Şimdi Ara

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
5
Favori
391.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar eğer bilgisayarınızda sadece vga çıkışı varsa bunu DVI a ya da HDMI a dönüştüren komponentler mevcut şu an Türkiyede sadece Protel

Elektronik adlı bir firma bunu Türkiyede satıyor sanırım. Türkiye dışında ise yaygınlaşmaya başlamış. Yalnız üzücü bir haberim var, fiyatları şöyle

VGA-DVI DÖNÜŞTÜRÜCÜ Bilgisayarınızın analog VGA çıkışını monitörünüzün dijital DVI girişine bağlamaya yarar. Giriş 1280X1024 / 1080i çözünürlüklerine kadar beslenebilir. 1920x1200 çözünürlüğüne kadar çıkış verebilir.

Fiyatı : 480,00 USD + KDV
    Kdv dahil : 795,23 YTL

Gefen Component Video or VGA + Analog Audio to HDMI Converter

Analog VGA çıkışlı bilgisayarınızı HDMI girişli bir monitöre bağlamanıza olanak sağlar.
    YPbPrHDTV kaynağınızı HDMI girişli bir monitöre bağlamanıza olanak sağlar.
    HDMI video/audio için analog audio sinyalini Video işareti üzerine kodlar.
    PC ile RGBHV yada HDTV ile YPbPr arasında kolayca seçim yapabilme.
    60 Hz de 1920x1200 e kadar bilgisayar çözünürlüğünü destekler.
    1080p ye kadar HDTV çözünürlüğünü destekler.

Fiyatı : 329,00 USD + KDV
    Kdv dahil : 545,07 YTL

Ancak yutdışından daha ucuza getirtirebilirsiniz belki.

Evet arkadaşlar, bu componentlerde ses girişleri de var, yani, sesi de iletiyorlar. Hem ses hem görüntü en üst düzeyde bu componentler sayesinde iletiliyor sanırım.

Ama Dvı çıkışınız varsa zaten sorununuz yoktur.

Eğer pahalı diyorsanız( kesin diyeceksiniz:) VGA yı scarta bağlayan kablolar var, tabi onunla birlikte sesi de ses iletim kablosuyla bilgisayardaki ses girişinden Tv deki ses girişine bağlamanız gerekmekte, Bunu denemedim fakat HDMI ve DVI dan sonraki en iyi görüntünün bununla mümkün olabileceğini öğrendim.
    Bu konuyu açan arkadaşlara teşekkürler

• merhaba. Benim Hd tv im var. labtobumu hdtvye bağlamak istiyorum. Tv'de HDMI girişi var ama vga ve DVI girişi yok fakat labtobumda da DVI girişi olmadığı için HDMI ı kullanamayacağım şimdilik(pahalı bir converter lazım olsuğu için). Bunun yerine en iyi görüntüyü girişi vga dan çıkışı scart olan ve aynı zamanda sesi de labtoptan hdtv'ye iletebilecek bir kabloya ihtiyacım olacaktı. Sanırım HDMI ve DVI dan sonra en iyi görüntü bunla elde ediliyor değil mi? Eğer daha iyi bir alternatifiniz varsa lütfen söyleyin. Bu kabloyu Türkiye'de nerden bulabilirim lütfen söyler misiniz. Benim istediğm kabloyu yurtdışı bir sitede buldum sanırım. Size linki veriyim. En iyi alternatifi ve eğer buysa nerde bulabileceğimi söyler misiniz çünkü teknosada falan bunlar yok sadece vga dan vga ya kablolar mevcut. İşte link:

http://www.smart-e.co.uk/cgi-bin/products/products_detail.pl?CAB-XSC-2M

Bir de şu alternatif var galiba bi girişi vga (labtop için), Diğer girişi ise 3 ayrı renkten oluşan 3 farklı giriş(tv için) bir de bunun yanında 3,5 mm minijack kablosu demişler. onun resmi de şu linkteki gibi mi acaba

http://www.moravia-consulting.com/en/category/?line=36-iconn&category=105-audio-cable&id=212-audio-cable-35mm-minijack---rcacinch

