- x
uzak masa üstü bağlantısı
37 Cevap47270 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

25 Mesaj
2 Mart 2006; 10:48:18 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

[font="Arial"]
Arkadaşlar uzak masa ustu bağlantısı hakında bilgisi olan varmııııııı?

Windows tan yapabilmek için statik IP almak gerekiyormuş.
Buna gerek duymadan bazı programlarla oluyormuş.
Teşekkürler

Yumuşak başliysam kim demiş uysal koyunum, kesmeye gelir ancak çekmeye gelmez boynum.. mae

2003 Mesaj
2 Mart 2006; 10:52:32 

remote desktopı kullanabilirsin tcp 27 portu üzerinden çalışıyor anca onun yerne Radmin daha rahat onu tavsiye edebilirm sana

1336 Mesaj
2 Mart 2006; 11:29:47 

uzak masaüstü için static ip'ye gerek yoktur!
sadece bağlanacağın makinanın ip'sini bilmen yeterli bide bilgisayarım/ özellikler/uzak/ uzaktan bağlanmasına izin ver demen lazım

1057 Mesaj
2 Mart 2006; 11:51:41 

evet radmin daha kullanışlı olur özellikle radminin uzak masa üstü izleme özelliği çok güzel

olumlu referanslar: amddma, Lezgi, EuphoriA, Gargicim, DieselBull, ozyoldas, cipcivil, keops, treach, i90tekmen, halil21, Halit61, SELBAL , alitopal
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

1336 Mesaj
2 Mart 2006; 12:14:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Skorp

evet radmin daha kullanışlı olur özellikle radminin uzak masa üstü izleme özelliği çok güzel

ewet ayrıca o programla karşı makinayıda kontrol edebiliyorsun

2003 Mesaj
2 Mart 2006; 12:28:15 

sadece açık port bulcaksın veya kendin açıcaksın dostum biraz o seni kasabilir

1336 Mesaj
2 Mart 2006; 12:31:27 

kimi kasıo anlamadım

298 Mesaj
2 Mart 2006; 12:35:25 

radmini kulanarak yapabilirsin adsl kulanıyorsan modemde port da açman gerekiyor 4899 portu nu kendi makinanın ipsine göre ayarlaman gerek ve bunların aynı sını karşı taraftada yapman gerek ayrıca güvenlik duvarını da devre dışı bırakman gerekiyor veya ordada rafmini port açman gerekiyor biraz karışık ama biraz uğraş üstesinde gelirsin

29 Mesaj
3 Mart 2006; 15:09:57 

Uzak masa üstü bağlantısı için şu şekilde bir yol izleyebilirsin:

- Önce modem veya kullandığın diğer firewall programlarından 3389 portunu kullanıma açıp, bu portu local ip adresine yönlendireceksin. (yönlendirme genelde modemin ayar sayfasındaki virtual server veya nat kısımlarından yapılır. her modemde farklı bir şekilde ayarlanıyor.)

- sonra bağlanılacak bilgisayardaki kullanıcıyı "remote desktop users" grubuna ekleyeceksin. ayrıca bu kullanıcının mutlaka şifresi olması gerekiyor. güvenlik nedeniyle şifresiz erişime izin verilmiyor.

- Bilgisayarım ->Sağ Klik-> Özellikler-> Uzak tabındaki "Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" seçeneğini işaretliyorsun.

- son olarak dinamik dns hizmeti veren bir internet sitesinden domain name alırsın. mesela no-ip.com sitesi bu hizmeti veriyor. daha sonra bu siteden indirdiğin ipduc programını bilgisayarına kurduğunda program ip adresin değişse bile aldığın alan adına bu ip adresini güncelleyecektir.

- Herşey tamamsa no-ip veya benzeri siteden aldığın alan adıyla (kullaniciadi.no-ip.org gibi) bağlantı yapabiliyorsun. yani her bağlantı yapmak istediğinde ip adresini bilme gibi bir zorunluluğun kalmıyor.

Takıldığınız nokta varsa sorun lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeCare -- 3 Mart 2006; 15:21:40 >

1336 Mesaj
3 Mart 2006; 15:35:27 

quote:

Orjinalden alıntı: FreeCare

- Önce modem veya kullandığın diğer firewall programlarından 3389 portunu kullanıma açıp, bu portu local ip adresine yönlendireceksin. (yönlendirme genelde modemin ayar sayfasındaki virtual server veya nat kısımlarından yapılır. her modemde farklı bir şekilde ayarlanıyor.)

