- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
GRANDE PUNTO
11926 Cevap728988 Görüntüleme33 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     188 [190] 192 193 194 195 196 197      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

160 Mesaj
27 Aralık 2011; 12:07:05 

quote:

Orijinalden alıntı: aybey45

Hayırlı olsun. Ne kadara aldın arkadaşım

Teşekkür ederim, 19.750'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koniasun -- 27 Aralık 2011; 12:08:15 >

Hiç hata yapmayan insan, hiç bir şey yapmayan insandır.
Hayatta en büyük hata, kendini hatasız sanmaktır!
Yunus Emre

1425 Mesaj
27 Aralık 2011; 12:33:10 

quote:

Orijinalden alıntı: koniasun

İlginize tekrar teşekkür ederim, sonuna aradığım aracı bulup aldım, 2008 model m.jet active orjinal 85.000 km'de.

hayırlı olsun..
güzel günlerde kullanın..

2012 Passat TDİ DSG Comfortline

"Nefret Ettiğimiz İşlerde Çalışıp Gereksiz Şeyler Alıyoruz. Bizler Tarihin Ortanca Çocuklarıyız. Bir Amacımız Yada Yerimiz Yok.. Ne Büyük Savaşı Yaşadık... Ne de Büyük Buhranı.. Bizim Savaşımız Ruhani Bi Savaş.. En Büyük Buhranımız; Hayatlarımız.."

277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nik_furi
27 Aralık 2011; 19:06:36 

merhaba arkadaslar. bugun itibari ile 2012 1.3 multijet grandepunto aldim vergi farkindan dolayi aracimin satis islemleri 2-6 ocak arasi gerceklesip teslim edilecek 33.000 TL YE aldim. sizden ogrenmek istedigim ilk kullanimda nelere dikkat etmem gerekir ve aracin ses sisteminden memnunmusunuz cunku daha once kullandigim getzimden cikardigim alpine rc 103 ototeyp + 38 cm titanyum bass + 2 adet jbl mid takim + 1 adet bas + 1 adet 4 yollu amfim var sizce bunlari bu araca koyarken ototeyp i koymadan sadece mid leri bas i ve amfi leri baglasam yeterli olurmu. cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1553 Mesaj
28 Aralık 2011; 10:42:59 

Selamlar arkadaşlar,
Dün itibariyle
2009 44000km Servis bakımlı, Boya hata yok.
1.4 Dynamic Dualogic bir araç aldım.
23250 (Fiyat istediğim kadar uygun olmadı ama araç bulamıyorum uzun süreden beri!!)

*Gaz iletimi ile ilgili bir problem yaşıyorum.(Linea da da aynı problemi yaşamıştım)

İlk kullandığım fiat "2009 model 1.3 multijet dablo manuel" ve onda herhangi bir problem yaşamamıştım. Gayet keyifli sürüşü olan bir araçtı.

daha sonra arkadaşımın 1.3 Multijet manuel 90BG G.Puntosunu kullandım.
Daha sonra başka bir arkadaşın kiraladığı 1.3 Linea manuel
Ve dün Kendi aracımı aldım 2009 G.Punto 1.4 Fire Dualogic.

Dablo hariç yazdığım tüm bu araçlarda aynı problemle karşılaştım.
Gaza basıyorsunuz ve gaz pistonlara min"1" bilemedin"2" saniye sonra gidiyor.
yani gaz pedalının bir gecikmesi söz konusu.

****LÜTFEN DİKKAT****
Burda bahsettiğim motordaki cansızlık değil!
Bu motorlar kalkış yaptıktan sonra zaten cansız onu herkesler biliyor artık.
Ama kalkış yapana kadarki bu gaz iletim problemi bence çok önemli.

Bu problemi fiat servisinde ya da özel bir yerde yazılımsal olarak düzelttiren var mı aranızda??
Ya da pedal ile ilgili mekanik bir problem mi bu? (Pedalda boşluk gibi?)

160 Mesaj
28 Aralık 2011; 16:35:02 

@dark_elf ,
teşekkür ederim.

@nik_furi,
öncelikle aracın hayırlı olsun, bahsetmiş olduğun müzik setinden sonra ses sisteminden memnun olmayacağından eminim, geçen hafta 6 aydır kullandığım 2011 symbol ü linea ile değiştirdim, symbolden sonra lineada (ve g.puntoda) ilk gördüğüm eksikler ses sisteminin berraklığının daha az olması ve kaloriferden gelen havanın şiddetinin daha az olması oldu. (linea 0 km, eşime aldığım g.punto 2008 80.000 km.de her ikisi de m.jet) bunun haricinde malzeme kalitesi, yol tutuş ve oturaklılıkta bana göre kesinlikle g.punto symbolden daha üstün. Rodaj konusunda ise forumları okudukça kafam allak bullak oldu ne yapmam gerektiğini düşünürken senin mesajı gördüm, yeterli bilgisi olan arkadaşların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Yunus Emre

277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nik_furi
28 Aralık 2011; 20:27:43 

quote:

@dark_elf ,
teşekkür ederim.

