Şimdi Ara

GRANDE PUNTO (562. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.286
Cevap
31
Favori
884.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok ama klavyede var benim klavyede bu harfler yanyana ve kelime hatalarım seni ilgilendirmez işine bak metro boy
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinkfloyd1

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech

quote:

quote:

Şu an fiat marka otomobil kullanmaktayım model değiştirmek istiyorum bu aracı alacakken punto fan clup sitesini iyice araştırdım birkaç kişi değil birçok kişi aynı sorundan müzdarip ve artık oradaki üyelerde evet al sana bir kronik sorun daha daha.. diyerek sorunlarını dile getirmiş gözlemlerim ile en çok sorun yaşanan sıkıntılar.

Bozuk ve mucurlu yollara araba ile gidenler ön düzenden gelen lok lok seslerden şikayetçi öyleki bozuk yola bu arabayla girmektense yüreyerek gidin diyen sahipler vardı, elektirikli direksiyon motoru kesin olarak herkeste bozuluyor buna rağmen servis geri çağırma yapmıyor ve araç sahiplerinden 2200 tl para talep ediyor garantiniz dahi olsa. Ancak sert tavır gösteren bazı üyeler ücret ödemeden değiştirdiklerini iddia ediyor bir üyede ona cevaben niye benim başım kelmi diyor... (iğrenç bir servis ve satış politikası kronik olmasına rağmen servis sizi düdüklüyor..) kronik amortisör takozu problemi var ve ön düzen sağlam değil dikkatli olun heran öndüzen dağıtabilirsiniz (meşhur fiat öndüzeni) şimdi neden fiat araçların parçalarının heryerde ve bolca bulunduğunu anlamaya başladım. Abs - esp ile ilgili şikayetler diz boyu fren hortumlaru da kronik ve servis araçları çağırmış ancak buna rağmen sorunları bitmiyor, ecu problemi yaşanıyoır aracın beyni sorunlu. Bu yüzden aman aman benden uzak olsun, müşteri memnuniyeti ve sağlamlığını kanıtlamış toyota ya yöneldim esasında hyundai de çok iyi kime sorsam hiç pişman etmedi diyor bakalım nasip kısmet işi bir daha fiatmı aman aman benden uzak olsun.

Arkadaşım sen git hyundai al fiat'ı mumla ararsın.

Bizim şirkette iki dizel linea ikide dizel punto var, bazıları 100.000'in üstünde bazıları yakın,çokta hor kullanılan araçlar dediğim gibi şirket arabaları
    araçları bazen bende kullanıyorum hiçbirinden söylediğin gibi ses filan gelmiyor, yanlızca puntonun birinde city arızası çıkmış servis ücretsiz değiştirmiş.

sen git japon yada kore al..

(araçların ön düzenleride taş gibi bu arada )

Mesajımı anlamadan cevap yazdığınızı düşünüyorum özellikle vurguladım bozuk yol, mucurlu yol bkz. arnavut kaldırımlı yol = meşhur fiat altdüzeni tıkırtı burcu, bozuk yolda kafa şişiren lok lok ses yoksa şehirde zaten tempra da binseniz alt düzenden yana sorun yaşamasınız ama benim gibi arada kaçamak yapıp kendinizi doğa nın kucağına atarsanız bu araçlar size göre değil o yüzden hyundai araç kullanan ve dediğim yol şartlarına sorunsuz giden yakın tanıdıklarım var gözümle şahit oluyorum fiat out hyundai in valla fiat alttakımına göre hyundai taş gibi..

Fiat araçlarının ön düzeni zaafını herkes çok iyi biliyor ön düzeni sağlam olan modeller albea, palio ve dobludur.

Bumu taş gibi

Budamı gol değil, ben değil kullnanlara baksan iyi olacak, istanbulda kaymak gibi otobanda kullanıp ta vay efendim taş gibi güldürme adamı böyle yolda bisiklet kullanarak akort ayarı bile yaptırmazsın

http://forum.****.com/teknik-yardim/7198-amortisor-takozlari-kronik-bir-sorun-mu.html

Hocam bizim şirket inşaat firması ve bu araçlar heryerde kullanılıyor hatta ağırlıklı olarak toprak yollarda..