- sonra bağlanılacak bilgisayardaki kullanıcıyı "remote desktop users" grubuna ekleyeceksin. ayrıca bu kullanıcının mutlaka şifresi olması gerekiyor. güvenlik nedeniyle şifresiz erişime izin verilmiyor.

- Bilgisayarım ->Sağ Klik-> Özellikler-> Uzak tabındaki "Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmalarına izin ver" seçeneğini işaretliyorsun.

- son olarak dinamik dns hizmeti veren bir internet sitesinden domain name alırsın. mesela no-ip.com sitesi bu hizmeti veriyor. daha sonra bu siteden indirdiğin ipduc programını bilgisayarına kurduğunda program ip adresin değişse bile aldığın alan adına bu ip adresini güncelleyecektir.

- Herşey tamamsa no-ip veya benzeri siteden aldığın alan adıyla (kullaniciadi.no-ip.org gibi) bağlantı yapabiliyorsun. yani her bağlantı yapmak istediğinde ip adresini bilme gibi bir zorunluluğun kalmıyor.

çok saol ya ellerine sağlık ama ben bunları yapmadanda bağlanmıştım

yani bu ayarlar olmazsa olmazsa ayarlar diilmi?

29 Mesaj
3 Mart 2006; 18:43:42 

@oNuR! bunlar olmazsa olmaz ayarlar değil aslında. Ben genel kullanım genellemesine göre yazdım bunu. Yani mesela kullanıcıyı remote desktop users grubuna ekleme farklı bir şekilde de yapılabiliyor. Şöyle ki Bilgisayarım->Özellikler->Uzak tabında "Uzak Kullanıcıları Seç" diye bir buton var. O butonu kullanarak seçtiğin kullanıcıyı direkt remote desktop users grubuna eklemiş olursun mesela.

Sonra dial-up kullanırken veya doğrudan internete bağlanan firewall kullanmayan modemlerde port yönlendirmesine gerek kalmayabilir.

Ayrıca dinamik dns almanız zorunlu değildir. Dinamik dns in amacı her bağlantıda ip adresini öğrenme gereksinimini ortadan kaldırmaktır. Yani ip ile de direkt bağlanabilirsiniz. Ama mesela şirketten evdeki bilgisayarınıza bağlanacaksanız evde kimse yoksa ip adresininiz de statik değilse bu problem olabilir. Pek çok kişi (sistem uzmanı vs.) uzak masaüstüne sadece ip ile bağlanlılabileceğini düşünür. (Çok bilmiş bir sistemci ben uzak masaüstü bağlantısı yerine adımı falan yazarken bana gülmüştü. Bağlandığını görünce tabi rengi değişmişti.)

Ayrıca son durumunu bilmiyorum ama no-ip ücretsiz dinamik dns hizmeti veriyordu. Bunu kullanarak evdeki bilgisayarınızı host haline çevirip aldığınız dnsi kullarak web yayını yapabilirsiniz.

1336 Mesaj
3 Mart 2006; 19:03:00 

abi çok saol ya walla ellerine sağlık güsel oldu bunları öğrendiğim!
bu arada msn varsa eklesene beni yaw arada bişler sorarım sana!

117 Mesaj
3 Mart 2006; 19:56:55 

bağlanmak istediğin kişiden invite alırsın ve bağlanısın

(arkadaşın bahsettiği portların ve uzaktan erişimlerin açık olması kaidesiyle)

Toshiba Qosmio x870-14t
Galaxy Nexus
Nexus 10
Canon EOS 1100 D

299 Mesaj
3 Mart 2006; 20:03:05 

yada messenger penceresinin üstünden
etkinlikler/uzaktan yardım
en kolayı bu sanırım

1336 Mesaj
3 Mart 2006; 23:59:08 

ewet oda baya işe yarıyor!

25 Mesaj
5 Mart 2006; 21:40:41 

uzak masaüstünden bağlanırken etki alanından falan bahsediyo çok karışık en basit nasıl olabilir.