Sonuç olarak scart mı iyi 3'lü giriş mi tşk... Ve nereden bulabileceğimi de söylerseniz mutlu olurucam çünkü, bu 2 alternatifin Türkiyede olduğundan şüphem var, inşallah vardır...Eğer bunlar da yoksa lutfen bana bu ülkede bulabileceğim ve bir de labtobumdan (vgadan ya da s-video) hdtv ye(scart ya da o üçlü giriş ya da s-video ya da Hdmı(cok pahalı, bir önceki mesajda yazdığım fiyatlar)) bağlayabileceğim en iyi alternatifi lütfen soyler misin? Araya araya canım çıktı artık... umarım siz bir şey bulursunuz benim için

• quote:

Orjinalden alıntı: metbey

merhaba. Benim Hd tv im var. labtobumu hdtvye bağlamak istiyorum. Tv'de HDMI girişi var ama vga ve DVI girişi yok fakat labtobumda da DVI girişi olmadığı için HDMI ı kullanamayacağım şimdilik(pahalı bir converter lazım olsuğu için). Bunun yerine en iyi görüntüyü girişi vga dan çıkışı scart olan ve aynı zamanda sesi de labtoptan hdtv'ye iletebilecek bir kabloya ihtiyacım olacaktı. Sanırım HDMI ve DVI dan sonra en iyi görüntü bunla elde ediliyor değil mi? Eğer daha iyi bir alternatifiniz varsa lütfen söyleyin. Bu kabloyu Türkiye'de nerden bulabilirim lütfen söyler misiniz. Benim istediğm kabloyu yurtdışı bir sitede buldum sanırım. Size linki veriyim. En iyi alternatifi ve eğer buysa nerde bulabileceğimi söyler misiniz çünkü teknosada falan bunlar yok sadece vga dan vga ya kablolar mevcut. İşte link:

Bir de şu alternatif var galiba bi girişi vga (labtop için), Diğer girişi ise 3 ayrı renkten oluşan 3 farklı giriş(tv için) bir de bunun yanında 3,5 mm minijack kablosu demişler. onun resmi de şu linkteki gibi mi acaba

http://www.moravia-consulting.com/en/category/?line=36-iconn&category=105-audio-cable&id=212-audio-cable-35mm-minijack---rcacinch

Sonuç olarak scart mı iyi 3'lü giriş mi tşk... Ve nereden bulabileceğimi de söylerseniz mutlu olurucam çünkü, bu 2 alternatifin Türkiyede olduğundan şüphem var, inşallah vardır...Eğer bunlar da yoksa lutfen bana bu ülkede bulabileceğim ve bir de labtobumdan (vgadan ya da s-video) hdtv ye(scart ya da o üçlü giriş ya da s-video ya da Hdmı(cok pahalı, bir önceki mesajda yazdığım fiyatlar)) bağlayabileceğim en iyi alternatifi lütfen soyler misin? Araya araya canım çıktı artık... umarım siz bir şey bulursunuz benim için

quote:

selam, scart giriş daha iyi olur bana kalırsa. bu linkteki tam aradıgın şey. yalnız turkiye de bulmak zor olsa gerek. yurt dışından sipariş olayıda ayrı bir dert. ( gumruk,vergi,vb. ) ya internetten araştırıp hepsdiburada.com gibi turkiye deki internet magazalarında yada gittigidiyor.com da arastırmak gerekir. baska bir alternatif olarak yurt dısında bir tanıdık vasıtası ile alınacak yada bu kabloların ( buna benzer kabloların ) turkiye de uretimini yerlerle irtibata geçilerek özet üretim yaptırmak gerekecek. belki de kablodan cok iyi anlayan bir elektronikciye yaptırmak daha iyi olur. bunun dısına baska bir çözüm arıyorsan s-video yada vga donusturucu aparat kullanman gerecekecek. yani bayagı bir ugras. bence iyi elektirkci bulup bu kablonun nasıl yapılabileceği öğrenmen ve mumkunse yaptırman en iyisi olacaktır.