VALLA BENDE DE BİR SORUN YOK KÖYE DE GİTTİM ŞEHİRDE DE KULLANIYORUM ALLA ALLA...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AZ-YAKAR-ÇOK-KAÇAR -- 12 Eylül 2011; 17:58:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

arkadaşlarselam;

bende eski kasa puntomu satıp yeni kasa 1.4 tjet 120 hp sport modelini aldım

HAYIRLI OLSUN KULLANMASI ÇOK ZEVKLİ BİR ARAÇ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AZ-YAKAR-ÇOK-KAÇAR

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu an fiat marka otomobil kullanmaktayım model değiştirmek istiyorum bu aracı alacakken punto fan clup sitesini iyice araştırdım birkaç kişi değil birçok kişi aynı sorundan müzdarip ve artık oradaki üyelerde evet al sana bir kronik sorun daha daha.. diyerek sorunlarını dile getirmiş gözlemlerim ile en çok sorun yaşanan sıkıntılar.

Bozuk ve mucurlu yollara araba ile gidenler ön düzenden gelen lok lok seslerden şikayetçi öyleki bozuk yola bu arabayla girmektense yüreyerek gidin diyen sahipler vardı, elektirikli direksiyon motoru kesin olarak herkeste bozuluyor buna rağmen servis geri çağırma yapmıyor ve araç sahiplerinden 2200 tl para talep ediyor garantiniz dahi olsa. Ancak sert tavır gösteren bazı üyeler ücret ödemeden değiştirdiklerini iddia ediyor bir üyede ona cevaben niye benim başım kelmi diyor... (iğrenç bir servis ve satış politikası kronik olmasına rağmen servis sizi düdüklüyor..) kronik amortisör takozu problemi var ve ön düzen sağlam değil dikkatli olun heran öndüzen dağıtabilirsiniz (meşhur fiat öndüzeni) şimdi neden fiat araçların parçalarının heryerde ve bolca bulunduğunu anlamaya başladım. Abs - esp ile ilgili şikayetler diz boyu fren hortumlaru da kronik ve servis araçları çağırmış ancak buna rağmen sorunları bitmiyor, ecu problemi yaşanıyoır aracın beyni sorunlu. Bu yüzden aman aman benden uzak olsun, müşteri memnuniyeti ve sağlamlığını kanıtlamış toyota ya yöneldim esasında hyundai de çok iyi kime sorsam hiç pişman etmedi diyor bakalım nasip kısmet işi bir daha fiatmı aman aman benden uzak olsun.

Bizim şirkette iki dizel linea ikide dizel punto var, bazıları 100.000'in üstünde bazıları yakın,çokta hor kullanılan araçlar dediğim gibi şirket arabaları
    araçları bazen bende kullanıyorum hiçbirinden söylediğin gibi ses filan gelmiyor, yanlızca puntonun birinde city arızası çıkmış servis ücretsiz değiştirmiş.

Mesajımı anlamadan cevap yazdığınızı düşünüyorum özellikle vurguladım bozuk yol, mucurlu yol bkz. arnavut kaldırımlı yol = meşhur fiat altdüzeni tıkırtı burcu, bozuk yolda kafa şişiren lok lok ses yoksa şehirde zaten tempra da binseniz alt düzenden yana sorun yaşamasınız ama benim gibi arada kaçamak yapıp kendinizi doğa nın kucağına atarsanız bu araçlar size göre değil o yüzden hyundai araç kullanan ve dediğim yol şartlarına sorunsuz giden yakın tanıdıklarım var gözümle şahit oluyorum fiat out hyundai in valla fiat alttakımına göre hyundai taş gibi..

Fiat araçlarının ön düzeni zaafını herkes çok iyi biliyor ön düzeni sağlam olan modeller albea, palio ve dobludur.

