Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (571. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Orijinalden alıntı: Erman

Bi fikri olan yok mu?

Problem kardeşinizde ;) (Daha önce de belirtildiği gibi :) - diğer forumda)
    Bizde de aynı problem vardı. Ne yazıkki 1 günde balatanın çeyrek ömrünü yiyebiliyor bu kardeşler :)

Yani:
    *kalkışlarda fazla yarım debriyaj yapmış ya da vites geçişlerinde debriyajda ayağını fazla tutmuş olabilir
    *vite geçişlerinde gazdan ayağını çekmemiş olabilir(GENÇLİK!!)
    *ayağını farketmeden debriyajın üstünde tutuyor olabilir.
    *Dik bir bayırda balata yakmış olabilir( "El freni çekmeden de kaldırabiliyorum arabayı" gibi! - ki hiç gerek yok böyle şeylere paşa paşa çek el frenini, mal senin,senin değilse ya bababın ya abinin ya amcanın. Hiç olmadı milli servet!! )

Bu bahsettiğim şeylerden birini bile yapsa 1günlük kullanımında debriyaj balatanız hissedilir şekilde sertleşir ;)

Vay arkadaş yag gibi kayan debriyajım ne hallere gelmiş :) Bi kaç test sürüşüne çıktık daha yeni oldugu için debriyajı tam ayarlıyamıyodu kalkışlarda bagırtıyodu filan neyse artık tek çağresi değiştirmek sanırım. Ne kadar değiştirilir parça+ işçilik tahmini bi rakam söliyebilirmisiniz acaba?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Bi fikri olan yok mu?

Problem kardeşinizde ;) (Daha önce de belirtildiği gibi :) - diğer forumda)
    Bizde de aynı problem vardı. Ne yazıkki 1 günde balatanın çeyrek ömrünü yiyebiliyor bu kardeşler :)

Yani:
    *kalkışlarda fazla yarım debriyaj yapmış ya da vites geçişlerinde debriyajda ayağını fazla tutmuş olabilir
    *vite geçişlerinde gazdan ayağını çekmemiş olabilir(GENÇLİK!!)
    *ayağını farketmeden debriyajın üstünde tutuyor olabilir.
    *Dik bir bayırda balata yakmış olabilir( "El freni çekmeden de kaldırabiliyorum arabayı" gibi! - ki hiç gerek yok böyle şeylere paşa paşa çek el frenini, mal senin,senin değilse ya bababın ya abinin ya amcanın. Hiç olmadı milli servet!! )

Bu bahsettiğim şeylerden birini bile yapsa 1günlük kullanımında debriyaj balatanız hissedilir şekilde sertleşir ;)

Vay arkadaş yag gibi kayan debriyajım ne hallere gelmiş :) Bi kaç test sürüşüne çıktık daha yeni oldugu için debriyajı tam ayarlıyamıyodu kalkışlarda bagırtıyodu filan neyse artık tek çağresi değiştirmek sanırım. Ne kadar değiştirilir parça+ işçilik tahmini bi rakam söliyebilirmisiniz acaba?

Olmaz öyle şey :)
    Sertleşse bile bi dünya yol gider ;) Boşuna masraf etmeyin az bir meblağ değil sonuçta, debriyaj balatası gittiği yere kadar kullanılan bir parçadır.
    Ayağınız alışır zamanla.

• quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: LegenDKyubi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-2009-grande-punto-33000-km-51405749/detay/

arkadaşlar gerçek ve kusursuz Grande Punto isteyen varsa buyursun, fiyatı tabana çektim.
    isteyen varsa mail yada mesaj atabilir.
    tamamiyle orjinal ve garantisi devam ediyor!

Aracınızın satış ilanında belirttiğiniz "Dizelleri kıskandıracak yakıt tüketmi " diye bir açıklama var.. Nasıl bir kıskandırıcı tüketim sergiliyor sizin araç... ??