@nik_furi,
öncelikle aracın hayırlı olsun, bahsetmiş olduğun müzik setinden sonra ses sisteminden memnun olmayacağından eminim, geçen hafta 6 aydır kullandığım 2011 symbol ü linea ile değiştirdim, symbolden sonra lineada (ve g.puntoda) ilk gördüğüm eksikler ses sisteminin berraklığının daha az olması ve kaloriferden gelen havanın şiddetinin daha az olması oldu. (linea 0 km, eşime aldığım g.punto 2008 80.000 km.de her ikisi de m.jet) bunun haricinde malzeme kalitesi, yol tutuş ve oturaklılıkta bana göre kesinlikle g.punto symbolden daha üstün. Rodaj konusunda ise forumları okudukça kafam allak bullak oldu ne yapmam gerektiğini düşünürken senin mesajı gördüm, yeterli bilgisi olan arkadaşların cevaplarını sabırsızlıkla bekliyorum.

teşekkür ederim arkadaşım seninde aracın hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. galiba konuyu takip eden pek fazla arkadaş yok, bundan önceki aracım hyundai getz 1.5 vgt 88 hp idi 2006 da sıfır almıştım ilk 3000 km gerekmedikçe 2500 d/d geçmemeye çalış demişti servis bende o şekil rodajı tamamlamıştım, benimle aynı zamanda aynı aracı alan arkadaşım bu motorlarda rodaja gerek yok istediğin gibi gidebilirsin demişti ama benim aracım 22000 km de iken onunki 17000 km de idi araçları yanyana getirdiğimizde onun aracının bariz bir şekilde daha gürültülü çalıştığını görmüştük,. bu yüzden grande puntoyu da aynı şekilde kullanıcam hemen aynı motorlar nasıl olsa servisten aracı teslim alırken yine bir sorucam farklı bir kullan şekli söylerlerse seninle burada paylaşırım. ses sistemine gelince iki takım mid + 38 cm bas ve amfileri bağlıycam sadece teyp işine girmek istemiyorum araç daha sıfırken direksiyondan kumandalı orjinal teybi devere dışı bırakmak istemiyorum başka alternatif yollar bulmaya çalışıcam ses netliği için.

1553 Mesaj
28 Aralık 2011; 22:36:35 

Yakın zamanda 1.4 Fire motora LPG taktıran var mı?

Marka/Fiyat ve memnuniyet noktasında öneride bulunabilirmisiniz?

Atikerin en ucuzu 1040
Süper+OBDII li versiyonları 1150TL olarak yazıyor çoğu yerde.

Bu ara hangi versiyonu kaça takıyorlar acaba?

329 Mesaj
29 Aralık 2011; 11:51:08 

quote:

Orijinalden alıntı: nik_furi

teşekkür ederim arkadaşım seninde aracın hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin. galiba konuyu takip eden pek fazla arkadaş yok, bundan önceki aracım hyundai getz 1.5 vgt 88 hp idi 2006 da sıfır almıştım ilk 3000 km gerekmedikçe 2500 d/d geçmemeye çalış demişti servis bende o şekil rodajı tamamlamıştım, benimle aynı zamanda aynı aracı alan arkadaşım bu motorlarda rodaja gerek yok istediğin gibi gidebilirsin demişti ama benim aracım 22000 km de iken onunki 17000 km de idi araçları yanyana getirdiğimizde onun aracının bariz bir şekilde daha gürültülü çalıştığını görmüştük,. bu yüzden grande puntoyu da aynı şekilde kullanıcam hemen aynı motorlar nasıl olsa servisten aracı teslim alırken yine bir sorucam farklı bir kullan şekli söylerlerse seninle burada paylaşırım. ses sistemine gelince iki takım mid + 38 cm bas ve amfileri bağlıycam sadece teyp işine girmek istemiyorum araç daha sıfırken direksiyondan kumandalı orjinal teybi devere dışı bırakmak istemiyorum başka alternatif yollar bulmaya çalışıcam ses netliği için.