Bumu taş gibi

Budamı gol değil, ben değil kullnanlara baksan iyi olacak, istanbulda kaymak gibi otobanda kullanıp ta vay efendim taş gibi güldürme adamı böyle yolda bisiklet kullanarak akort ayarı bile yaptırmazsın

http://forum.****.com/teknik-yardim/7198-amortisor-takozlari-kronik-bir-sorun-mu.html

Hocam bizim şirket inşaat firması ve bu araçlar heryerde kullanılıyor hatta ağırlıklı olarak toprak yollarda..

VALLA BENDE DE BİR SORUN YOK KÖYE DE GİTTİM ŞEHİRDE DE KULLANIYORUM ALLA ALLA...

Kaç kere söyledik eleman anlamıyor, ya kardeşim bizim arabalarımızda bir sorun yok, ses mes gelmiyor diye,
    tutturdu " yok sizin arabalar sorunlu alt takımlardan lok lok ses geliyor " diye.

Duymuş bir yerlerden gelip Punto sitesinde sallıyor.

Bizim şirketteki arabalardan Dört tanesi fiat, iki linea iki punto. 100.000 km'yi devirmiş araçlar, her yolada giriyorlar, bazen bende kullanıyorum arabaları, hiç bir problemleri yok,
    yalnızca bir puntoda city arızası çıkmış ücretsiz değiştirilmiş.

Bizde biliyoruz Fiat'ın Mercedes - Bmw kalitesinde olmadığını, Fiat kendi rakipleriyle benzer kalitede araçlar üretiyor.
    Dediğin kadar kalitesiz olsa bu rekabette bu kadar ayakta kalabilirmiydi..

• quote:

quote:

arkadaşlarselam;

teşekkür ederim.Araç gerçekten güzel.İstanbul-d.bakır arası yol yaptım çok rahat geldi.Eski aracım çok yoruyordu.Bu araçlarla ilgili siteler varsa iletebilir misiniz?

teşekkürler
  • güzel araba
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlarselam;

teşekkür ederim.Araç gerçekten güzel.İstanbul-d.bakır arası yol yaptım çok rahat geldi.Eski aracım çok yoruyordu.Bu araçlarla ilgili siteler varsa iletebilir misiniz?

teşekkürler

malesef t jet e özel bir site yok fakat grande punto forumda bilgili arkadaşlar var oraya üye olabilirsin ordaki benim nick rockforever:)

• arkadaşlar
    istanbul ilinde,
    90 beygir, dualogic,
    dizel grande punto kullanan birisi
    şehir içi, şehir dışı ve karma mazot tüketimini yazabilir mi?

fabrika verilerine pek güvenmiyorum. kullanıcı görüşü daha önemli benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesenturk

arkadaşlar
    istanbul ilinde,
    90 beygir, dualogic,

Yardimci olur mu bilmiyorum ama Bursa'da oturuyorum..
    Aracim 90 hp ama manuel.

Ayda yaklasik 750 km kullaniyorum, bunun yaklasik 3te 1i ara sira ise giderken kullanmama gidiyor. Yani sabah ve aksam tam ise gidis gelis trafiklerinde (Istanbul'u aratmiyor ).. 3te 2si de haftasonu kimi zaman performansli kullanim, kimi zaman dur-kalk trafik.. kimi zaman da cevre ilcelere sakin gidis gelis..

Bu sekilde son 3500 km'nin ortalamasi 5.4 L/100 km

Bursa-Ankara-Bursa yaklaşık 850 km yapmıştım, 120 km civarinda ortalama hizla kullandim ama 100'un altina hic dusmedim.. 4.4 L/100 km

Bir kere Izmirden gelirken hirs yaptim, ceyrek depoyla Bursa'ya girdim.. 80-90 arasi kullanarak tabi :) ortalama 3.7 L/100 km..

Sizin araciniz icin dualogic payi olarak 0.1'er L dusebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 16 Eylül 2011; 18:48:42 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bumu taş gibi

Kaç kere söyledik eleman anlamıyor, ya kardeşim bizim arabalarımızda bir sorun yok, ses mes gelmiyor diye,
    tutturdu " yok sizin arabalar sorunlu alt takımlardan lok lok ses geliyor " diye.

