- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Alkol
28 Cevap449 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
2 Mart 2006; 15:59:55 

Arkadaslar bugun bi arkadasımdan ortalama bi içişte alkolun vücuttan 3 gunde cıktıgı olumune içişte ise 2-3 hafta cıkmadıgı yonunde bi idda duydum... Acaba dogru mudur ? Mutlaka burda biyoloji okuyan yada bisiler bilen vardır ...

soru kısaca su :

Alkol vücuttan ne kadar surede atılır ?

3232 Mesaj
2 Mart 2006; 16:01:40 

walla ben alkol-sigara kullanmam ama arkadasında guzel sallamış gibi geldi, arkadasının elini benim için sıkarsan sevinrim

Since 2003
Steam: ersankuneri
EvolveHQ Tıkla
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene...!

762 Mesaj
2 Mart 2006; 16:04:13 

Yok komaya girersen ömür boyu çıkmaz.

Arkadaşım öyle saçma birşey olabilir mi? Azı da bir çoğu da bir bence. Bol su içersen idrar yolu ile vücut çok daha kısa sürede temizlenir diye düşünüyorum.

''Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün isleri Avrupa'nin emellerine
göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakim zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemistir.''
[img]http://img134.imageshack.us/img134/3589/adsz6vv.jpg[/img]
Mustafa Kemal ATATÜRK

648 Mesaj
2 Mart 2006; 16:04:58 

Arkadaşın bol keseden atmış. Alkol kişinin alışkanlığına bağlı olarak ortalama 6 - 8 saatte atılır. çok içki içenlerde vucuttan atılım süresi kısalır çünkü bu bir hayat kurtarma becerisidir. 500 promil alkol insanın ölümüne yol açar ve uzun süreli ve çok içki içen kimselerde bu 500 promil değere ulaşmamak için daha hızlı atılır. örneğin 4 saat gibi.

ÜLKEMİ SEVİYORUM

172 Mesaj
2 Mart 2006; 16:06:45 

ben 24 saat diye biliyorum.. sonuçta vücudun kendini yenileme süresi var; ister birkaç kadeh ister ölümüne olsun farketmez (ölümünü de başka yollarla da çıkıyor zaten )

www.tagvillage.com
Guest
2 Mart 2006; 16:08:32 

Bende boyle cevap verdim fakat biyoloji hocaları oyle mi ne demis ... Benim bi tezimde eger oyle olsaydı polisin yaptıgı alkol testleri mantıksız olur dedim ...

Ama tamamıyla atılır mı 7-8 saatte ?

3232 Mesaj
2 Mart 2006; 16:12:47 

hocam birazdan yola falanmı cıkacaksınız yoksa

Since 2003
EvolveHQ Tıkla
Guest
2 Mart 2006; 16:15:34 

Yk sebebini soyluyeyim ama konu sapmasın

Ya yarın cuma var maglum bu gece biraz tozutturmayı dusunuyorum ama yarında gidecegim cumaya acaba alkol atılır mı atılmaz mı ?

Ama konu sapmasın madem iciyosun niye gidiosun sonra sende karar ver icecek misin yoksa cumaya mı gideceksin gibi tepkiler istemiyorum ayrıca konuda silinmesin benim istedegim bilimsel olarak ne kdar surede atılır onu ogrenmek ona gore davranalım

3232 Mesaj
2 Mart 2006; 16:18:47 

ohooo hocam sen namazını içeceğin alkole gore ayarlıyacaksan hiç içme daha iyi, 1 gün bekle cumartesi gecesi içersin pazarda ossura ossura uyursun

Since 2003
EvolveHQ Tıkla

762 Mesaj
2 Mart 2006; 16:40:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Seferoglu

Ya yarın cuma var maglum bu gece biraz tozutturmayı dusunuyorum ama yarında gidecegim cumaya acaba alkol atılır mı atılmaz mı ?

