Şimdi Ara

AirTies MTU Ayarı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
30.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Modemimde MTU ayarı yapmak istiyorum ancak MTU bölümüne bir değer girdiğimde kayıt edemiyorum. Fikri olan var mı? ''Kaydet'' seçeneğinin olmadığı aşağıda ki resimde görülüyor.

AirTies MTU Ayarı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lvthsgm -- 13 Temmuz 2014; 15:13:24 >

• Kaydet seçeneği çıktı arkadaşlar. Bu modem için en iyi değer nedir?
  • 400 dene istersen hocam ben öyle yapıyorum, bazen 700 lerde geziyor bazen 100 lerde santral ile modem savaşıyor bildiğin.
  • MTU size değiştirmek ne işinize yarıyorki? Sonuçta telekom tarafında MTU size sabit, 1492 den yüksek yazmanız zaten birşey ifade etmeyecekir ama daha düşük bir değerinde faydalı olacağını düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzTR

MTU size değiştirmek ne işinize yarıyorki? Sonuçta telekom tarafında MTU size sabit, 1492 den yüksek yazmanız zaten birşey ifade etmeyecekir ama daha düşük bir değerinde faydalı olacağını düşünmüyorum

Kimsenin bir şey bildiği yok öylesine yapıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzzTR

MTU size değiştirmek ne işinize yarıyorki? Sonuçta telekom tarafında MTU size sabit, 1492 den yüksek yazmanız zaten birşey ifade etmeyecekir ama daha düşük bir değerinde faydalı olacağını düşünmüyorum

http://www.club3e.org/public/mtu_nedir.pdf al bunu baştan sona oku sebebini anlarsın. orta saylarda var diledğin mtu değerini girerek test yapabilirsin eğer seninde hızın 1mbps ye düşürülmüşse tes yap uygun mtu yu girerek değiştir. bak bakalım download hızın artıyor mu artmıyor mu? gör. web de gezniriken problem yaşarsın fakat download hızın bloke edilen değeri aşar.

• Hocam 100 den başla 700 e kadar dene. bende daha çok 100 işe yarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lvthsgm

Merhaba,

Modemimde MTU ayarı yapmak istiyorum ancak MTU bölümüne bir değer girdiğimde kayıt edemiyorum. Fikri olan var mı? ''Kaydet'' seçeneğinin olmadığı aşağıda ki resimde görülüyor.

AirTies MTU Ayarı

Ekleme: MTU ayarı için başlık varmiş ancak yani gördüm.

aynı modem bendede var sayfanın aşagısında olması gerek onun haricinde bilmiyorum

• Mtu ayalarını değiştiren arkadaşlar bir fark oldu mu ?
  • RT 102'de bir sürü MTU ayarı denememe rağmen değişen bir şey olmadı.
    Çözüm bulabilen var mı?
  • olumlu sonuç veriyo arkadaşlar yanlız en uygun mtu değerini deneyerek bulmanız lazım benim modemim airties-rt205

AirTies MTU Ayarı
  • air ties rt 205 de 400 yaptım ama hız değişmedi. denemeler yapttım ve 400 geri döndüm. bu sefer hız 0 oldu. bağlanmıyor. fabrika ayarına döndürdüm ve yeniden başlattım fakat sonuç değişmedi. şu anda modem çöp gibi görünüyor. 1492 yapsam da 400 yapsamda bağlanmıyor. bağlanmıyor dediğim şu şeki,lde modemin ışıkları yanıyor fakat. ağ ve paylaşım merkazinde ve hizmet programında net ile pc arasında x var. eski modemi bağlayarak girdim nete. yardım bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: negapozi

air ties rt 205 de 400 yaptım ama hız değişmedi. denemeler yapttım ve 400 geri döndüm. bu sefer hız 0 oldu. bağlanmıyor. fabrika ayarına döndürdüm ve yeniden başlattım fakat sonuç değişmedi. şu anda modem çöp gibi görünüyor. 1492 yapsam da 400 yapsamda bağlanmıyor. bağlanmıyor dediğim şu şeki,lde modemin ışıkları yanıyor fakat. ağ ve paylaşım merkazinde ve hizmet programında net ile pc arasında x var. eski modemi bağlayarak girdim nete. yardım bekliyorum

modem kurulumu yapabiliyomusunuz peki(hatta sitesine girip versiyon atmayı deneyin hiçbiri işe yaramazsa)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisırakaya

quote:

air ties rt 205 de 400 yaptım ama hız değişmedi. denemeler yapttım ve 400 geri döndüm. bu sefer hız 0 oldu. bağlanmıyor. fabrika ayarına döndürdüm ve yeniden başlattım fakat sonuç değişmedi. şu anda modem çöp gibi görünüyor. 1492 yapsam da 400 yapsamda bağlanmıyor. bağlanmıyor dediğim şu şeki,lde modemin ışıkları yanıyor fakat. ağ ve paylaşım merkazinde ve hizmet programında net ile pc arasında x var. eski modemi bağlayarak girdim nete. yardım bekliyorum

modem kurulumu yapabiliyomusunuz peki(hatta sitesine girip versiyon atmayı deneyin hiçbiri işe yaramazsa)

update deneyim de kurulum derken?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alisırakaya

quote:

update deneyim de kurulum derken?

yeniden modem kurulumu yapmanız gerekiyoya kullanıcı adı ve şifresi girerek fabrika ayarlarına alınca onu kastettim

• firmware atamadım hata verdi atarken. kurulumu da hizmet programında adı ve şifreyi yazdım sadece ama şimdi aklıma geldi bir de ch den itibaren baştan yüklemeyi deneyeyim. fabrika ayarına alırken altte bir not var modem ile bağlantınız kesilecektir, yeniden başlattıktan sonra tekrar bağlanabilirsiniz diyor fakat bağlanmak dediği ne acaba.
  • quote:

firmware atamadım hata verdi atarken. kurulumu da hizmet programında adı ve şifreyi yazdım sadece ama şimdi aklıma geldi bir de ch den itibaren baştan yüklemeyi deneyeyim. fabrika ayarına alırken altte bir not var modem ile bağlantınız kesilecektir, yeniden başlattıktan sonra tekrar bağlanabilirsiniz diyor fakat bağlanmak dediği ne acaba.

sisteminizi yeniden başlatana kadar bilgisayar modeminizi görmücektir demek istiyodur heralde

bu arada bende tuhaf bi sorun yaşadım akşam saat 6 gibi birden internet simgesinde ünlem oluştu ne yaptıysam kurulum ekranı değil modem arayüzü bile açılmıyodu hiçbişey yapamadım en son yeniden windows kurdum sorunsuz olarak açıldı modem arayüzü ve kurulum yaptım düzeldi şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alisırakaya -- 28 Haziran 2012; 19:29:06 >

• olmuyor cd yi en baştan yükledim yine olmuyor. servise götürüp modeme format tarzı bir şey yaptırmayı düşünüyorum
  • Airties için 392,492,150 gibi değerleri denemeniz tavsiye olunur.
  • Kesinlikle işe yarıyor bende 3 com modem var 320 gb oldu download ım şuanda 725 ile iniyor.
    Ama eski haline yani normali 1492 yaptıgımda 075 090 ile indiriyor arada bir 125 felan diyor idm yaşasın mtu hdfilme hucuuuum :) mtu işe yarıyor fakat her modemde işyapmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thevahsi -- 12 Eylül 2012; 15:50:13 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.