Şimdi Ara

Google'ın arttırılmış gerçeklik gözlüğü detaylanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
5.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google bir süre önce arttırılmış gerçeklik gözlüğü konsept videosu ile izleyenleri bu giyilebilir teknolojiye hayran bırakarak dikkatleri üzerine çekmişti.

Yayınlanan videodaki arttırılmış gerçeklik gözlüğü için geride bıraktığımız yılın eylül ayında patent başvurusunda bulunan Google’ın patent kabul tarihi 15 Mayıs 2012 olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz günlerde Google arttırılmış gerçeklik gözlüğünün kullanımını detaylandıran yeni bir patent alarak daha önce pek üzerinde durulmayan bu konuyu açıklığa kavuşturdu. Alınan bu yeni patentte kızıl ötesi özelliklere sahip bileklik, yüzük, yapay tırnak ve çıkarmalar ile kontrol sağlanıyor. Arttırılmış gerçeklik gözlüğü bünyesinde bulunduracağı kamera ile kızıl ötesi özelliklere sahip bu aksesuarlar tarafından gönderilen sinyalleri toplayarak kullanıcıya tepki verebilecek.

Google tarafından patenti alınan bu konseptin gerçek hayatta yerini alması için daha bir çok geliştirmeye ve yeni teknolojilere ihtiyaç duyulsa da giyilebilir teknolojilerin yükselişi kaçınılmaz olacak gibi görünüyor. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Google’ın arttırılmış gerçeklik gözlüğü patent detayları

• Çok ince detaylar var. Bu kadar hassas bir alet olacaksa gerçekten devrim niteliğinde olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Entropi Canavarı -- 20 Mayıs 2012; 1:56:07 >
  • çıplak göstermiyorsa işe yaramaz
  • Teknoloji gelişimini tamamladı diyenlere gelsin... Kullanılabilir teknoloji belki evet ama giyilebilir teknoloji hatta yakında ameliyat ile monte edilebilir teknoloji bile geliştirilebilinir duruma gelicektir.
  • o gözlüğü takınca eve 1 ekmek fazladan götüreceksek neden olmasın
  • Kim ne derse desin apple
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatlaxs

çıplak göstermiyorsa işe yaramaz

+1
  • Herkesi hayran bırakmış ama benim hiç haberim yoktu
  • bu 1 nisan şakası değil miydi ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşi iyice abarttılar bunun bir üstü ne oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarpuzAbi

o gözlüğü takınca eve 1 ekmek fazladan götüreceksek neden olmasın

Ekmemk Yaz ev yaz 4141 e gönder ekmek evine gelsin :)
  • geleceğin teknolojisi bu olacak.
  • Aynı ürünü şu an Apple geliştiriyor olsa 'işte Apple' , 'vay be' gibi nidalar dönerdi ama Google yapınca aynı kişiler normal tepkiler veriyor ya da ürünü kötülüyor.
  • bileklik falan tamam da tırnak nedir abi???
  • abe bu nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Aynı ürünü şu an Apple geliştiriyor olsa işte Apple , vay be gibi nidalar dönerdi ama Google yapınca aynı kişiler normal tepkiler veriyor ya da ürünü kötülüyor.

Şahsen Project Glass videosundan beri merakla gelişmeleri takip ediyorum. Ayrıca Apple da giyilebilir teknolojiler üzerine zaten muhtemelen çalışıyordur. Bu konuda patentleri vardı yanılmıyorsam. Ve Valve ile beraber çeşitli dedikoduları çıkmıştı.
  • Evden çıkarken sensörlerini takmayı unutma diyen anneleri duyar gibiyim.
  • İyi ise benziyo ama bence apple bunun altinda kalmaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaip bir şey. Tanıtım videosunu heyecanla izledim. Filmlerde robotların gözünden gördüğümüz gibi. Öyle bir şey ki sokakta evde her istediğini yapıyorsun. Sürekli birileriyle iletişim kurabiliyorsun. İstediğin yere nasıl gidebileceğini navigasyon gibi bir özellikle görüyorsun. Ayrıca bunda istediğin yeri kaydedip daha sonra oraya gidebiliyorsun. Görüntülü sohbet özelliği de var. Çok beğendim ben. Apple da yakında bunun gibi bir şey çıkartır ama google bu sefer apple'ı altetmiş gibi görünüyor.
  • bence daha erken bunun için (fikir için bile). Hologramlar önce evlere girseydi daha iyiydi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.