Ama konu sapmasın madem iciyosun niye gidiosun sonra sende karar ver icecek misin yoksa cumaya mı gideceksin gibi tepkiler istemiyorum ayrıca konuda silinmesin benim istedegim bilimsel olarak ne kdar surede atılır onu ogrenmek ona gore davranalım

Ohooo Allah kabul etsin gözüm sen hiç Perşembeleri mübarek akşam içilmez lafını duymadın mı? Bana soracak olursan her gün günah ama içmemek için iyi bir mazeret hem de sakata gelmezsin

''Vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün isleri Avrupa'nin emellerine
göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakim zihniyetler belirdi. Halbuki, hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemistir.''
[img]http://img134.imageshack.us/img134/3589/adsz6vv.jpg[/img]
Mustafa Kemal ATATÜRK

648 Mesaj
2 Mart 2006; 17:50:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Seferoglu

İçki içen birinin ibadeti 40 gün kabul görmez diye biliyorum

ÜLKEMİ SEVİYORUM

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Mart 2006; 17:58:48 

İçki vücuttan tam olarak 40 günde çıkar..

648 Mesaj
2 Mart 2006; 18:08:12 

quote:

Orjinalden alıntı: RaMSeN

İçki vücuttan tam olarak 40 günde çıkar..

arkadaşım iyimisin sen alkollü falan olmayasın. yukarıya yazdım ne kadar zamanda atıldığını

ÜLKEMİ SEVİYORUM

0 Mesaj
2 Mart 2006; 18:10:33 

quote:

Orjinalden alıntı: BIYIKLI

Ohooo Allah kabul etsin gözüm sen hiç Perşembeleri mübarek akşam içilmez lafını duymadın mı? Bana soracak olursan her gün günah ama içmemek için iyi bir mazeret hem de sakata gelmezsin

+1
perşembeleri içilmez denir.

40 gün nerden çıktı yaww

İyi sallamışsınız özür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metinfid -- 2 Mart 2006; 18:11:29 >

279 Mesaj
2 Mart 2006; 18:18:14 

Bi gece arkadaşlarla tozutturduk (senin deyiminle ) ertesi sabah okula giderken herifin teki saolsun kaza yaptık trafik polisi üfletti boruyu sıfır promil çıktı. Yani demekki neymiş akşam içtim sabah yok . Uyuşturucu maddeler kolay atılmıo die biliyorum ben Arkdaşın onunla mı karıştırdı acaba. Örneğin bi saç teli örneğinden 6 ay önce esrar içtiğini anlayabilolar.

Ignorance is bliss...

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2006; 19:29:01 

quote:

Orjinalden alıntı: t_tunccan

arkadaşım iyimisin sen alkollü falan olmayasın. yukarıya yazdım ne kadar zamanda atıldığını

40 günde çıkar yazmamışsın.. 40 gün ibadet kabul olmaz yazmışsın..!!

534 Mesaj
2 Mart 2006; 19:35:32 

içilenin ne olduğu önemli değil.vücuttan en son molekülünün atılması 30-40 gün arası bir zaman alıyor.
bu içince 40 gün alkolik olucan demek değil.midende öğütülüp kana besin v.s. olarak karıştıktan sonra o içeçeğe ait en son molekül 40 gün civarında vücuttan atılmış oluyor.
bunu bilim adamları hidrojen atomlarını işaretleyerek ispat etmişler.işaretledikleri hidrojen atomlarından oluşan suyu içen birinin idrarını sürekli kontrol etmişler ve en son işaretli molekülün 30 küsür gün sonra vücudu terkettiğini farketmişler.
herhalde biyoloji hocası arkadaşına bunu anlatmaya çalışmıştır.
not:kaynak gösteremem,bir yerde okumuştum bir zamanlar.

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2006; 19:44:33 

Yaa.. Walla, ben içince etkisi çok çabuk geçiyor..

30-40 gün çıkmaz diyorlar ii peki de etkisi de şöööle 40 gün süren güssel bi içki yapsınlar da onu içsek..

