Şimdi Ara

DH Özel: Nokia 808 PureView, Haziran ayında Türkiye'de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
6.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DH Özel: Nokia 808 PureView, Haziran ayında Türkiye'de

Nokia resmi tanıtımını Mobil Dünya Kongresi'nde gerçekleştirdiği 808 PureView modelini yakın gelecekte pazara sunmaya hazırlanıyor. Symbian platformunda şimdiye kadar hazırlanmış en iddialı akıllı telefon olan 808 PureView için ortaya çıkan fotoğraf ve videolar, 41 Megapiksel çözünürlüğündeki özel kamerası ile 808 PureView modelinin görüntüleme konusundaki iddiasını da gözler önüne seriyor. 

1.3GHz hızında çalışan ARM11 işlemcinin güç verdiği telefonda, çözünürlüğü 360 x 640 piksel çözünürlüğünde ve 184ppi piksel yoğunluğuna sahip 4.0-inç AMOLED ekran kullanılıyor. Symbian Belle işletim sistemini kullanan telefonun kamerası hakkında biraz daha detay vermek gerekirse Carl Zeiss lens kullanan telefonun sensör boyutu ise 1/1.2". 4x kayıpsız dijital yakınlaştırma özelliğine sahip olan 808 PureView aynı zamanda 30 kare/saniye hızında 1080p video ve yüksek kaliteli ses kaydı da gerçekleştirebiliyor.

Oldukça uzun bir özellik listesine sahip olan Nokia 808 PureView'ın son kullanıcı satış fiyatının 550-600 Avro civarında olacağı tahmin ediliyor. Her ne kadar Nokia tarafından yapılmış resmi herhangi bir açıklama olmasa da Nokia İtalya'nın sitesinde yer alan bir bilgi ve ortaya çıkan ön-sipariş detayları, telefonun bu seviyede bir fiyatlandırma ile çıkacağı ihtimalini güçlendiriyor.  Peki 808 PureView ülkemizde ne zaman satışa sunulacak. Şu an operatör bazı test edilen akıllı telefon, Nokia Türkiye'ye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre herhangi bir son dakika değişikliği olmadığı takdirde Haziran ayında satışa sunulacak.

• Nokia hiç uslanmayacak. Bu strateji ile akıllı telefon pazarında var olmak fazlaca iyimser bir yaklaşım olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cep telefonu kadar ince kaliteli bir kamera isterim diyenler için iyi bir alternatif
  • Bu telefon Nokia'nın geri dönüş cihazı. Çok ciddi satış rakamlarına ulaşacaktır. Bu güzel haber için teşekkürler.
  • Bu özelliğe ihtiyacı olanlar için rakiplerinin içinden sıyrılacak, rakipsiz bir cihaz.

Ama sadece foto çekmek değil de güncel bir telefon makinası/PDA olsun isteniyorsa, işte orada kaç kişi kendisini Symbian ötesi işletim sistemine emanet eder, bilemem.
  • Kamera niyetine al kullandan öte gideceğini zannetmiyorum.
  • Nedense son dönem nokiaları beğenmeye başladım.
    Ama "360 x 640 piksel çözünürlüğünde ve 184ppi piksel yoğunluğuna sahip 4.0-inç AMOLED ekran kullanılıyor." ifadesini fiyatı ile karşılaştırınca komik duruyor.
  • Komiksin Nokia.
  • bana iphone 4s'i sattıracak cihaz
  • Sadece telefon ve mesaj fonksiyonları bile kullanışlı olsa almak için sebep olur ama symbian bu konuda çok kötü. Berbat
  • 5 para etmez halan symbian diyorlar sonra neden batıyoruz milyarlarca dolar açık veriyoruz diyorlar beter olsunlar :)
  • Nokia hala Var Mı Ya 6600 da Kaldım Ben
  • bunu kullanacak kesime anlatamazsın ki,
    adam diyecek ki sana 41 mp, seninki kaç mp,
    benim tel'in ekranı 4 inç, seninki kaç inç diye soracak,
    sende ona ekran çözünürlüğünden, web deneyiminden bahsedecen,
    tabi anlatabilirsen.
  • Ya arkadaş mp le telefon mu satılırmış bu devirde ya..
  • alo demek için ve bol bol kuş çekmek için ideal!..
  • Bu telefonun yüksek satış rakamlarına ulaşabilceğini hiç düşünmüyüorum.Altına işeyen çocuk nokia :)
  • ya yurtdışı satış fiyatı neredeyse s3 ile aynı olan bir telefonda arm11 1.3 ghz bir işlemci ve 360*480 ekran nokia valla komiksin ama kemarası 41 megapixel(aslında onemli olan mercektir ve yazılımla bu kadar yapmışlar ama gelde anlat ) diye o parayı verecek enayiler vardır normalde boyle bir kelime kullanmam ama bu telefonu almak gercekten enayilekten başka birşey degil (symbian olmasını saymıyorum )
  • Nokya ağzı ile kuş tutsa eski günlerini asla bulamaz bu gidişle.Hala 600 Avroluk (1300-1400TL+KDV) fiyattan satışa çıkacağı yazıyor.250-200 avrodan fazla etmez.Ben bu telefonu birtek kamera özellikleri iyi olduğu için tercih ederdim onun dışında vasattan öteye gidemez.Amoled bahsediyor ama pixel yoğunluğuna bakın ekran çözünürlüğüne bakın rezalet ötesi.Az daha ver git S2 veya HTC bu fiyat gamında olan ürünlerinden al.Zaten nokyanın şu uslanmaz ve akıl almaz fiyatları yokmu komedi ötesi.Üstüne birde SİMBİAN (symbian o.s) işletim sistemi ekleniyor tuzu biberi oluyor.
    NOKIA; yine sınıfta kaldın OLMAMIŞ!.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyLord4u -- 18 Mayıs 2012; 12:13:15 >
  • Amoled bahsediyor ama pixel yoğunluğuna bakın ekran çözünürlüğüne bakın rezalet ötesi.Az daha ver git S2 veya HTC bu fiyat gamında olan ürünlerinden al.Zaten nokyanın şu uslanmaz ve akıl almaz fiyatları yokmu komedi ötesi.
  • Symbian yüklü bir cihaza akıllı telefon demesek daha iyi olmaz mı ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.