yazılanlara tamamiyle katılmakla birlikte birkaç ekleme yapmak isterim,

"rodaj" süresince aracınızın periyodik bakımını (10.000/15.000/20.000 km) daha erkene alın yani ben olsam ilk 5.000 km dolduğunda özellikle yağ ve yağ filtresini mutlaka serviste değiştirirdim,
sebebi ise rodaj esnasında motor parçaları birbirine alışacağı için gözle görülemeyecek boyutlarda metal parçalar, talaşlar oluşacak ve bunlar hem motorun içinde aşınmayı hızlandıracaktır hem de yağ ve filtrenizi olumsuz etkileyecektir bu konuya da özen gösterilirse sıkıntı olmaz,

yazdıklarım olmazsa olmaz mı? tabiki hayır ama ben bir mekanikçi olarak bu konuyu kesinlikle atlamazdım

saygılar

Ford Fiesta

160 Mesaj
29 Aralık 2011; 15:29:39 

@gmb
peki bu süredeki kullanım tarzı nasıl olmalı ? bununla ilgili forumlarda okuduklarımıza mı güveneneğiz, (mineral yağ kullanımı ve ateşleme basıncıyla segman oturtma)yoksa servisten verilen önerileremi ? Duygularım beni hala servisin dediklerine yönlendiriyor fakat diğer seçeneği de yok sayamıyorum.

Yunus Emre

160 Mesaj
29 Aralık 2011; 15:35:22 

@nik_furi,
Bahsettiğin orjinal teyp üzerine ilave seti tamamladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.

Yunus Emre

277 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
nik_furi
29 Aralık 2011; 19:11:07 

quote:

@nik_furi,
Bahsettiğin orjinal teyp üzerine ilave seti tamamladıktan sonra yorumlarını bekliyorum.

onumuzdeki hafta aracimi teslim aldiktan sonra ilk yapacagim islem bu olacak. sonuclari hemen sizile paylasirim buradan.

329 Mesaj
29 Aralık 2011; 23:03:34 

quote:

@gmb
peki bu süredeki kullanım tarzı nasıl olmalı ? bununla ilgili forumlarda okuduklarımıza mı güveneneğiz, (mineral yağ kullanımı ve ateşleme basıncıyla segman oturtma)yoksa servisten verilen önerileremi ? Duygularım beni hala servisin dediklerine yönlendiriyor fakat diğer seçeneği de yok sayamıyorum.

sentetik yağlar her koşulda(düşük-yüksek sıcaklık ve yüksek basınç) mineral yağlardan iyidir rodaj süresinde veya sonrasında sentetik yağ daha sağlıklıdır ama aracınızı limitlerde kullanmıyorsanız şart değil, "ateşleme basıncıyla segman oturtma" hakkında hiç bir fikrim yok,

hali hazırda araçlarımız uzay teknolojisiyle üretilmiş makinalar değil o yüzden çok çok ince eleyip sık dokumaya lüzum yok, ilk km lerde aracınızı zorlamayın 5000 km de yağınızı değiştirin sıkıntı olmaz her söylenene de fazla kulak asmayın (ben en doğrusunu söylüyorum olarak anlaşılmasın, benim yazdıklarım yeterlidir)

aracınızın keyfini çıkarın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmb -- 29 Aralık 2011; 23:05:11 >

Ford Fiesta

584 Mesaj
30 Aralık 2011; 10:16:45 

sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1-4-emotion-starjet-6-ileri-2007-model-35500-km-63543607/detay
ilandaki araci 21bin tl ye alarak araniza katilmis bulunmaktayim.arthk daha fazla gorusecegiz...)

160 Mesaj
30 Aralık 2011; 13:32:18 

Orjinal teybin cd changer soket bağlantısından harici bir enejiye ihtiyaç duymadan çalışan xcarlink isimli bir cihaz var (mp3 okumayan cd ler için flash bellekten okuma yapıyor) ancak g.punto uyumlu modeli yok. Bu cihazdan g.puntoya uyumlu başka bir marka var mı ? eğer bulabilirsem çok iş görecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koniasun -- 30 Aralık 2011; 13:39:14 >

Yunus Emre

3380 Mesaj
3 Ocak 2012; 12:17:47 

B segment araca büyük olacak diye düşündüğüm 175X85X45 cam ebatlarında 450 lt hacmindeki portbagaj düşündüğüm kadar büyük kaçmadı.
hatta ben oldukça beğendim.
bagaj sıkıntısı çekenlere tavisye ederim.

0

Ekteki dosya (1)

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

19 Mesaj
4 Ocak 2012; 17:59:48 

Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

1553 Mesaj
4 Ocak 2012; 20:11:03 

quote:

Orijinalden alıntı: CETERISPARIBUS

Arkadaşlar sanırım yakın zamanda bende aranıza katılacağım fakat çok fazla çeşit grande punto olduğu için hangi modelini alacağını bilemedim:((( 2007-2008 benzinli bir model tavsiye eder misiniz bir de punto alırken neye dikkat etmeliyim kronik bir sorunu var mıdır ? teşekkürler

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.
Yenilendiyse eğer problemi geçmiştir.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

410 Mesaj
5 Ocak 2012; 15:56:21 

quote:

Orijinalden alıntı: moon74

sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1-4-emotion-starjet-6-ileri-2007-model-35500-km-63543607/detay
ilandaki araci 21bin tl ye alarak araniza katilmis bulunmaktayim.arthk daha fazla gorusecegiz...)

hayırlı olsun.
modele göre km çok güzel.

