Şimdi Ara

Bu Kriterlere Hangi Tablet?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tablet almayı düşünüyorum ancak bu işle pek ilgisi olmayan ve yüzüstü bilgisi olan biri olarak sizlerin tecrübesine danışmak istedim. Öncelikle burada tabletle ne yapmak istediğimi belirteyim. Fiyat olarak da sanırım en pahalısı ipad, eğer burada onu önerirseniz onu da alabilirim. Yurt dışından getirmek gibi bir seçeneğim yok. Bu yüzden lütfen TR'de bulunabilen markalardan tavsiye verin.

Tablette yapmak istediklerim:

- Her yerde İnternet bağlantısı; iphone'um var. hattımda internet paketi de var. Bu paketi tablet ile paylaşarak her yerde internete girmek isterim. Ipad ile bunu yapmak mümkün ancak Android ile mümkün mü bilmiyorum.

- İşletim sistemi; IOS, Android fark etmez. Ancak Android olursa, kaçamak yollara başvurmadan kolayca güncelleyeceğim bir cihaz olsun isterim.

- Oyun; oyunlara güçü cevaplar vermeli. altyapısı iyi olmalı.

- Dizi&Film: en önemli kriterlerimden biri de bu. Bir kere 720p dosyaları oynatmalı. hiçbir sıkıntı vermemeli. Bunun yanında dizimag, diziport gibi sitelerde sorunsuz dizi izleyebilmeli. IPAD'de bu siteleri deneme şansım oldu. Gerçekten müthişti. Android tabletlerde bu imkanlar var mı ?

Genel olarak tableti bu amaçlar için kullanacağım. Bir beyin fırtınası yapalım, bakalım sonuç olarak nereye varıcaz. Katılan herkese şimdiden teşekkürler.

• kimse yardımcı olmak istemiyor sanırım. :(
  • Bende aynı şekilde sormuştum ama cevap alamamıştım benimde istediğim kriter işte flashdiskle bağlayıp rahat 3 4 gb lık film izlemek ve dediğin gibi o sitelerden dizi izlemek
  • aynen işte hangisi uygun hangisi değil bilemiyorsun kullanıcısı birşey söylemeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: spookytr

Hocam fiyat aralığını yani bütçeni söylersen daha kolay yardımcı olabiliriz
  • 1500 e kadar çıkabilir
  • Bence Samsung 6200 galaxy tab 7.0 Plus al derim.
    yada 7.7 olanı da olabilir.
  • Transformer Prime TF201 galiba en iyi seçenek bu duruyor .
  • Evet TF201 öneririm o fiyata.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipsiz_uçurtma

Transformer Prime TF201 galiba en iyi seçenek bu duruyor .

o tablete baktım ve çok beğendim. Ancak bir mağazada tf101'i denedim 201 yoktu. 101'in dokunmatiği çok kötüydü. teşhir cihazı olduğu için mi öyle yoksa normalde de mi öyle bilemedim.

ipad 1200 TL civarına gerilemiş duruyor. en güçlü aday şu an için.
  • Motorola xoom inceleyin bence. Burada ipad onerilmez :-) illaki size gore android tablet buluruz.

• arkadaşkar forma yeni uyeyım bu işlerin yabancısıyım burdan mı çinden mi alsam kararsızım ne tavsiye edersiniz
  • http://www.duckrock.com/Ainol-Novo-7-Tornado-Android-4.0-Cortex-A9-7-Inch-1GHz-1GB-DDR3-8GB-Camera-Tablet-PC
    sizlere mesaj geldimi bilmiyorum arkadaşlar ama burası 1 yıl garantide veriyor chatte gorustum hem turkce hem fiyatta iyi
    mesela düşürdünüz ekran kırıldı gönderin bana tamir ettiririm diyor adam hongkong ta yaşiyormuş
    sizi bilmem ama ben aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail katırcı -- 3 Haziran 2012; 14:02:24 >
  • Şunu söyleyeyim tegra 2 H.264 hd codeclerinde çuvallıyor.Gt 10.1'de convert etmeden hd film izlemek çok zor.Bitrate sınırı var.Oyunlarda başarılı.Hd film için tegra çipseti olmayan bir tablet öneririm.
  • 3G istiyorsan tf201 olmaz... Motorola xoom dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilgilenene arkadaşlara teşekkür ediyorum. 3g kriterlerimde yok. interneti iphone üzerinden tabletle bağlantı kurup kullanacağım. motorola xoom un dokunmatiği içler acısı malesef.
  • quote:

ilgilenene arkadaşlara teşekkür ediyorum. 3g kriterlerimde yok. interneti iphone üzerinden tabletle bağlantı kurup kullanacağım. motorola xoom un dokunmatiği içler acısı malesef.

101'in dokunmatiği çok iyi.İpad kalitesindeEkranda toz vrdır o yüzdendir.TF201 alın kafanız rahat etsin.Aslında İpad 3 fena değil.Gyet alınabilir.

• quote:

ilgilenene arkadaşlara teşekkür ediyorum. 3g kriterlerimde yok. interneti iphone üzerinden tabletle bağlantı kurup kullanacağım. motorola xoom un dokunmatiği içler acısı malesef.

Interneti iphone uzerinden baglantiyla nasil kullaniyoruz ki?

• Motorola Xoom 2 tavsiye edebilirim cok memnunum oyunlarda sorun yasamadim wifi ve 3g var kiyas.la sitesinden arastir derim

• eğer bluetooth'lu bir tabletiniz varsa iphone'u bu cihazla eşleyip modem olarak kullanmanız mümkün.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.