Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
5
Favori
391.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende film için düşünmüştüm aslında.çok teşekkürler.
  • bu ekran kartı (msi 7600gs) ve bu lcd tv (philips 32pfl7962) arasında dvi-hdmi bağlantı yapmayı düşünüyorum, başka türlü bir bağlantı önerirmisiniz ayrıca bu tv 1:1 pixel mapping destekliyor mu acaba? Teşekkürler

• quote:

Orjinalden alıntı: LASTSAMURAI

selamlar,

sizlerden yardım istiyorum,

sorunum PHİLİPS 42 PF 5421 LCD TV Mİ,SONY VAVIO NOTEBOOKA BAĞLAYAMAMAK.

lcd tv özellikleri,

Ürün : 42PF5421 42" LCD FLAT TV
    Ürün Kodu : PHIL.TV.42PF5421
    Üretici Kodu : 42PF5421
    Ekran Boyutu : 42 inç / 107 cm
    Çözünürlük : 1366 x 768p
    Görüntü Oranı : 16:9 sinema formatı
    Tepki Süresi : 8 ms
    TV Alıcı : PLL Dijital Arama
    Tuner : Hiper bant, S Kanalı, UHF, VHF
    Kanal Sayısı : 100
    Multimedya : 2x15W RMS, Virtual Dolby Digital
    Kontrast Oranı : 4000:1 (dinamik)
    Parlaklık : 500 cd/m²
    Yan Bakış Açısı : 176º
    Düşey Bakış Açısı : 176º
    Bağlantı Tipi : CVBS, S-Video, HDMI
    : 2 adet SCART bağlantısı
    Güç Tüketimi : 246 W (0.82W Standby Mod)
    Ölçüler (GxYxD) : 1237 x 688 x 110 mm
    Diğer : High Definition (HD) yayınlara hazır
    : Dijital Kristal Netlik
    : Aktif Kontrol + Işık Sensörü
    : Virtual Dolby Surround
    : Aşamalı Tarama

Bende de aynı model lcd tv var. Laptop alma arifesindeyim. Alacağım laptopta hdmi özelliği bulunması halinde pcyi tvye bağlamada herhangi bir sorun yaşar mıyım? Görüntü alabilmen için alacağım laptopta extra şu özellikller de olmalı diyebileceğiniz özellikler var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler!

• arkadaşlar dell 6000 serisi notebook bilgisayarı toshiba lcd tv ye vga kablosu kullanarak çok güzel görüntü aldım,fakat pc nin kulaklık girişine bir ucu 3.5" erkek stereo diğer ucu ikili erkek aux (kırmızı ve beyaz renklerde) takıp diğer iki ucunu tv ye bağladığım halde bir türlü ses alamıyorum acaba nerde yanlışlık yapıyorum ben?arkadaşlar lütfen yardımcı olun bana bu sorunumu çözmek için.
  • Toshibanın üstündeki pc girişi 3,5mm jack değil mi? Bizdeki 32c300 de öyle. Lalelerden değil 3,5mm girişten gimelisiniz PC nin sesini..
  • bağlantı doğru av bağlantısını tıklayıp oradan pc/hdmi1 kutuçuğunu pc yaptın mı sesi alırsın bende daha önce hdmi idi değiştirince sesi aldım tv den.
  • Ben Vista'ya geçtiğimden beri PC görüntüsünü TV'ye aktaramıyorum. Çok uğraştım olmadı, Nvidia Control Panel den ayarlar işe yaramıyor normal TV ye bağlantı yapacam ama nedense HDTV olarak görüyor?

Bu işten gerçekten anlayan bilen arkadaş varsa lütfen anlatın ne yapmak lazım?

TV'nin arkasında scart adaptörü var S-video kablosuyla bağlantı yaptığımda oluyordu.
  • arkdaslar bende dvi to hdmi ile goruntuyu bugune kadar samsung 37r81b me atıyordum,ama bugun format atıp ekran kartımı yukledıgımde ekran kartımın 1280 goruntu cozunurlugunden 1400 e atladıgını gordum bır turlu ara degere ayarlayamıyorum.1300 lü formata sokamıyorum ne hıkmetse,acaba bılmedıgım bir ayarmı var?nvidia kart.
  • Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.Bende Smartbook laptop var.Arkada Tvout çıkışı var.Ben lcd tvnin aksine 72 vestel tüplü tv var.Bunu aşağıda göstereceğim resimlerde bağlantı yapıyorum.Ama siyah beyaz oluyor.Çok uğraştım.Her yolu denedim olmadı.Hatta Seg lcd tvimde de denedim olmadı.Ama ben 72 tüplü kullanacağım için bana dvi-hdmi kablo önermeyin.Çünkü laptop da dvi çıkışı yok.Tv kablosu denemem gerekiyor.Ekran kartının (Sis650) son driverini indirdim.Olmadı.Farklı versiyonu indirdim.Ondan hata mesajı veriyor. Başka bir alternatif fikri olan varmı?