410 Mesaj
5 Ocak 2012; 16:01:39 

quote:

Orijinalden alıntı: celenlee

1-Direksiyon kutusunun arızalı olup olmadığına, ya da daha önce servisten yenilenip yenilenmediğine bakın.
Yenilendiyse eğer problemi geçmiştir.

2- Araca bindiğinizde direksiyonu sağa sola çevirerek, amortisör rulmanlarını kontrol edin. Mekanik kasma sesleri,gelirse eğer rulmanların değişmesi gerekir.
Servis 300TL iyi bir Puntocu 150TLye hallediyor. Ben 1-2 hafta içerisinde yaptıracağım.

Amortisör rulmanları su aldığı için kısa sürede işlevini yitiriyormuş. Direksiyon sertleşiyor ve ses problemi yapıyor. Daha sonra direksiyon motoruna binen yük arttığı için direksiyon kutusu bozuluyor. Yani durumu ağırlaşmadan değişmesi gerekiyor.

Emotion ya da Dijital klimalı bir Dynamic almalısın Zaten hepi topu 3 versyion var. Ki Emotion piyasada pek az sanırsam.

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

1553 Mesaj
5 Ocak 2012; 16:53:25 

quote:

Orijinalden alıntı: reyta

tebrik ederim puntoların kronik sorunlarını çok iyi özetlemişsin.
sanırım tüm punto kullanıcıları bu sorunları yaşamıştır km ne olursa olsun.
ek olarak devir pompası var sanırım 70km de onuda yeni değiştirdim
arabamı seviyorum ama artık heran bir masraf çıkartcakmış gibi geliyor.

Bir aksilik çıkmazsa 50de yağını değiştirip(Yılı dolana kadar anca 50 yaparım herhalde), 53-55 gibi satmayı planlıyorum

270 Mesaj
8 Ocak 2012; 16:31:52 

1.4 dulogic 1 depo şehir içi ortalama ne kadar km gider grande puntomu yoksa punto evomu azyakar ?

1553 Mesaj
8 Ocak 2012; 17:19:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mkpala

1.4 dulogic 1 depo şehir içi ortalama ne kadar km gider grande puntomu yoksa punto evomu azyakar ?

Max 730 diyenini gördüm.

benim yol bilgisayarı da yarım depoda 200'de gösterdiği oluyor, 330'da :)

Sıfırlamadan sonraki anlık tüketime göre verileri güncelliyor.
Sıfırladım ortalama tüketim 13lt gösterirken(Soğuk hava ve bol kısa mesafede) yarım depo benzin 200km gösteriyordu. yani 1 depo 400 gider diyor
Sıfırlayıp ortalama trafikte, 20-30km yol gittiğimde, 6.5-7lt ortalama gösterirken de tam depo karşılığı takribi 660km oluyor.

Evo ve GP arasında fark olacağını sanmıyorum

270 Mesaj
8 Ocak 2012; 17:40:13 

peki aracı tavsıye edermısın fiyatları uygun geldı bu fıyata otomatık bulmak zor sıfırda ?

1553 Mesaj
8 Ocak 2012; 20:22:53 

quote:

Orijinalden alıntı: mkpala

peki aracı tavsıye edermısın fiyatları uygun geldı bu fıyata otomatık bulmak zor sıfırda ?

Benim şartlarıma en uyan araç bu olduğu için aldım.
Yoksa C sınıfından küçük arabaya binilmez.

Mümkünse cumartesi pazar alıcı olarak galericileri bir gez, aracı test etmek istediğini, konforu uygun gelirse düşüneceğini konuş, otomatiğinin sarsıntılı olup olmadığını görmek istiyorum de. Hiç yoktan fikirverir.

38 Mesaj
11 Ocak 2012; 22:02:11 

merhaba arkadaşlar bende bugünden itibaren grande puntolu oldum.Arabanın koltukları çok kötü. Orjinal kılıfı var mı ?Yada bu durumuçözen arkadaşımız varsa yardım edebilir mi?