Aracın Teknik verilerine bakarsanız Fabrika değerleri bile Şehir içi tüketim için 8.2 LT ortalama diyor... Düz hesap rahat 9 Lt olur bu... ?? Nasıl dizelleri kıskandırıyor bu araç.... ?

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 8.2 lt/100km
    Şehir Dışı: 4.6 lt/100km
    Genel: 5.9 lt/100km

grande punto forumda istanbul ş.içi 5.6 tüketen bir abimiz var, ayrıca sert kullanımıma rağmen aracımın 230kmdeki yol bilgisayar ortalaması 7.8lt dir. buaraç ş.içinde sakin kullanıldığı taktirde ki ş.içi kullanım için yapılmış bir araç 7lt dolaylarında seyrediyor. kullanımı çok keyifli rahat bir araçtır tevsiye edilir. uzun yolda ise motor biraz zayıf kalıyor o yüzden ben seri araba isterim derseniz önerim T-Jet tir.

• Hocam 95 Hp lik starjet motorun istanbul şehir içinde 5.6 Lt yakıt ortalaması ile İ M K A N I yok ....
    Birader de 90 Hp lik multijet var , onun ortalama tüketim 5,5 - 5,7 Lt arasında zaten...

Şimdi sabahın köründe istanbulun en boş aksında gidip , akşam da yine en boş zamanlarda evine döndüğünde buna şehir içi tüketim diyorlarsa geçsinler o tüketim hesap hikayelerini...

O Arkadaş sabah 7.15 te Mecidiyeköy den 1 köprü üzerinden Ümraniye Küçüksu ya gitsin , akşam 18:15 te de aynı yoldan geri gelsin sonra görürüm ben onun Benzinli araç ile şehir içindeki 5,6 Lt ortalamasını...

Şehir içinde in cin top oynayan saatlerde yola çıkıp , sonra da şehir içinde 5 küsür litre tüketimim var diyenler komik olmaktan öteye gidemez... Senin tüketimin bir nebze makul ama o abi bence adam gibi bir güzergahta gezmemiş

• Burda bitane tek kapı punto kullanan adam yokmu bişey sorucam
  • walla bahsettiğim değerler 1.4 fire için geçerli 95 liğin de pek farklı olacağını sanmıyorum gerçi. illaki fark vardır ama3-5litre değildir. ki ş.içi kendi aracımla soğuk havalarda 8lt benzin 10lt lpg yakıyorum.
  • Ankara ve civari 2006-2008 Grande punto artıyorum, çok fazla km yapmamış ve max 20 bin..
  • Merhaba arkadaşlar 2007 ve üstü min tercihen Dynamic donanımda Dizel PUNTO arıyorum, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: LegenDKyubi

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-2009-grande-punto-33000-km-51405749/detay/

arkadaşlar gerçek ve kusursuz Grande Punto isteyen varsa buyursun, fiyatı tabana çektim.
    isteyen varsa mail yada mesaj atabilir.
    tamamiyle orjinal ve garantisi devam ediyor!

Aracınızın satış ilanında belirttiğiniz "Dizelleri kıskandıracak yakıt tüketmi " diye bir açıklama var.. Nasıl bir kıskandırıcı tüketim sergiliyor sizin araç... ??

Aracın Teknik verilerine bakarsanız Fabrika değerleri bile Şehir içi tüketim için 8.2 LT ortalama diyor... Düz hesap rahat 9 Lt olur bu... ?? Nasıl dizelleri kıskandırıyor bu araç.... ?

Yakıt Tüketimi
    Şehir İçi: 8.2 lt/100km
    Şehir Dışı: 4.6 lt/100km
    Genel: 5.9 lt/100km

öncelikle merhaba, yakıt tasarrufu olarak aracı çok kullanmadığım için bu konuda o şekilde bir yorum yaptım.
    aracımın tüketimi bana göre düşük, diğer benzinli araçlarla karşılaştırınca.
    puntolarda benzinli olarak 3 tip motor var, 1.4 77 bg , 1.4 95 bg , 1.4 120 bg
    bu üçü arasında en az yakan 1.4 95 bg lik olan versiyondur.
    bu işin içine bakım masraflarını ekleyecek olursak az kullanımda dizel yattığı yerden zarar getiriyor derim.
    tabi çok km yapacaksan dizel derim ama aracı çok kullanmıyorsan ve garantili ise benzinli derim.
    saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Burda bitane tek kapı punto kullanan adam yokmu bişey sorucam