Bu bağlantı yaptığım kablo ha unutmadan bu kablodan 2 tane aldım.Belki birinde sorun vardır diye... (ayrca laptopu aldığımda içinden tv kablosu çıkmadı.Bunu elektriçiden aldım.)
     PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar

Bu laptop tvout çıkışı.

Bu Laptop BIOS ayarları.İkisinide denedim.Hem ntsc hem pal gene siyah beyaz.

Buda TV görüntü çok net ama siyah-beyaz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ducatine

Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var.Bende Smartbook laptop var.Arkada Tvout çıkışı var.Ben lcd tvnin aksine 72 vestel tüplü tv var.Bunu aşağıda göstereceğim resimlerde bağlantı yapıyorum.Ama siyah beyaz oluyor.Çok uğraştım.Her yolu denedim olmadı.Hatta Seg lcd tvimde de denedim olmadı.Ama ben 72 tüplü kullanacağım için bana dvi-hdmi kablo önermeyin.Çünkü laptop da dvi çıkışı yok.Tv kablosu denemem gerekiyor.Ekran kartının (Sis650) son driverini indirdim.Olmadı.Farklı versiyonu indirdim.Ondan hata mesajı veriyor. Başka bir alternatif fikri olan varmı?

Peki ekran kartının windowsdaki kontrol panelinden denedin mi,orada da yanlış hatıralmıosam pal ayarı vs var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: weneorn

Peki ekran kartının windowsdaki kontrol panelinden denedin mi,orada da yanlış hatıralmıosam pal ayarı vs var...

Zaten Tv out ayarlarını ordan yapıyorum.Hatta masaüstünü sağ tıklayıpda girebiliyorsun o ayarlara ama şöyle bir sorun var.Nvidia destekleyen kartlara bu nvida yüklediğiniz zaman orda tüm ayarlar var.Pal,ntsc,pal b falan filan. Benim ekran kartım Sis olduğu için nvidia'da yükleyemiyorum.Ayrıca bendeki ayarda her türlü ayar var.Renk çözünürlüğü,renk ayarı falan filan birtek pal,ntsc ayarları yok.

Bugün başka bir kablo deneyeceğim bakalım ne olacak!!!
  • Arkadaslar Merhaba,

Sony 32D3000 model LCD'ye Toshiba Satellite Pro M30 laptopu VGA-VGA kablosu ile bagladim. Gayet guzel goruntu aldim. Ancak herhangi bir filma yada Divx seyretmek istedigimde LCD'ye film görüntü aktarimi olmuyor. Tamamen siyah bir goruntu aliyorum. Genelde BS player yada VLC player kullanıyorum. Yardimci olabilersiniz cok sevinirim.

Selamlar.
  • arkadaşlar acer 5720g laptop'umu samsung s8 e sonunda bağlayabildim..bağlantıyı kurduğum kablom ise rain markalı 12 ytl ye aldığım hdmi-dvi kablosu...tek eksik tarafı ses olayı..sesi tvden alamıyorum,laptop'un hoperlöründen sesi almam oldu..seside çözdükmü aslında bayağı iyi olacak..bi kaç foto ekleyim bu arada..en azından sizlere fikir verme açısından..

arkadaşlar görüntüdeki çizgiler sizi yanıltmasın foto makinesinin çekiminden kaynaklı olabilir..normalde prüzsüz bir görüntüsü var..bu arada kliplerde hd çekim kliplerdir.

syg.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ayhanbal

Arkadaslar Merhaba,

Sony 32D3000 model LCD'ye Toshiba Satellite Pro M30 laptopu VGA-VGA kablosu ile bagladim. Gayet guzel goruntu aldim. Ancak herhangi bir filma yada Divx seyretmek istedigimde LCD'ye film görüntü aktarimi olmuyor. Tamamen siyah bir goruntu aliyorum. Genelde BS player yada VLC player kullanıyorum. Yardimci olabilersiniz cok sevinirim.