• arkadaşlar ben benq p52 laptopumda kayıtlı hd filmi samsung lcd tv mde izlemek istiyorum aşağıda ikisininde bağlantılarını veriyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. yalnız ben bilgisayarı mavi bilgisayardan aldım oradaki bilgilerinde dvı çıkışı yok görünüyor aşağıda verdiğim benq nun kendi sayfasından bilgiler vatan bilgisayardan baktım oradada bilgisyarın dvı çıkışı var görünüyor.ama varmı tam emin değilim bilgisayar şu anda tamirde olduğu için. her iki durum için nasıl aktarabileceğimi anlatırsanız çok memnun olurum.

samsung le37s71b
    Bağlantılar: HDMITM , PC Girişi, PC Audio Girişi, Audio Out, RF, Komponent, S-Video (yan), AV

benq p52(benq official sayfasından)
    I/O
    Port USB 2.0 port *4
    FireWire (IEEE 1394) *1
    RJ-45 Ethernet port *1
    RJ-11 Modem port *1
    S-video *1
    SPDIF bağlantı *1 (shared w/ Line-out jack)
    VGA/D-Sub port *1
    DVI-D output *1
    ExpressCard *1
    DC-in for power supply *1
    Microphone-in *1
    Line-out *1
    Line-in *1
    CIR (Consumer Infrared) port *1

• @schumi42

Verdiğiniz özelliklere göre Notebook'un DVI çıkışı var gözüküyor.

Samsung Lcd Tv'nizin HDMI girişi vardır büyük ihtimalle. Bu durumda, HDMI-DVI görüntü kablosu ile bağlantı yapmanız kağıt üzerinde en iyi çözümdür.

Samsung Lcd Tv'ler genelde HDMI üzerinden 1:1 pixelmapping yapamıyor, yani 1360x768 veya 1366x768 çözünürlüğü görüntüde bozulma olmadan veremiyor; fakat VGA ile 1360x768 görüntü sorunsuz şekilde alınabiliyor galiba (bu tabi Tv modeline de bağlı).

Siz ilk önce VGA-VGA kablo ile notebook'unuzu Lcd Tv'ye bağlamayı ve 1360x768 çözünürlüğü seçmeyi deneyin.
  • Arkadaslar ,

bunla ilgili bir sonuca varabildik mi.

Laptopun VGA sini componente cevirip TV ye bağlamaya değer mi ? Kablolari ucuz sayilmaz

Veya simd 7 pin s-video dan component mümkün gibi yorumlar gördüm bu doğrumudur verim elde edebilir miyiz ? Hala 4 pin s-video dan aliyorum goruntu iyi değil.

teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: DuncanIdaho
    Laptopun VGA sini componente cevirip TV ye bağlamaya değer mi ? Kablolari ucuz sayilmaz

Tv'nizin marka ve modeli nedir; VGA girişi yok mu ?
    Eğer varsa, neden VGA-Component dönüşümü yapmak istiyorsunuz da, doğrudan VGA'dan bağlantı yapmıyorsunuz ?
  • Bende PC den 55 ekran TV ye s-video kablosunu scart adaptörüne bağlayarak yaptım. Ama kabloyu bağlamakla iş bitmiyor gerçekten çok uğraştım, hatta Kadıköy'e en az 4 sefer yapmışımdır neyse, mesele ekran ayarlarıyla ilgili. 8800gts ekran kartım var, Nvidia Control Panel'i icat etmiş ama bence berbat etmiş ayarları yapmak oldukça uğraştırıyor. Eskiden kabloyu takardım sonra display'den ufak bir ayarla olurdu şimdi ise TV'yi, bağlantı şekillerini tanıtmak gerekiyor. Bu da yetmiyor video ve PC renk, çözünürlük, ekran ayarlarını da yapmak gerekiyor. HD TV'niz varsa belki daha kolay olabilir bu iş ama eski tüplü bir tv niz varsa bu iş gerçekten artık zor.

Görüntü kalitesi fena değil 1-1 TV'ye aktarması güzel.

• Signore,

Maalesef Laptopda sadece S-video (7) ve vga
    TV de ise HDMI, compnent, s-video (4 pin), component ve scart var

su an s-video kullaniyorum ama begenemiyorum, alternatif yollara bakiyorum s-video to component gibi

tsk
  • arkadaşlar benim hp pavilion laptop dan lcd televizyona bağlamaya çalıştım vga vga bağlantı yaptım
    yalnız windows açılırken görüntü alabiliyorum daha sonra görüntü alamıyorum sinyal yok diyor sebebi ne olabilir acaba
    yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhansengul

arkadaşlar benim hp pavilion laptop dan lcd televizyona bağlamaya çalıştım vga vga bağlantı yaptım
    yalnız windows açılırken görüntü alabiliyorum daha sonra görüntü alamıyorum sinyal yok diyor sebebi ne olabilir acaba
    yardım

Ekran kartı ayarlarında, kullanım şeklini (Dual View, klon gibi ) ayarladınız mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhansengul

arkadaşlar benim hp pavilion laptop dan lcd televizyona bağlamaya çalıştım vga vga bağlantı yaptım
    yardım

kardes aynı sorun bende var bir türlü çözemedim .dvi-hdmi kablodan lg 42pc1rv plazmada aynı sorun var.lg nin eski px serisinde görüntü var aynı baglantıyla ama benimkinde yok?
  • bize gereken kablo tam anlamıyla bu.