65 Mesaj
11 Ocak 2012; 22:57:30 

tecrübeli arkadaşlara 3 sorum olacak. aracımın periyodik bakımına az kaldı. periyodik bakımdan sonra arabada hissedilir şekildeki değişiklikler neler oluyor? mesela çekiş gücü yükseliyor mu?

ikinci sorum ise şu: yaklaşık 1 hafta önce "chack stop lights" uyarı ışığı yandı. galiba stop lambalarıyla alakalı bir durummuş ama ben kontrol ettim bütün lambalar yanıyor. pek önemsemedim hala uyarı ışığı yanıyor. 1 hafta sonra servise götüreceğim. acaba bir sorun oluşturur mu?

üçüncü sorum: starjet motor için hangi benzini önerirsiniz. po dan kullanıyorum ama bi de opet mi deneyeyim diyorum. sizce hangi benzin daha kaliteli???

2008 grande punto starjet 1.4 dynamic 95 bg

160 Mesaj
12 Ocak 2012; 16:28:31 

Aracta teybin üzerinde bulunan ses açma kapama düğmesi hassasiyetini kaybetmek üzere sesi açmak isterken azaltıyor, azaltmak istersen açıyor, bir de göğüsteki ışıklardan sağ taraftaki (havalandırmanın yönünü ayarlayan düğme çevresi) ara sıra yanmıyor tecrübesi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Yunus Emre

1124 Mesaj
12 Ocak 2012; 20:37:52 

quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

tecrübeli arkadaşlara 3 sorum olacak. aracımın periyodik bakımına az kaldı. periyodik bakımdan sonra arabada hissedilir şekildeki değişiklikler neler oluyor? mesela çekiş gücü yükseliyor mu?

ikinci sorum ise şu: yaklaşık 1 hafta önce "chack stop lights" uyarı ışığı yandı. galiba stop lambalarıyla alakalı bir durummuş ama ben kontrol ettim bütün lambalar yanıyor. pek önemsemedim hala uyarı ışığı yanıyor. 1 hafta sonra servise götüreceğim. acaba bir sorun oluşturur mu?

üçüncü sorum: starjet motor için hangi benzini önerirsiniz. po dan kullanıyorum ama bi de opet mi deneyeyim diyorum. sizce hangi benzin daha kaliteli???

Benimde aynı uyarıyı veriyordu. Geçenlerde yine verdi aradım buldum. Arka plaka ışıklarından biri yanmıyormuş tıklayınca yandı uyarı söndü. Sizde plaka ışıklarını bir kontrol edin. Yada 3. stop lambasının içinde ledler var biri bile yanmazsa uyarı veriyormuş onları da dikkatlice kontrol edin.

"EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR"

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

1 Mesaj
18 Ocak 2012; 18:28:45 

slm....ben daha 50 gn önce aldıgım 2005 model kırmızı 1.4 dynmıc puntom ile kaza yaptım ....karda kaydımm tarlada soldan kayaya carpıp devrıldım........

sol camurluk ve sol kapı degısecek dedıler hallettım......fakat sol marşpiyer sacıı bulamıorumm yanı o kapıı altındakı uzun demiri ....... yardımcı olabılırmısınız??

381 Mesaj
19 Ocak 2012; 12:50:09 

Merhaba arkadaşlar bende 2006 g punto sahibiyim. Benimde hiçbirşeyi yokken sapasağlam olan teybim bozuldu , çalışmıyor. Başına böle bu durum gelen var mı acaba?

ASUS STRİKER EXTREME // E 8400 3.0 //2x ZOTAC 9800gtx amp //2*1 DDR2 OCZ SLI-READY 1066 //80 HD (500GB OLCAK) Hİ-TECH 7 // LG DVD-RW //COOLER MASTER 600W EXTREME // X7 KLAVYE // MS 1.1 intelli // Plantronics Gamecompro1 // Razer Galiathus Mausepad
''şoray uzun yolda '' Nickli arkadaştan uzak durun.Nedenini bilmek isteyenler Pm ile sorabilir

3 Mesaj
19 Ocak 2012; 14:35:40 

20 BİN BAKIMINDA NELER YAPILIYOR? BALATALAR DEĞİŞİYOR MU? CAM SUYU KOYUYORLAR MI?

1124 Mesaj
19 Ocak 2012; 20:24:37 

S.a Arkadaşalr. Dün sabah 8 bucukta arabayı çalıştırmak için bindim iki sefer ısıttım akü hiç basmadı. Aracın her yeri donmuş. Gösterge -19 gösteriyordu diğer yerlerin mürekkebi kaymış okunmuyordu. Diğer bir araçtan takviye yaptım yine çalışmadı. Araç kafayı yedi bütün ibreler oraya buraya vuruyordu araç kontağı bıraktığım halde kendisi marşa basıyordu. İkindin tekrar takviye ile çalıştırdık. Hava ikindin olmasına rağmen -10 u gösteriyordu. Aküyü değiştirdim üstünde orijinal varta 50 amper akü varmış 70 lik aldım ama sığdıramadılar mecbur 60 lık taktırdım. Ben motorin donmuş diyorum ama usta aküden diyor inanmıyor motorinin donduğuna. Acayip soğuk oluyor arkadaşlar dikkat edin geceleri -25 i vuruyor.