Yumuşak başliysam kim demiş uysal koyunum, kesmeye gelir ancak çekmeye gelmez boynum.. mae

63 Mesaj
17 Mart 2006; 22:49:09 

quote:

Orjinalden alıntı: oNuR!

ewet ayrıca o programla karşı makinayıda kontrol edebiliyorsun

arkadaşlar bişey sorabilirmiyim ıp no nun bilinmesi uzaktan yardım kapalı olsa bile masaüstünü izleyebilir mi veya işlem yapabilirmi ( benden habersiz ) ? öyle birşey varsa çözüm nedir bilen varmı?

Ömürden Nefes Çalarak Nekadar Yaşarsa insan Öyle Yaşadım Gözlerini...

712 Mesaj
17 Mart 2006; 23:34:17 

arkadaşlar bence en basit ve sağlam msn den oluyo ama bunu yapmak için sp 2 ve güncellemeler tam olması lazım diğer programlar ise uğraş ister ve de sizi hack a sürükler
quote:

Orjinalden alıntı: NsenceN

arkadaşlar bişey sorabilirmiyim ıp no nun bilinmesi uzaktan yardım kapalı olsa bile masaüstünü izleyebilir mi veya işlem yapabilirmi ( benden habersiz ) ? öyle birşey varsa çözüm nedir bilen varmı?

CHEVROLET CRUZE 2013 HB. 1.4 TURBO 140HP START&STOP

477 Mesaj
25 Mart 2006; 15:33:09 

Bu konu çok karışık daha açıklayıcı olsaydı iyi olurdu

I'm Nothing But everything is mine

5 Mesaj
25 Eylül 2006; 3:29:42 

quote:

Orjinalden alıntı: FreeCare

cok saolasın abicim cok güzel ve anlaşılır bir şekilde anlatmışsın belliki b işi biliyorsun benimde kullan
uzak masa üstü var ben yanlız adsl aracılıyla bağlanıyorum senin anlatığın bütün aşamaları deneye deneye sora sora öyrendim ve su anda başarıyla kullanıyorum hatda radminden daha güzel bir şekilde sanki kendi bilgisayarımın içindeymişim gibi .

abicim benimde sizden bir istihamım olucak ben iş yerimdeki ana bilgisayarıma evden bağlanıyorum bunun için 3389 portunu kullanıyorum
yanlız benim iş yerimde başka bir bilgisayarım daha var bağlanmak istediğim buna nasıl bağlanıcam onun icinde 3390 portunu acarak denedim ama yemedi yada ben bişileri yanlış yapıyorum lütfen yardımcı olursan sevinirim.

Bulent KOKSAL

6 Mesaj
1 Şubat 2008; 3:30:26 

Yardım !!
benim sabit ip var ama iki bilgisayar bağlamak istiyorum ( Evimden iş yerimdeki iki bilgisayara bağlanmak istiyorum.) nasıl yapabilirim. ACİLLL

33 Mesaj
21 Şubat 2008; 9:13:38 

arkadaşlar bu tür programlara gerek kalmadan ve modeminizde hiç port açmadan uğraşmadan ve kafa yormadan uzak masa üstü bağlantının en kolay yolu logmein'dir. www.logmein.com internet istesi tamamı ile ücretsiz size uzak masa üstü yapmanızı sağlıyor. nasılmı oluyor?
www.logmein.com adresine girip ill önce üye oluyorsunuz. üyelik onaylandıktan sonra panelinize giriyorsunuz. ve oradan uzak masa üstü yapacağınız bilgisayarı kayıt ediyorsunuz. yani uzak masa üstü bağlanacağınız bilgisayar ile bu panele girip bir kere kayıt yapıyorsunuz. daha sonra kayıt yaptığınız bilgisayara her nerede ve hangi pc de olursanız olun ( sadece pc de internet olmalı) o pc ye uzaktan bağlanabiliyorsunuz. ayrıca logmeinin bir çok farklı hizmetleri var. anlık bir bilgisayara bağlanabiliyorsunuz. yani siz ankaradasınız ve almanyada olan birine uzak masa üstü ile bağlanmak istiyorsunuz. bunun içinde rescure diye bir hizmeti var logmeinin. size şiddetle tavsiye edebileceğim bir site. eğer zamanım olur ise size logmeini resimli anlatırım. ama bunun için söz yok.

Tek gerçek ölüm.

