Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (568. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.287
Cevap
31
Favori
884.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • B segment araca büyük olacak diye düşündüğüm 175X85X45 cam ebatlarında 450 lt hacmindeki portbagaj düşündüğüm kadar büyük kaçmadı.
    hatta ben oldukça beğendim.
    bagaj sıkıntısı çekenlere tavisye ederim.

• Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: CETERISPARIBUS

Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.
    Yenilendiyse eğer problemi geçmiştir.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
    Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

• quote:

Orijinalden alıntı: moon74

sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1-4-emotion-starjet-6-ileri-2007-model-35500-km-63543607/detay
    ilandaki araci 21bin tl ye alarak araniza katilmis bulunmaktayim.arthk daha fazla gorusecegiz...)

hayırlı olsun.
    modele göre km çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
    Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
    sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
    ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
    arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: reyta

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

quote:

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
    sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
    ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
    arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

Bir aksilik çıkmazsa 50de yağını değiştirip(Yılı dolana kadar anca 50 yaparım herhalde), 53-55 gibi satmayı planlıyorum

• 1.4 dulogic 1 depo şehir içi ortalama ne kadar km gider grande puntomu yoksa punto evomu azyakar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkpala

1.4 dulogic 1 depo şehir içi ortalama ne kadar km gider grande puntomu yoksa punto evomu azyakar ?

Max 730 diyenini gördüm.

benim yol bilgisayarı da yarım depoda 200'de gösterdiği oluyor, 330'da :)

Sıfırlamadan sonraki anlık tüketime göre verileri güncelliyor.
    Sıfırladım ortalama tüketim 13lt gösterirken(Soğuk hava ve bol kısa mesafede) yarım depo benzin 200km gösteriyordu. yani 1 depo 400 gider diyor
    Sıfırlayıp ortalama trafikte, 20-30km yol gittiğimde, 6.5-7lt ortalama gösterirken de tam depo karşılığı takribi 660km oluyor.

Evo ve GP arasında fark olacağını sanmıyorum

• peki aracı tavsıye edermısın fiyatları uygun geldı bu fıyata otomatık bulmak zor sıfırda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkpala

peki aracı tavsıye edermısın fiyatları uygun geldı bu fıyata otomatık bulmak zor sıfırda ?

Benim şartlarıma en uyan araç bu olduğu için aldım.
    Yoksa C sınıfından küçük arabaya binilmez.

Mümkünse cumartesi pazar alıcı olarak galericileri bir gez, aracı test etmek istediğini, konforu uygun gelirse düşüneceğini konuş, otomatiğinin sarsıntılı olup olmadığını görmek istiyorum de. Hiç yoktan fikirverir.
  • merhaba arkadaşlar bende bugünden itibaren grande puntolu oldum.Arabanın koltukları çok kötü. Orjinal kılıfı var mı ?Yada bu durumuçözen arkadaşımız varsa yardım edebilir mi?
  • tecrübeli arkadaşlara 3 sorum olacak. aracımın periyodik bakımına az kaldı. periyodik bakımdan sonra arabada hissedilir şekildeki değişiklikler neler oluyor? mesela çekiş gücü yükseliyor mu?

ikinci sorum ise şu: yaklaşık 1 hafta önce "chack stop lights" uyarı ışığı yandı. galiba stop lambalarıyla alakalı bir durummuş ama ben kontrol ettim bütün lambalar yanıyor. pek önemsemedim hala uyarı ışığı yanıyor. 1 hafta sonra servise götüreceğim. acaba bir sorun oluşturur mu?

üçüncü sorum: starjet motor için hangi benzini önerirsiniz. po dan kullanıyorum ama bi de opet mi deneyeyim diyorum. sizce hangi benzin daha kaliteli???
  • Aracta teybin üzerinde bulunan ses açma kapama düğmesi hassasiyetini kaybetmek üzere sesi açmak isterken azaltıyor, azaltmak istersen açıyor, bir de göğüsteki ışıklardan sağ taraftaki (havalandırmanın yönünü ayarlayan düğme çevresi) ara sıra yanmıyor tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

tecrübeli arkadaşlara 3 sorum olacak. aracımın periyodik bakımına az kaldı. periyodik bakımdan sonra arabada hissedilir şekildeki değişiklikler neler oluyor? mesela çekiş gücü yükseliyor mu?

ikinci sorum ise şu: yaklaşık 1 hafta önce "chack stop lights" uyarı ışığı yandı. galiba stop lambalarıyla alakalı bir durummuş ama ben kontrol ettim bütün lambalar yanıyor. pek önemsemedim hala uyarı ışığı yanıyor. 1 hafta sonra servise götüreceğim. acaba bir sorun oluşturur mu?

üçüncü sorum: starjet motor için hangi benzini önerirsiniz. po dan kullanıyorum ama bi de opet mi deneyeyim diyorum. sizce hangi benzin daha kaliteli???