İyi ekonomi olur, içki fiyatları düşer ne güsel..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 2 Mart 2006; 19:45:36 >

648 Mesaj
2 Mart 2006; 19:53:45 

quote:

Orjinalden alıntı: RaMSeN

40 günde çıkar yazmamışsın.. 40 gün ibadet kabul olmaz yazmışsın..!!

daha üstte 6-8 saate çıkar yazdım

ÜLKEMİ SEVİYORUM

3207 Mesaj
2 Mart 2006; 20:42:07 

karaciğerin saat başına ortalama süzme miktarı vardı ama hatırlamıom

I started to watch myself with a mirror's eyes,
And I begin to slip away.
And no one's here to reach the other side with me.
Why don't you see me go this way?

1858 Mesaj
2 Mart 2006; 20:45:37 

eğer alkolü sürekli geviş getirirsen 2-3 haftayı bulabilir tabii, doorudur.

“Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi?
Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala?
Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını
ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

I may forgive ,i dont forget.

Uzaklaştırılmış
2 Mart 2006; 21:21:06 

Arkadaşlar ne alaka geviş getirmek yok şöle içersen böle içersen hayır hiçbir alakası yoq

Alkollü herhangi bir içeceğin insan üzerinde etkisi 1 günde çıkabilir önemli deildir ama vücuttan kesinlikle 40 GÜN sonra çıkar... Ve alkollü birinin 40 gün boyunca yaptığı ibadetler kabul sayılmaz.. Mesela Ramazan'dan 9 gün önce içki içip ramazan'da 1 gün bile oruç kaçırmayan bir adam hiç oruç tutmamış sayılır söliim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanpac -- 2 Mart 2006; 21:26:13 >

21890 Mesaj
2 Mart 2006; 21:31:22 

Burada ibadetlerin kabul olunup olunmayacağını bilen peygamber misali arkadaşlar herşeyi çok güzel açıklamışlar.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

3416 Mesaj
2 Mart 2006; 22:11:52 

quote:

Orjinalden alıntı: science_is_4_ever

Yaa.. Walla, ben içince etkisi çok çabuk geçiyor..

30-40 gün çıkmaz diyorlar ii peki de etkisi de şöööle 40 gün süren güssel bi içki yapsınlar da onu içsek..

İyi ekonomi olur, içki fiyatları düşer ne güsel..

Oooo arkadaşım sen kaç molekülle sarhoş oluyon?

Ölüm güzel sey...Budur perde arkasindan haber
Hiç güzel olmasaydi ölür müydü peygamber?
Necip Fazil Kisakürek
Guest
3 Mart 2006; 16:27:10 

İyide dun dagıtamadık bugun dagıtacagım Ama hala 40 gun konusunda oneri bekliyorum yani bi kere içersem dinden atıldım Niye atıldım hani 3 kere gitmeyenin kalbi muhurlenir 4. de dinden cıkamıs 40 gun 4 hfta dan fazla

Uzaklaştırılmış
3 Mart 2006; 16:33:26 

yorumumu söliyim...

alkol tam olarak 40 günde vücuttan atılır...bakın dikkat edin tam olarak diorum...büyük bir kısmı ise 8-12 saat arasında vücuttan atılır...

1225 Mesaj
3 Mart 2006; 17:39:03 

Alkol 3 gün boyunca vücuttan atılmamış olsaydı, 3 gün boyunca sarhoş gibi dolaşırdık

Arkadaşların dediği gibi en çok 6-8 saatte atılır..

Uzaklaştırılmış
3 Mart 2006; 19:15:19 

quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

Oooo arkadaşım sen kaç molekülle sarhoş oluyon?

Ohhooo... çoook...
En son ki çevirmede 450 promil çıkmıştım... ama, arslanlar gibiydim direksiyonda...
Doğrudan, trafik polisinin arabasına toslamıştım, kapıları kitlendi çıkmadılardı hınzırlar...

Tam geri vitese takacaktım ki, en son bıraktığım yerde bulabilseydim, zor ölçerlerdi promilimi ama, çok aramama rağmen, son bıraktığım yerden almışlar gibi geldi bana vites kolunu..
Ne biliim, içki bu işte, şişede durduğu gibi durmuyo..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi science_is_4_ever -- 3 Mart 2006; 19:17:18 >
Guest
4 Mart 2006; 9:57:54 

Tmm dagıtymıyrom karar verdim

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.266