578 Mesaj
21 Şubat 2008; 10:27:44 

Bir tavsiyede ben yapayım
Sabit ipsi olan için RealVNC programını tavsiye ederim.Ben kendim kullanıyorum evden işteki makinayı makina başındaymış gibi kullanabiliyorsunuz.Kullanıcı adı ve password ile istenmeyen kişilerin bağlanmasını (İp biliyorsa) engelleyebilirsiniz.İsteyen arkadaşlara programı verebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetclk -- 21 Şubat 2008; 10:28:16 >

8 Mesaj
21 Şubat 2008; 16:59:19 

ıp bılmenız gerekıyor ama modem uzerınde yapılan port ayarlamasını local ip ye yonlendırılmıs 3399 ve 4489- portu açmalısınız

32 Mesaj
31 Temmuz 2008; 17:17:23 

radmin cok iyi bir program fakat paralı bana lisanslısı lazım oda 50 makinalık 1495$ civarı olması lazımdı.ben remote controlu PC tabanlı CNC tezgahta kullanıcam.makinalarımız yurtdışına da satıldıgı için herhangi bi software update de yada pcdeki herangibi bir sorunda ulasmak istiyorum.radmin denemesini fabrika içinde yaptım gayet basarılı ,uzak masaüstü makinanın sistemini log off yapıyor (işime yaramadı anlıcagınız),teamviewer diye bi program denedim ehh fena değildi,benim isteğim şu iyi bir remote control programının freeware versiyonu varmı (patronum zarara girmesin :D ),kuşkumda makina örn. ingilterede ve ben buradan calıstırmak istesem ne kadar bi gecikme olur arada (makinayı bindirmekten korkuyorumda :) ). despon arkadasımın verdiği www.logmein.com incelicem umarım işimi görür...bitirmeden bir sorum var. makinaya webcam bağlasam remote control yaparken aynı zamanda izleyebilirmiyim ? ben pek sanmıyorum ama genede sorayım istedim.

FARKLI OLMAYA CÜRRET ET
DAHA ÜSTÜN BİR HAYATI HEDEFLE
SIRADAN OLMAK ÖLÜMDÜR

97 Mesaj
17 Ekim 2008; 1:09:33 

teamwiever

setup dosyasını kurun team viever quis dosyasını karşı pc dekı kursun size id ve pasport u versın kendi pc nızde gibi karşı pc dekı pc yı yonetın.
masaüstünü yönetmek için remote support seçili olması gerekmektedir. kolay gelsin
aşşadaki linkten indirebilirsiniz.

http://rapidshare.com/f...21/TeamViewer_Setup.exe

2 Mesaj
9 Kasım 2008; 15:42:34 

uzak masa üstü bağlantısı ile ilgili bi şey sorcam ip numaran alınmadanda bağlantı yapılabiliniyomu çünkü böle biş ey başıma geldi uzak masa üstü programını aldığım siteye hangi mail adresimle aldısam karşı taraf mail adresime girerek benim bilg ulaştı şiremi kullanıcı adımı sordu falan bu olabilirmi ve ayrıca daha sonra istedği zamn girebilirmi iznim olmadan ne yapmam lazım engellemem için lütfen cevap yazarsanız sevninirim

871 Mesaj
9 Kasım 2008; 16:56:33 

en iyisi team wiewer ri kullanın aranızda anlaşın o size ıd ile şifreyi versin siz bağlanın bu kadar basit

773 Mesaj
9 Kasım 2008; 22:05:25 

Yerel ağ için RealVNC, aynı ağda olmayan bilgisayarlar için ise TeamViewer en iyisidir...

Kuabris Defrabax Rexulon Ukkazaal Ukzaab Urpaefel
Taculbain Habrak Hacoruin Maquafel Tebrain Hmcatuin
Rokasor Himesor Argaabil Kaquaan Docrabax Reisaz
Reisabrax Decaiquan Oiquaquil Zaitabor Qaxaop Dugraq
Xaelobran Disaeda Magisuan Raitak Huidal Uscolda
Arabaom Zipreus Mecrim Cosmae Duquifas Rocarbis

18 Mesaj
24 Kasım 2008; 19:50:52 

Teamviewer çok basit ve kullanışlı bir yazılım. Fakat bu programda 15 gün deneme sürümü ile geliyor. Satın almak içinde nerdeyse bir pc parası istiyorlar.