Ben tek kapı kulanıyorum buyrun sorun
  • arkadaşlar 2007 fiat grande punto var arkadaşta fire active modeli ama araçta ekstralar var body kit kol dayama yağmur ve park sensörü lpgli araba 100 bine yaklaşmış durumda bu arada araçta hız lastikleri ve çelik jantlar da var... benim merak ettiğim acaba bu aracın EDERİ NE OLUR ? (daha konuşmadık ama sanırım 19 isteyecek gibi)
  • bu arada aracın kaza durumunu söylememişim araçta 1 parça lokal boya var başka da bir şey yok.
  • Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılıyorum ankaradan 2008 model rock siyahı orj 33000kmde hiç lpg takılmamış 1.4fire active grande puntomu dizel bir araç alacağım için satmayı düşünüyorum.Araçta hata değişen yok sadece sol ön çamurluk ve benzin kapağının orda ufak darbeler sonucu az parça lokal boya var.fiyatı 23500 gibi düşünüyorum ilgilenen arkadaşlar msj atabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacbjk06

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katılıyorum ankaradan 2008 model rock siyahı orj 33000kmde hiç lpg takılmamış 1.4fire active grande puntomu dizel bir araç alacağım için satmayı düşünüyorum.Araçta hata değişen yok sadece sol ön çamurluk ve benzin kapağının orda ufak darbeler sonucu az parça lokal boya var.fiyatı 23500 gibi düşünüyorum ilgilenen arkadaşlar msj atabilirler.

Ben bir ay önce aldım 2007 modelini 29.500 kmde tüp takılmamış,tek parça lokal boyalı...fiyat biraz yüksek olmuş sanki...benim aldığım araba 1,5 ay sahibinden.com da ilanda kalmıştı....eğer aciliyeti yoksa bekle derim ama o fiyatla hızlı elden çıkarman bence biraz zor olur...sadece fikrimi söylüyorum yanlış anlama...İnşallah gönlündeki fiyata satarsın aracını..

• Çok teşekkürler fikirleriniz ve temennileriniz için piyasıyı biraz araştırdım üç aşağı beş yukarı fiyatlar bu fiyatta aracın çok çok temiz olmasının da etkisi var ancak acelem yok piyasa çok yüksek benim bu aracı sattığımda alacağım araba da normalden yüksek olacak illaki ufak bi pazarlık payı olacak tabiki umarım dediğiniz gibi olur iyi akşamlar.
  • Arkadaşlar soğuk havalarda dizel ile uğraşmak zor olduğu için(dizel aracımı satıp) benzinli otomatik 1.4 grande punto almak üzereyim. Bazı arkadaşlar direksiyon arızasından sıkça bahsetmiş 2011 modellerde bu sorun var mı? Benzinli punto - 40 larda çalışma konusunda bana sorun çıkarır mı? Araç ile ilgili genel bir sorun var mıdır acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Arkadaşlar soğuk havalarda dizel ile uğraşmak zor olduğu için(dizel aracımı satıp) benzinli otomatik 1.4 grande punto almak üzereyim. Bazı arkadaşlar direksiyon arızasından sıkça bahsetmiş 2011 modellerde bu sorun var mı? Benzinli punto - 40 larda çalışma konusunda bana sorun çıkarır mı? Araç ile ilgili genel bir sorun var mıdır acaba ?