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

160 Mesaj
20 Ocak 2012; 11:08:45 

@karaagac,
öncelikle geçmiş olsun ama banada aküdenmiş gibi geliyor, aynı bahsettiğin saatlerde ve derecelerde hiç problem yaşamadım. (3 ad. m.jet araçtada). Bu hava şartlarında yakıt ortalaman nedir ? 2008 gp 7.6, 2012 lineada 7.2 şu an bizde.

Yunus Emre

1124 Mesaj
21 Ocak 2012; 21:58:07 

quote:

@karaagac,
öncelikle geçmiş olsun ama banada aküdenmiş gibi geliyor, aynı bahsettiğin saatlerde ve derecelerde hiç problem yaşamadım. (3 ad. m.jet araçtada). Bu hava şartlarında yakıt ortalaman nedir ? 2008 gp 7.6, 2012 lineada 7.2 şu an bizde.

Teşekkürler dostum. Akü değişince problem kalmadı. Ama sabahları motor yağı baya katılaşıyor çalışmakta biraz zorluyor. Motorinin donmaması için depoyu fulledim. Tamamı şehir içi çok kısa mesafe araç 3. vitesi hiç görmüyür 700 metre gidiş 700 metre akşam dönüş yapıldı ortalama hız 13 km. litresi 3,84 liradan 135 liralık motorin aldı. Bu motorinle 402 km yapmış. Önceden de dolu depo vardı üstünü doldurdum yani gerçek hatasız bir ölçüm oldu. Fakat yol bilgisayarı (Trip A) ortalama 10,7 gösteriyordu alınan yakıta göre 100 km de ortalama 8.7 litre yakmış. Yol bilgisayarına göre yakıtının yüksek olduğunu düşünüyordum ama depoyu doldurunca yakıtın uygun olduğunu gördüm. Benim kullandığım şekilde benzinli bir araç bu yakıtla en fazla 150 km yapardı. Tüplü araç zaten tüpe hiç geçmezdi.

Arkadaşalr benim aracın 80 bin bakımına az kaldı motor soğuklardan çok katılaştığı için sabahları -20 lerde çalışırken zorlanıyor. Şu ana arac 79030 km de bakımını yaptıracağım. iLK SAHİBİ HEP SERVİSE BAKTIRMIŞ BEN USTAMA YAPTIRACAĞIM. 80 bin de ne gibi bakımları var arkadaşalr neleri değiştirmem gerekir. Birde 5-30 yağ koydursan uygun olurmu soğuklarda ince yağ iyi olur o yüzden 5-30 tam sentetik yağ koyduracağım. Bir de 80 bin bakımınınservis fiyatını bilen var mı?

İyi gecelr dilerim.

2005 Scenic II
1.6 Pirivelige

65 Mesaj
26 Ocak 2012; 19:27:12 

ben periyodik bakımı sanayide yaptırdım.
fren bakımı
buji değişimi
yağ değişimi
yağ filtresi
hava filtresi
polen filtresi
antifrizli cam suyu
işçilik
toplamda 250 tuttu. servis muallak fiyatlar verince ben de hiç girmedim.bu fiyatlar normal mi? starjetlerde benzin filtresi yok mu? adam yok dedi o değişmedi. galiba deponun üzerindeymiş doğru mu? değişmezse ne gibi bir sıkıntı olur?

160 Mesaj
2 Şubat 2012; 13:08:03 

Active model için hareket halinde kapıları kilitleme özelliği sonradan menüye eklenebiliyormu?

Yunus Emre

97 Mesaj
3 Şubat 2012; 10:10:34 

Arkadaşlar merhaba,
Aracımı 50000 bakımına sokacağım ancak servisler hakkında kararsız kaldım. 3 adet servis seçeneğim var.
Fiat Koyuncu - Konya
Demtrak - Isparta
Pınarbaşı - Antalya

Isparta'da yaşayıp Konya'da çalışıyorum ancak Isparta servise birkaç kere gitmiştim ve çok da düzgün bir ilgi alaka göremediğim için kararsızım orası hakkında.
Konya'da Koyuncu servis hakkında da çok değişik yorumlar var. Kimisi diyor servislerde yağı bile değiştirmiyorlar, üstüne ekliyorlar. Kimisi ise çok memnunum vs. gibi çok çelişkide bırakacak yorumlar var.
Antalya hakkında ise daha iyi şeyler duydum, ancak orası için ise özellikle Antalya'ya gitmem gerekiyor.
Sizlerin içinden özellikle de T-Jet kullanıcı olup bu servislerden herhangi birisini önerebilecek olan var mı??