2774 Mesaj
25 Kasım 2008; 1:55:28 

kaç senedir pc kullanıyorum bi şu uzak masa üstü . bağlantısını yapamadım.

Commandos Fan Klup

773 Mesaj
4 Aralık 2008; 15:38:05 

quote:

Orjinalden alıntı: sorsoy

Teamviewer çok basit ve kullanışlı bir yazılım. Fakat bu programda 15 gün deneme sürümü ile geliyor. Satın almak içinde nerdeyse bir pc parası istiyorlar.

Ücretsiz olarak kullanabiliyorsun. Deneme sürümü filan yok...
Free...

570 Mesaj
4 Aralık 2008; 19:46:05 

ilk baştaki cevaplarda millet o kadar kendini kasmışki sanki roman yazılıyor.. son biriki mesajda yazılmış ve bende onu söylüyorum ve kullanıyorumda TEAMWİEWER <<< dalının en iyisidir ve basit kullanımı ilede çok kolay olarak karşı tarafın pc sinide kontrol edebiliyosunuz...tek şartı karşılıklı iki pcdede kurulu olucak buda o kadar sorun değil yanılmıyosam

Yaşasın TEAMWİEWER

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3674 Mesaj
4 Aralık 2008; 23:29:35 

Biraz konudan bağımsız olacak ama @ONUR ilgimi çekti. üyelere davranışları çok ukelaca.

umarım aşağıdaki sözden kendine bi çıkarım yapar...

""İnsanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler..""
Montaigne
Uzak masa üstü için ip biliyosan radmin/windows remote. bilmiyosan yada dinamik ip e bağlanıcaksan teamwiewer

ÖZGÜRLÜK İÇİN...
İnsanlar başaklara benzer, içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.
Montaigne

179 Mesaj
5 Aralık 2008; 5:26:04 

Uzak Masaüstü içi 5 Farklı Yol Vardır
1: Remote Desktop
2: Remote Admin
3: Third Party Proramlar
4: Web Siteler Üzerinden
5: Trojen Yollayarak

- Remote Desktop için Systeminizde Firewall Varsa 3389 Nolu Portu Açmanız.
ADSL Kullanıyorsanız Nat Oluşturmanız Ve kullanıcı Hesabında Şifre Olması Gerekir.
TabiGüvenlik ayarlarında Uzak Masaüstünün Açık Olması Gereklidir.

- Radmin için Bağlanacağınız PCye Server'ı Kurup Şifreyi Belirlemeniz Güvenlik Duvarından
4899 Nolu Portu Açıp izleyeceğiniz Pc'ye Wiever'ı Kurarak IP Adresini Belirtmeniz Gerekir.

- Third Party Programlar için Programın Kullanım Şeklini Bilmelisiniz.

- Web Siteler Üzerinden Yapacaksanız Kendi Pc'nizde Ve Bağlanacağınız Pc'de ActiveX - Java - Html
Ayarlamaları Gerekecektir. Ve Bağlanmak istediğiniz Pc'nin Şifreli Olması Gerekmektedir.

-Trojen Yollayarak Bağlanmanız için Bu Metodları Biliyor Olmanız Veya Deneme Yanılma Yollarını
Denemeniz Gerekmektedir. Çünkü Kimse Size Bunları Kolay Kolay Söylemez

Kolay Gelsin...

MCP Microsoft Certificate Personal
MCSE Microsoft Certificate System Engineer
MCSE+S Microsoft Certificate System Engineer+Security

80 Mesaj
24 Ocak 2009; 2:24:52 

Teamviewer free idi bir ara şimdi 15 günlük deneme sürümü oldu.

773 Mesaj
26 Şubat 2009; 12:07:40 

quote:

Orjinalden alıntı: bekotechno

Teamviewer free idi bir ara şimdi 15 günlük deneme sürümü oldu.

Free olarak kullanmaya devam ediyorum aylardır...

566 Mesaj
8 Nisan 2009; 16:21:13 

Peki arkadaşlar,

Benim işyerimde xp, evimde mac var... Bağlanabilirmiyim iş yeri bilgisayarıma?

Edit:
Evet bağlanabilirmişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pj -- 8 Nisan 2009; 16:31:22 >

Psn esenova
Gamertag esenova
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » uzak masa üstü bağlantısı
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.445