Şimdi Ara

Grande Punto direksiyon kumanda hatası ve Airbağ lamba sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
11.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

punto aracımda direksiyon üzerinde bulunan teyp kumanda sistemi bazen çalışıyor bazen çalışmıyordu. gögüste bulunan airbag lambasıda aynı sorun vardı. bu nedenle işyerinde bulunan arkadaşımla birlikte direksiyonu sökerek sorunu çözmek istedik. çok ugraştırdı fakat en sonunda sorunu gidermöiş olduk.

aynı sorunu yaşayan var ise aşağıdaki kontrol edilmesi gereken ve yapılması gerekenler vardır. umarım yardımcı olur.

1 - öncelikle direksiyon üzerindeki tuş takımlarını çıkararak temizledikten sonra takalım.
    2 - olmadı ise teyp reset atalım.
    3 - sorun yinede giderilemediyse direksiyonun söküldükten sonra alt kısımda 12 kanallı olan flexi şerit ya temassızlık yapmakta yada kopma meydana gelmiştir. bu malzemenin servisteki fiyatının pahalı olduğunu duydum. bu neden ile tamir etmeye karar verdik. öncelikli olarak 12 kanallı şeritten bulmanız gerekmektedir. daha sonraki süreç aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

önce direksiyonun sökülerek altındaki şeriti çıkarınız

çıkan şeriti yeni 12 kanallı şeritti birbirlerine temas etmeyecek şekilde lehim yapınız ( DİKKAT : birbiri ile temas ederse Airbag patlayabilir. bu nedenle lehim işçiliği çok iyi olması gerekmektedir ve lehim sonrası ohm ölçüm cihazı ile uclar kontrol ediniz.)

uçların iyice kontrol edildikten sonra problem yok ise sıcak silikon ile lehimler atmasın diye lehim alanları kaplanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kamahora -- 17 Mayıs 2012; 16:24:10 >

• benim aracımda böyle bir sorun var ama ben bu parçayı sanayide bulamıyorum nerede bulabileceğim hakkında bir yardım edermisiniz
  • hocam bu 12 li şerit kabloyu nereden buldun?
  • bu flex kablo hangi marka araçtan yada hangi elektronik cihazdan söküldü? Kafayı yememe az kaldı, bulamıyorum bu film kabloyu yaaa!!!
  • arkadaşlar,

aşağıdaki firmaya bir sorun isterseniz. bulamazsanız dönüş yapın bir buradan baktırayım.

http://www.avrasyanotebook.com/Flex-Kablo-12-pin,PR-626.html
  • Zamanla Airbag sargısı'nın içindeki Flex kablo'da kobma, kırılma olabılır. Tamir'i basit gibi görünsede baya bir zordur. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için bir bilgi vereyim. Bu parça orjinal sıfır olarak temin edebilirsiniz, isterseniz firmamızın yerinde ücretsiz montajda yapıyoruz. Ürün link:http://www.globalparca.com/punto/128-grande-punto-evo-airbag-sargisi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir Otomotiv -- 9 Eylül 2017; 10:8:29 >

• Fiat Punto ve Bravo araçlarda kronikleşen airbag sargısı arızasını 1 yıl garantili tamir ediyorum. Ankaradayım, aracı getirirseniz sökme tamir etme ve geri toplama yaklaşık 1 saat sürede tamir ediyorum. Eski kablosunu atıp yerine orjinal birebir aynı kabloyu lehimliyorum. Orjinal kablo kullandığım için uzun ömürlü oluyor. Şehir dışında iseniz herhangi bir elektrikçiye sargıyı söktürüp gönderebilirsiniz. En geç ertesi gün tamir edip kargoya veririm.
    GSM : 0543 935 12 89

Sargı arızası nasıl anlaşılır?
    -Korna bazen çalışıyor bazen çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa
    -Airbag lambası yanıyorsa
    -Direksiyondaki radyo tuşları çalışmıyorsa
    -Direksiyonu çevirirken çıtırtı veya kağıt sürtme sesi gibi ses geliyorsa
    Airbag sargısında çatlak veya kopma vardır.
    Tamirden sonra tuşlar çalışır korna çalışır ve airbag lambası söner.
    Tüm bu işlemler 1 yıl garanti kapsamında tamir ediyorum.
     Grande Punto direksiyon kumanda hatası ve Airbağ lamba sorunu Grande Punto direksiyon kumanda hatası ve Airbağ lamba sorunu Grande Punto direksiyon kumanda hatası ve Airbağ lamba sorunu Grande Punto direksiyon kumanda hatası ve Airbağ lamba sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.