PC'den TV'ye Görüntü Aktarımı Üzerine Notlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: ExECaLiBuR
    bize gereken kablo tam anlamıyla bu.

Herhalde CRT Tv'ye bağlantı yapmaktan bahsediyorsunuz.
    Açıkcası bu kabloyu bulmakla uğraşmak yerine (muhtemelen pahalıdır da), doğrudan S-Video ile bağlantı yapabilirsiniz.
    Arada bariz fark olacağını zannetmiyorum.

Söz konusu olan Lcd Tv ise, zaten Vga>Vga veya HDMI,DVI kablolar kullanırsınız.

• evet, crt tv ye bagllamak istiyorum. fakat s-video olayı yaş iş. nedeni şu; laptopun s-video çıkışı 7 pinli, tv ninki ise 4 pinli. bu yuzden bir ucu 7 diğer ucu 4 pin s-video kablosu bulamadım malesef. genelde her iki tarafı 4 pinli olanlardan var. şayet resimdeki kablo olsa çok iyi olacak. hem vga olması s-video dan daha kalite bir görüntü almayı sağlar. diğer ucuda scart olmalı ve ses içinde stereo jack gerekli. bu kabloyu TR'de yaptırabilecek bir elektrikçi olsa hiç fena olmaz. yapılması zor bişi değildir umarım.
  • Arkadaşlar laptopumda vga , s-video çıkışı var tv de ise hdmı , component (Y Pb Pr) , compozit , scart girişi var. s-video bağlantısı tatminkar değil(belki de doğru ayar yapamadım) , şimdi vga-component denemek istiyorum. Sizce değermi.
  • merhaba;

foruma yeni üye oldum..ve bir sorunum var ..dün lg 37LB1R model televizyon aldık..alır almaz da kutusunun içinden çıkan vga-vga kablo ile laptopa bağladık..ilk başta iyi bir görüntü alıyoruz..2 üç saniye sonra televizyon "power saving mode" a geçiyo ve görüntü hafif kararıyo...nasıl halledilir yaa? çıldırcam..eğer böle bi sorunla karşılaşıp da çözen varsa allah rızası için yardım etsin..laptopta dvi girişi yok ama..
  • PC veya Notebook monitör çıkışını HDTV'nize (LCD-Plazma TV) bağlayabilmeniz için gerekli kablodur. VGA monitör çıkışını VGA girişi olmayan LCD-Plazma Televizyonlara bağlamak için kullanılır. RGB/HV kablonun S-Video kablosundan farkı, netliğin S-Video bağlantısına göre çok daha üstün olmasıdır. Red Green Blue bileşenlerinin yanısıra Horizontal ve Vertical sinyallerini de VGA çıkışından HD TV ye taşımanızı sağlar. 1,5 m uzunluğunda özel ekranlı kablo kullanılmıştır. RGBHV çıkışları Tos-link'tir. (Yurtdışında satılanların ucu Tos-link değildir.)

http://www.sahibinden.com/rgbhv_-_vga_cevirici_kablo_hdtv_icin_-53WQQaXQQ4137680WQQpXQQdisplayitem&keyword=rgbhv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurtasgin -- 12 Şubat 2009; 21:49:07 >

• Arkadaşlar ben de Casper laptopu Samsung LE26R71 LCD tvye bağlıyorum VGA-VGA kablo ile.
    Sorunum şu: bazı vieoları oynatırken görüntü çıkmıyor. Aynı dosya laptop ekranında normal gösterirken Media Player Classic penceresini lcd tvye taşıdığımda media playerda görüntü kayboluyo. Başına böyle bişey gelen var mı? Ya da herhangi bir çözüm önerisi olan..
  • Bu sorun sadece Windows Media Video 9 ve MPEG 2 dosyalarında ortaya çıkıyor. WMV9 dosyaları WMP11 ile TV'de de görüntü veriyor fakat denediğim MPEG2 dosyalar LCD TV'de yine görünmüyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.