çünkü aciktan aldigin yagin hangi koşullarda sana geldiğini bimiyorsun asit derecesini bilmiyorsun.o yüzden bu sene taninmiş bir markanin sizma yagini alicam

• Nevigurme sitesinde 20tl indirim var özgün naturel birinci yağ indirim ile 2adet alınca 50tlye geliyor bu yağ hakkında fikri olanlar yorum yaoabilir mi.tavsiye edermisiniz asidi 2 demiş.

• YUNUS Markette Zeytinkent (Aydın) Marka 5 lt natural sızma 36 TL diye kampanyalı satış gördüm. STT:2016 Bu yağı ve markayı kullanan bilen var mı? Bu fiyata sızma zeytinyağı olur mu
  • Ankara çağdaş marketten kristal sızma zeytinyağı dolgun kezzetli olanı 51 tl ye aldım 5 litre lik.

İnternette biraz araştırdımda kristal sızma zeytin yağı hangi yıl bilmiyorum amatürkiyenin en iyi yağıda seçilmiş elit ve gurme ürün üreten ufak çaplı firmalarda ilk 10 içinde onları sollamış güyya.

Annem hrp kristal zeytin yağı iyi derdi zaten.
    Balıkesir akçaydan yani zeytinin yetinden alırdık daha önce yağları sma kalitedine pek güvenmiyorum adı sanı belli değil herkez paketlettitip satıyor orda

• quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Ankara çağdaş marketten kristal sızma zeytinyağı dolgun kezzetli olanı 51 tl ye aldım 5 litre lik.

İnternette biraz araştırdımda kristal sızma zeytin yağı hangi yıl bilmiyorum amatürkiyenin en iyi yağıda seçilmiş elit ve gurme ürün üreten ufak çaplı firmalarda ilk 10 içinde onları sollamış güyya.

Annem hrp kristal zeytin yağı iyi derdi zaten.
    Balıkesir akçaydan yani zeytinin yetinden alırdık daha önce yağları sma kalitedine pek güvenmiyorum adı sanı belli değil herkez paketlettitip satıyor orda

kristal markası iyidir. çoğu restorant da özellikle kullanılır. normalde5 litresi 65-70 tl civarında satılıyor. deneyip bilgi verirseniz alacak arkadaşlar için fikir olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin936

Nevigurme sitesinde 20tl indirim var özgün naturel birinci yağ indirim ile 2adet alınca 50tlye geliyor bu yağ hakkında fikri olanlar yorum yaoabilir mi.tavsiye edermisiniz asidi 2 demiş.

yukarıdaki mesajlarda yazmıştım detaylı okumanızı tavsiye ederim. 0.8 i geçti mi sızma zeytinyağı değildir o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

Ben manisadayim hep aciktan zeytin yagi kullandim ama bu sene adi sani duyulmuş bir markanin yagini aalicam çünkü aciktan aldigin yagin hangi koşullarda sana geldiğini bimiyorsun asit derecesini bilmiyorsun.o yüzden bu sene taninmiş bir markanin sizma yagini alicam

Arkadaşım manisa nın neresindesin. yanlış anlama ama zeytinyağının merkezinde, gidip de markalı yağ almak bana mantıklı gelmiyor. direk çiftçiden aldığın yağ ile markete kadar gelmiş işlenmiş yağ bir olur mu ? git akhisar a al direk birinci elden. sana adres bile veririm :)

Ben istanbul'dayım, hasat zamanını bekliyorum da yağ çıksın manisa dan alayım diye. marketten para veripte yağ alınmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awakado -- 26 Ekim 2014; 15:46:32 >
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.