Şimdi Ara

Çinlilerden Android 4.0'lı Cotton Candy rakibi MK802

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
4
Favori
9.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çinlilerden Android 4.0'lı Cotton Candy rakibi MK802

Elektronik cihaz pazarında popüler olmuş bir segmentin kısa süre sonra Çinli bir varyantını bulmak mümkün oluyor. Raspberry Pi ve FXI Cotton Candy modellerinin boy gösterdiği küçük PC pazarına Çinli MK802 modeli de katıldı.

Çin yapımı MK802 modeli 8.8cm x 3.5cm x 1.2cm ölçülere sahip ve 200Gr ağırlığında. PC'ye 1.5GHz hızında çalışan Cortex A8 tabanlı Allwinner 10 işlemcisi ve 512MB DDR3 RAM eşlik ediyor. RAM 1GB'a yükseltilebiliyor. Depolama kapasitesi 4GB iken microSD kartlarla artırılabiliyor. Grafik işlemcisinin ise Adreno 200 olduğu tahmin ediliyor. USB 2.0 ve HDMI çıkışları ile microUSB şarj portu bulunuyor.

İşletim sistemi olarak Android 4.0 tercih edilmiş. Modelin fiyatı ise 74$. Cotton Candy modelini pahalı bulan ancak benzer ölçülerde bir PC sahibi olmak isteyenler için iyi bir alternatif oluşturuyor. Ürün ABD'ye ücretsiz kargolanabiliyor.

• allwinner a10 ların hepsinde şimdiye kadar mali-400 kullanıldı büyük ihtimalle yine mali-400@x1 vardır. Her ne kadar ilanda amd gpu (qualcomm adreno) var dense de. Şayet gerçekten adreno 200 ile gelirse ilk olmuş olacak.

İşlemcide 1,5ghz diye reklam edilsede 1ghz, çok çok düşük ihtimal 1,2ghz tir.

Kullanım amaçları geniş meretin :) fiyatda cazip. Toplu alımlarda bir miktar daha düşecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 19 Mayıs 2012; 2:34:26 >
  • Çinli işi Adamlar herşeyin çakmasını yapabiliyor.
  • Fiyat iyimiş
  • adamlara bak be...
  • Çakmaları yapar yapar yeri geldiğinde de kendi ürünlerini üretmeye başlarlar. Keşke bizde çakmasını üretsek.
  • Aslında daha iyilerini yapabilecek teknoloji varken neden bunun çakmasıyla uğraşıyorlar ben anlamıyorum bu insanları.Aynı fiyattan sat ama daha iyisini sat.
  • Ne gerek var böyle şeylere :S
  • Adamlar ne edip ne yapıp bir ürünü ucuza halledip satmayı başarıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alwinner a10 chipsette mali400 var ne adreno200 u?
  • Android ICS kullanmması büyük avantaj açıkcası, bunun yanında 1Gb RAM bu boyutlarda bir mini PC modeli gayet ideal..
  • bun nasıl kontrol edilecek :S
  • Keşke bizde çakmasını üretsek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xXxNikitosxXx

Ne gerek var böyle şeylere :S

nasıl ne gerek var siz neredeyse elektrik harcamayan bir torrent makinesi istemezmisiniz
  • çok iyii
  • ürün stokta yok olsa alıp deneyecektim
  • quote:

Orijinalden alıntı: escapethelife

Çakmaları yapar yapar yeri geldiğinde de kendi ürünlerini üretmeye başlarlar. Keşke bizde çakmasını üretsek.

Bizimkiler artık hazıra konmuş. Hiçbiri Atatürk İlkelerini yerine getirmiyor:(
  • süper bi cihaz
  • Yaza Çin projem gerçekleşirse huawei tablet almayı düşünüyordum ama bu haberi okyunca 2 adet MK802 de alabilirim fikri de aklıma yattı ==> özelliklere kıyasla fiyat son derece iyi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.