Selamlar.

az önce başıma gelen sorun..aslında dün denediğimde bs playerdan görüntüyü almıştım..ama az önce tv siyah bi ekranla karşılaştım oysaki laptop ekranında video oynamasına rağmen..aslında çok da üzerinde durmadım.k-lite codec ten açınca ve mediaplayerdan açınca video yu rahatlıkla seyretmen gerekli..bence bu problem bs player la alakalı olabilir..options larini bi kurcalamak gerekli..

• quote:

Orjinalden alıntı: Ayhanbal

Arkadaslar Merhaba,

Selamlar.

Bu sorun bende de yapmıştı.Sonra çözdüm.Bence codec ve playerden kaynaklamıyor.Çünkü denedim.Baktım laptopda görüntü var.Tvde yok siyah sonra aklıma geldi.Tvye bağlarken laptop ekranı pasif ettim.Direk lcdtvye verdim görüntüyü düzeldi.Hatta deneme yapıp tvye bağlamadan önce film laptopdan açılıyorsa o zaman sorun ne codecden ne de playerdendir.Ayarlarla ilgilidir.

• merhaba
    sıze bırsey sorucam bende sharp lcd var bahsettıgınız kablonun bı ucunu ona dıger ucunu laptopa taktım ama su sızın dedıgınız tv ye aktar kısmını bılgısayarda bulamadım yardımcı olusanız sevınırım
  • Masa üstünde sağ tıkladığında çıkan ekranda çıkış/monitör seçeneğini seçersen olması gerekir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jpsarter

quote:

Orjinalden alıntı: LASTSAMURAI

selamlar,

sizlerden yardım istiyorum,

sorunum PHİLİPS 42 PF 5421 LCD TV Mİ,SONY VAVIO NOTEBOOKA BAĞLAYAMAMAK.

lcd tv özellikleri,

Ürün : 42PF5421 42" LCD FLAT TV
    Ürün Kodu : PHIL.TV.42PF5421
    Üretici Kodu : 42PF5421
    Ekran Boyutu : 42 inç / 107 cm
    Çözünürlük : 1366 x 768p
    Görüntü Oranı : 16:9 sinema formatı
    Tepki Süresi : 8 ms
    TV Alıcı : PLL Dijital Arama
    Tuner : Hiper bant, S Kanalı, UHF, VHF
    Kanal Sayısı : 100
    Multimedya : 2x15W RMS, Virtual Dolby Digital
    Kontrast Oranı : 4000:1 (dinamik)
    Parlaklık : 500 cd/m²
    Yan Bakış Açısı : 176º
    Düşey Bakış Açısı : 176º
    Bağlantı Tipi : CVBS, S-Video, HDMI
    : 2 adet SCART bağlantısı
    Güç Tüketimi : 246 W (0.82W Standby Mod)
    Ölçüler (GxYxD) : 1237 x 688 x 110 mm
    Diğer : High Definition (HD) yayınlara hazır
    : Dijital Kristal Netlik
    : Aktif Kontrol + Işık Sensörü
    : Virtual Dolby Surround
    : Aşamalı Tarama

Bende de aynı model lcd tv var. Laptop alma arifesindeyim. Alacağım laptopta hdmi özelliği bulunması halinde pcyi tvye bağlamada herhangi bir sorun yaşar mıyım? Görüntü alabilmen için alacağım laptopta extra şu özellikller de olmalı diyebileceğiniz özellikler var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.
    Teşekkürler!

Bilgilendirebilecek olan yok mu?

• Arkadaşlar,
    Sony 32D3000 LCD tv ye toshiba laptopu bağlamak istedim.İki tarafıda VGA olan kablo kullandım.Laptop TV yi monitör olarak algıladı ancak TV de herhangi bir algılama olmadı.TV nin PC ayarı menüsü kapalı görünüyor.AV ayarları diye bir bölüm var biraz karıştırdım ama sonuç alamadım.
    Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar ben PC ile 37'' Samsung R81B LCD arasında aradaki mesafeden ötürü 10m lik vga-vga kablo ile tv out yapabiliyorum, ancak LCD nin oldugu oda da USB uzatması ile bir mouse daha oldugundan tv out yaptıgımda Nvidia ayarlarından gidip tek çıkışı LCD ye veriyorum ve çözünürlüğü 1368*... e getiriyorum görüntü güzel ama gene de tabi çok net değil,

Sizce 5 ya da 10 mlik DVI-to-HDMı bir kablo alsam görüntü kalitesi bariz farkeder mi, keza 5 mlik bu kablo 35, 10 mliği ise 100 YTL ye satılıyor gidip ha deyince alınmıyor o açıdan soruyorum
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.