Arabam multijet olsa düşünmeyip rahat rahat gideceğim herhangi bir servise. Her yer multijet dolu olduğu için biliyorlar en azından, ama T-jet de öyle birşey yok. Benim bildiğim kadarıyla Isparta servisinin bakımını yaptığı sadece bir tane T-jet var o da linea.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler..

Grande Punto 1.4 T-Jet Dynamic + Skydome + BRC Turbo Kit

28 Mesaj
12 Şubat 2012; 17:02:12 

herkese selamlar...
yeni üyeyim :) 1999 model 2.0 megane RXT kullanıyorum..grand punto almak istiyorum 1.3 m.jet dinamik özellikleri uygun..
meganedan memnunum hiç bi sorun çıkartmadı araç..hiç bi sorun yok yani..ama model yükseltmek ve dizel bi araç almak istiyorum.
yorumlarınız lütfen..teşekkürler

65 Mesaj
16 Şubat 2012; 15:10:47 

herkese selamlar. bu sabah itibariyle ilginç bir sorunla karşılaştım. arabayı çalıştırıp biraz gittikten sonra 3. vitese geçtim ve gaza biraz yüklenince tıpkı leş kokusu bir koku arabanın içine doldu. debriyaj desem değil çünkü ayağım debriyajda değildi ki... acaba motor soğuk olduğundan yağ ya da yakıt yanması mı oldu. devam edince bişey kalmadı. Nedir bu sorun? Bilen var mı, ileride sıkıntı oluşturabilir mi?

1997 Mesaj
16 Şubat 2012; 17:55:22 

quote:

Orijinalden alıntı: avsarane

herkese selamlar. bu sabah itibariyle ilginç bir sorunla karşılaştım. arabayı çalıştırıp biraz gittikten sonra 3. vitese geçtim ve gaza biraz yüklenince tıpkı leş kokusu bir koku arabanın içine doldu. debriyaj desem değil çünkü ayağım debriyajda değildi ki... acaba motor soğuk olduğundan yağ ya da yakıt yanması mı oldu. devam edince bişey kalmadı. Nedir bu sorun? Bilen var mı, ileride sıkıntı oluşturabilir mi?

leş kokusu geldiyse büyük ihtimal soğuktan üşüyen ve senin motor bölümüne saklanan bi kediyi parçaladın

53 Mesaj
16 Şubat 2012; 18:08:26 

selam forum ..dün itibariyle 2007 model / 29.900 km de ve 1.4 fire active metalik gri grande punto arabamla aranıza katıldım...ilk arabamız .eşimle beraber beğenerek aldık ve içimize sindi gerçekten tek sorunumuz ikimizde acemiyiz :)) özellikle ben nerdeyse sıfırdan başlayacağım ,dün bi mahelle arasında turladım ,( araç 2 defa stop etti) buna rağmen araç çok rahat geldi bana özellikle direksiyonu....
araç tecrübemiz olmadığı için tüp taktırma konusunda kararsız kaldık biraz araştıracağım tabi sizlerin de görüşlerini bekliyorum...bugün depoyu fulleyip şehir içi yakıt ölçümü yapacağız bakalım ne çıkacak ...selamlar

65 Mesaj
16 Şubat 2012; 19:29:53 

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

leş kokusu geldiyse büyük ihtimal soğuktan üşüyen ve senin motor bölümüne saklanan bi kediyi parçaladın

tamam da koku sadece o an için oldu. daha sonra normal seyrederken koku falan yoktu. kaputu açıp baktım koku gelmiyordu. bir bilen yok mu arkadaşlar, yoksa sanayiye gideceğim.

10218 Mesaj
16 Şubat 2012; 21:08:55 

quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

arkadaşlarselam;

bende eski kasa puntomu satıp yeni kasa 1.4 tjet 120 hp sport modelini aldım

iyi bende lamborghini sesto elemento aldım öyle yazmakla olmuyor hacı bu işler

yolla bakalım şöyle arabadan bi kaç resimde görelim

''Hayatı Şişede Görenler''

10218 Mesaj
17 Şubat 2012; 14:17:14 

Hangi sehirde bu organizasyon mobilden tam goremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vector x-31 -- 17 Şubat 2012; 14:18:38 >

243 Mesaj
17 Şubat 2012; 17:27:17 

Buluşma duyurumu sildiren arkadaşlar. Mesajım reklam içerikli değildir sadece tanışma kaynaşma amaçlıdır.
Madem rahatsız oldunuz siz bi buluşma yapın o halde ben geleyim oraya. Böyle platformlarda farklı seslere neden tahammül edilemiyor anlamıyorum.