Duymuş bir yerlerden gelip Punto sitesinde sallıyor.

Bizim şirketteki arabalardan Dört tanesi fiat, iki linea iki punto. 100.000 km'yi devirmiş araçlar, her yolada giriyorlar, bazen bende kullanıyorum arabaları, hiç bir problemleri yok,
    yalnızca bir puntoda city arızası çıkmış ücretsiz değiştirilmiş.

Bizde biliyoruz Fiat'ın Mercedes - Bmw kalitesinde olmadığını, Fiat kendi rakipleriyle benzer kalitede araçlar üretiyor.
    Dediğin kadar kalitesiz olsa bu rekabette bu kadar ayakta kalabilirmiydi..

1. sayfa en alttaki mesaja bak kardeşim sen henüz aracında sorun yaşamamış olabilirsiniz ama bu araçların ön takımı n-a-z-i-k bunu sok kafana (bahsi geçen araç linea ancak punto ile linea alttakım tıpatıp aynıdır, aynı tipo ile temranın alt takımının aynı olduğu gibi...)

http://forum.donanimhaber.com/m_52718387/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52733362

Mesaj içeriği ;

Eğer ki gerçekten çok iyi işinin ehli, bir usta bulunmuş ve aracın da garantisi bitmiş ise tabii ki sanayii.....
    Ancak elektronik ve bazı karışık arızaları bunun dışında tutuyorum. Günümüz araçlarında karmaşık elektronik sistemler en ufak bir hatayı bile kaldırmıyorlar. Sonrasını da düşünmek lazım. Çünkü servis yaptığı işin garantisini yazılı olarak verir. En kötü ihtimal hukuken zararınız tazmin edilir. Ancak özel servislerde bu yoktur maalesef... (tecrübe ile sabit her iki olayda).

Yetkili servis ustaları; maalesef çoğu zaman usta değildir. Sök takcıdır...

Örnek 1 : Lineamın kapılarında az rüzgar sesi geliyor şikayetime istinaden kapılarım serviste ayarlandı. Artık arabamın kapıları araç 7 takla atıp toplanmış gibi çarpık gözüküyor; Camların açılıp kapanması esnasında çok ses geliyor, en iyiside artık kapılardan çok daha fazla rüzgar sesi giriyor. Servise gidemiyorum bu yüzden; zira daha beter etmelerinden korkuyorum. Sanayide iyi bir usta bulunca ona gideceğim.

Örnek 2 : Lineamın ön takımından gelen lık lık sesinin kaynağını bulamayıp bütün ön takımı değiştirdiler. (Garantiden ,)

Örnek 3 : Sienamın kaza sonucu tamir edilip boyanması gereken arka çamurluğu tam 3 kere boyandı. Sebep, becerememeleri....

Örnek 4 : En kötüsü zamanında 1-2 dk da bir stop etme problemi yaşayan Tempramızın serviste Beyni nin bozulması olmuştu. Aslında sorun buji yağlanması olmasına karşın, bize beyin geçirmişlerdi.. Haram zıkkım olsun...

vs.vs.vs.vs.vs

Eğer aracın garantisi bitikse, iyi bir ustan var ise, ve aracın bilindik bir araç ise Sanayii abi... Ne gerek var 1 e 5 ödemeye..

• Takoz problemi vardı 2010 ve daha üst modellerde düzeltildi, her marka va modelde olabileceği gibi..

Bu kadar..
  • bu aracın otomatiği nasıldır? sıfır otomatik almayı düşünüyorum,bilgi verirseniz sevinirim
  • arkadaşlar fiat grande punto aracımın klimasını 1 saat gibi bir süre çalıştırdığım takdirde ön konsoldan zangır zangır sesler gelmeye başlıyor
    yüksek bir ses
    bu problemi yaşayan arkadaş var mı yardımcı olur musunuz?
  • sayın punto kullanıcıları bir şey soracağım.

ikinci el punto bakıyorum da, bazı beğendiğim temiz arabalarda mp3 çalar yok gözüküyor.

diyelimki böyle bir tanesini aldım. bunu mp3 çalar haline getirmem nasıl mümkün olabilir?
  • quote:

sayın punto kullanıcıları bir şey soracağım.

ikinci el punto bakıyorum da, bazı beğendiğim temiz arabalarda mp3 çalar yok gözüküyor.

diyelimki böyle bir tanesini aldım. bunu mp3 çalar haline getirmem nasıl mümkün olabilir?