Benimde aynı uyarıyı veriyordu. Geçenlerde yine verdi aradım buldum. Arka plaka ışıklarından biri yanmıyormuş tıklayınca yandı uyarı söndü. Sizde plaka ışıklarını bir kontrol edin. Yada 3. stop lambasının içinde ledler var biri bile yanmazsa uyarı veriyormuş onları da dikkatlice kontrol edin.

• slm....ben daha 50 gn önce aldıgım 2005 model kırmızı 1.4 dynmıc puntom ile kaza yaptım ....karda kaydımm tarlada soldan kayaya carpıp devrıldım........

sol camurluk ve sol kapı degısecek dedıler hallettım......fakat sol marşpiyer sacıı bulamıorumm yanı o kapıı altındakı uzun demiri ....... yardımcı olabılırmısınız??
  • Merhaba arkadaşlar bende 2006 g punto sahibiyim. Benimde hiçbirşeyi yokken sapasağlam olan teybim bozuldu , çalışmıyor. Başına böle bu durum gelen var mı acaba?
  • 20 BİN BAKIMINDA NELER YAPILIYOR? BALATALAR DEĞİŞİYOR MU? CAM SUYU KOYUYORLAR MI?
  • S.a Arkadaşalr. Dün sabah 8 bucukta arabayı çalıştırmak için bindim iki sefer ısıttım akü hiç basmadı. Aracın her yeri donmuş. Gösterge -19 gösteriyordu diğer yerlerin mürekkebi kaymış okunmuyordu. Diğer bir araçtan takviye yaptım yine çalışmadı. Araç kafayı yedi bütün ibreler oraya buraya vuruyordu araç kontağı bıraktığım halde kendisi marşa basıyordu. İkindin tekrar takviye ile çalıştırdık. Hava ikindin olmasına rağmen -10 u gösteriyordu. Aküyü değiştirdim üstünde orijinal varta 50 amper akü varmış 70 lik aldım ama sığdıramadılar mecbur 60 lık taktırdım. Ben motorin donmuş diyorum ama usta aküden diyor inanmıyor motorinin donduğuna. Acayip soğuk oluyor arkadaşlar dikkat edin geceleri -25 i vuruyor.
  • @karaagac,
    öncelikle geçmiş olsun ama banada aküdenmiş gibi geliyor, aynı bahsettiğin saatlerde ve derecelerde hiç problem yaşamadım. (3 ad. m.jet araçtada). Bu hava şartlarında yakıt ortalaman nedir ? 2008 gp 7.6, 2012 lineada 7.2 şu an bizde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

@karaagac,
    öncelikle geçmiş olsun ama banada aküdenmiş gibi geliyor, aynı bahsettiğin saatlerde ve derecelerde hiç problem yaşamadım. (3 ad. m.jet araçtada). Bu hava şartlarında yakıt ortalaman nedir ? 2008 gp 7.6, 2012 lineada 7.2 şu an bizde.

Teşekkürler dostum. Akü değişince problem kalmadı. Ama sabahları motor yağı baya katılaşıyor çalışmakta biraz zorluyor. Motorinin donmaması için depoyu fulledim. Tamamı şehir içi çok kısa mesafe araç 3. vitesi hiç görmüyür 700 metre gidiş 700 metre akşam dönüş yapıldı ortalama hız 13 km. litresi 3,84 liradan 135 liralık motorin aldı. Bu motorinle 402 km yapmış. Önceden de dolu depo vardı üstünü doldurdum yani gerçek hatasız bir ölçüm oldu. Fakat yol bilgisayarı (Trip A) ortalama 10,7 gösteriyordu alınan yakıta göre 100 km de ortalama 8.7 litre yakmış. Yol bilgisayarına göre yakıtının yüksek olduğunu düşünüyordum ama depoyu doldurunca yakıtın uygun olduğunu gördüm. Benim kullandığım şekilde benzinli bir araç bu yakıtla en fazla 150 km yapardı. Tüplü araç zaten tüpe hiç geçmezdi.

Arkadaşalr benim aracın 80 bin bakımına az kaldı motor soğuklardan çok katılaştığı için sabahları -20 lerde çalışırken zorlanıyor. Şu ana arac 79030 km de bakımını yaptıracağım. iLK SAHİBİ HEP SERVİSE BAKTIRMIŞ BEN USTAMA YAPTIRACAĞIM. 80 bin de ne gibi bakımları var arkadaşalr neleri değiştirmem gerekir. Birde 5-30 yağ koydursan uygun olurmu soğuklarda ince yağ iyi olur o yüzden 5-30 tam sentetik yağ koyduracağım. Bir de 80 bin bakımınınservis fiyatını bilen var mı?

İyi gecelr dilerim.

• 
Sayfa: önceki 566567568569570
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.