• 2010 Fiat Linea 1,3 Dualogic Emotion Plus 90 Hp 200 Nm Metalik Siyah (VEDA)
  • 2012 Doblo Premio 1,6 105 Hp 290 Nm Metalik Siyah Krom Aksesuarlar (VEDA)
  • 2012 Fiat Linea Lounge 1,6 105 Hp 290 Nm Beyaz
  • www.fiatturkey.com

10218 Mesaj
17 Şubat 2012; 17:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: ozgur81

Buluşma duyurumu sildiren arkadaşlar. Mesajım reklam içerikli değildir sadece tanışma kaynaşma amaçlıdır.
Madem rahatsız oldunuz siz bi buluşma yapın o halde ben geleyim oraya. Böyle platformlarda farklı seslere neden tahammül edilemiyor anlamıyorum.

Forum Liseli Ergenlerin ellerine teslim edilirse boyle yapmalari cok normal yonetimede soyledik bu kardeslerimizi oyun bolumune atayin henuz araba forumlarini kaldiramiyorlar.

2971 Mesaj
17 Şubat 2012; 17:40:40 

Hiç boşuna dil dökmeyin, siz bizi biliyorsunuz biz sizi biliyoruz. Eğer mesajınızda reklam olmadığı halde silindiğini düşünüyorsanız bunu forum yönetimine yazın buraya değil.

Mesajınızı şikayet eden benim. Şikayet numarasıda : 678496

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

243 Mesaj
17 Şubat 2012; 17:49:24 

Şikayetinizden dolayı tebrik ederim ne diyeyim. siz beni biliyor olabilirsiniz ama ben sizi bilmiyorum. Buluşma da o yüzden düzenlendi zaten. Kimseyi o siteye üye olun vs demedim sadece sanal ortamda birbirleri ile yazışan insanların yüzyüze de görüşmelerini sağlamak amacımız. Reklam için uğraşıyor olsaydım sadece kendi üyelerimle yapardım bunu ama renault ve fiat forumu beraber buluşma yapıyoruz belki bu daha önce hiç yapılmadı. Ben forum işini amatör olarak tek başıma yapıyorum. Burada amaç ne ticaret ne üye çalmak sadece yeni arkadaşlıklara vesile olmak.
Sizinde fikirlerinize saygı duyuyorum burada belli bir ortam yapmışsınız bunun başka yere kaymasını istemiyorsunuz ama insanlar gerçekten birbirini tanıyor ve biliyorsa yer mekan farketmez heryerde dosttur.
Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgur81 -- 17 Şubat 2012; 17:50:26 >

• www.fiatturkey.com

2971 Mesaj
17 Şubat 2012; 18:16:14 

İsterseniz açın eski mesajları bakın, ben burdaki oluşumu buraya sığmadığı için yeni forum kuran yıllarca yöneten(şuan sadece üyeyim) kişiyim. Sizin forumunuzun ne zaman nasıl açıldığını, bizim forumdaki üyelere(burayı kastetmiyorum) ne şekilde mesajlar attığınızı gayet iyi biliyorum.

Eğer amacınız bunlar olsaydı yeni platform üzerine taşınmak yerine bizimle birlikte kalırdınız.

Bu forumun kurallarını okursanız bu tip linkler vermenin yasak olduğunu görürsünüz. Dediğim gibi bundan sonrası için yönetimle iletişime geçmeniz gerekmekte.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

243 Mesaj
17 Şubat 2012; 20:41:25 

Haklısınız..

Kendine rakip olarak gören arkadaşdan dolayı Mesajımı düzeltiyorum.

4 Mart 2011 pazar günü İstanbul kuruçeşmede fiat kullanıcılarını biraraya getiren bir branch buluşması düzenledim gelmeyi düşünen arkadaşlar özel mesaj ile bilgi verebilir.

• www.fiatturkey.com

2971 Mesaj
17 Şubat 2012; 23:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

Forum Liseli Ergenlerin ellerine teslim edilirse boyle yapmalari cok normal yonetimede soyledik bu kardeslerimizi oyun bolumune atayin henuz araba forumlarini kaldiramiyorlar.

bu mesaja cevap vermicektim ama vazgeçtim?

size ne oluyor peki?

liseli ergen diye sallamak kolay demi. 23 yaşındayım ve üniversite 4. sınıf öğrencisiyim.

araba forumlarını kaldıramayan demek çok komik olmuş, açın eski mesajları okuyun şuanda türkiyenin en büyük grande punto forumunu kimler kurmuş...