Şimdi Ara

AURİS optitron gösterge

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
5.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sıfır AURİS almayı düşünüyorum.fakat göstergeler inanılmaz aklıma takılmış durumda.bunu serviste yada dışarda değiştirebilme şansımız var mı yada değiştiren oldu mu daha önce?

• Değiştiremezsiniz. Zaten değiştirtseniz kesin garanti bozuldu v.s. diye servisten uyarı alırsınız. Ama katılıyorum optitronmudur ne karın ağrısıysa ne özelliği olduğu belli olmayan vasati bir gösterge ama ismini duyan uzay mekiği sanırı, optitron :)
  • Güzelliğin nispeten göreceli olduğunu kabul ederekten bence aurisin en çok güzel özelliği o optitron göstergeleri....
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoo88

Arkadaşlar sıfır AURİS almayı düşünüyorum.fakat göstergeler inanılmaz aklıma takılmış durumda.bunu serviste yada dışarda değiştirebilme şansımız var mı yada değiştiren oldu mu daha önce?

neyini taktın kafana anlamadım?
    alacağın auris optitronlumu değil mi?
  • Bu gosterge işi ilginc.En baz donanımda optıtron gosterge var ,klıma dıjıtal degıl.Bır ust donanım comfort extra alıyorsunuz bu sefer klıma dıjıtal ,gosterge degıl.
  • Bir de optitronun ne olduğunu bilsek.. kontakla beraber ışığı yanan tüm göstergeler optitrondur arkadaşlar. genelde tartışılan durum göstergenin analog mu yoksa dijital mi olduğu. yani arkadaşın şikayet ettiği gösterge de (kontakla beraber ışıkları yanıyorsa) optitrondur.

ayrıca toyotanın sitesinden;

Optitron göstergeler

Daha kolay okunmak üzere tasarlanan Optitron sürüş göstergeleri gözü yormaz. Ergonomik* olarak optimize edilen bu göstergelerde, geleneksel aydınlatma yöntemleri terk edilerek, her bir figürde ve göstergelerinde LED (Işık Yayan Diyot) kullanılmıştır. Optitron göstergeler son derece kolay okunarak gözü az yorar ve kabin içi aydınlatma koşullarından etkilenmeden sürüş konsantrasyonunu artırır. Kontak anahtarını çevirirdiğinizde gösterge panosunun ışıkları yanar.

*Gösterge paneli ergonomisi göz stresini ve yorgunluğunu azaltmak amacıyla ilk olarak uzun mesafe uçan pilotlar üzerinde araştırılmıştır. Gösterge sayısının azaltılması, tasarım ve aydınlatmanın geliştirilmesiyle pilot reaksiyon süresi ve güvenlik çok büyük ölçüde iyileştirilmiştir.

• Ben göstergeleri özellikle eski tip mi diye sordum zira o göstergelerin hayranıyım :))) yenisi olsaydı değiştirin bir şekilde diyecektim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bozo Luluk

Ben göstergeleri özellikle eski tip mi diye sordum zira o göstergelerin hayranıyım :))) yenisi olsaydı değiştirin bir şekilde diyecektim.

Önceden bütün araçlara digital optitron gösterge koyuyorlardı daha sonra dizellerden kaldırdılar. Şimdi donanım farketmeksizin bütün benzinlilerde kullanıyorlar diye biliyorum. Benimkisi dizel digital olandan. Görsellik olarak çok şık duruyor.
  • Arkadaslar optitron olayinda son durum nedir, 2015 modellerde hangilerinde mevcut bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • effendy75 E kullanıcısına yanıt
    optitronlu göstergeli auris üretimi 2011 de bitti. Sonraki modellerde düz kadrana geçildi. Bilginize
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon08

optitronlu göstergeli auris üretimi 2011 de bitti. Sonraki modellerde düz kadrana geçildi. Bilginize

2012 de vardı. Benim aracım 2012 optiron göstergeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon08

Su anki urun gamında hangi modellerde mevcut? Tesekkurler, kolay gelsin

• 2007-2011 arası galiba hatta arkadaşın da dedigi gibi 2012 corolla ve aurislerde mevcut yanlış hatırlamıyorsam.

• Toyota 2012 yılında ne yaptığını kendisi de bilmiyor.
    Benim aracım yukarıda dediğim gibi 2012 model Auris 1.33 benzinli ve göstergeler optitron.
    2012 dizel modellerin hiç birinde optitron gösterge yok.
    Bunun yanında benzinli de 1.6 modellerin üst donanımlı modellerinin bazılarında optitron var giriş seviyesi donanımda yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhunturk -- 20 Mart 2015; 3:09:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhunturk

Toyota 2012 yılında ne yaptığını kendisi de bilmiyor.
    Benim aracım yukarıda dediğim gibi 2012 model Auris 1.33 benzinli ve göstergeler optitron.
    2012 dizel modellerin hiç birinde optitron gösterge yok.
    Bunun yanında benzinli de 1.6 modellerin üst donanımlı modellerinin bazılarında optitron var giriş seviyesi donanımda yok.

Haklısınız. Benim araç da Auris 1.4 Dizel 2012. Benimki de klasik kadranlı olanlardan. Zamanında çok uğraştım optitron taktırmak için ama Toyota mümkün olmadığını söyledi. Bence mümkün de neyse.
  • herkeze selamlar... abiler bu göstergeyle ilgili bi sorunum var anlık yakıtı anlayamıyorum kaza basınca düşüyor gazdan çekince yükseliyor ????
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.