Şimdi Ara

Bloomberg : Steve Jobs yeni nesil iPhone modeli tasarımında aktif rol aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
10.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bloomberg : Steve Jobs yeni nesil iPhone modeli tasarımında aktif rol aldı

Yıl sonuna doğru tanıtılması beklenen yeni iPhone modeli ile ilgili farklı tasarım iddiaları gündeme sık sık geliyor. Apple'ın artık daha büyük bir ekrana geçiş yapacağı konusunda yoğun görüşler bulunurken, Bloomberg yeni iPhone'da da Steve Jobs'ın izlerinin olacağını belirtti.

Büyük ekran, LTE desteği, daha güçlü bir işlemci aslında iPhone 4S duyurulmadan önce de gündeme gelmişti. Firmaya yakın kaynaklar Steve Jobs'ın yoğun bir şekilde yeni iPhone tasarımı için çalıştığını ve modeli yeniden tasarladığını iddia ediyor.

Geçen yıl sağlık sebepleri nedeniyle tepe yöneticiliğini bıraktıktan sonra Steve Jobs yeni iPhone modelinin tasarımı üzerine yoğunlaştı. 

Apple ilk tasarım değişikliğini iPhone 4 ile yapmıştı. Analistler iPhone 4S modelinde tasarıma dokunmayan Apple'ın bununla birlikte akıllı telefon segmentinde yaşanan hızlı değişim nedeniyle daha büyük ekran boyutunu masaya yatırdığını vurguluyor.

Apple hali hazırda LG Display, Sharp, Japan Display gibi firmalarla 4 inçlik ekran için çalışmalara başlamış durumda. Üretime başlama tarihi olarak ise Haziran ayı işaret ediliyor.

Yeni iPhone modeli yeni iPad modelinde olduğu gibi hücresel veri ağlarında en hızlı bağlantıyı sağlayacak. 

iPhone 4S modelinde yaşanan stok azlığını buna yoran çevreler mevcut. Tüm kaynaklar 4 inçlik bir model üzerinde fikir birliğine varsa da kasa boyutu değişmeden ekran mı değişecek yoksa kasa boyutu da mı değişecek buna cevap bulabilmiş değil.

Haziran ayında WWDC 2012 konferansında yeni iPhone ve iPad mini hakkındaki dedikodular karşılığını bulacaktır. Burada bir gelişme yaşanmaması halinde ise Ekim ayını beklemek en mantıklısı olacaktır.

• Degisiklik iyi olacak.
  • bir telefonda yanlızca bir adet button un olması bile başlı başına bir devrimdi. Hastalığı ciddileştikten sonra işle falan uğraştığını hiç sanmıyorum, kurduğu ve büyük bir emekle zirveye taşıdığı firmasının gelirlerinden ailesine ne kadar yararlandırabileceğinin hesaplarını yapıyordur doğal olarak. Bir sgs2 kullanıcısı olarak steve amcanın yeri ilk sıradadır. İlk iphonun sunumu bir teknoloji devrimidir.
  • Apple yaparsa alırım fiyatına bakmam , o kadar.
  • Bu misafir hesaplar ne zaman kapatılacak? Her samsung apple haberinin altıda en az 1-2 tane görmekten bıkıyor insan.
  • Yeni tasarım şart. Şu an ki baydı. Herkesin elinde görmekten Apple'a antipati beslemeye başladım.
  • Yeni iphone 4" falan olacaksa, kasa boyutu degil ekran boyutu degismeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Apple yaparsa alırım fiyatına bakmam , o kadar.

Bi bitmediniz, bi bitemediniz gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

quote:

Orijinalden alıntı: wıtchkıngBu misafir hesaplar ne zaman kapatılacak? Her samsung apple haberinin altıda en az 1-2 tane görmekten bıkıyor insan.
    bu konuda cok dertli gördüm seni sanki yıllı DH para ödüyormuş ve bunu bir farkı olmalı gibi hissediyormussun gibi?sen madem üyesin üyeliğini bil yada böle üye olanların silivride yer boş oraya gitsinler.

Para mı ödemesi gerekiyor? Adam zaten üyeliğini bilerek konuşuyor -ki ben de katılıyorum. Buradaki bağnaz yorumlarla amaçlanan ne bilgi paylaşımı ne de seviyeli bir tartışma. Amacı dışında kullanılan misafir hesap bence de kapatılmalı. O kadar boş yorumlarla karşılaşabiliyoruz ki amaç sırf ortalığı karıştırmak, fikir beyan etmek falan değil. O yüzden, dağdan gelip bağdakini kovarcasına dil uzatmadan önce gerçekten olup biteni görmek lazım.

• bende 4s almayi dusunuyorum.5 cikarsa alamayacagim kesin.birde sari ekran olayi kafama takilmiyor degil.saglam bir ekran ureticisi ile anlasmalari iyi olur.
  • Apple bu sefer takipçi olacak gibi görünüyor.
  • Kasayı büyütmeden ekranı büyütürler ve home tuşunu komple kaldırırlarsa işte o zaman süper olur.
  • Barlara takılma vakti geldi. Çalışanlar yine unuturlar orada burada prototipi.
  • Teknoloji dünyasındaki saygı duyduğum kişilerdendir Steve Jobs.
  • bu nedir aga yav
  • Yine kısıtlanmış, kırpılmış olacak, en küçük ekranlı akıllı telefon olacak yani değişen pek bir şey olmayacak... E müsade edin de azıcık iyileştirme yapsınlar çünkü gerek ekran boyu gerek teknik özellikleri olsun ayfon şuan tüm listelerin en altlarında yer alıyor. Bakalım nasıl bir hareketlenme getirecek piyasaya..
  • Haziiran oradan Ekim ama gerçekten bu gündemden sorna yeni nesil İphone'u çok merak ediyorum açıckası.. :)
  • Yeni ekranı ile yeni İPhone, İPhone tarihinde çığır açıcak gibi geliyor bana.. 3.5" ekran ile doğrusu ben pek haz alamıyordum. 4" Ekran en ideali. Umarım boyutları değişmez. Bizi memnun eder Apple İnşallah
  • Bırakın stave jobs rahat uyusun her iphone haberinin içinde stave jobs adı geçiyor dahi biriydi geldi ve gitti dha nice stave ler gelicek dünyaya
  • Çabuk çıkarırsa kendi yararına yoksa samsung tokatlicak
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.