Cevabım tek kelime:

Yapma!!!
  • Arkadaşlar punto araç almak üzereyim çok kararsız kaldım. Yanılmak istemiyorum krediyle alıp yıllarcam ödeyeceğim için. Sahibinden.com da bir ilan var. Fikir verirseniz memnun olurum. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-seytan-kirmizisi-79109239/detay/
  • Arkadaşlar merhaba,
    Bodrum’da FIAT yetkili servisinde çalışıyorum. Patronum yedek parça stoklarının bir kısmını eritme kararı aldı. Aşağıdaki listede satılmasına karar verilen grande punto model araçların yedek parçaları mevcuttur. Parçaların hiç birisi yan sanayi değildir. Yetkili servis satış fiyatının da %30 altındaki fiyatlardır. Arzu eden arkadaşlara istedikleri parçaların fotoğraflarını da gönderebilirim. İşinize yarayacağını umar iyi günler dilerim.

PARÇA ADI FİYAT

AMORTISOR,ON SAG GP 131,46
    AMORTISOR,ON(SAG) GP 127,54
    AYNA,YAN SAG GP 60,17
    BORU,CAM YIKAMA GP 24,33
    BORU,FREN GP 29,54
    BORU,FREN GP 41,42
    BURC,DIREKSIYON GP 9,70
    CAM,YAN SAG GP 52,83
    CAMURLUK,ARKA SAG 3P GP 272,96
    CAMURLUK,ARKA SOL 3P GP 274,90
    CIVATA GP 0,97
    CONTA,ENJEKTOR GP 9,33
    CONTA,SILIN.KAP(0,72) T03 GP 65,96
    DISLI,3.VIT.KARS PA/GP 160,01
    ESIK CITASI PSMZ 3KAPI 2PRC GP 13,83
    ESIKCITASI PSMZ CELIK 2PRC GP 11,69
    FREN DISKI,ARKA GP 50,72
    FREN DISKI,ON GP 62,29
    KAPAK,DIREKSIYON MILI(808) GP 37,25
    KAPI KOLU PSMZ 3KAPI 2PRC GP 9,76
    KAPI KOLU PSMZ 4KAPI 4PRC GP 19,72
    KAYIS,ALTERNATOR GP 22,90
    KONTROL UNITE,ABS(392) GP 1.083,41
    MUHAFAZA,KAPI SAG 3P GP 13,13
    MUHAFAZA,MOTOR YAN(129) GP 33,90
    PASPAS TK.HALI(GRI) GP 20,29
    SENSOR PO/GP 79,20
    SENSOR,FREN GP 30,41
    TAKOZ,(1,3JTD) PN/GP 8,86
    TAKOZ,EGZOZ GP 25,61
    TAKOZ,RADYATOR UST GP 49,30
    TAPA GP 2,39
    TAPA GP 0,61

• selam arkadaşlar dün 58000binde 2007 model dynamic benzin+lpg dualogic puntomu alarak aranıza katıldım :) yıllardır manuel kullandıktan sonra dualogice alışmak zaman alıcak biraz sanırım, ikide yokuş çıkmaya çalıyo bazen kendisi bayılıyo falan, bende elle müdahale ediyorum.. bir arkadaşım gazdan çekip tekrar gaza yüklen dedi o zamanda bire atıyormuş sanırım..

bazende 70le giderken çoktan 5e atmış oluyo economi modu yanında spor moduda olsa güzel olurdu sanki.. ayrıca kronik city modundan bende korkuyordum fakat city çalıştırmadan da direksiyon çok hafif bana city moduna gerek yokmuş gibi geldi.. sanırım hep citysiz kullanıcam.. çift taraflı digital kliması da gayet güzel soğutuyo fazlada çekişten düştüğünü hissetmedim.. inşallah bana yüklü sorun çıkarmaz en çok korktuğum bu özellikle dualogic sistemi :)

yakıt tüketimini zamanla kavrar yazarım ki zaten çoğu arkadaş yazmıştır sanırım, bütün sayfaları okuyamadım..

bir sorum sizce servis mi (b.düzü birmot çok yakın bana) kullansam bakımlarda yoksa iyi bir fiat ustasıda işimi görürmü arada uçurumlar var mıdır.. yağ zamanı gelmiş çünkü filtreleri falanda değiştirmek istiyorum..

• 
Sayfa: önceki 569570571572573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.