Active modellerde uzunca süre MP3 çalar yoktu.. Böyle bir araç alırsanız MP3 çalar özelliğini ancak komple radyoyu değiştirerek kazandırabilirsiniz. Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmez yani..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanst

quote:

arkadaşlar
    istanbul ilinde,
    90 beygir, dualogic,

Yardimci olur mu bilmiyorum ama Bursa'da oturuyorum..
    Aracim 90 hp ama manuel.

Ayda yaklasik 750 km kullaniyorum, bunun yaklasik 3te 1i ara sira ise giderken kullanmama gidiyor. Yani sabah ve aksam tam ise gidis gelis trafiklerinde (Istanbul'u aratmiyor ).. 3te 2si de haftasonu kimi zaman performansli kullanim, kimi zaman dur-kalk trafik.. kimi zaman da cevre ilcelere sakin gidis gelis..

Bu sekilde son 3500 km'nin ortalamasi 5.4 L/100 km

Bursa-Ankara-Bursa yaklaşık 850 km yapmıştım, 120 km civarinda ortalama hizla kullandim ama 100'un altina hic dusmedim.. 4.4 L/100 km

Bir kere Izmirden gelirken hirs yaptim, ceyrek depoyla Bursa'ya girdim.. 80-90 arasi kullanarak tabi :) ortalama 3.7 L/100 km..

Sizin araciniz icin dualogic payi olarak 0.1'er L dusebilirsiniz..

Tesekkurler , bu rakamlar cok iyi. Istanbulda bu rakamlar saglanabilir mi bilmiyorum ama biraz fazlasi olsa bile raziyim.
    Neyse, benim niyetim yil sonuna dogru dizellerin fiyatlarinda ipbir dusme olursa dizel almak.

Ancak son zamanlarda benzinli dualogic alip, fiat yetkili serviste garantiyi bozmadan lpg mi taktirsam diye dusunmeye basladim.

Cunku sifir alinicaksa artik sadece punto evo dynamiclerde dualogic var. Yani dizel alicaksak eylul fiyatlariyla 43 bin liraya mal oluyor dualogic.

• Bu arabaya fiat yetkili servisten lgp taktiran var mi?
    Varsa goruslerini yazabilir mi?
  • Arkadaşlar 2008 grande punto 1,4 fire dynamic dualogic vites almayı düşünüyorum. Arabayı tavsiye edermisiniz. Colt, city ve Punto arasında kaldım. Ama içlerinde en iyi tasarım punto da acaba puntolar sorun çıkarıyorlar mı dualogic vites bazı sitelerde sorun çıkarıyor diyorlar bu doğru mu? Alacağım araba kesin otomatik olacak...
  • istanbulda
    benzinli dulagic 1,4 punto kullanan arkadaşlar
    şehir içi, şehir dışı karma yakıt tüketimlerini paylaşabilirler mi?

niyetim dizel otomatik almak ama eğer istediğim özelliklerde bulamazsam eğer benzinli de alabilirim
    ayda 700-800 km yapabilirim.
  • quote:

istanbulda
    benzinli dulagic 1,4 punto kullanan arkadaşlar
    şehir içi, şehir dışı karma yakıt tüketimlerini paylaşabilirler mi?

niyetim dizel otomatik almak ama eğer istediğim özelliklerde bulamazsam eğer benzinli de alabilirim
    ayda 700-800 km yapabilirim.

şehir içi gunde temde (gop-etiler arası) 40 km yapıyorum, 6o km hız ortalama , 7,4 lt gosteriyor
  • 
Sayfa: önceki 560561562563564
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.